Studia na kierunku projektowanie graficzne realizowane są przez kadrę specjalistów oraz twórców kreatywnych. Słuchacze zdobywają więc wiedzę pod okiem wykładowców, którzy mają wieloletnie doświadczenie w branży.
Uczelnie w Łodzi na kierunku projektowanie graficzne w ramach kształcenia dają możliwość uczestnikom uczenia się na zaawansowanym oprogramowaniu Adobe, Autodesk czy Blender. Biorą udział nie tylko w wykładach oraz ćwiczeniach, ale też spotkaniach z praktykami zawodowymi czy w wizjach studyjnych.
W trakcie procesu dydaktycznego studenci zarówno samodzielnie realizują projekty, jak i uczestniczą w korektach indywidualnych czy praktykach zawodowych w biurach graficznych. Największy nacisk położony jest jednak na bezpośredni kontakt studenta z wykładowcą i dopasowanie ćwiczeń do poziomu i możliwości uczestnika.
Ważny aspekt dydaktyczny stanowi zachowanie równowagi między nowoczesną technologią cyfrową, a technikami manualnymi. Uczestnicy studiów mogą ćwiczyć swoje umiejętności na komputerach Apple czy w nowoczesnym studium fotograficznym.
Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku projektowanie graficzne możemy podzielić na:
1. Typ
-
studia licencjackie,
-
studia magisterskie.
2. Tryb:
Zdobywana wiedza i umiejętności
Studia na kierunku projektowanie graficzne kształcą absolwentów, którzy wyróżniają się dogłębną wiedzą i umiejętnościami niezbędnymi do samodzielnego realizowania prac projektowych. Wykorzystują przy tym własną intuicję, kreatywność i świadomość, jaka wynika z wiedzy technicznej.
Potrafią projektować identyfikację wizualną, brandu, grafikę outdoorową, grafikę wydawniczą, typografię, opakowania, kaligrafię czy nowe media – aplikacje, gry i witryny UX. Absolwent wie również, jakie są elementarne składniki budujące komunikaty wizualne. Potrafi świadomie i prawidłowo operować typografią, relacją obrazu oraz tekstu.