Pielęgniarstwo - Szczecin

Pielęgniarstwo - Szczecin

Studia na kierunku pielęgniarstwo w Szczecinie możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym.

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie

Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie

Pielęgniarstwo stopień: (I)  (II), czas trwania: 2 lata • 3 lata
forma: stacjonarne, niestacjonarne

04.07.2024

Pielęgniarstwo - studia Szczecin 2024 | woj. zachdoniopomorskie

Pielęgniarstwo w Szczecinie to 3-letnie studia I stopnia (licencjackie) lub 2-letnie studia II stopnia (magisterskie). Studia przygotowują do wykonywania zawodu pielęgniarki lub pielęgniarza. Studenci zdobywają wiedzę z zakresu podstaw ratownictwa medycznego czy pielęgniarstwa internistycznego. 

Pielęgniarstwo - Szczecin
Studia na kierunku pielęgniarstwo w Szczecinie
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Opis kierunku

Studia na kierunku pielęgniarstwo to niezwykle ważna propozycja kształcenia, na którą decydują się osoby o określonych predyspozycjach. Studenci muszą odznaczać się odpowiedzialnością, cierpliwością, odpowiednim i szybkim reagowaniem w sytuacjach kryzysowych. Nabywają wszechstronną wiedzę medyczną w zakresie m.in: chorób wewnętrznych, podstaw ratownictwa medycznego i pielęgniarstwa.

Pielęgniarstwo to kierunek, którego ukończenie daje możliwość zatrudnienia w placówkach opieki zdrowotnej, jednostkach ratownictwa medycznego, czy sanatoriach. Absolwenci poza pracą w roli pielęgniarza mają także duże możliwości rozwoju w kierunku innych stanowisk związanych z ochroną zdrowia. Studia pielęgniarskie otwierają furtkę do podjęcia pracy w charakterze organizatora opieki medycznej czy specjalisty ds. promocji zdrowia.

Studia na kierunku pielęgniarstwo w Szczecinie można podjąć na 1 uczelni w formie stacjonarnej (dziennej) lub niestacjonarnej, a próg punktowy na bezpłatne studia stacjonarne 2023/2024 na PUM wyniósł 74 punktów. 

Gdzie studiować kierunek pielęgniarstwo w Szczecinie

W Szczecinie pielęgniarstwo możesz studiować w ramach kierunku lub specjalności na 1 uczelni publicznej: Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie.

W rekrutacji na studia I stopnia na kierunku pielęgniarstwo, w roku akademickim 2024/2025, Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie oferuje 150 miejsc w ramach bezpłatnych studiów stacjonarnych. Ponadto na kandydatów czekają jeszcze miejsca na studiach płatnych na PUM.

 

Kierunek pielęgniarstwo - uczelnie w Szczecinie:

Sprawdź

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek pielęgniarstwo w Szczecinie

W procesie rekrutacji na studia w Szczecinie na kierunku pielęgniarstwo w roku akademickim 2024/2025 najczęściej wymagane jest dowolny przedmiot zdany na egzaminie maturalnym. pielęgniarstwo Szczecin - przedmioty maturalne

Żeby dostać się na Pielęgniarstwo, warto już dzisiaj rozpocząć gruntowne przygotowania do rozszerzonej matury z biologii, chemii oraz fizyki – właśnie te przedmioty będą miały decydujący wpływ na to, czy znajdziesz się w gronie przyjętych na studia, czy też polegniesz w tej rekrutacyjnej potyczce.

Pamiętaj, aby na bieżąco sprawdzać stronę internetową uczelni celem zgłębienia aktualnych ustaleń, gdyż te mogą ulegać pewnym zmianom w czasie. Nadprogramowa dawka stresu nie jest niczym przyjemnym, dlatego warto oszczędzić go sobie poprzez analizowanie bieżących ustaleń.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Jak wyglądają studia na kierunku pielęgniarstwo w Szczecinie

Studia na kierunku pielęgniarstwo w Szczecinie realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają trzy lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające dwa lata.

Uczelnie w Szczecinie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Poziom i tryb studiów

Uczelnie w Szczecinie - kierunek pielęgniarstwo:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie (Wydział Nauk o Zdrowiu) stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Program studiów i przedmioty

Wiedza i umiejętności, które przyswoisz jako student, są zapewnione poprzez doskonałe zaplanowanie siatki edukacyjnej. Przedmiotami, jakie najprawdopodobniej spotkasz na swojej drodze, będą:

  • choroby wewnętrzne i pielęgniarstwo internistyczne
  • pielęgniarstwo psychiatryczne
  • podstawy ratownictwa medycznego
  • opieka paliatywna

Uczelnia w Szczecinie, która zdecydowała się poszerzyć swoją ofertę edukacyjną o Pielęgniarstwo, to  Pomorski Uniwersytet Medyczny. W swoich rozważaniach warto uwzględnić właśnie tę uczelnię.

 

Nabywane umiejętności

Przygodę z Pielęgniarstwem w Szczecinie rozpoczniesz od przypomnienia sobie zdobytej w trakcie minionych etapów edukacji wiedzy i umiejętności z zakresu przedmiotów przyrodniczych, stanowiących trwały i stabilny fundament pod rozwój dalszych, bardziej specjalistycznych kompetencji. Największe znaczenie w perspektywie pracy zawodowej będą miały praktyczne zajęcia warsztatowe, uczące obycia z pacjentem zmagającym się z rozmaitymi stanami chorobowymi oraz wdrożenia odpowiednich działań medycznych.

Orientacja w podstawach niemal wszystkich nauk medycznych pozwoli ci na dokonywanie wstępnej diagnozy i kierowanie pacjenta do lekarza określonej specjalizacji. Dzięki umiejętności asystowania podczas zabiegów chirurgicznych, sporządzania dokumentacji medycznej i rejestrowania pacjentów w systemie, staniesz się prawą ręką każdego lekarza, którego praca byłaby niemożliwa bez twojego zaangażowania.

Polecane:

Ile trwają studia na kierunku pielęgniarstwo w Szczecinie

Ile trwają studia na kierunku pielęgniarstwo w Szczecinie

Studia na kierunku Pielęgniarstwo w Szczecinie, w zależności od wybranego stopnia trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Sprawdź

Pielęgniarstwo w Szczecinie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat pielęgniarstwa
studia II stopnia 2 lata magister pielęgniarstwa
Jaka praca po pielęgniarstwie

Jaka praca po pielęgniarstwie

Spektrum wyboru przyszłej ścieżki zawodowej, jakie zaoferuje ci ukończenie studiów na kierunku Pielęgniarstwo w Szczecinie, będzie wprost proporcjonalnie szerokie do trudności, jakie włożysz w zdobycie dyplomu. Jednym z pierwszych skojarzeń ze słowem „pielęgniarka” lub „pielęgniarz” będzie dla większości i prawdopodobnie „szpital”, czyli miejsce, w którym praca wykwalifikowanej kadry medycznej jest na wagę złota. Jednakże to nie jedyna opcja wyboru, którego być może wkrótce dokonasz.

Bez względu na to, jaką specjalizację przyjmiesz na późniejszym etapie studiów, z pewnością znajdziesz pracę na każdym istniejącym oddziale ogólnym i specjalistycznym zarówno w szpitalach prywatnych, jak i publicznych. Całodobowa opieka pielęgniarska jest najważniejszym dobrem, jakie mogą otrzymać hospitalizowani przez dłuższy czas pacjenci.

Nie od dziś wiadomo, że pielęgniarka jest prawą ręką każdego lekarza, często wykonując znacznie cięższą i wymagającą większej ilości wysiłku pracę. Dlatego zatrudnienie w jednym z specjalistycznych gabinetów oraz przychodni lekarskich to kolejna z alternatyw w przypadku procesu decyzyjnego tuż po ukończeniu Pielęgniarstwa w Szczecinie.

Jeżeli niestraszne ci nagłe skoki adrenaliny i życie w ciągłym stresie, będziesz mógł postarać się o posadę w pogotowiu ratunkowym. Nieustanna walka z czasem, gdzie każda sekunda może zadecydować o zdrowiu, a nawet życiu pacjenta, mknięcie na sygnale przez zakorkowane miasta, udzielanie fachowej pomocy medycznej w błyskawiczny sposób w przypadku poważniejszych wypadków – to stałe elementy codzienności w pracy o tej specyfice.

Absolwenci Pielęgniarstwa w Szczecinie będą mogli wykazać się kompetencjami i wiedzą z zakresu opieki nad dziećmi i młodzieżą w trakcie pracy dla różnorakich placówek oświatowych – począwszy od żłobków, poprzez przedszkola, na szkołach średnich skończywszy. Dla miłośników pracy dorywczej zaistnieje możliwość pełnienia dyżurów na różnych imprezach masowych, które bez odpowiedniego zaplecza medycznego nie mogłyby się odbywać.

Jak wygląda rekrutacja na pielęgniarstwo w Szczecinie

Pielęgniarstwo - rekrutacja na uczelniach w Szczecinie

sprawdź rekrutacja na studia w Szczecinie

 

Ile osób na miejsce na pielęgniarstwo w Szczecinie

Pielęgniarstwo w Szczecinie należy do jednego z najbardziej popularnych kierunków w Szczecinie. O przyjęcie na studia stacjonarne w 2023 roku na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym aplikowało 459 kandydatów co oznacza, że o jedno miejsce ubiegało się 3 kandydatów.

 

Jakie progi na pielęgniarstwo w Szczecinie

Kandydaci ubiegający się o przyjęcie na studia stacjonarne na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym na rok 2023/2024 musieli uzyskać co najmniej 74 punktu.

czytaj dalej 

 

Limity miejsc

Uczelnie w Szczecinie na każdy z kierunków studiów ustalają limity miejsc. W przypadku pielęgniarstwa na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie przeznaczono 150 miejsc. 

Jak zostać studentem pielęgniarstwa w Szczecinie? O przyjęciu na studia decyduje liczba uzyskanych punktów przez kandydata w czasie rekrutacji, która opiera się na konkursie świadectw maturalnych – dlatego na studia mogą dostać się osoby z najwyższą liczbą punktów.

W rekrutacji na pielęgniarstwo w Szczecinie pod uwagę brany jest dowolny przedmiot maturalny zdawany przez kandydata. 

Limity miejsc na kierunku pielęgniarstwo w Szczecinie: 

  • Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie: 150

 *Uczelnie publiczne, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025)

czytaj dalej

 

Kiedy wyniki rekrutacji

Data ogłoszenia wyników rekrutacyjnych przez szczecińskie uczelnie jest wyczekiwana przez kandydatów, jednak okres oczekiwania może trwać nawet kilka tygodni. Jak wygląda proces rekrutacji oraz kiedy można spodziewać się wyników a pielęgniarstwo w Szczecinie?

Kandydaci na pielęgniarstwo w Szczecinie po tym jak zarejestrują się w systemie rekrutacyjnym IRK muszą czekać około kilku tygodni na ogłoszenie listy osób zakwalifikowanych, bowiem każda z uczelni może ustalić inny termin. Listy zakwalifikowanych najczęściej publikowane są w połowie lipca. 

Gdzie można znaleźć informację o zakwalifikowaniu się na pielęgniarstwo w Szczecinie? Informację o dostaniu się na studia, kandydaci będą mogli znaleźć na swoim profilu w systemie IRK.

Terminy wyników rekrutacji na studia 2024 w uczelniach publicznych w Szczecinie: 

  • Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie: lipiec 2024

*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025)

Dowiedz się więcej wyniki rekrutacji na studia

 

Jak złożyć dokumenty rekrutacyjne?

Szczecińskie uczelnie zazwyczaj decydują się na to, aby kandydaci osobiście dostarczali dokumenty do Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej. Kandydaci powinni zadbać o to, aby dokumenty były kompletne, bowiem brak, któregoś z nich może skutkować skreśleniem z listy osób zakwalifikowanych.

Istnieje również możliwość wysłania dokumentów pocztą tradycyjną – jest to świetna opcja dla osób, które nie mogą pojawić się osobiście na wydziale.

Jakie dokumenty zabrać? Powinny być to m.in. świadectwo maturalne, zdjęcie do legitymacji, oświadczenia, a także kwestionariusz osobowy. 

 

Kiedy składamy dokumenty na studia

Przyszli studenci pielęgniarstwa w Szczecinie po zakwalifikowaniu się na studia muszą złożyć komplet dokumentów rekrutacyjnych. Zwykle mają na to około kilku dni.   

Kandydaci na pielęgniarstwo w Szczecinie powinni mieć na uwadze, aby dostarczane dokumenty były we właściwej formie oraz co najważniejsze kompletne.

Więcej szczegółów, jakie konkretnie dokumenty są potrzebne można znaleźć na stronach uczelni.

Terminy składania dokumentów na studia 2024 w uczelniach publicznych w Szczecinie: 

  • Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie: lipiec 2024

*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025)

** Dane dotyczące wymagań, cen, limitów, terminów mają charakter poglądowy i mogą się różnić dla poszczególnych kierunków studiów. Dokładne dane należy sprawdzić na stronach internetowych uczelni.

Dowiedz się więcej terminy składania dokumentów na studia

Ile kosztują studia na kierunku pielęgniarstwo w Szczecinie

Studia stacjonarne na kierunku pielęgniarstwo w uczelniach publicznych są bezpłatne. Z kolei za naukę na studiach niestacjonarnych w uczelniach publicznych będziemy musieli zapłacić. 

Pielęgniarstwo studia w Szczecinie - ceny 2024: 

  • Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie:

Sprawdź

 *Ceny za pierwszy rok studiów (rekrutacja 2024/2025). Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek znajdziesz na stronach internetowych uczelni.

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Pielęgniarstwo Szczecin studia i stopnia

Pielęgniarstwo Szczecin studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Pielęgniarstwo Szczecin studia stacjonarne

Pielęgniarstwo Szczecin studia niestacjonarne

Pielęgniarstwo w Szczecinie

Jakie opinie mają studia na kierunku Pielęgniarstwo w Szczecinie

Niezmienną od lat doskonałą renomę niemal wszystkich kierunków medycznych najlepiej potwierdzają komentarze aktualnych studentów lub absolwentów. Jeśli myślisz o podjęciu Pielęgniarstwa, to warto, abyś zapoznał się z przynajmniej kilkoma opiniami na temat tego kierunku.

Kamila, studentka pierwszego roku Pielęgniarstwa w Szczecinie, mówi:

„Uważam, że z zawodem pielęgniarki łączy się pewna misja. Mam na myśli to, że aby w dobry sposób wykonywać swoją pracę, należy posiadać ogromne pokłady empatii i cierpliwości. Naukę na studiach tak naprawdę dopiero rozpoczęłam, jednak już wiem, że był to dobry wybór, którego dokonanie mogę polecić niemal każdemu zainteresowanemu.”

11 uczelni w Szczecinie

Blisko 70 tysięcy osób wybrało studia w Szczecinie! A liczba szkół wyzszych w mieście też jest imponująca — 5 uczelni publicznych i kilka prywatnych (w tym Collegium Balticum, Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych czy Zachodniopomorska Szkoła Biznesu)

 

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują szczecińskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

 

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Szczecinie

 

 

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

kalkulator maturalny

matura 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2024

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia