Biotechnologia medyczna - Szczecin

Biotechnologia medyczna - Szczecin

Studia na kierunku biotechnologia medyczna w Szczecinie możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym).

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie

Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie

Biotechnologia medyczna stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
forma: stacjonarne

12.02.2024

Biotechnologia medyczna studia Szczecin - 2024 | woj. zachoniopomorskie

Studia na kierunku biotechnologia medyczna to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra). Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym.

Biotechnologia medyczna - Szczecin
Studia na kierunku biotechnologia medyczna w Szczecinie
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Uczelnie

Studia w Szczecinie 2024/2025 na kierunku biotechnologia medyczna możesz podjąć na 1 uczelni publicznej: Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie (Wydział Farmacji, Biotechnologii Medycznej i Medycyny Laboratoryjnej PUM).
 

Opis kierunku

Studia w Szczecinie na kierunku biotechnologia medyczna to studia interdyscyplinarne łączące naukę i zagadnienia dotyczące pogranicza medycyny molekularnej czy współczesnych metod biologii eksperymentalnej, które gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej. Studia te skupiają się na przekazywaniu wiedzy teoretycznej oraz praktycznych umiejętności między innymi z zakresu technologii i współczesnych metod biologii eksperymentalnej, biotechnologii, inżynierii genetycznej, czy też biologii medycznej. Ponadto studenci będą mieli możliwość rozwinięcia swoich kompetencji, a także poszerzenia wiedzy z zakresu zagadnień dotyczących nauk ścisłych, biologicznych oraz nauk medycznych.

 

Praca po studiach

Absolwenci z zakresu biotechnologii medycznej dzięki zdobytej wiedzy oraz kompetencjom bez problemu znajdą pracę między innymi we wszelkiego rodzaju jednostkach o charakterze naukowo – badawczym, przemyśle farmaceutycznym oraz biotechnologicznym, czy też w innych jednostkach, które współpracują z lekarzami medycyny. Studia z zakresu biotechnologii medycznej dają studentom szerokie możliwości zawodowe, dzięki czemu po studiach każdy znajdzie swoją ścieżkę kariery, w której będzie czuł i odnajdował się najlepiej.

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek biotechnologia medyczna w Szczecinie?

Osoby, które zastanawiają się nad wyborem kierunku biotechnologia medyczna, aby przystąpić do procesu rekrutacji, muszą zdać maturę na poziomie podstawowym i złożyć komplet wymaganych dokumentów.

Najczęściej wymagane przedmioty maturalne w procesie rekrutacyjnym na studia 2024/2025 na kierunku biotechnologia medyczna:

 • biologia,
 • chemia,
 • fizyka,
 • matematyka.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU BIOTECHNOLOGIA MEDYCZNA W SZCZECINIE?

Studia w Szczecinie na kierunku biotechnologia medyczna skupiają się przede wszystkim na wykształceniu cennych i potrzebnych umiejętności praktycznych, które przydadzą się i będą wykorzystywane w przyszłej pracy zawodowej.

Studenci kierunku biotechnologia medyczna zdobędą między innymi wszechstronną wiedzę z zakresu chemii fizycznej, organicznej, fizyki, biofizyki, a także zagadnień z dziedziny nauk medycznych.

Dzięki możliwości uczestniczenia w ciekawych warsztatach, wykładach oraz zajęciach i ćwiczeniach studenci zdobędą praktyczną wiedzę, oraz pierwsze doświadczenie zawodowe jeszcze w trakcie trwania studiów.

 

1. Tryb i typ studiów

 

Studia na kierunku biotechnologia medyczna możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 

Zdobywana wiedza i umiejętności

Studia w Szczecinie na kierunku biotechnologia medyczna to studia skupiające się na wykształceniu praktycznych umiejętności, dzięki którym studenci zdobędą praktyczną wiedzę i kompetencje przede wszystkim z zakresu szeroko rozumianej wiedzy z dziedziny nauk ścisłych, biologicznych oraz medycznych.

Program studiów dostarcza studentom między innymi wiedzę z zakresu genetyki, histologii, fototerapii w medycynie, farmakogenetyki, a także metod molekularnych w mikrobiologii czy też parazytozy ludzi oraz zwierząt.

Studenci poznają również podstawy funkcjonowania układu immunologicznego, zapoznają się z metodami analitycznymi wykorzystywanymi w diagnostyce laboratoryjnej, czynnikami ryzyka chorób cywilizacyjnych, a także nauczą się korzystania z nowoczesnych technik stosowanych w obrazowaniu medycznym.

Uczelnie w Szczecinie - kierunek biotechnologia medyczna:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie (Wydział Farmacji, Biotechnologii Medycznej i Medycyny Laboratoryjnej) stacjonarne I stopnia, II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU BIOTECHNOLOGIA MEDYCZNA W SZCZECINIE?

Studia na kierunku biotechnologia medyczna trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Biotechnologia medyczna w Szczecinie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat
studia II stopnia 2 lata magister

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU BIOTECHNOLOGIA MEDYCZNA W SZCZECINIE?

Uczelnie w Szczecinie kładą nacisk na rozwijanie umiejętności oraz zdobywaniu kompetencji potrzebnych do rozpoczęcia pracy w zawodzie po ukończeniu studiów.

Absolwenci studiów na kierunku biotechnologia medyczna posiadając szeroką wiedzę oraz umiejętności z zakresu pogranicza medycyny molekularnej czy współczesnych metod biologii eksperymentalnej, mają szerokie możliwości zatrudnienia.

Absolwenci między innymi mogą rozpocząć pracę we wszelkiego rodzaju jednostkach o charakterze naukowo – badawczym, w przemyśle farmaceutycznym, przemyśle biotechnologicznym, a także w innych jednostkach, które współpracują z lekarzami medycyny w zakresie wspomagania procesów diagnostycznych oraz terapeutycznych.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku biotechnologia medyczna:

 • jednostkach naukowo – badawczych ,
 • przemyśle farmaceutycznym i biotechnologicznym ,
 • laboratoriach badawczych ,
 • jednostkach współpracującymi z lekarzami medycyny .

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Biotechnologia medyczna Szczecin studia i stopnia

Biotechnologia medyczna Szczecin studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Biotechnologia medyczna Szczecin studia stacjonarne

Biotechnologia medyczna w Szczecinie

11 uczelni w Szczecinie

Blisko 70 tysięcy osób wybrało studia w Szczecinie! A liczba szkół wyzszych w mieście też jest imponująca — 5 uczelni publicznych i kilka prywatnych (w tym Collegium Balticum, Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych czy Zachodniopomorska Szkoła Biznesu)

 

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują szczecińskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

 

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Szczecinie

 

 

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia