Administracja publiczna - Lublin

Administracja publiczna - Lublin

Studia na kierunku administracja publiczna w Lublinie możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym).

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie

Administracja publiczna stopień: (II), czas trwania: 2 lata
forma: stacjonarne

Uczelnie, gdzie administracja publiczna jako specjalność / ścieżka kształcenia

Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie

Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie

Administracja - studia online stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 1,5 roku
forma: online

Specjalności na kierunku administracja - studia online

Pokaż więcej
Lubelska Akademia WSEI

Lubelska Akademia WSEI

Administracja stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku administracja

26.01.2024

Administracja publiczna studia Lublin 2024 | woj. lubelskie

Studia na kierunku Administracja publiczna w Lublinie to studia magisterskiektórych program kształcenia trwa 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu magistraStudia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym).

Administracja publiczna - Lublin
Studia na kierunku administracja publiczna w Lublinie
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia II stopnia
Czas trwania 2 lata (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku administracja publiczna w Lublinie rozpocznie się 15 grudnia 2023 r. i potrwa do 31 sierpnia 2024 r. | Administracja publiczna Lublin - terminy rekrutacji >

Uczelnie

Studia w Lublinie 2024/2025 na kierunku administracja publiczna możesz podjąć w ramach kierunku lub specjalności na 1 uczelni publicznej: Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie (Wydział Politologii i Dziennikarstwa UMCS) oraz 2 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych: Lubelskiej Akademii WSEI oraz Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie.
 
Opis kierunku
Studia na kierunku administracja publiczna gwarantują zdobycie wiedzy dotyczącej ustroju administracji publicznej, uczestnicy zajęć nabiorą praktycznych umiejętności zarówno tworzenia, jak i stosowania prawa administracyjnego. Studenci zapoznają się z zasadami nadzoru i kontroli oraz przetwarzania i gromadzenia informacji w administracji publicznej, zasadami udzielania zamówień publicznych, a także z zasadami systemów finansów publicznych. Poznają także tajniki pozyskiwania i wykorzystywania funduszy europejskich. W siatce zajęć możemy spodziewać się przedmiotów takich jak m.in. legislacja administracyjna, kontrola i nadzór w administracji publicznej czy sądownictwo administracyjne.
 
Praca po studiach 
Ukończeniu studiów na kierunku administracja publiczna daje możliwość pracy w urzędach gmin i miast, urzędach marszałkowskich i wojewódzkich, skarbowych, a także w starostwach powiatowych. Absolwenci doskonale odnajdują się w organizacjach rządowych i pozarządowych oraz w organizacjach zajmujących się sprawami Unii Europejskiej. Ponadto, mogą liczyć na zatrudnienie w służbach celno-skarbowych, konsulatach i ambasadach czy spółkach miejskich i skarbu państwa. Niektórzy specjaliści ds. administracji publicznej decydują się na rozwój kariery zawodowej w sądach i prokuraturach.

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek administracja publiczna w Lublinie?

Wymagania rekrutacyjne, obejmujące studia administracyjne, skupiają się głównie na dziedzinach humanistycznych i społecznych.

Dlatego jako przyszły kandydat na administrację publiczną, powinieneś podejść na poważnie do nauki maturalnej takich przedmiotów, jak wiedza o społeczeństwie, geografia, historia, język polski, język angielski oraz matematyka, która w procesie rekrutacji liczy się zawsze. Pamiętaj o systematycznym śledzeniu postanowień kwalifikacyjnych. Znajdziesz je na stronie internetowej wybranej uczelni.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ADMINISTRACJA PUBLICZNA?

 

Administracja to, zgodnie z powszechnie przyjętą definicją, szereg zadań organizatorskich, które są realizowane przez aparat urzędniczy. Studia na kierunku administracja publiczna stanowią na tyle atrakcyjną propozycję dydaktyczną, że przyciąga ona każdego roku bardzo wielu chętnych, chcących rozwijać swoje kompetencje w niezwykle przyszłościowej dziedzinie. Rzeszów jest jednym z miast, w których możesz rozpocząć kształcenie kierunkowe.

Administracyjne kierunki studiów w Lublinie są przedmiotem zainteresowania wielu przyszłych kandydatów. Popularność administracji publicznej nie powinna nikogo dziwić – ukończenie tego kierunku gwarantuje uzyskanie takich kompetencji, które będą mogły zostać wykorzystane podczas wywiązywania się z obowiązków zawodowych dla różnych instytucji państwowych. Jeżeli marzysz o podjęciu tego kierunku, powinieneś zawczasu zastanowić się, czy:

 • Jesteś urodzonym humanistą, uwielbiającym historię i prawne aspekty wiedzy o społeczeństwie?
 • Nauka skomplikowanych zapisków prawnych na pamięć nie przysporzy ci większych problemów?
 • Interesuje cię poznanie działania instytucji administracyjnych od podszewki?
 • Chciałbyś stać się częścią organizmu państwowego, czuwającego nad jego prawidłowym funkcjonowaniem?

Twierdząca odpowiedź na większość bądź wszystkie powyższe pytania powinna okazać się doskonałym pretekstem do rozpoczęcia studiów na kierunku administracja publiczna w Lublinie. Zapoznaj się z regulaminem kształcenia danej uczelni, aby dokonać najlepszego z możliwych wyborów.

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku administracja publiczna możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 

Studia na kierunku administracja publiczna w Lublinie realizowane są w ramach drugiego stopnia. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata.

Uczelnie w Lublinie umożliwiają kształcenie w trybie stacjonarnym. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku. Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Program studiów i przedmioty

Studia w Lublinie cechują się ogromną różnorodnością, dzięki czemu każdy potencjalny kandydat odnajdzie idealną dla siebie propozycję edukacyjną. Wybierając administrację publiczną, wybierasz gruntowne przygotowanie teoretyczne i praktyczne w takich obszarach, jak:

 • mediacje i negocjacje
 • prawo i administracja gospodarcza
 • podstawy ekonomii, psychologii oraz socjologii

 

Jeżeli postanowisz studiować ten przyszłościowy kierunek, żaden z zapisków prawnych nie będzie ci obcy. Zrozumiesz funkcjonowanie współczesnej polityki publicznej, gospodarki oraz ekonomii, dzięki czemu staniesz się ekspertem w swojej dziedzinie. Podczas nauki wybierzesz jedną spośród kilku specjalności, takich jak na przykład: prawo gospodarcze, prawo cywilne, doradztwo podatkowe, czy zarządzanie zasobami ludzkimi.

Uczelnie w Lublinie - kierunek administracja publiczna:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie (Wydział Politologii i Dziennikarstwa UMCS) stacjonarne II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Ile trwają studia na kierunku administracja publiczna w Lublinie?

Studia na kierunku Administracja publiczna w Lublinie trwają 2 lata (studia II stopnia).

Administracja publiczna w Lublinie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia II stopnia 2 lata magister

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU ADMINISTRACJA PUBLICZNA?

Perspektywy zawodowe, jakie są oferowane przez ukończenie danego kierunku studiów, są jednym z głównych czynników skłaniających kandydatów do jego podjęcia. Dlatego też uczelnie w Lublinie stawiają na profesjonalne wykształcenie grona przyszłych specjalistów poprzez zaoferowanie im wszechstronnego programu edukacji. Po ukończeniu administracji publicznej bez trudu znajdziesz zatrudnienie w:

 • jednostkach samorządu terytorialnego
 • urzędach
 • organach zarządzania państwem
 • instytucjach Unii Europejskiej
 • instytucjach niepublicznych
 • organach państwowych
 • różnorakich placówkach związanych z doradztwem administracyjnym

Gdzie studiować na kierunku administracja publiczna w Lublinie?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie oraz kilku niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych: jako specjalność w Wyższej Szkole Ekonomii i Innowacji w Lublinie oraz jako specjalność w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie.

Uczelnie na których można studiować kierunek administracja publiczna w Lublinie

czytaj dalej uczelnie w Lublinie

 

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek administracja publiczna w Lublinie?

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Administracja publiczna Lublin studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Administracja publiczna Lublin studia stacjonarne

Administracja publiczna w Lublinie

Popularne kierunki prawnicze i administracja niestacjonarne w Lublinie

10 uczelni w Lublinie

Pierwsza szkoła wyższa w Lublinie powstała już w XVII wieku. Dziś Lublin jest kojarzony przez Polaków przede wszystkim dzięki uczelniom. Dwie najbardziej znane uczelnie to Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej i Katolicki uniwersytet Lubelski. Oprócz tego, akademicki Lublin to również Uniwersytet Przyrodniczy, Politechnika Lubelska oraz Uniwersytet Medyczny.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują lubelskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Lublinie

 


# MUSISZ TO WIEDZIEĆ

  

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia