Pielęgniarstwo - Szczecin
Dodaj do ulubionych

28.02.2023

Pielęgniarstwo - studia Szczecin 2023 | woj. zachdoniopomorskie

Studia na kierunku Pielęgniarstwo w Szczecinie to studia licencjackie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata lub magistra.

Studia na kierunku pielęgniarstwo w Szczecinie
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku pielęgniarstwo w Szczecinie rozpocznie się 8 maja 2023 r. i potrwa do 30 sierpnia 2023 r. | Pielęgniarstwo Szczecin - terminy rekrutacji >

Uczelnie
W Szczecinie pielęgniarstwo możesz studiować w ramach kierunku lub specjalności na 1 uczelni publicznej: Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie (Wydział Nauk o Zdrowiu PUM) w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym.
 
Opis kierunku
Studia medyczne na kierunku pielęgniarstwo to niezwykle ważna propozycja kształcenia, na którą decydują się osoby o określonych predyspozycjach. Studenci muszą odznaczać się odpowiedzialnością, cierpliwością, odpowiednim i szybkim reagowaniem w sytuacjach kryzysowych. Nabywają wszechstronną wiedzę medyczną, zwłaszcza w zakresie pielęgniarstwa.
Pielęgniarstwo należy do najpopularniejszych kierunków w Polsce. W roku akademickim 2022/2023 na studiach stacjonarnych pierwszego stopnia i jednolitych studiach magisterskich wybrane było przez ponad 10 tys. kandydatów (o 948 mniej niż rok wcześniej).
 
Wymagania
W procesie rekrutacji na studia w Szczecinie na kierunku pielęgniarstwo w roku akademickim 2023/2024 najczęściej wymagane jest dowolny przedmiot zdany na egzaminie maturalnym. szczegółowe wymagania >
 
Ceny
Studia stacjonarne na kierunku pielęgniarstwo w uczelniach publicznych są bezpłatne. Z kolei za naukę na studiach niestacjonarnych w uczelniach publicznych będziemy musieli zapłacić. 
 
Praca po studiach
Absolwenci kierunku pielęgniarstwo w zależności od nabytych kwalifikacji zatrudniani są w szpitalach, zakładach podstawowej i specjalistycznej opieki zdrowotnej (przychodnie), ośrodkach medycyny pracy, placówkach nauczania i wychowania (szkoły, przedszkola, żłobki), ośrodkach służby medycyny, zakładach pielęgnacyjno-opiekuńczych i opiekuńczo-leczniczych, domach opieki społecznej i wielu innych.

czytaj dalej wszystko o Pielęgniarstwo - Szczecin

Zobacz, na jakich uczelniach w Szczecinie jest kierunek PIELĘGNIARSTWO

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie

Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie

Pielęgniarstwo stopień: (I)  (II), czas trwania: 2 lata • 3 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek Pielęgniarstwo w Szczecinie

W procesie rekrutacji na studia na kierunku pielęgniarstwo najczęściej brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

 • biologia
 • chemia
 • filozofia
 • fizyka
 • geografia
 • historia
 • matematyka
 • wiedza o społeczeństwie

 

Żeby dostać się na Pielęgniarstwo, warto już dzisiaj rozpocząć gruntowne przygotowania do rozszerzonej matury z biologii, chemii oraz fizyki – właśnie te przedmioty będą miały decydujący wpływ na to, czy znajdziesz się w gronie przyjętych na studia, czy też polegniesz w tej rekrutacyjnej potyczce.

Pamiętaj, aby na bieżąco sprawdzać stronę internetową uczelni celem zgłębienia aktualnych ustaleń, gdyż te mogą ulegać pewnym zmianom w czasie. Nadprogramowa dawka stresu nie jest niczym przyjemnym, dlatego warto oszczędzić go sobie poprzez analizowanie bieżących ustaleń.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Pielęgniarstwo w Szczecinie

Jak wyglądają studia na kierunku Pielęgniarstwo w Szczecinie

Szczegółowy wygląd twojej edukacji na studiach pielęgniarskich w Szczecinie będzie ściśle uzależniony od trybu, na jaki ostatecznie się zdecydujesz. Studia w trybie stacjonarnym to doskonała opcja dla studentów chcących poświęcić się zgłębianemu kierunkowi w całości – zajęcia będą odbywały się codziennie przez pięć dni, zapewniając ci ciągłość i regularność edukacji.

Studia niestacjonarne to propozycja dla tych, którzy chcieliby pogodzić zdobywanie wyższego wykształcenia z pracą zawodową lub inną, dowolnie wybraną aktywnością. Pamiętaj, że niezależnie od trybu, na jaki się zdecydujesz, będziesz mógł liczyć na uzyskanie pełni kompetencji, potrzebnych do podjęcia pracy zawodowej.

Jedną z niewątpliwie najbardziej niedocenianych grup zawodowych na współczesnym rynku pracy są pielęgniarki i pielęgniarze. Ogrom pracy i wysiłku, wkładanego każdego dnia w zapewnienie pacjentom opieki o jak najlepszym standardzie, jest nieadekwatnie nagradzany finansowo. Całodobowa opieka nad każdym z pacjentów, zapewnienie mu indywidualnego wsparcia i komfortu psychicznego, a także dbanie o powrót do pełni sił i możliwości funkcjonowania to tylko część obowiązków absolwentów Pielęgniarstwa. Dlatego jest to kierunek wyłącznie dla wybranych, czujących powołanie do wykonywania właśnie tego zawodu.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku pielęgniarstwo możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)

 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku pielęgniarstwo w Szczecinie realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata.

Uczelnie w Szczecinie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

2. Czego się nauczysz na studiach

Wiedza i umiejętności, które przyswoisz jako student, są zapewnione poprzez doskonałe zaplanowanie siatki edukacyjnej. Przedmiotami, jakie najprawdopodobniej spotkasz na swojej drodze, będą:

 • choroby wewnętrzne i pielęgniarstwo internistyczne
 • pielęgniarstwo psychiatryczne
 • podstawy ratownictwa medycznego
 • opieka paliatywna

Uczelnia w Szczecinie, która zdecydowała się poszerzyć swoją ofertę edukacyjną o Pielęgniarstwo, to  Pomorski Uniwersytet Medyczny. W swoich rozważaniach warto uwzględnić właśnie tę uczelnię.

 

3. Dla kogo te studia

Posiadasz w sobie niewyczerpalne pokłady empatii? Chciałbyś należeć do służby zdrowia nie tylko w Polsce, ale i za granicą? Nauka przedmiotów przyrodniczych przychodzi ci z łatwością? Od zawsze marzyłeś o niesieniu pomocy szerokiemu gronu potrzebujących ludzi? Szczecin to dla ciebie wymarzone miasto do studiowania? Twierdząca odpowiedź na większość pytań może być dobrym pretekstem do rozpoczęcia studiów na kierunku Pielęgniarstwo w Szczecinie.

 

4. Wiedza i umiejętności

Przygodę z Pielęgniarstwem w Szczecinie rozpoczniesz od przypomnienia sobie zdobytej w trakcie minionych etapów edukacji wiedzy i umiejętności z zakresu przedmiotów przyrodniczych, stanowiących trwały i stabilny fundament pod rozwój dalszych, bardziej specjalistycznych kompetencji. Największe znaczenie w perspektywie pracy zawodowej będą miały praktyczne zajęcia warsztatowe, uczące obycia z pacjentem zmagającym się z rozmaitymi stanami chorobowymi oraz wdrożenia odpowiednich działań medycznych.

Orientacja w podstawach niemal wszystkich nauk medycznych pozwoli ci na dokonywanie wstępnej diagnozy i kierowanie pacjenta do lekarza określonej specjalizacji. Dzięki umiejętności asystowania podczas zabiegów chirurgicznych, sporządzania dokumentacji medycznej i rejestrowania pacjentów w systemie, staniesz się prawą ręką każdego lekarza, którego praca byłaby niemożliwa bez twojego zaangażowania.

Ile trwają studia na kierunku Pielęgniarstwo w Szczecinie

Ile trwają studia na kierunku Pielęgniarstwo w Szczecinie

Studia na kierunku Pielęgniarstwo w Szczecinie, w zależności od wybranego stopnia trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Kierunki studiów w Szczecinie cechują się różnym czasem trwania, zależnym od kilku czynników. Warto zasięgnąć szczegółowych informacji na wybranej stronie internetowej.

Pielęgniarstwo ma charakter dwuetapowy. Ukończenie pierwszego stopnia studiów, który zostaje zwieńczony tytułem licencjata, na zdobycie którego należy poświęcić trzy lata, uposaża absolwenta w szereg kompetencji kierunkowych, które są wystarczające do podjęcia pracy w zawodzie.

Dwuletnie magisterskie studia drugiego stopnia to świetne uzupełnienie posiadanej wiedzy i okazja do nauczenia się całkiem nowych, przydatnych w życiu zawodowym, rzeczy. Dlatego warto rozważyć ukończenie obu tych etapów dla zapewnienia sobie możliwości zdobycia pełni kompetencji.

Pielęgniarstwo w Szczecinie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat pielęgniarstwa
studia II stopnia 2 lata magister pielęgniarstwa
Jaka praca po studiach na kierunku Pielęgniarstwo w Szczecinie

Jaka praca po studiach na kierunku Pielęgniarstwo w Szczecinie

Spektrum wyboru przyszłej ścieżki zawodowej, jakie zaoferuje ci ukończenie studiów na kierunku Pielęgniarstwo w Szczecinie, będzie wprost proporcjonalnie szerokie do trudności, jakie włożysz w zdobycie dyplomu. Jednym z pierwszych skojarzeń ze słowem „pielęgniarka” lub „pielęgniarz” będzie dla większości i prawdopodobnie „szpital”, czyli miejsce, w którym praca wykwalifikowanej kadry medycznej jest na wagę złota. Jednakże to nie jedyna opcja wyboru, którego być może wkrótce dokonasz.

Bez względu na to, jaką specjalizację przyjmiesz na późniejszym etapie studiów, z pewnością znajdziesz pracę na każdym istniejącym oddziale ogólnym i specjalistycznym zarówno w szpitalach prywatnych, jak i publicznych. Całodobowa opieka pielęgniarska jest najważniejszym dobrem, jakie mogą otrzymać hospitalizowani przez dłuższy czas pacjenci.

Nie od dziś wiadomo, że pielęgniarka jest prawą ręką każdego lekarza, często wykonując znacznie cięższą i wymagającą większej ilości wysiłku pracę. Dlatego zatrudnienie w jednym z specjalistycznych gabinetów oraz przychodni lekarskich to kolejna z alternatyw w przypadku procesu decyzyjnego tuż po ukończeniu Pielęgniarstwa w Szczecinie.

Jeżeli niestraszne ci nagłe skoki adrenaliny i życie w ciągłym stresie, będziesz mógł postarać się o posadę w pogotowiu ratunkowym. Nieustanna walka z czasem, gdzie każda sekunda może zadecydować o zdrowiu, a nawet życiu pacjenta, mknięcie na sygnale przez zakorkowane miasta, udzielanie fachowej pomocy medycznej w błyskawiczny sposób w przypadku poważniejszych wypadków – to stałe elementy codzienności w pracy o tej specyfice.

Absolwenci Pielęgniarstwa w Szczecinie będą mogli wykazać się kompetencjami i wiedzą z zakresu opieki nad dziećmi i młodzieżą w trakcie pracy dla różnorakich placówek oświatowych – począwszy od żłobków, poprzez przedszkola, na szkołach średnich skończywszy. Dla miłośników pracy dorywczej zaistnieje możliwość pełnienia dyżurów na różnych imprezach masowych, które bez odpowiedniego zaplecza medycznego nie mogłyby się odbywać.

Gdzie studiować na kierunku pielęgniarstwo w Szczecinie?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie.

W rekrutacji na studia I stopnia na kierunku pielęgniarstwo, w roku akademickim 2022/2023, Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie oferuje 150 miejsc w ramach bezpłatnych studiów stacjonarnych. Ponadto na kandydatów czekają jeszcze miejsca na studiach płatnych na PUM.

 

Pielęgniarstwo studia w Szczecinie - uczelnie:

 

czytaj dalej uczelnie w Szczecinie

 

Pielęgniarstwo studia stacjonarne - uczelnie w Szczecinie 

 

Pielęgniarstwo studia niestacjonarne - uczelnie w Szczecinie 
 
Pielęgniarstwo studia - uczelnie publiczne (państwowe) w Szczecinie 

 

Limity miejsc

Uczelnie w Szczecinie na każdy z kierunków studiów ustalają limity miejsc. W przypadku pielęgniarstwa na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie przeznaczono 150 miejsc. 

Jak zostać studentem pielęgniarstwa w Szczecinie? O przyjęciu na studia decyduje liczba uzyskanych punktów przez kandydata w czasie rekrutacji, która opiera się na konkursie świadectw maturalnych – dlatego na studia mogą dostać się osoby z najwyższą liczbą punktów.

W rekrutacji na pielęgniarstwo w Szczecinie pod uwagę brany jest dowolny przedmiot maturalny zdawany przez kandydata. 

Limity miejsc na kierunku pielęgniarstwo w Szczecinie: 

 • Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie (Wydział Nauk o Zdrowiu): 150

 *Uczelnie publiczne, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2022/2023)

 

Ile kosztują studia

Pielęgniarstwo w Szczecinie w trybie stacjonarnym w uczelniach publicznych jest bezpłatne. Kwestia finansów wygląda nieco inaczej w przypadku studiów niestacjonarnych, bowiem są one płatne niezależnie od tego czy jest to uczelnia publiczna czy prywatna.

Czesne na poszczególnych szczecińskich uczelniach może się różnić. Kandydaci więcej informacji na temat czesnego i możliwości rozłożenia go na raty mogą znaleźć na poszczególnych stronach szczecińskich uczelni.

Ceny studiów na kierunku pielęgniarstwo w Szczecinie: 

 • Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie (Wydział Nauk o Zdrowiu):

 *Ceny za pierwszy rok studiów (rekrutacja 2022/2023). Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek znajdziesz na stronach internetowych uczelni.

 

Kiedy wyniki rekrutacji

Data ogłoszenia wyników rekrutacyjnych przez szczecińskie uczelnie jest wyczekiwana przez kandydatów, jednak okres oczekiwania może trwać nawet kilka tygodni. Jak wygląda proces rekrutacji oraz kiedy można spodziewać się wyników a pielęgniarstwo w Szczecinie?

Kandydaci na pielęgniarstwo w Szczecinie po tym jak zarejestrują się w systemie rekrutacyjnym IRK muszą czekać około kilku tygodni na ogłoszenie listy osób zakwalifikowanych, bowiem każda z uczelni może ustalić inny termin. Listy zakwalifikowanych najczęściej publikowane są w połowie lipca. W przypadku Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie rekrutacja trwa do 15 lipca.

Gdzie można znaleźć informację o zakwalifikowaniu się na pielęgniarstwo w Szczecinie? Informację o dostaniu się na studia, kandydaci będą mogli znaleźć na swoim profilu w systemie IRK.

Terminy wyników rekrutacji na studia 2022 w uczelniach publicznych w Szczecinie: 

 • Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie (Wydział Nauk o Zdrowiu): do 15.07.2022

*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2022/2023)

Dowiedz się więcej wyniki rekrutacji na studia

 

Jak złożyć dokumenty rekrutacyjne?

Szczecińskie uczelnie zazwyczaj decydują się na to, aby kandydaci osobiście dostarczali dokumenty do Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej. Kandydaci powinni zadbać o to, aby dokumenty były kompletne, bowiem brak, któregoś z nich może skutkować skreśleniem z listy osób zakwalifikowanych.

Istnieje również możliwość wysłania dokumentów pocztą tradycyjną – jest to świetna opcja dla osób, które nie mogą pojawić się osobiście na wydziale.

Jakie dokumenty zabrać? Powinny być to m.in. świadectwo maturalne, zdjęcie do legitymacji, oświadczenia, a także kwestionariusz osobowy. 

 

Kiedy składamy dokumenty na studia

Przyszli studenci pielęgniarstwa w Szczecinie po zakwalifikowaniu się na studia muszą złożyć komplet dokumentów rekrutacyjnych. Zwykle mają na to około kilku dni.   

Kandydaci na pielęgniarstwo w Szczecinie powinni mieć na uwadze, aby dostarczane dokumenty były we właściwej formie oraz co najważniejsze kompletne.

Więcej szczegółów, jakie konkretnie dokumenty są potrzebne można znaleźć na stronach uczelni.

Terminy składania dokumentów na studia 2022 w uczelniach publicznych w Szczecinie: 

 • Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie (Wydział Nauk o Zdrowiu): 

*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2022/2023)

** Dane dotyczące wymagań, cen, limitów, terminów mają charakter poglądowy i mogą się różnić dla poszczególnych kierunków studiów. Dokładne dane należy sprawdzić na stronach internetowych uczelni.

Dowiedz się więcej terminy składania dokumentów na studia

Uczelnie w Szczecinie - kierunek pielęgniarstwo:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie (Wydział Nauk o Zdrowiu) stacjonarne, niestacjonarne studia I i II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Pielęgniarstwo w Szczecinie

Rekrutacja na studia w Szczecinie to proces niezbędny, aby mieć szansę na zasilenie grona studentów wybranego przez siebie kierunku. W związku z tym, że jest on tak istotny i może zadecydować o całym dalszym życiu, z pewnością warto zagłębić się w szczegóły związane z całokształtem aplikacji.

Jak pewnie wiesz, studia medycznedo których należy między innymi Pielęgniarstwo, są oparte na naukach ścisłych, przyrodniczych i społecznych. Dlatego też nie trudno się domyślić, że przedmiotami odgrywającymi główną rolę w procesie rekrutacji na pierwszy stopień tych studiów będą: biologia, chemia, fizyka, język obcy nowożytny, matematyka, wiedza o społeczeństwie. Zadowalające zdanie przynajmniej kilku z tych przedmiotów zagwarantuje znalezienie swojego nazwiska na liście przyjętych na studia.

Jednak Pielęgniarstwo ma przygotowaną ofertę edukacyjną także dla kandydatów na drugi stopień tych studiów. Żeby zwiększyć swoje szanse na pozytywne rozpatrzenie kandydatury w tym przypadku, należy postarać się o jak najlepsze oceny uzyskane na dyplomie ukończenia poprzedniego etapu edukacji.

Jeśli należysz do jednostek ponadprzeciętnie uzdolnionych, udział w rozmaitych olimpiadach ogólnopolskich z przedmiotów przyrodniczych, z pewnością zagwarantuje ci wolny wstęp na dowolnie wybrany kierunek studiów, również Pielęgniarstwo.

 

Proces rekrutacji

Do zgłoszenia swojej kandydatury na uczelnie w Szczecinie będziesz potrzebował jedynie urządzenia z dostępem do internetu oraz wiedzy na temat uzyskanych wyników maturalnych lub podczas zmagań z pierwszym etapem edukacji. Za pomocą elektronicznej rejestracji kandydatów wypełnisz formularz zgłoszeniowy danymi personalnymi, uzupełnionymi o wyniki. W następnym kroku uiścisz opłatę rekrutacyjną i poczekasz na ogłoszenie wyników.

 

Potrzebne dokumenty

Znalezienie swojego nazwiska na liście przyjętych nie będzie równoznaczne z możliwością rozpoczęcia studiów pielęgniarskich w Szczecinie. Do zwieńczenia rekrutacji będziesz potrzebował następujących dokumentów:

 • wyników badań medycznych, potwierdzających możliwość podjęcia Pielęgniarstwa
 • kserokopii świadectwa maturalnego lub dyplomu ukończenia studiów pierwszego stopnia
 • fotografii do legitymacji studenckiej

 

STUDIA W SZCZECINIE - ważne informacje

kierunki studiów w Szczecinie

studia w Szczecinie

 

PIELĘGNIARSTWO - ważne informacje

pielęgniarstwo studia

pielęgniarstwo studia online

studia medyczne w Szczecinie

studia medyczne w Polsce

zasady rekrutacji na studia

Jakie opinie mają studia na kierunku Pielęgniarstwo w Szczecinie

Niezmienną od lat doskonałą renomę niemal wszystkich kierunków medycznych najlepiej potwierdzają komentarze aktualnych studentów lub absolwentów. Jeśli myślisz o podjęciu Pielęgniarstwa, to warto, abyś zapoznał się z przynajmniej kilkoma opiniami na temat tego kierunku.

Kamila, studentka pierwszego roku Pielęgniarstwa w Szczecinie, mówi:

„Uważam, że z zawodem pielęgniarki łączy się pewna misja. Mam na myśli to, że aby w dobry sposób wykonywać swoją pracę, należy posiadać ogromne pokłady empatii i cierpliwości. Naukę na studiach tak naprawdę dopiero rozpoczęłam, jednak już wiem, że był to dobry wybór, którego dokonanie mogę polecić niemal każdemu zainteresowanemu.”

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Pielęgniarstwo Szczecin studia i stopnia

Pielęgniarstwo Szczecin studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Pielęgniarstwo Szczecin studia stacjonarne

Pielęgniarstwo Szczecin studia niestacjonarne

Kierunki medyczne w Szczecinie

Rozwiń

11 uczelni w Szczecinie

Blisko 70 tysięcy osób wybrało studia w Szczecinie! A liczba szkół wyzszych w mieście też jest imponująca — 5 uczelni publicznych i kilka prywatnych (w tym Collegium Balticum, Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych czy Zachodniopomorska Szkoła Biznesu)

 

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują szczecińskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

 

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Szczecinie

 

 

Komentarze (0)

wsaib

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia