Prawo w biznesie - Lublin

Prawo w biznesie - Lublin

Studia na kierunku prawo w biznesie w Lublinie możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym).

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II

Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II

Prawo w biznesie stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
forma: stacjonarne

16.11.2023

Prawo w biznesie studia Lublin 2023 | woj. lubelskie

Studia na kierunku Prawo w biznesie w Lublinie to studia magisterskiektórych program kształcenia trwa 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu magistraStudia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym)

Prawo w biznesie - Lublin
Studia na kierunku prawo w biznesie w Lublinie
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Uczelnie

W Lublinie prawo w biznesie możesz studiować w ramach kierunku na 1 uczelni publicznej: Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II (Wydział Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL).
 
Opis kierunku
Studia na kierunku prawo w biznesie stanowią połączenie zagadnień prawnych, zarządzania oraz administracji, zapewniając kompleksową wiedzę z obszaru, który ma zdecydowany wpływ na efektywne funkcjonowanie zarówno instytucji publicznych, jak i prywatnych firm. Program kształcenia obejmuje zagadnienia związane z prowadzeniem działalności gospodarczej, prawem pracy i finansami publicznymi. Studenci zdobywają umiejętności w zakresie kompleksowego procesu zawierania i realizowania umów gospodarczych, współpracy biznesu z organami administracji publicznej i samorządowej, a także zarządzania i obsługi organizacyjnej podmiotu gospodarczego. 
 
Praca po studiach 
Absolwenci tego kierunku podejmują pracę w różnorodnych przedsiębiorstwach, w działach kadr, finansów, czy prawnych. Mogą pełnić funkcje asystenta zarządu, pracownika działu prawnego, organizacyjnego czy personalnego. Ponadto, absolwenci znajdują zatrudnienie w organizacjach pozarządowych i organach administracji publicznej. Studia przygotowują ich także do prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Doskonale odnajdują się w urzędach miejskich, przedsiębiorstwach, kancelariach prawnych, a także na stanowiskach referenta, asystenta członka zarządu lub członka komisji rewizyjnej.

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek prawo w biznesie w Lublinie?

Żeby dostać się na interdyscyplinarne kierunki studiów w Lublinie, należy udowodnić swoje szerokie predyspozycje, odnoszące się do każdego z aspektów przyszłej dziedziny, podczas procesu rekrutacyjnego.

Przedmioty, które prawdopodobnie będą miały szczególne znaczenie w procesie aplikacji na prawo w biznesie, to: matematyka, język polski, język angielski, historia oraz wiedza o społeczeństwie. Dokładne ustalenia rekrutacyjne znajdziesz w regulaminie kształcenia danej uczelni wyższej. Zapoznaj się z nimi, aby być na bieżąco.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Prawo w biznesie w Lublinie

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU PRAWO W BIZNESIE?

 

Istnienie ściśle wyznaczonych norm prawnych, obejmujących całe spektrum działań w przedsiębiorstwach i ogólnie rozumianym biznesie, jest szczególnie ważne w perspektywie zachowania porządku społecznego, finansowego i gospodarczego. Studia w Lublinie na kierunku prawo w biznesie posiadają charakter odpowiadający zainteresowaniom coraz większego grona przyszłych maturzystów, którzy chcieliby podjąć interdyscyplinarne kształcenie, które łączy w sobie przynajmniej dwie pragmatyczne dziedziny edukacji. Zarówno prawo, jak i biznes, są tematami obecnymi na językach wielu wpływowych współczesnych ludzi, nieustannie dążących do sukcesu. Dlatego rozpoczęcie kształcenia kierunkowego zagwarantuje możliwość odnalezienia się zarówno na rynku polskim, jak i międzynarodowym.

Środowiska biznesowe oraz prawnicze zrzeszają wielu ludzi o różnorakich cechach charakteru, jednak istnieje możliwość wyodrębnienia konkretnych cech wspólnych dla większości praktyków owych dziedzin. Dlatego jeżeli myślisz o rozpoczęciu kształcenia na prawie w biznesie, upewnij się, czy:

 • lubisz matematykę, interesujesz się ekonomią, a logiczne myślenie to dla ciebie chleb powszedni,
 • nie potrafisz zaklasyfikować się jako umysł ścisły ani humanistyczny przez swoją wszechstronność,
 • chciałbyś związać przyszłość z interdyscyplinarnym cyklem kształcenia.

Odpowiedź twierdząca, udzielona trzy razy, powinna stanowić doskonałą motywację do rozpoczęcia studiów na kierunku prawo w biznesie w Lublinie.

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku prawo w biznesie możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 

Studia na kierunku prawo w biznesie w Lublinie realizowane są w ramach drugiego stopnia. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata.

Uczelnie w Lublinie umożliwiają kształcenie w trybie stacjonarnym. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku. Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Program studiów i przedmioty

Studia prawnicze są na tyle popularnym kanonem nauk, że ich podjęcie oferuje wiele polskich uczelni. Jeśli marzysz o związaniu swojego czasu potrzebnego na ukończenie studiów z Lublinem, z pewnością zainteresuje cię oferta prezentowana przez Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II. Szczególny nacisk w trakcie kształcenia na prawie w biznesie jest kładziony na wykształcenie w przyszłych absolwentach szerokiej wiedzy na temat doktryn prawnych, regulujących działanie przedsiębiorstw, firm oraz spółek. Studenci zapoznają się z podstawami:

 • ekonomii
 • polityki gospodarczej
 • nauk społecznych

 

Dzięki którym w dokładniejszy sposób rozumieją specyfikę zgłębianego kierunku.

Ile trwają studia na kierunku prawo w biznesie w Lublinie?

Studia na kierunku Prawo w biznesie w Lublinie trwają 2 lata (studia II stopnia).

Prawo w biznesie w Lublinie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat
studia II stopnia 2 lata magister

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU PRAWO W BIZNESIE?

Perspektywy zawodowe, jakie są oferowane przez uczelnie w Lublinie, powinny zadowolić każdego absolwenta, dążącego do zdobycia pragmatycznego zawodu. Ukończenie prawa w biznesie pozwoli ci na zdobycie zatrudnienia w międzynarodowych przedsiębiorstwach na takich stanowiskach, jak na przykład asystent zarządu spółki, będziesz mógł również rozpocząć pracę w:

 • administracji państwowej
 • urzędach gminy
 • jednostkach administracyjnych
 • działach księgowych i finansowych
 • bankach i urzędach skarbowych

 

Oraz, co zapewne wyda się najatrakcyjniejsze dla przedsiębiorczych, własnej działalności gospodarczej, którą poprowadzisz aż na szczyt dzięki posiadanym kompetencjom.

Gdzie studiować na kierunku prawo w biznesie w Lublinie?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II.

Uczelnie na których można studiować kierunek prawo w biznesie w Lublinie

czytaj dalej uczelnie w Lublinie

Uczelnie w Lublinie - kierunek prawo w biznesie:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II (Wydział Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL) stacjonarne I stopnia, II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek prawo w biznesie w Lublinie?

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Prawo w biznesie Lublin studia i stopnia

Prawo w biznesie Lublin studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Prawo w biznesie Lublin studia stacjonarne

Popularne kierunki prawnicze i administracja niestacjonarne w Lublinie

10 uczelni w Lublinie

Pierwsza szkoła wyższa w Lublinie powstała już w XVII wieku. Dziś Lublin jest kojarzony przez Polaków przede wszystkim dzięki uczelniom. Dwie najbardziej znane uczelnie to Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej i Katolicki uniwersytet Lubelski. Oprócz tego, akademicki Lublin to również Uniwersytet Przyrodniczy, Politechnika Lubelska oraz Uniwersytet Medyczny.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują lubelskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Lublinie

 


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

  

komentarze (0)

wsaib

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia