Fizjoterapia studia zaoczne Szczecin

Fizjoterapia studia zaoczne Szczecin

Studia na kierunku fizjoterapia w Szczecinie możesz podjąć na 1 uczelni publicznej oraz 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym.

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
niestacjonarne

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii im. prof. Kazimiery Milanowskiej Wydział Zamiejscowy w Szczecinie

Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii im. prof. Kazimiery Milanowskiej Wydział Zamiejscowy w Szczecinie

Fizjoterapia stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
forma: niestacjonarne

15.04.2024

Fizjoterapia - studia niestacjonarne (zaoczne) Szczecin 2024 | woj. zachodniopomorskie

Fizjoterapia w Szczecinie w formie niestacjonarnej to 5-letnie studia (jednolite magisterskie). Studia z fizjoterapii w trybie niestacjonarnym (zaocznym) można podjąć na 2 uczelniach. Ceny na fizjoterapii w Szczecinie w 2024 r. zaczynają się od 6600 zł za pierwszy rok studiów.

Fizjoterapia studia zaoczne Szczecin
Studia na kierunku fizjoterapia w Szczecinie
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia jednolite magisterskie
Czas trwania 5 lat (studia jednolite magisterskie)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku fizjoterapia w Szczecinie rozpocznie się 6 maja 2024 r. i potrwa do 30 września 2024 r. | Fizjoterapia Szczecin - terminy rekrutacji >

Opis kierunku

Praca fizjoterapeuty oparta jest na pomocy w przywracaniu sprawności fizycznej osobom zmagającym się z różnymi chorobami i schorzeniami, czy ofiarom wypadków. Studia dają solidne podstawy do wykonywania tego zawodu – w trakcie zajęć można zgłębić tajniki m.in. fizjologii i anatomii. Studenci zdobywają kompetencje związane np. z diagnozowaniem pacjentów oraz przeprowadzaniem zabiegów rehabilitacyjnych i masażów.

Specjaliści w dziedzinie fizjoterapii mogą pracować w jednostkach ochrony zdrowia – prywatnych i publicznych gabinetach rehabilitacji, szpitalach lub klinikach. Absolwenci kierunku mają również odpowiednią wiedzę i umiejętności do pracy ze sportowcami. 

 

Uczelnie

W Szczecinie fizjoterapię w trybie niestacjonarnym możesz studiować w ramach kierunku na 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej: Wyższej Szkole Edukacji i Terapii im. prof. Kazimiery Milanowskiej Wydział Zamiejscowy w Szczecinie.

 

Ceny

Cena za studia niestacjonarne na kierunku fizjoterapia w Szczecinie w 2024 roku wynowsi około 6600 zł za pierwszy rok studiów.

Sprawdź ceny - fizjoterapia w Szczecinie.

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

Jak wyglądają studia niestacjonarne (zaoczne) na kierunku fizjoterapia w Szczecinie

Kształcenie na studiach niestacjonarnych stanowi często jedyną słuszną specyfikę edukacji zwłaszcza dla tych, którzy chcieliby połączyć kształcenie kierunkowe z pełnoetatową pracą zawodową lub wywiązywaniem się z innych zobowiązań życiowych. Studenci niestacjonarnej fizjoterapii uczęszczają w zjazdach, które odbywają się jedynie w weekendy, najczęściej co dwa lub trzy tygodnie. Wielogodzinne wykłady i ćwiczenia pozwalają na przyswojenie wszechstronnego programu kształcenia w sposób skoncentrowany. Warto dodać, że każdy absolwent fizjoterapii, niezależnie od ukończonego trybu kształcenia, będzie miał szanse na znalezienie idealnej pracy w swoim zawodzie.

Obserwując i poddając analizie sposób życia znacznej większości społeczeństwa, dążącego do osiągania coraz lepszych pozycji zawodowych, warto dojść do wniosku, że jest on daleki od ideału z medycznego punktu widzenia. Coraz więcej osób spędza długie godziny na utrzymywaniu niewygodnej pozycji siedzącej w biurach, inni decydują się na pracę fizyczną, w której są narażeni na dźwiganie bardzo ciężkich towarów, jeszcze inni całkowicie rezygnują z dowolnej aktywności fizycznej na rzecz prowadzenia biernego trybu życia przed telewizorem bądź ekranem komputera w domowym zaciszu.

Wszystkie te działania przyczyniają się do coraz większej zapadalności na choroby i dysfunkcje w obszarach narządu ruchu, układu kostno-szkieletowego i mięśniowego. Nadwaga, będąca efektem życia w pośpiechu, braku wystarczającej ilości ruchu i niewłaściwego żywienia przyczynia się do obciążenia stawów, powodując ich zwyrodnienia. Studia na kierunku fizjoterapia powstały w odpowiedzi na pogłębiający się problem społeczeństw niemal wszystkich kręgów kulturowych oraz zainteresowanie samych przyszłych studentów, którzy pragną związać swoją przyszłość z branżą medyczną, której specyfika odpowiada dzisiejszym potrzebom.

 

Dla kogo są studia na kierunku fizjoterapia

Mimo faktu, że niemal wszystkie studia medyczne cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem, wynikającym ze specyfiki kształcenia, możliwości ciągłego samorozwoju oraz uzyskania korzystnych propozycji zawodowych, to nie każdy aplikant będzie w stanie odnaleźć się podczas procesu edukacyjnego oraz samej przyszłej pracy. Jeżeli zastanawiasz się, czy powinieneś wybrać fizjoterapię jako dziedzinę swojego kształcenia, a wciąż masz pewne wątpliwości, zastanów się, czy:

 • Wykazujesz wszechstronne zainteresowanie dziedzinami przyrodniczymi i medycznymi?
 • Jesteś ambitny i zdeterminowany do osiągania wyznaczonych celów?
 • Specyfika studiów niestacjonarnych pozwoli ci na realizację własnych postanowień?

Udzielenie trzykrotnej odpowiedzi twierdzącej powinno stanowić idealny pretekst do rozpoczęcia kształcenia kierunkowego. W ten sposób prawdopodobnie umożliwisz sobie pogłębianie interesujących cię treści.

 

Typ i tryb studiów

Studia na kierunku fizjoterapia możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia II stopnia (magisterskie)

 • Studia jednolite magisterskie

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 • studia niestacjonarne

Studia na kierunku fizjoterapia w Szczecinie realizowane są w ramach studiów drugiego stopnia oraz jednolitych studiów magisterskich. Studia drugiego stopnia trwają dwa lata. Studia jednolite magisterskie trwają pięć lat.

Uczelnie w Szczecinie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Program studiów

Program kształcenia, jaki jest obecny na dowolnym kierunku studiów, oferowanym przez poszczególne uczelnie w Szczecinie, zapewnia uzyskanie elementarnych kompetencji, niezbędnych do otrzymania tytułu naukowego oraz uprawnień do podjęcia pracy w zawodzie. Fizjoterapia należy do prestiżowego kanonu kierunków medycznych, bazujących na przedmiotach przyrodniczych ze szczególnym uwzględnieniem biologii. Dlatego też nikogo nie powinien dziwić fakt, że większość przedmiotów obecnych w siatce studiów bazuje właśnie na naukach przyrodniczych.

Rozpoczynając swoją przygodę z fizjoterapią, najpewniej zyskasz okazję do poznania podstaw anatomii i fizjologii, historii nauk medycznych oraz psychologii. Kolejne etapy będą przebiegały zgodnie ze specjalnością, którą zdecydujesz się wybrać w późniejszym czasie. Wszyscy absolwenci szczecińskiej fizjoterapii uzyskają pełnię kompetencji kierunkowych, dzięki którym będą w stanie odpowiedzieć na potrzeby dzisiejszego rynku pracy.

 

Czego nauczysz się na studiach

Program kształcenia, jaki jest oferowany przez niestacjonarne kierunki studiów w Szczecinie cechuje się pełnym profesjonalizmem i doskonałą organizacją – dzięki temu każdy student zapoznaje się z elementarnymi treściami w sposób dogłębny przy jednoczesnym zachowaniu najkorzystniejszej dla nich form organizacji, odpowiedniej dla trybu niestacjonarnego. W związku z tym jeżeli zdecydujesz się na studiowanie fizjoterapii, zapewnisz sobie szansę na profesjonalne wykształcenie, niezwykle cenione na rynku pracy. Przedmiotami obecnymi w siatce studiów fizjoterapeutycznych prawdopodobnie będą:

 • socjologia niepełnosprawności,
 • podstawy prawa,
 • pedagogika ogólna,
 • komunikacja interpersonalna,
 • fizjoterapia w odnowie biologicznej,
 • medyczny trening terapeutyczny

i wiele, wiele innych.

 

Jakie są ceny studiów na kierunku fizjoterapia w Szczecinie

Fizjoterapia w Szczecinie w trybie stacjonarnym na uczelniach publicznych jest bezpłatna.

Sytuacja wygląda nieco inaczej w przypadku studiów niestacjonarnych, bowiem są one płatne niezależnie od tego czy jest to uczelnia publiczna czy prywatna.

Ceny za czesne mogą różnić się w zależności od uczelni. Przyszli studenci zazwyczaj maja również możliwość rozłożenia czesnego na raty – zainteresowani więcej informacji na ten temat mogą znaleźć na poszczególnych stronach konkretnych uczelni. Jednak zdecydowana większość studentów decyduje się na rozłożenie czesnego w ratach.

 

Fizjoterapia w Szczecinie - ceny:

 • Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii im. prof. Kazimiery Milanowskiej Wydział Zamiejscowy w Szczecinie: 6600 zł 

*Ceny za pierwszy rok studiów (rekrutacja 2023/2024). Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek znajdziesz na stronach internetowych uczelni.

 

Gdzie studiować na kierunku fizjoterapia w Szczecinie

Uczelnie na których można studiować kierunek fizjoterapia (niestacjonarne) w Szczecinie

Limity miejsc

Limity miejsc ustalane są odgórnie przez każdą ze szkół wyższych w Szczecinie. Podobnie dzieje się na studiach w trybie niestacjonarny, w tym na kierunku fizjoterapia.  

Jak dostać się na fizjoterapię w trybie niestacjonarnym w Szczecinie? O przyjęciu na studia w trybie niestacjonarnym decyduje kolejność zgłoszeń, a w przypadku przekroczenia ilości kandydatów w stosunku do liczby miejsc, obowiązuje konkurs świadectw – pod uwagę brana jest liczba uzyskanych punktów przez kandydata w czasie egzaminu maturalnego.

W rekrutacji na fizjoterapię w trybie niestacjonarnym w Szczecinie brane są pod uwagę takie przedmioty, jak: biologia, chemia oraz fizyka. 

Limity miejsc na kierunku fizjoterapia w Szczecinie:

 • Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie: 60

*Uczelnie publiczne, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2023/2024)

 

Kiedy wyniki rekrutacji

Po aplikowaniu na fizjoterapię w trybie niestacjonarnym w Szczecinie, kandydaci oczekują na wyniki rekrutacji. Jak wygląda sam proces rekrutacji, na jakie etapy się dzieli i co najważniejsze – kiedy kandydaci mogą spodziewać się wyników na uczelnie w Szczecinie?

Terminy opublikowania list osób zakwalifikowanych na fizjoterapię trybie niestacjonarnym w Szczecinie, jak i na inne kierunki studiów, ustalane są indywidualnie przez poszczególne uczelnie. Gdzie można znaleźć wyniki?

Kandydaci informację o zakwalifikowaniu się na fizjoterapię trybie niestacjonarnym w Szczecinie będą mogli znaleźć na swoim profilu w systemie IRK (Internetowa Rekrutacja Kandydatów).

W systemie IRK można również znaleźć takie informacje jak, uzyskana ilość punktów, zajęte miejsce, czy nawet ilość chętnych jaka przypadała na jedno miejsce. Dodatkowo w systemie można znaleźć spis niezbędnych dokumentów, które kandydaci muszą dostarczyć do Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej.

Terminy wyników rekrutacji na studia 2024 w uczelniach publicznych w Szczecinie:

 • Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie:

*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025)

Dowiedz się więcej wyniki rekrutacji na studia

 

Jak złożyć dokumenty rekrutacyjne

Po ogłoszeniu wyników na fizjoterapię trybie niestacjonarnym w Szczecinie, kandydaci będą musieli złożyć dokumenty rekrutacyjne do Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej. Jak należy złożyć dokumenty rekrutacyjne na uczelnie w Szczecinie?

Składanie kompletu dokumentów na fizjoterapię trybie niestacjonarnym w Szczecinie wygląda podobnie, jak na inne kierunki studiów. Kandydaci na studia musza złożyć osobiście komplet dokumentów do Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej, a dla osób, które nie mogą się pojawić na wydziale istnieje również możliwość wysłania dokumentów pocztą tradycyjną – liczy się wtedy data nadania listu. 

Kandydaci na fizjoterapię w trybie niestacjonarnym w Szczecinie powinni zadbać o to, aby dokumenty były w odpowiedniej formie i kompletne. Dokumenty jakie przyszli studenci fizjoterapii trybie niestacjonarnym muszą mieć ze sobą to m.in.: podanie na studia i oświadczenie, oryginał świadectwa dojrzałości, zdjęcie do legitymacji, a także dowód osobisty do wglądu.

Więcej informacji można znaleźć na stronach internetowych poszczególnych uczelni.

 

Kiedy składamy dokumenty na studia

Po ogłoszeniu wyników rekrutacji kandydaci, którzy dostali się na fizjoterapię trybie niestacjonarnym w Szczecinie muszą złożyć komplet dokumentów do Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej. 

Kiedy należy złożyć dokumenty na kierunek fizjoterapia trybie niestacjonarnym w Szczecinie? Uczelnie rozpoczynają przyjmowanie dokumentów zwykle zaraz po ogłoszeniu listy osób zakwalifikowanych. Kandydaci na dostarczenie ich mają zwykle około kilku dni.

W przypadku niedopilnowania terminu przez kandydata istnieje ryzyko skreślenia z listy zakwalifikowanych, podobnie jak w przypadku, kiedy dokumenty będą niekompletne lub w niewłaściwej formie. 

Terminy składania dokumentów na studia 2024 w uczelniach publicznych w Szczecinie:

 • Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie:

*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025)

** Dane dotyczące wymagań, cen, limitów, terminów mają charakter poglądowy i mogą się różnić dla poszczególnych kierunków studiów. Dokładne dane należy sprawdzić na stronach internetowych uczelni.

Dowiedz się więcej terminy składania dokumentów na studia

Uczelnie w Szczecinie - kierunek fizjoterapia:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie (Wydział Nauk o Zdrowiu) stacjonarne jednolite więcej
Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii im. prof. Kazimiery Milanowskiej Wydział Zamiejscowy w Szczecinie stacjonarne, niestacjonarne jednolite więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Ile trwają studia niestacjonarne (zaoczne) na kierunku fizjoterapia w Szczecinie

Studia na kierunku fizjoterapia w Szczecinie trwają 2 lata (studia II stopnia) lub 5 lat (studia jednolite).

Fizjoterapia jest kierunkiem należącym do wąskiego zbioru studiów jednolitych magisterskich. W praktyce oznacza to, że każdy ze studentów zmierzy się z pięcioletnim programem kształcenia, podczas którego zgłębi oferowane treści programowe. Po pozytywnym ukończeniu edukacji otrzymasz dyplom potwierdzający twoje kwalifikacje, a wraz z nim uprawnienia do rozpoczęcia pracy w zawodzie.

Fizjoterapia w Szczecinie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
jednolite magisterskie 5 lat magister

Jaka praca po studiach niestacjonarnych (zaocznych) na kierunku fizjoterapia w Szczecinie

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na stacjonarne, czy też zaoczne kształcenie na fizjoterapii w Szczecinie, otrzymane kwalifikacje pozwolą na znalezienie najodpowiedniejszego miejsca na rynku pracy zarówno w kraju, jak i poza jego granicami. Absolwenci fizjoterapii bez trudu znajdują zatrudnienie w placówkach rehabilitacyjnych, medycyny estetycznej, spa i wellness, ośrodkach dla sportowców, publicznych i niepublicznych zakładach opieki zdrowotnej, domach spokojnej starości i wszystkich innych miejscach, w których praca wykwalifikowanych rehabilitantów-fizjoterapeutów jest na wagę złota.

Dzięki nowoczesnemu podejściu do nauczania, zawierającym się w nurcie holistycznym, absolwenci są w stanie nie tylko udzielać fachowej pomocy medycznej, ale również dbać o emocjonalny i psychologiczny aspekt życia swoich pacjentów.

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek fizjoterapia w Szczecinie

W procesie rekrutacji na kierunek fizjoterapia w trybie niestacjonarnym, w zależności od uczelni, decyduje:

 • złożenie wymaganych dokumentów w terminie (w przypadku zbyt dużej ilości zgłoszeń zasady kwalifikacji takie same jak na studia stacjonarne)
 • kolejność złożenia wymaganych dokumentów

Popularność fizjoterapii powoduje, że aplikacja na ten kierunek, niezależnie od wybranego trybu kształcenia, jest procesem dość wymagającym. W celu pokonania grona konkurencji, powinieneś postarać się o uzyskanie wystarczająco wysokich wyników maturalnych z matematyki, języka angielskiego, biologii, chemii oraz fizyki. Co prawda niektóre uczelnie przyjmują zainteresowanych na podstawie posiadanych dokumentów, poświadczających o ich wykształceniu, jednak dobrze napisana matura może okazać się biletem wstępu na ten przyszłościowy kierunek. Szczegółów szukaj w regulaminie kształcenia, który jest prezentowany przez stronę internetową każdej z uczelni wyższych, posiadających w swojej ofercie fizjoterapię.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek fizjoterapia w Szczecinie

Zanim zdecydujesz się na aplikację na dowolnie wybrany kierunek studiów, powinieneś w sposób gruntowny zapoznać się z regulaminem kształcenia, określanym przez wybraną uczelnię wyższą oraz specyfiką samej siatki studiów. Fizjoterapia, zwłaszcza ta przeprowadzana w trybie niestacjonarnym, wymaga od aplikantów posiadania kilku cech, dzięki którym będą mieli oni szansę na wykorzystanie kształcenia w pełni.

Jeżeli interesujesz się biologią i chemią, nowinki ze świata medycyny nie są ci obce, wyróżniasz się dużą wytrzymałością fizyczną i siłą, która pozwoli ci na wykonywanie wszelkich zabiegów rehabilitacyjnych, a ponadto masz w sobie ambicję i determinację, dzięki którym nauka niestacjonarna będzie strzałem w dziesiątkę, to bez wahania aplikuj na fizjoterapię w Szczecinie – najprawdopodobniej właśnie ten kierunek został stworzony na miarę twoich potrzeb.

 

Zapisy na studia

Proces kwalifikacyjny na szczecińską fizjoterapię zawiera się w internetowej rejestracji kandydatów, która nie jest tajemnicą dla znacznej większości absolwentów szkół średnich – w końcu mieli do czynienia z tym procesem przynajmniej jednokrotnie w przeszłości. Zatem aby zgłosić swoją kandydaturę do podjęcia fizjoterapii, powinieneś odwiedzić stronę internetową wybranej wcześniej uczelni. Następnym krokiem jest odnalezienie zakładki zatytułowanej elektroniczna rejestracja kandydatów. Uzupełnienie formularza wymaganymi odgórnie danymi pozwoli na właściwe zgłoszenie aplikacji do podjęcia fizjoterapii.

Jeżeli ujrzysz swoje nazwisko na jednej z list przyjętych, prawdopodobnie pozostanie ci już tylko terminowe dostarczenie pliku takich dokumentów, jak:

 • dowód osobisty,
 • świadectwo maturalne wraz z jego kserokopią,
 • fotografia do legitymacji studenckiej,
 • pobrany ze strony internetowej i wypełniony formularz aplikacyjny.

Fizjoterapia w Szczecinie

Aktualności rekrutacyjne

Popularne kierunki medyczne niestacjonarne w Szczecinie

Jakie opinie mają studia niestacjonarne (zaoczne) na kierunku fizjoterapia w Szczecinie

Wielu świeżo upieczonych maturzystów, z racji młodego wieku i poważnych decyzji, które mogą zaważyć na ich przyszłości, wyraża niezdecydowanie w kwestii wyboru kierunku swojego kształcenia. Opinie studentów i absolwentów mogą pomóc w podjęciu ostatecznego kroku.

Anna, studentka trzeciego roku fizjoterapii w Szczecinie, mówi:

„Wielu ludzi pyta mnie, czy pogodzenie tak trudnej nauki, jaką jest fizjoterapia, z niestacjonarnym trybem kształcenia jest możliwe. Na własnym przykładzie udowadniam, że tak! Co więcej, edukacja daje mi dużo radości, ponieważ pokrywa się z moimi zainteresowaniami. Wiem, że dzięki niej zdobędę wymarzoną pracę w zawodzie.”

komentarze (0)