Ratownictwo medyczne - Szczecin

Ratownictwo medyczne - Szczecin

Studia na kierunku ratownictwo medyczne w Szczecinie możesz podjąć na.

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Poziom studiów
  Forma studiów
   Czas trwania
    Więcej filtrów

    Nie znaleziono uczelni spełniających kryteria wyszukiwania

    27.06.2023

    Ratownictwo medyczne - studia Szczecin | woj. zachodniopomorskie

    Studia na kierunku ratownictwo medyczne w Szczecinie to studia licencjackiektórych program kształcenia trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata.

    Ratownictwo medyczne - Szczecin
    Studia na kierunku ratownictwo medyczne w Szczecinie
    Rok akademicki 2024/2025
    Forma studiów
    Poziom studiów
    Czas trwania

    Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym)Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

    Opis kierunku

    Ratownictwo medyczne w Szczecinie to kierunek dla osób czujących powołanie do niesienia pomocy innym. Kandydaci powinni wykazywać się odpowiedzialnością i zorganizowaniem. W trakcie nabywanego wykształcenia będziesz miał/a okazję zgłębiać wiedzę medyczną, z zakresu chemii i biologii

     

    Praca po studiach

    W zależności od nabytych kompetencji i zdobytych kwalifikacji absolwenci zatrudniani są w powiatowych i wojewódzkich zespołach do spraw opracowania regionalnych planów zabezpieczenia kryzysowego, jednostkach ratowniczych służb interwencyjnych, takich jak policja, straż pożarna, wojsko, w ośrodkach szkoleniowych, zakładowych służbach ratowniczych, głównie przy dużych zespołach przemysłowych.

    Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek Ratownictwo medyczne w Szczecinie

    W procesie rekrutacji na studia na kierunku ratownictwo medyczne najczęściej brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

    • biologia
    • chemia
    • fizyka

     

    Żeby dostać się na jakiekolwiek studia medyczne, do kanonu których należy między innymi Ratownictwo medyczne, musisz posiadać szeroką wiedzę z przedmiotów przyrodniczych, gdyż specyfika tego kierunku zawiera się w naukach medycznych. Odpowiednio wcześnie zacznij przygotowania do nauki biologii oraz chemii, żeby mieć szansę na odniesienie jak największego sukcesu na maturze.

    Pamiętaj, że szczegóły związane z procesem rekrutacji mogą się różnić w zależności od wybranej uczelni, a także ulegać pewnym zmianom w czasie. Dlatego aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek, śledź na bieżąco stronę internetową wybranej uczelni.

    *Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

    Jak wyglądają studia na kierunku Ratownictwo medyczne w Szczecinie

    Wybór przyszłego kierunku kształcenia na studiach wyższych jest predysponowany przede wszystkim aspektami finansowymi, które może zagwarantować praca w zawodzie. Jednak co z zawodami i studiami, w których średnia płaca nie jest adekwatna do wykonywanych obowiązków? Jednym z takich kierunków jest bez wątpienia Ratownictwo medyczne.

    Ludziom pracującym na dwunastogodzinnych dyżurach przepełnionych koniecznością podejmowania nieustannej walki z czasem o zdrowie i życie potrzebujących żadne pieniądze nie wynagrodzą poświęconej energii i siły psychicznej. Dlatego studia na kierunku Ratownictwo medyczne są wyłącznie dla tych, którzy odczuwają swego rodzaju misję związaną z koniecznością niesienia pomocy ludziom.

    W odpowiedzi na rosnącą popularność Ratownictwa medycznego, wiele uczelni w Polsce postanowiło poszerzyć oferowany przez siebie repertuar o właśnie ten kierunek. W związku z tym każdy mieszkaniec i miłośnik Szczecina będzie miał okazję do podjęcia studiów właśnie tam.

     

    1. Typ i tryb studiów:

    Studia na kierunku ratownictwo medyczne możemy podzielić na:

    1. Typ:

    • Studia I stopnia (licencjackie)

     

    2. Tryb:

    • studia stacjonarne

     

    Studia na kierunku ratownictwo medyczne w Szczecinie realizowane są w ramach pierwszego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. 

    Uczelnie w Szczecinie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku. Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

     

    2. Czego się nauczysz na studiach

    Nauka na kierunku Ratownictwo medyczne będzie ściśle oscylowała wokół zagadnień medycznych, wzbogaconych o praktyczne umiejętności kierunkowe. Przedmiotami, które z dużym prawdopodobieństwem napotkasz na swojej drodze edukacyjnej, będą między innymi:

    • Higiena i epidemiologia
    • Pierwsza pomoc
    • Etyka zawodu ratownika medycznego
    • Filozofia
    • Biochemia
    • Biologia i mikrobiologia

     

    3. Dla kogo te studia

    W pracy ratownika medycznego najważniejsze jest powołanie i odczuwanie swego rodzaju chęci do wykonywania misji, mających na celu ratowanie ludzkiego życia. Dlatego zawód ten, jak i same studia, zdecydowanie nie są dla każdego. Zatem jaka powinna być sylwetka idealnego kandydata na Ratownictwo medyczne w Szczecinie?

    Cechą wiodącą, którą powinien posiadać każdy ratownik, jest niecodzienne połączenie ogromnej odporności psychicznej na drastyczne widoki, przyprawiające o zawrót głowy (w negatywnym tego słowa znaczeniu) znaczną część społeczeństwa z wrażliwością na ludzką krzywdę i cierpienie, bez której praca związana z medycyną nie byłaby możliwa. Ponadto jako przyszły kandydat na studia powinieneś mieć wrodzoną zdolność do skutecznego i szybkiego opanowywania materiału z przedmiotów przyrodniczych oraz chęć do dalszego kształcenia w tym kierunku.

     

    4. Wiedza i umiejętności

    Ratownictwo medyczne to zgłębienie podstaw teoretycznych z zakresu biologii, chemii oraz dziedzin pokrewnych, uzupełnionych o praktyczne umiejętności związane z techniką wykonywania wszystkich koniecznych działań ratunkowych. W związku z tym jako student musisz być przygotowany na wyczerpującą naukę, dającą wiele satysfakcji prawdziwym miłośnikom.

    Zaplecze teoretyczne z anatomii, fizjologii i patologii w obrębie ludzkiego zdrowia pozwolą ci na świadome wykonywanie swojego przyszłego zawodu. W trakcie zajęć praktycznych będziesz miał okazję zgłębić sposoby radzenia sobie z pacjentami, którzy znaleźli się w różnorakich sytuacjach. Do wykonywania zawodu w odpowiedni sposób przyda ci się umiejętność obsługi medycznych sprzętów elektronicznych, wspomagających i podtrzymujących funkcje życiowe, co również zapewnią ci studia.

    Uczelnie w Szczecinie - kierunek ratownictwo medyczne:

    Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  

    Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

    Ile trwają studia na kierunku Ratownictwo medyczne w Szczecinie

    Ile trwają studia na kierunku Ratownictwo medyczne w Szczecinie

    Studia na kierunku Ratownictwo medyczne w Szczecinie trwają 3 lata (studia I stopnia).

    Kierunki studiów w Szczecinie można podzielić na dwie grupy pod względem czasu ich trwania. Pierwsza z nich to studia jednolite magisterskie, na ukończenie których należy przeznaczyć przynajmniej pięć lat. Ratownictwo medyczne należy do tej drugiej, zdecydowanie bardziej licznej grupy kierunków, których przebieg zawiera się w dwóch komplementarnych etapach.

    Studia pierwszego stopnia na kierunku Ratownictwo medyczne będą trwały sześć semestrów, a więc trzy lata. Każdy z absolwentów, którym z powodzeniem uda się je ukończyć, zostanie nagrodzony tytułem licencjata, a co za tym idzie, uprawnieniami do wykonywania pracy w zawodzie.

    Jaka praca po studiach na kierunku Ratownictwo medyczne w Szczecinie

    Jaka praca po studiach na kierunku Ratownictwo medyczne w Szczecinie

    Możliwości zawodowe oferowane przez każde studia medyczne są bardzo obiecujące z jednego prostego względu – żaden z absolwentów aktywnie zaangażowany w poszukiwanie pracy, nigdy nie doświadczy bezrobocia. Wszystko dzięki ogromnemu zapotrzebowaniu na wyspecjalizowaną kadrę medyczną oraz nowopowstające placówki ściśle związane z oferowaniem usług zdrowotnych. Zatem jakie zatrudnienie czeka na absolwentów Ratownictwa medycznego w Szczecinie?

    Praca w pogotowiu to najczęstsza, a zarazem najbardziej kręta i wyboista droga zawodowa, na jaką decydują się absolwenci opisywanego kierunku. Codzienna walka o życie, w której każda sekunda jest na wagę złota, opanowywanie własnego stresu i nagłych skoków adrenaliny, a także narażanie się na przykre, niejednokrotnie bardzo drastyczne widoki z miejsc wypadków – tak w wielkim skrócie można opisać specyfikę tej pracy.

    Szpitale z oddziałami ratunkowymi oraz ogólnymi chętnie przyjmą absolwentów Ratownictwa medycznego, którzy będą najbardziej kompetentni, aby zająć się nagłymi przypadkami, wymagającymi błyskawicznego i świadomego działania.

    Ponadto ratownicy medyczni będą mogli znaleźć zatrudnienie w punktach szczepień i poboru krwi po wykonaniu odpowiednich kursów specjalizacyjnych, przychodniach lekarskich, prywatnych oraz publicznych gabinetach, a także uczelniach wyższych w rolach wykładowców akademickich, jeśli tylko osiągnięcia naukowe na to pozwolą.

    Szerokie spektrum wyboru przyszłego zawodu jest jedną z niewątpliwych zalet studiów na kierunku Ratownictwo medyczne w Szczecinie. Dzięki temu z powodzeniem dopasujesz swoją pracę do własnych zainteresowań, predyspozycji i oczekiwań, unikając tym samym przedwczesnego wypalenia zawodowego.

    Gdzie studiować na kierunku ratownictwo medyczne w Szczecinie?

    Uczelnie na których można studiować kierunek ratownictwo medyczne w Szczecinie

    • Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie

     

    Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Ratownictwo medyczne w Szczecinie

    Rekrutacja na studia w Szczecinie to proces, w którym bezwzględnie należy wziąć udział, jeśli chce się mieć szanse na zasilenie grona studentów wybranego przez siebie kierunku. Zgłoszenie swojej kandydatury będzie wiązało się z zaprezentowaniem uzyskanych na maturze lub pierwszym stopniu studiów wyników, które będą miały decydujący wpływ na przyjęcie na studia. Dlatego warto do nauki podejść bardzo poważnie.

    Warto również rozważyć podejście do przedmiotowej olimpiady z jednego z przedmiotów przyrodniczych, będących wiodącymi w procesie rekrutacji, aby zwiększyć swoje szanse na zostanie studentem Ratownictwa medycznego w Szczecinie. Tytuł laureata lub finalisty uprawni cię do podjęcia dowolnego kierunku studiów – odniesienie sukcesu na olimpiadzie cenione jest przez władze uczelni bardziej, niż wyniki maturalne.

     

    Proces rekrutacji

    Pierwszym krokiem do dostania się na Ratownictwo medyczne w Szczecinie będzie zgłoszenie swojej kandydatury za pośrednictwem internetowej strony uczelni oraz wzięcie udziału w tzw. konkursie świadectw. Przelicznik punktowy od razu poinformuje cię o uzyskanych punktach, przeliczając w odpowiedni sposób uzyskane wyniki procentowe, dzięki czemu będziesz miał świadomość swoich szans.

     

    Potrzebne dokumenty

    Wywieszenie list przyjętych na studia na kierunku Ratownictwo medyczne w Szczecinie to bardzo podniosła chwila, w której emocje wielu przyszłych studentów opadną, zamieniając się w szczęście. Jeżeli uda ci się zobaczyć swoje nazwisko na jednej z wcześniej wspomnianych list, powinieneś dostarczyć następujące dokumenty:

    • Świadectwo maturalne
    • Kserokopię powyższych dokumentów oraz dowodu osobistego
    • Fotografię do dokumentów o wymiarach 35X45mm

     

    STUDIA W SZCZECINIE - ważne informacje

    kierunki studiów w Szczecinie

    studia w Szczecinie

     

    RATOWNICTWO MEDYCZNE - ważne informacje

    ratownictwo medyczne studia

    studia medyczne w Szczecinie

    studia medyczne w Polsce

    zasady rekrutacji na studia

    Najczęściej zadawane pytania

    Gdzie studiować ratownictwo medyczne w Szczecinie

    Studia na kierunku ratownictwo medyczne w Szczecinie podjąć można tylko na jednej uczelni publicznej – na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie. W tym mieście nauka na ratownictwie medycznym organizowana jest jedynie w trybie stacjonarnym. Żadna z uczelni prywatnych w Szczecinie nie oferuje studiów na tym kierunku.

    Gdzie studiować ratownictwo medyczne bezpłatnie w Szczecinie

    Bezpłatne studia na kierunku ratownictwo medyczne w Szczecinie można podjąć tylko na jednej uczelni publicznej – na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie.

    Gdzie studiować ratownictwo medyczne niestacjonarnie w Szczecinie

    Niestety ratownictwo medyczne w szczecinie realizowane jest tylko w ramach studiów stacjonarnych na jednej uczelni publicznej – na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie.

    Studia stacjonarne czy niestacjonarne

    Studia stacjonarne skierowane są do tych osób, którym zależy na zdobywaniu wiedzy oraz doświadczenia praktycznego pod opieką ekspertów różnych dziedzin. Studenci stacjonarni spotykają się na terenie uczelni w tygodniu – zazwyczaj od poniedziałku do piątku, w godzinach porannych i popołudniowych. Tryb ten może utrudnić studentom możliwość pracy na pełnym etacie. Studia stacjonarne na uczelniach publicznych w Szczecinie są bezpłatne, a za prywatną naukę stacjonarną należy zapłacić.

    Jakie przedmioty są potrzebne na ratownictwo medyczne w Szczecinie

    Kandydaci na studia stacjonarne na uczelniach publicznych przyjmowani są na podstawie konkursu świadectw. W rekrutacji na kierunek ratownictwo medyczne najczęściej uwzględnianymi przedmiotami są m.in.: biologia, chemia czy fizyka.

    Pokaż wszystkie

    Poziom i tryb studiów

    Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

    Ratownictwo medyczne Szczecin studia i stopnia

    Jakie opinie mają studia na kierunku Ratownictwo medyczne w Szczecinie?

    Studia na kierunku Ratownictwo medyczne nawet pomimo wynikających z ich ukończenia trudności i specyfiki przyszłej pracy, jaką można podjąć będąc absolwentem, cieszą się dobrą renomą, którą potwierdzają opinie studentów i absolwentów.

    Michalina, absolwentka studiów na kierunku Ratownictwo medyczne w Szczecinie, mówi:

    „Wybrałam Ratownictwo medyczne z pełną odpowiedzialnością i świadomością zarówno konsekwencji, jak i obowiązków wynikających z podjęcia pracy w zawodzie. Dzisiaj pracuję w pogotowiu, a każdy dzień jest kolejnym wyzwaniem. Polecam Ratownictwo, ale wyłącznie zainteresowanym – nie są to studia dla każdego.”

    11 uczelni w Szczecinie

    Blisko 70 tysięcy osób wybrało studia w Szczecinie! A liczba szkół wyzszych w mieście też jest imponująca — 5 uczelni publicznych i kilka prywatnych (w tym Collegium Balticum, Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych czy Zachodniopomorska Szkoła Biznesu)

     

    Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują szczecińskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

     

    Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Szczecinie

     

     

    komentarze (1)

    Student odpowiedz

    Z grupką znajomych potrzebujemy RATOWNICTWO MEDYCZNE ZAOCZNIE !!!

    Teraz najważniejsze

    matura 2024

    zmiany na maturze 2024

    arkusze maturalne

    wyniki matur 2023

    rekrutacja na studia

    studia

    kierunki studiów

    studia podyplomowe

     

    Ciekawe

     


    gdzie studiować

     

     

    Nadchodzące wydarzenia