Fizjoterapia studia zaoczne Szczecin

Fizjoterapia studia zaoczne Szczecin

Fizjoterapia studia zaoczne Szczecin

Studia zaoczne w Szczecinie

fizjoterapia

Odkryj fizjoterapię w Szczecinie i sprawdź gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

Fizjoterapia - studia niestacjonarne (zaoczne) Szczecin 2021 | woj. zachodniopomorskie

Studia na kierunku fizjoterapia w Szczecinie to studia magisterskie lub jednolite magisterskiektórych program kształcenia trwa 2 lata (studia II stopnia) lub 5 lat (studia jednolite) i kończy się uzyskaniem dyplomu magistra.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Fizjoterapia studia zaoczne Szczecin

Zobacz, na jakich uczelniach w Szczecinie jest kierunek fizjoterapia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie

Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie

Jednostka prowadząca

Fizjoterapia stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
tryb: niestacjonarne
Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii im. prof. Kazimiery Milanowskiej Wydział Zamiejscowy w Szczecinie

Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii im. prof. Kazimiery Milanowskiej Wydział Zamiejscowy w Szczecinie

Jednostka prowadząca

Fizjoterapia stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
tryb: niestacjonarne

Ile kosztują studia na kierunku fizjoterapia w Szczecinie

Niestacjonarne studia w Szczecinie oraz każdym dowolnym miejscu Polski są płatne. Oznacza to, że jeżeli wybierzesz fizjoterapię, a nauka w weekendy interesuje cię najbardziej, staniesz przed obowiązkiem regularnego opłacania swojej nauki. Szczegóły dotyczące kosztów, możliwości rozdzielenia płatności na raty oraz terminów ich wpłacania znajdziesz na stronie internetowej wybranej wcześniej uczelni.

pokaż ceny na poszczególnych uczelniach

Fizjoterapia w Szczecinie - zasady rekrutacji

Gdzie studiować na kierunku fizjoterapia (niestacjonarne) w Szczecinie?

Uczelnie na których można studiować kierunek fizjoterapia (niestacjonarne) w Szczecinie

 • Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie
 • Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii im. prof. Kazimiery Milanowskiej Wydział Zamiejscowy w Szczecinie

 

Jak wyglądają studia niestacjonarne (zaoczne) na kierunku fizjoterapia w Szczecinie

Kształcenie na studiach niestacjonarnych stanowi często jedyną słuszną specyfikę edukacji zwłaszcza dla tych, którzy chcieliby połączyć kształcenie kierunkowe z pełnoetatową pracą zawodową lub wywiązywaniem się z innych zobowiązań życiowych. Studenci niestacjonarnej fizjoterapii uczęszczają w zjazdach, które odbywają się jedynie w weekendy, najczęściej co dwa lub trzy tygodnie. Wielogodzinne wykłady i ćwiczenia pozwalają na przyswojenie wszechstronnego programu kształcenia w sposób skoncentrowany. Warto dodać, że każdy absolwent fizjoterapii, niezależnie od ukończonego trybu kształcenia, będzie miał szanse na znalezienie idealnej pracy w swoim zawodzie.

Obserwując i poddając analizie sposób życia znacznej większości społeczeństwa, dążącego do osiągania coraz lepszych pozycji zawodowych, warto dojść do wniosku, że jest on daleki od ideału z medycznego punktu widzenia. Coraz więcej osób spędza długie godziny na utrzymywaniu niewygodnej pozycji siedzącej w biurach, inni decydują się na pracę fizyczną, w której są narażeni na dźwiganie bardzo ciężkich towarów, jeszcze inni całkowicie rezygnują z dowolnej aktywności fizycznej na rzecz prowadzenia biernego trybu życia przed telewizorem bądź ekranem komputera w domowym zaciszu.

Wszystkie te działania przyczyniają się do coraz większej zapadalności na choroby i dysfunkcje w obszarach narządu ruchu, układu kostno-szkieletowego i mięśniowego. Nadwaga, będąca efektem życia w pośpiechu, braku wystarczającej ilości ruchu i niewłaściwego żywienia przyczynia się do obciążenia stawów, powodując ich zwyrodnienia. Studia na kierunku fizjoterapia powstały w odpowiedzi na pogłębiający się problem społeczeństw niemal wszystkich kręgów kulturowych oraz zainteresowanie samych przyszłych studentów, którzy pragną związać swoją przyszłość z branżą medyczną, której specyfika odpowiada dzisiejszym potrzebom.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku fizjoterapia możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia II stopnia (magisterskie)

 • Studia jednolite magisterskie

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku fizjoterapia w Szczecinie realizowane są w ramach studiów drugiego stopnia oraz jednolitych studiów magisterskich. Studia drugiego stopnia trwają dwa lata. Studia jednolite magisterskie trwają pięć lat.

Uczelnie w Szczecinie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

2. Czego się nauczysz na studiach

Program kształcenia, jaki jest oferowany przez niestacjonarne kierunki studiów w Szczecinie cechuje się pełnym profesjonalizmem i doskonałą organizacją – dzięki temu każdy student zapoznaje się z elementarnymi treściami w sposób dogłębny przy jednoczesnym zachowaniu najkorzystniejszej dla nich form organizacji, odpowiedniej dla trybu niestacjonarnego. W związku z tym jeżeli zdecydujesz się na studiowanie fizjoterapii, zapewnisz sobie szansę na profesjonalne wykształcenie, niezwykle cenione na rynku pracy. Przedmiotami obecnymi w siatce studiów fizjoterapeutycznych prawdopodobnie będą:

 • socjologia niepełnosprawności,
 • podstawy prawa,
 • pedagogika ogólna,
 • komunikacja interpersonalna,
 • fizjoterapia w odnowie biologicznej,
 • medyczny trening terapeutyczny

i wiele, wiele innych.

 

3. Dla kogo te studia

Mimo faktu, że niemal wszystkie studia medyczne cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem, wynikającym ze specyfiki kształcenia, możliwości ciągłego samorozwoju oraz uzyskania korzystnych propozycji zawodowych, to nie każdy aplikant będzie w stanie odnaleźć się podczas procesu edukacyjnego oraz samej przyszłej pracy. Jeżeli zastanawiasz się, czy powinieneś wybrać fizjoterapię jako dziedzinę swojego kształcenia, a wciąż masz pewne wątpliwości, zastanów się, czy:

 • Wykazujesz wszechstronne zainteresowanie dziedzinami przyrodniczymi i medycznymi?
 • Jesteś ambitny i zdeterminowany do osiągania wyznaczonych celów?
 • Specyfika studiów niestacjonarnych pozwoli ci na realizację własnych postanowień?

 

Udzielenie trzykrotnej odpowiedzi twierdzącej powinno stanowić idealny pretekst do rozpoczęcia kształcenia kierunkowego. W ten sposób prawdopodobnie umożliwisz sobie pogłębianie interesujących cię treści.

 

4. Program studiów

Program kształcenia, jaki jest obecny na dowolnym kierunku studiów, oferowanym przez poszczególne uczelnie w Szczecinie, zapewnia uzyskanie elementarnych kompetencji, niezbędnych do otrzymania tytułu naukowego oraz uprawnień do podjęcia pracy w zawodzie. Fizjoterapia należy do prestiżowego kanonu kierunków medycznych, bazujących na przedmiotach przyrodniczych ze szczególnym uwzględnieniem biologii. Dlatego też nikogo nie powinien dziwić fakt, że większość przedmiotów obecnych w siatce studiów bazuje właśnie na naukach przyrodniczych.

Rozpoczynając swoją przygodę z fizjoterapią, najpewniej zyskasz okazję do poznania podstaw anatomii i fizjologii, historii nauk medycznych oraz psychologii. Kolejne etapy będą przebiegały zgodnie ze specjalnością, którą zdecydujesz się wybrać w późniejszym czasie. Wszyscy absolwenci szczecińskiej fizjoterapii uzyskają pełnię kompetencji kierunkowych, dzięki którym będą w stanie odpowiedzieć na potrzeby dzisiejszego rynku pracy.

Ile trwają studia niestacjonarne (zaoczne) na kierunku fizjoterapia w Szczecinie

Studia na kierunku fizjoterapia w Szczecinie trwają 2 lata (studia II stopnia) lub 5 lat (studia jednolite).

Fizjoterapia jest kierunkiem należącym do wąskiego zbioru studiów jednolitych magisterskich. W praktyce oznacza to, że każdy ze studentów zmierzy się z pięcioletnim programem kształcenia, podczas którego zgłębi oferowane treści programowe. Po pozytywnym ukończeniu edukacji otrzymasz dyplom potwierdzający twoje kwalifikacje, a wraz z nim uprawnienia do rozpoczęcia pracy w zawodzie.

Jaka praca po studiach niestacjonarnych (zaocznych) na kierunku fizjoterapia w Szczecinie

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na stacjonarne, czy też zaoczne kształcenie na fizjoterapii w Szczecinie, otrzymane kwalifikacje pozwolą na znalezienie najodpowiedniejszego miejsca na rynku pracy zarówno w kraju, jak i poza jego granicami. Absolwenci fizjoterapii bez trudu znajdują zatrudnienie w placówkach rehabilitacyjnych, medycyny estetycznej, spa i wellness, ośrodkach dla sportowców, publicznych i niepublicznych zakładach opieki zdrowotnej, domach spokojnej starości i wszystkich innych miejscach, w których praca wykwalifikowanych rehabilitantów-fizjoterapeutów jest na wagę złota.

Dzięki nowoczesnemu podejściu do nauczania, zawierającym się w nurcie holistycznym, absolwenci są w stanie nie tylko udzielać fachowej pomocy medycznej, ale również dbać o emocjonalny i psychologiczny aspekt życia swoich pacjentów.

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek fizjoterapia w Szczecinie

W procesie rekrutacji na kierunek fizjoterapia w trybie niestacjonarnym, w zależności od uczelni, decyduje:

 • złożenie wymaganych dokumentów w terminie (w przypadku zbyt dużej ilości zgłoszeń zasady kwalifikacji takie same jak na studia stacjonarne)
 • kolejność złożenia wymaganych dokumentów

Popularność fizjoterapii powoduje, że aplikacja na ten kierunek, niezależnie od wybranego trybu kształcenia, jest procesem dość wymagającym. W celu pokonania grona konkurencji, powinieneś postarać się o uzyskanie wystarczająco wysokich wyników maturalnych z matematyki, języka angielskiego, biologii, chemii oraz fizyki. Co prawda niektóre uczelnie przyjmują zainteresowanych na podstawie posiadanych dokumentów, poświadczających o ich wykształceniu, jednak dobrze napisana matura może okazać się biletem wstępu na ten przyszłościowy kierunek. Szczegółów szukaj w regulaminie kształcenia, który jest prezentowany przez stronę internetową każdej z uczelni wyższych, posiadających w swojej ofercie fizjoterapię.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek fizjoterapia w Szczecinie

Zanim zdecydujesz się na aplikację na dowolnie wybrany kierunek studiów, powinieneś w sposób gruntowny zapoznać się z regulaminem kształcenia, określanym przez wybraną uczelnię wyższą oraz specyfiką samej siatki studiów. Fizjoterapia, zwłaszcza ta przeprowadzana w trybie niestacjonarnym, wymaga od aplikantów posiadania kilku cech, dzięki którym będą mieli oni szansę na wykorzystanie kształcenia w pełni.

Jeżeli interesujesz się biologią i chemią, nowinki ze świata medycyny nie są ci obce, wyróżniasz się dużą wytrzymałością fizyczną i siłą, która pozwoli ci na wykonywanie wszelkich zabiegów rehabilitacyjnych, a ponadto masz w sobie ambicję i determinację, dzięki którym nauka niestacjonarna będzie strzałem w dziesiątkę, to bez wahania aplikuj na fizjoterapię w Szczecinie – najprawdopodobniej właśnie ten kierunek został stworzony na miarę twoich potrzeb.

 

Zapisy na studia

Proces kwalifikacyjny na szczecińską fizjoterapię zawiera się w internetowej rejestracji kandydatów, która nie jest tajemnicą dla znacznej większości absolwentów szkół średnich – w końcu mieli do czynienia z tym procesem przynajmniej jednokrotnie w przeszłości. Zatem aby zgłosić swoją kandydaturę do podjęcia fizjoterapii, powinieneś odwiedzić stronę internetową wybranej wcześniej uczelni. Następnym krokiem jest odnalezienie zakładki zatytułowanej elektroniczna rejestracja kandydatów. Uzupełnienie formularza wymaganymi odgórnie danymi pozwoli na właściwe zgłoszenie aplikacji do podjęcia fizjoterapii.

Jeżeli ujrzysz swoje nazwisko na jednej z list przyjętych, prawdopodobnie pozostanie ci już tylko terminowe dostarczenie pliku takich dokumentów, jak:

 • dowód osobisty,
 • świadectwo maturalne wraz z jego kserokopią,
 • fotografia do legitymacji studenckiej,
 • pobrany ze strony internetowej i wypełniony formularz aplikacyjny.

Jakie opinie mają studia niestacjonarne (zaoczne) na kierunku fizjoterapia w Szczecinie

Wielu świeżo upieczonych maturzystów, z racji młodego wieku i poważnych decyzji, które mogą zaważyć na ich przyszłości, wyraża niezdecydowanie w kwestii wyboru kierunku swojego kształcenia. Opinie studentów i absolwentów mogą pomóc w podjęciu ostatecznego kroku.

Anna, studentka trzeciego roku fizjoterapii w Szczecinie, mówi:

„Wielu ludzi pyta mnie, czy pogodzenie tak trudnej nauki, jaką jest fizjoterapia, z niestacjonarnym trybem kształcenia jest możliwe. Na własnym przykładzie udowadniam, że tak! Co więcej, edukacja daje mi dużo radości, ponieważ pokrywa się z moimi zainteresowaniami. Wiem, że dzięki niej zdobędę wymarzoną pracę w zawodzie.”

Kierunki medyczne w Szczecinie

Rozwiń

Komentarze (0)