Psychologia studia niestacjonarne Lublin

Studia niestacjonarne w Lublinie

psychologia

Odkryj psychologie w Lublinie i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

18.07.2022

Psychologia studia niestacjonarne Lublin 2022

Studia na kierunku Psychologia w Lublinie to studia licencjackie, magisterskie lub jednolite magisterskiektórych program kształcenia trwa 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia) lub 5 lat (studia jednolite) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata lub magistra.

Studia na kierunku psychologia w Lublinie
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia, studia II stopnia, studia jednolite magisterskie
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia), 5 lat (studia jednolite magisterskie)

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym.

 

Opis kierunku

Psychologia to dziedzina, skupiająca się na analizowaniu zachowań ludzi i odnoszeniu ich do mechanizmów, zachodzących w psychice każdego człowieka. Studenci przygotowywani są do diagnozowania pacjentów oraz wybierania i przeprowadzania odpowiedniej formy terapii. W trakcie zajęć poznają podstawy psychiatrii, socjologii, czy etyki pracy psychologa. 

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

Ceny

Ceny za studia niestacjonarne na kierunku Psychologia w Lublinie w roku akademickim 2022/2023 wahają się od 3800 za pierwszy rok studiów.

 

Praca po studiach

Absolwenci kierunku mogą pracować w poradniach psychologicznych, przychodniach, czy szpitalach. To nie są jednak ich wszystkie możliwości rozwoju kariery – sprawdzą się również w agencjach pośrednictwa pracy, czy działach HR różnych przedsiębiorstw. 

czytaj dalej wszystko o Psychologia studia niestacjonarne Lublin

Zobacz, na jakich uczelniach w Lublinie jest kierunek psychologia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie

Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie

Psychologia stopień: (I)  (II)  (Jednolite), czas trwania: 3 lata • 2 lata • 5 lat
tryb: niestacjonarne

Uczelnie, gdzie psychologia jako specjalność / ścieżka kształcenia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie

Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie

Psychologia dla magistrów stopień: (Jednolite), czas trwania: 3 lub 4 lata
tryb: niestacjonarne

Specjalności na kierunku psychologia dla magistrów

Jakie są ceny studiów na kierunku psychologia w Lublinie?

Kierunek psychologia w Lublinie można realizować zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. Jeżeli zdecydujesz się na studia niestacjonarne, musisz pamiętać o konieczności poniesienia odpowiednich opłat, których wysokość jest indywidualnie ustalana przez władze uczelni i może ulec zmianie w zależności od różnorodnych czynników wewnętrznych i zewnętrznych. Uczelnie zazwyczaj mają w swoich ofertach bogaty wachlarz zniżek, promocji czy możliwości płatności ratalnej, co może nawet w znaczny sposób wpłynąć na wysokość czesnego. Biorąc pod uwagę wszystkie zmienne, ważne jest abyś przed procesem rekrutacji dokładnie zapoznał się z regulaminem opłat. Wszystkie informacje znajdziesz na oficjalnej stronie internetowej uczelni.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Psychologia w Lublinie - zasady rekrutacji

Aktualności rekrutacyjne

 

Gdzie studiować na kierunku psychologia (niestacjonarne) w Lublinie?

Uczelnie na których można studiować kierunek psychologia (niestacjonarne) w Lublinie

 • Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie
 • Wyższa Szkoła Nauk Społecznych w Lublinie

 

Jak wyglądają studia na kierunku psychologia w Lublinie?

Kierunek psychologia w Lublinie dostępny jest w dwóch formach, stacjonarnej i niestacjonarnej. Ta druga skierowana jest do studentów, którzy chcą połączyć pracę zawodową ze zdobywaniem przyszłościowego wykształcenia. Jeżeli zdecydujesz się na taki tryb nauki, to będziesz uczęszczał na wykłady i zajęcia, które będą odbywać się w wybrane piątki, soboty i niedziele.

 

1. Dla kogo ten kierunek?

Zainteresowanie ludzkim umysłem i badaniem meandrów psychiki człowieka i motywacji jego zachowań istnieje już od najdawniejszych czasów, zaczynając od starożytności, a na współczesności kończąc. Jednak, psychologia jako samodzielna dyscyplina naukowa wyodrębniła się dopiero w XIX wieku. W przeciągu lat powstało wiele nowych nurtów skupiających się na różnorodnych aspektach i dziedzinach psychologii, w związku z czym nieustannie rośnie zapotrzebowanie na specjalistów posiadających wszechstronne wykształcenie i rozwiniętą wiedzę z tego obszaru. Odpowiedzią na tego typu potrzeby jest kierunek psychologia w Lublinie.

Idealnymi kandydatami na studia psychologiczne będą osoby o zainteresowaniach z obszaru nauk humanistycznych, społecznych i psychologicznych. Jeżeli dodatkowo jesteś osobą otwartą, masz duże zdolności interpersonalne i chciałbyś zawodowo zająć się pomaganiem innym, to studia te będą dla Ciebie najlepszym wyborem.

 

2. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku psychologia możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia i jednolite (licencjackie)

 • Studia jednolite magisterskie

 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku psychologia w Lublinie realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia, jak i jednolitych studiów magisterskich. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające lata. Studia jednolite magisterskie trwają pięć lat.

Uczelnie w Lublinie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

3. Gdzie studiować

Jako że studia psychologiczne zyskują coraz większą popularność i cieszą się zainteresowaniem wśród studentów, to uczelnie w Lublinie decydują się na wprowadzenie ich do swojej oferty kształcenia. Informacje o uczelniach, na których możesz studiować psychologię w Lublinie w trybie niestacjonarnym znajdziesz w dziale poniżej.

 

4. Praca po studiach

Studia psychologiczne w Lublinie kształcą specjalistów o wszechstronnej i gruntownej wiedzy z obszaru nauk humanistycznych, społecznych i psychologicznych, którzy są doskonale przygotowani do pracy w różnorodnych branżach. Po ukończeniu studiów będziesz kompleksowo przygotowany do pracy w zawodzie psychologa w poradniach psychologicznych, ośrodkach opiekuńczo-wychowawczych czy ośrodkach pomocy społecznej.

Ponadto, idealnie odnajdziesz się jako pracownik działów HR, firm konsultingowych i doradczych, firm zajmujących się doradztwem zawodowym lub agencji pośrednictwa pracy. Po wybraniu odpowiedniej specjalizacji możesz także związać swoją przyszłość z ośrodkami sportu i rekreacji, profesjonalnymi klubami sportowymi i innymi tego typu miejscami. Co więcej, możesz objąć stanowisko pedagoga szkolnego, kuratora lub wychowawcy. Absolwenci często decydują się na założenie własnej działalności gospodarczej.

 

5. Program studiów

Program studiów psychologicznych oscyluje głównie wokół nauk humanistycznych, społecznych i przede wszystkim psychologicznych. Studenci, którzy zdecydują się aplikować na ten kierunek będą uczęszczać na szereg zajęć obligatoryjnych i fakultatywnych, dzięki którym rozwiną swoją wiedzę i zdobędą nowe, cenne umiejętności.

 

W programie studiów na kierunku psychologia znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 • psychologia społeczna
 • diagnoza psychologiczna
 • procesy poznawcze
 • psychopatologia
 • psychologia kliniczna
 • elementy prawa dla psychologów

 

oraz inne. Ponadto, jako student będziesz miał możliwość wyboru specjalizacji, która będzie najbardziej dopasowana do twoich potrzeb i planów zawodowych. W ofercie kształcenia znajdą się następujące bloki specjalizacyjne: psychologia w biznesie, psychologia w reklamie i marketingu, psychologia w promocji zdrowia, psychologia w sporcie, psychologia w resocjalizacji. Dokładną i aktualną listę ścieżek naukowych o całego programu nauczania znajdziesz na oficjalnej stronie internetowej uczelni. Co więcej, w planie zajęć znajdzie się lektorat z wybranego języka obcego, dzięki czemu rozwiniesz swoje zdolności jerzykowe, co niewątpliwie zaprocentuje w twoim przyszłym życiu zawodowym. Uzyskaną, w czasie studiów wiedzę teoretyczną oraz kompetencje praktyczne wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk studenckich, dzięki którym zyskasz doświadczenie i kwalifikacje zawodowe.

Ile trwają studia na kierunku psychologia w Lublinie?

Studia na kierunku Psychologia w Lublinie, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia) lub 5 lat (studia jednolite). 

Kierunki studiów w Lublinie zazwyczaj można realizować na pierwszym, jak i drugim stopniu. W przypadku studiów licencjackich nauka trwa sześć semestrów, co łącznie składa się na trzy lata. Ta forma studiów skierowana jest do absolwentów szkół średnich, którzy pozytywnie zdali egzamin maturalny i chcą zdobywać dalsze wykształcenie. Natomiast, jeżeli posiadasz wyższe wykształcenie i chciałbyś kontynuować naukę, to idealnym wyborem będą dla Ciebie studia magisterskie, na które będziesz musiał poświęcić dwa lata, czyli cztery semestry. Ich ukończenie wiąże się ze dobyciem tytułu magistra i możliwością kontynuowania nauki na studiach doktoranckich lub podyplomowych, dzięki czemu zdobędziesz nowe, atrakcyjne perspektywy zawodowe.

Psychologia w Lublinie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat
studia II stopnia 2 lata magister
jednolite magisterskie 5 lat magister

Jaka praca po ukończeniu studiów na kierunku psychologia w Lublinie?

Absolwenci studiów psychologicznych doskonale odnajdują się zarówno na polskim, jak i międzynarodowym rynku pracy, gdzie zajmują wysoką pozycję i mogą liczyć na wiele interesujących ofert zawodowych. Dlatego też po ukończeniu studiów na kierunku psychologia w Lublinie bez problemu znajdziesz atrakcyjną i dopasowaną do swojego wykształcenia, pracę. Przede wszystkim zostaniesz kompleksowo przygotowany do zawodu psychologa i będziesz mógł pracować we wszystkich miejscach, w którym wymagana jest znajomość meandrów nauk psychologicznych, między innymi w: poradniach psychologicznych, ośrodkach opiekuńczo-wychowawczych, świetlicach środowiskowych czy ośrodkach pomocy społecznej.

Ponadto, będziesz mógł związać swoją przyszłość ze stanowiskiem pedagoga szkolnego w szkołach podstawowych i średnich, animatora, wychowawcy czy opiekuna w żłobkach i przedszkolach. Inną, równie ciekawą opcją może być związanie swojej przyszłości z działami HR oraz public relations. Po ukończeniu odpowiedniej specjalizacji znajdziesz zatrudnienie, jako psycholog w profesjonalnych klubach sportowych, ośrodkach sportu i rekreacji oraz w innych miejscach o profilu sportowym. Interesujący, rozwiązaniem może być także zawód kuratora, doradcy zawodowego, trenera przedsiębiorczości czy head huntera.

Co więcej, odnajdziesz się także jako pracownik firm doradczych i konsultingowych, firm szkoleniowych, działów marketingu i promocji oraz wielu innych miejsc korzystających z pomocy psychologa. Jako absolwent studiów psychologicznych będziesz miał wszelkie niezbędne umiejętności do podjęcia pracy ze specjalistycznymi wydawnictwami, redakcjami czasopism i mediami. Absolwenci często decydują się na założenie własnej działalności gospodarczej, między innymi gabinetów psychologicznych. Dodatkowo, po ukończeniu studiów pierwszego stopnia możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich lub podyplomowych i tym samym zyskać ciekawe perspektywy zawodowe.

Jakie wymagania przy rekrutacji na kierunek psychologia w Lublinie?

W procesie rekrutacji na kierunek psychologia w trybie niestacjonarnym, w zależności od uczelni, decyduje:

 • złożenie wymaganych dokumentów w terminie (w przypadku zbyt dużej ilości zgłoszeń zasady kwalifikacji takie same jak na studia stacjonarne)
 • kolejność złożenia wymaganych dokumentów

Kierunki studiów w Lublinie cieszą się dużym zainteresowaniem wśród studentów, dlatego też uczelnie przyjmują wielu chętnych, którzy chcą realizować swoje zainteresowania i zdobyć wszechstronne wykształcenie. Jednak, mimo wszystko, aby zostać studentem tych przyszłościowych studiów, musisz pamiętać o spełnieniu kilku, niezbędnych warunków. Wszyscy kandydaci muszą zdać egzamin maturalny z przedmiotów obowiązkowych, do których należą język polski, język obcy nowożytny, matematyka oraz z jednego wybranego przez siebie, przedmiotu dodatkowego. Jeśli kandydatów jest zbyt wielu, uczelnie decydują się na konkurs świadectw lub przyjmują kandydatów wg. kolejoności zgłoszeń. Dokładne informacje znajdziesz na stronach rekrutacyjnych uczelni.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

Uczelnie w Lublinie - kierunek psychologia:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Collegium Humanum - Szkoła Główna Menedżerska (filia w Lublinie) niestacjonarne studia jednolite więcej
Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie (Wydział Nauk o Człowieku WSEI) niestacjonarne studia I i II stopnia oraz jednolite więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek psychologia w Lublinie?

Studia psychologiczne cieszą się obecnie bardzo dużą popularnością wśród studentów, którzy interesują się tematyką związaną z mechanizmami ludzkiej psychiki i innymi tematami związanymi z bogatą dyscypliną, jaką jest psychologia. Jeżeli ty także chciałbyś realizować się w tym kierunku i wziąć udział w rekrutacji na psychologię w Lublinie, to powinieneś zadać sobie kilka ważnych pytań:

 • Czy jesteś osobą otwartą, empatyczną o dużych zdolnościach interpersonalnych?
 • Czy chciałbyś zawodowo pomagać innym ludziom i czerpać z tego satysfakcje?
 • Czy w kegu twoich zainteresowań znajdują się tematy powiązane z naukami humanistycznymi, społecznymi i psychologicznymi?

 

Jeżeli odpowiedziałeś twierdząco na powyższe pytania, to studia na kierunku psychologia w Lublinie będą dla ciebie idealnym wyborem. Jednak pamiętaj, że przed procesem rekrutacji musisz spełnić kilka warunków, które ostatecznie zadecydują o dostaniu się na wymarzone studia. Najważniejszym z nich jest zdanie egzaminu maturalnego z przedmiotów obowiązkowych, takich jak: matematyka, język polski i język obcy nowożytny oraz wybranych przedmiotów dodatkowych. Warto także, abyś uzyskał punkty za aktywność naukową, między innymi za udział w konkursach i olimpiadach z zakresu nauk humanistycznych.

Ponadto, wszyscy kandydaci są zobowiązani do bezwzględnego przestrzegania harmonogramu ustalonego przez komisję rekrutacyjną. Po pozytywnym przejściu przez Elektroniczną Rejestracje Kandydatów będziesz musiał osobiście dostarczyć niezbędne dokumenty. Najczęściej jest to świadectwo maturalne, podanie o przyjęcie na studia oraz zdjęcia legitymacyjne. Ich dokładną listę oraz wszystkie inne informacje dotyczące procesu rekrutacyjnego znajdziesz na stronie internetowej wybranej uczelni. Warto, abyś dokładnie się z nimi zapoznał.

Jakie opinie mają studia na kierunku psychologia w Lublinie?

Kierunek psychologia w Lublinie od wielu lat cieszy się dużym zainteresowaniem wśród studentów, jednocześnie zajmując wysokie miejsce w rankingach najpopularniejszych studiów. Nic więc dziwnego, że zbiera wiele pozytywnych opinii.

Tak wypowiada się o nim Łukasz, student drugiego roku:

Studia psychologiczne zawsze były moim marzeniem. Od wielu lat interesują mnie kwestie związane ze złożoną i skomplikowaną ludzką psychiką, a odkrywanie kolejnych ciekawych tematów z tego obszaru, sprawia mi ogromną przyjemność. Dlatego cieszę się, że dzięki tym niezwykłym studiom mogę realizować swoje pasje i jednocześnie zdobyć przyszłościowy zawód.

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku psychologia w Lublinie

Studia I stopnia

Studia II stopnia

Studia jednolite

Kierunki psychologiczne i społeczne w Lublinie

Rozwiń

Popularne kierunki psychologiczne i społeczne niestacjonarne w Lublinie

POZOSTAŁE UCZELNIE W LUBLINIE NA KTÓRYCH JEST KIERUNEK PSYCHOLOGIA

Komentarze (0)