Studia na kierunku praca socjalna – studia online realizują praktyczny program nauczania. W ramach zajęć słuchacze uczestniczą więc nie tylko w tradycyjnych wykładach czy ćwiczeniach, ale też w wizytach studyjnych oraz realizują praktyki zawodowe w Regionalnych Ośrodkach Polityki Społecznej, instytucjach i organizacjach pomocy społecznej.
Zajęcia prowadzi kadra wykwalifikowanych praktyków zawodowych oraz nauczycieli akademickich, którzy wykorzystują program Technologii Kreatywności. W efekcie słuchacze w ramach licznych przedmiotów rozwijają umiejętności przedsiębiorcze oraz myślenia poza schematami. Wykładowcy w sposób interesujący i aktywizujący słuchaczy realizują treści kształcenia. W efekcie proces nauki przebiega w efektywny sposób.
W siatce zajęć uwzględniono przedmioty z zakresu podstaw filozofii, gerontologii społecznej, podstaw psychologii i socjologii, ochrony wartości intelektualnej czy polityki społecznej.
Dodatkowo słuchacze mogą dopasować program kształcenia do swoich zainteresowań, wybierając jedną z dostępnych specjalności. Do wyboru jest m.in. specjalność z zakresu animatora życia społecznego czy ekonomii społecznej i społecznej odpowiedzialności biznesu.
Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku praca socjalna – studia online możemy podzielić na:
1. Typ
-
studia licencjackie,
-
studia magisterskie.
2. Tryb:
Zdobywana wiedza i umiejętności
Uczelnie w Lublinie na kierunku praca socjalna – studia online kształcą absolwentów, którzy mają uprawnienia i kompetencje niezbędne do pełnieniu obowiązków jako pracownicy socjalni. Absolwent potrafi diagnozować sytuacje i zjawiska powodujące stany zagrożenia, ryzyko czy trudne położenie osoby potrzebującej wsparcia i pomocy.
Po ukończeniu studiów słuchacze potrafią identyfikować i charakteryzować podstawowe problemy społeczne, zjawiska patologiczne czy mechanizmy wykluczenia społecznego. Wiedzą też, jakie metody pracy socjalnej stosować w odniesieniu do diagnozy środowiska podopiecznego. Wskazują etapy postępowania w procesie budowania strategii rozwiązywania problemów społecznych.