Prawo studia niestacjonarne Lublin

Studia niestacjonarne w Lublinie

prawo

Odkryj prawo w Lublinie i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

18.07.2022

Prawo studia niestacjonarne Lublin 2022

Studia na kierunku prawo w Lublinie to studia jednolite magisterskiektórych program kształcenia trwa 5 lat (studia jednolite) i kończy się uzyskaniem dyplomu magistra.

Studia na kierunku prawo w Lublinie
Rok akademicki 2022/2023
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia jednolite magisterskie
Czas trwania 5 lat (studia jednolite magisterskie)

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym

 

Opis kierunku

Studia prawnicze uznawane są przez wiele osób za prestiżowe. Studenci zapoznawani są z podstawami polskiego i międzynarodowego prawa. Zdobywają wiedzę, dotyczącą podstaw prawoznawstwa oraz historii i specyfiki poszczególnych dziedzin prawa (np. karnego, administracyjnego, czy cywilnego). Absolwenci kierunku potrafią przygotowywać pisma procesowe oraz interpretować przepisy i orzeczenia sądów. 

Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

Ceny

Ceny za studia niestacjonarne na kierunku prawo w Lublinie w roku akademickim 2022/2023 wahają się od 3800 zł do 4500 zł za pierwszy rok studiów.

 

Praca po studiach

Osoby, które ukończyły kierunek, sprawdzą się jako adwokaci, sędziowie, czy prokuratorzy. Mogą również pracować w zawodach notariusza lub radcy prawnego. Specjaliści w dziedzinie prawa poszukiwani są często w prywatnych i publicznych przedsiębiorstwach. 

czytaj dalej wszystko o Prawo studia niestacjonarne Lublin

Zobacz, na jakich uczelniach w Lublinie jest kierunek prawo

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie

Prawo stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
tryb: niestacjonarne
Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II

Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II

Prawo stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
tryb: niestacjonarne

Uczelnie, gdzie prawo jako specjalność / ścieżka kształcenia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie

Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie

Administracja stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: niestacjonarne

Specjalności na kierunku administracja

Jakie są ceny studiów na kierunku prawo w Lublinie?

Studenci, którzy zdecydują się na realizacje studiów prawniczych w trybie niestacjonarnym będą musieli pamiętać o uiszczeniu odpowiednich opłat. Wysokość czesnego może się różnić w zależności od uczelni, a na jego wysokość mogą mieć wpływ różnorodne czynniki wewnętrzne i zewnętrzne. Biorąc pod uwagę wszystkie te wykładniki, istotne jest abyś przed przystąpieniem do procesu rekrutacyjnego dokładnie zapoznał się z regulaminem opłat oraz wszystkimi aktualnościami dostępnymi na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni. Uczelnie w Lublinie często decydują się także na wprowadzenie do swojej oferty różnorodnych zniżek i promocji, które w znaczący sposób mogą wpłynąć na wysokość czesnego.

pokaż ceny na poszczególnych uczelniach

Prawo w Lublinie - zasady rekrutacji

Gdzie studiować na kierunku prawo (niestacjonarne) w Lublinie?

Uczelnie na których można studiować kierunek prawo (niestacjonarne) w Lublinie

 • Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
 • Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II

 

Jak wyglądają studia na kierunku prawo w Lublinie?

Kierunki studiów w Lublinie można realizować zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. Prawo nie jest w tym przypadku wyjątkiem. Studia niestacjonarne będą dobrym wyborem dla studentów, którzy chcą połączyć pracę zawodową ze zdobywaniem przyszłościowego wykształcenia. Jeżeli zdecydujesz się na taki tryb nauki, to będziesz uczęszczał na wykłady i zajęcia, które będą odbywać się w wybrane piątki, soboty i niedziele.

 

1. Dla kogo ten kierunek?

Według ogólnej definicji prawo to system norm i dyrektyw postępowania powstałych w związku z funkcjonowaniem państwowości. Historia tej dyscypliny sięga najdawniejszych czasów, a przez lata wykształciło się wiele nowych koncepcji i ujęć. Jednak jego istota pozostała niezmienna. Współcześnie, studia prawnicze niezmiennie cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem, a wiele znanych i zasłużonych dla naszego kraju osób, ukończyło właśnie ten kierunek. Jeżeli ty także chciałbyś dołączyć do tego grona, to aplikuj na kierunek prawo w Lublinie.

Idealnymi kandydatami na studia prawnicze będą osoby o zainteresowaniach z obszaru nauk społecznych, humanistycznych, politycznych czy ekonomicznych. Jeżeli nie boisz się nowych wyzwań i chciałbyś ukończyć kierunek o długiej i bogatej tradycji, to studia prawnicze w Lublinie będą dla ciebie najlepszym wyborem.

 

2. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku prawo możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia jednolite magisterskie

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku prawo w Lublinie realizowane są w ramach jednolitych studiów magisterskich. Studia jednolite magisterskie trwają pięć lat.

Uczelnie w Lublinie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

3. Gdzie studiować

Studia prawnicze w Lublinie cieszą się coraz większą popularnością wśród studentów, dlatego też uczelnie decydują się na zamieszczenie w swojej ofercie kierunków związanych z tą tematyką. Informacje o uczelniach, na których możesz studiować prawo w Lublinie w trybie niestacjonarnym znajdziesz w dziale poniżej.

Uczelnie te mogą poszczycić się długą tradycją, a ich ukończenie jest gwarancją wszechstronnego wykształcenia i zdobycia ciekawej pracy.

 

4. Praca po studiach

Studia w Lublinie kształcą specjalistów doskonale przygotowanych do funkcjonowania zarówno na polskim, jak i międzynarodowym rynku pracy. Po ukończeniu studiów prawniczych bez problemu znajdziesz atrakcyjną pracę w wielu rozwijających się branżach. Jako absolwent będziesz mógł związać swoją przyszłość z jednostkami administracji publicznej, organami finansowymi czy działami prawnymi różnorodnych przedsiębiorstw i instytucji.

Co więcej, idealnie odnajdziesz się w zawodzie asystenta sędziego, doradcy biznesowego oraz podatkowego. Jeżeli chciałbyś objąć stanowisko prokuratora, sędziego, adwokata, radcy prawnego czy komornika będziesz musiał ukończyć odpowiednią aplikację, dzięki której zyskasz kwalifikacje niezbędne do wykonywania powyższych zawodów. Absolwenci często decydują się także na założenie i prowadzenie własnej działalności gospodarczej lub karierę na arenie międzynarodowej.

 

5. Program studiów i przedmioty

Studia prawnicze w Lublinie mają ciekawy, dopasowany do realiów współczesnego świata i obecnego rynku pracy, program kształcenia. Studenci będą mieli okazję rozwinąć i ugruntować swoja wiedzę z zakresu nauk humanistycznych, administracyjnych, społecznych czy ekonomicznych oraz zyskać cenne kompetencje i kwalifikacje zawodowe.

 

W programie studiów na kierunku prawo znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 • ochrona konkurencji
 • postępowanie karne
 • prawo spadkowe
 • prawo handlowe
 • prawo publiczne gospodarcze
 • prawo finansów publicznych

 

oraz wiele innych. Ponadto, w ofercie kształcenia przewidziano bogaty wachlarz zajęć fakultatywnych i uzupełniających. Wszyscy studenci będą mogli rozwinąć swoje zdolności językowe na lektoracie z wybranego języka obcego, dzięki czemu realnie zwiększą się ich szanse na międzynarodową karierę. Uzyskaną wiedzę teoretyczną wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk studenckich, które będziesz mógł zrealizować w sądach, kancelariach, prokuraturach i innych instytucjach zatrudniających specjalistów z zakresu nauk prawniczych. Dodatkowo, uczelnie dają możliwość korzystania z oferty wymian studenckich, staży czy wolontariatu. Wszystkie dokładne informacje dotyczące planu zajęć i programu nauczania znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni. Warto, abyś przed przystąpieniem do procesu rekrutacji dokładnie się z nimi zapoznał.

Ile trwają studia na kierunku prawo w Lublinie?

Studia na kierunku prawo w Lublinie trwają 5 lat (studia jednolite).

Kierunek prawo w Lublinie można realizować tylko w formie jednolitych studiów magisterskich. Oznacza to, że w tym przypadku nie ma podziału na studia pierwszego i drugiego stopnia, czyli licencjackie i magisterskie. Studenci, którzy zdecydują się na te formę studiów będą musieli poświęcić na naukę dziesięć semestrów, czyli pięć lat.

Absolwenci studiów prawniczych będą mogli pochwalić się tytułem magistra, który otworzy przed nimi wiele ciekawych ścieżek zawodowych. Oferta jednolitych studiów magisterskich skierowana jest do osób, które pozytywnie zdały egzamin maturalny i chciałyby kontynuować naukę na studiach wyższych. Po ukończeniu jednolitych studiów magisterskich możesz zdecydować się na kontynuacje kształcenia na wybranej przez siebie aplikacji lub studiach doktoranckich.

Prawo w Lublinie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
jednolite magisterskie 5 lat magister

Jaka praca po ukończeniu studiów na kierunku prawo w Krakowie?

Studia prawnicze w Lublinie kształcą doskonałych specjalistów, którzy bez problemu odnajdują się zarówno na polskim, jak i międzynarodowym rynku pracy. Jako absolwent prawa będziesz miał wszechstronne wykształcenie z zakresu nauk społecznych, humanistycznych, administracyjnych czy ekonomicznych oraz kompetencje, dzięki którym bez problemu znajdziesz zatrudnienie w wielu branżach. Przede wszystkim zostaniesz kompleksowo przygotowany do pracy w jednostkach administracji rządowej i samorządowej.

Dodatkowo, idealnie odnajdziesz się w branży finansowej, między innymi jako pracownik banków, firm kredytowych, działów księgowości czy agencji ubezpieczeniowych. Zdobyte kwalifikacje i doświadczenie umożliwią Ci znalezienie zatrudnienia w działach HR, odpowiedzialnych za proces rekrutacyjny czy sektorach sprzedaży i oceny ryzyka. Inną, równie ciekawą opcją może być związanie swojej przyszłości z firmami konsultingowymi i doradczymi, działami prawnymi przedsiębiorstw oraz firmami windykacyjnymi. Absolwenci często decydują się także na założenie własnej działalności gospodarczej o profilu dopasowanym do zdobytego przez nich wykształcenia. Ponadto, sprawdzisz się jako pracownik specjalistycznych wydawnictw, mediów czy redakcji czasopism o tematyce prawniczej. Bardzo dobra znajomość języka obcego oraz sytuacji międzynarodowej otworzy Ci drzwi do światowej kariery.

Jeżeli chciałbyś zdobyć nowe perspektywy zawodowe, powinieneś rozważyć jedną z dostępnych aplikacji. Obecnie możesz wybrać pomiędzy aplikacją: radcowską, adwokacką, sędziowską, prokuratorską, komorniczą, notarialną, kuratorską lub rzeczniowską. Dopiero po ich ukończeniu będziesz miał kwalifikacje niezbędne do wykonywania zawodu adwokata, prokuratora, radcy prawnego, sędziego czy komornika. Dodatkowo, po ukończeniu studiów magisterskich możesz kontynuować naukę na studiach doktoranckich i rozważyć rozpoczęcie kariery naukowej.

Jakie wymagania przy rekrutacji na kierunek prawo w Lublinie?

W procesie rekrutacji na kierunek prawo w trybie niestacjonarnym, w zależności od uczelni, decyduje:

 • złożenie wymaganych dokumentów w terminie (w przypadku zbyt dużej ilości zgłoszeń zasady kwalifikacji takie same jak na studia stacjonarne)
 • kolejność złożenia wymaganych dokumentów

Uczelnie w Lublinie chętnie przyjmują nowych studentów, którzy chcą się rozwijać w obszarze różnorodnych nauk i zdobyć wszechstronne wykształcenie. Jednak, aby dostać się wymarzony kierunek powinieneś spełnić kilka istotnych warunków. Najważniejszym z nich jest zdanie egzaminu maturalnego z przedmiotów obowiązkowych oraz przedmów dodatkowych. Jeśli kandydatów jest zbyt wielu, uczelnie decydują się na konkurs świadectw lub przyjmują kandydatów wg. kolejoności zgłoszeń. Dokładne informacje znajdziesz na stronach rekrutacyjnych uczelni.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

Uczelnie w Lublinie - kierunek prawo:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II (Wydział Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL) niestacjonarne studia jednolite więcej
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie (Wydział Prawa i Administracji UMCS) niestacjonarne studia jednolite więcej
Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie (Wydział Administracji i Nauk Społecznych WSEI) niestacjonarne studia I i II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek prawo w Lublinie?

Studia prawnicze w Lublinie cieszą się dużą popularnością wśród studentów chcących rozwijać swoją wiedzę i kompetencje z obszaru nauk społecznych, humanistycznych oraz administracyjnych. Jeżeli ty także chciałbyś wziąć udział w rekrutacji na kierunek prawo w Lublinie powinieneś najpierw zastanowić się nad kilkoma istotnymi kwestiami, mianowicie:

 • Czy w kręgu twoich zainteresowań znajdują się tematy związane z naukami humanistycznymi, prawniczymi i społecznymi?
 • Czy jesteś osobą ambitną, lubisz rozwijać swoja wiedzę i uczyć się nowych rzeczy?
 • Jesteś osobą empatyczną i często wykazujesz postawę prospołeczną?

 

Jeżeli odpowiedziałeś twierdząco na powyższe pytania, to studia na kierunku prawo w Lublinie powinny być twoim wyborem. Jednak zanim przystąpisz do procesu rekrutacji, w tym Elektronicznej Rejestracji Kandydatów będziesz musiał spełnić kilka warunków. Najistotniejszym i zarazem decydującym jest wynik egzaminów maturalnych z przedmiotów obowiązkowych oraz dodatkowych, takich jak: historia, WOS, filozofia czy geografia. Punkty uzyskane za aktywność naukową, taką jak uczestnictwo w olimpiadach i konkursach związanych z prawem i pokrewnymi naukami będą dużym atutem, który wyróżni Cię na tle innych kandydatów.

Po pozytywnym przejściu całego procesu rekrutacyjnego będziesz zobowiązany do przestrzegania terminów ustalonych przez Komisję Rekrutacyjną. Wszyscy kandydaci mają obowiązek dostarczenia wymaganych dokumentów, do których należą: świadectwo maturalne, podanie o przyjęcie na studia, świadectwo ukończenia szkoły średniej oraz komplet zdjęć legitymacyjnych. Dopiero po dopełnieniu wszystkich formalności, oficjalnie zostaniesz studentem prawa. Wszystkie niezbędne informacje i aktualności znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni. Warto, abyś przed przystąpieniem do rekrutacji, szczegółowo się z nimi zapoznał.

Jakie opinie mają studia na kierunku prawo w Lublinie?

Studia prawnicze cieszą się współcześnie dużą popularnością. Ich długa i bogata tradycja sprawia, że z roku na rok przybywa chętnych chcących kształcić się w tym kierunku. Kierunek prawo w Lublinie ma wiele pozytywnych opinii.

Tak wypowiada się o nim Alicja, studentka czwartego roku:

Zawód prawnika był moim wymarzonym już od wczesnych czasów szkolnych. Zawsze podziwiałam filmowe i serialowe bohaterki, które realizowały się w tym obszarze. Choć teraz wiem, że rzeczywistość różni się od świata filmowego, to zdecydowanie nie żałuję, że wybrałam studia prawnicze. W czasie tych kilku lat nauczyłam się wiele nowych rzeczy i poznałam tajniki zawodu, który chce wykonywać. Wiem, że przede mną jeszcze długa droga, ale cieszę się, że podjęłam taką decyzję.

Kierunki prawnicze i administracja w Lublinie

Rozwiń

Popularne kierunki prawnicze i administracja niestacjonarne w Lublinie

Komentarze (0)