Kosmetologia - Szczecin

Kosmetologia - Szczecin

Studia na kierunku kosmetologia w Szczecinie możesz podjąć na 1 uczelni publicznej oraz 2 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym.

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie

Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie

Kosmetologia stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
forma: stacjonarne, niestacjonarne
Collegium Balticum - Akademia Nauk Stosowanych

Collegium Balticum - Akademia Nauk Stosowanych

Kosmetologia stopień: (I), czas trwania: 3 lata
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku kosmetologia

04.07.2024

Kosmetologia - studia Szczecin 2024 | woj. zachodniopomorskie

Kosmetologia w Szczecinie to 3-letnie studia I stopnia (licencjackie) lub 2-letnie studia II stopnia (magisterskie), których program oferuje 2 różne specjalności. Studia przygotowują do wykonywania zawodu kosmetologa. Studenci zdobywają wiedzę z zakresu dermatologii czy chemii kosmetycznej.

Kosmetologia - Szczecin
Studia na kierunku kosmetologia w Szczecinie
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Opis kierunku

Studia na kosmetologii oferują zdobycie wiedzy z zakresu chorób skóry i produkcji kosmetyków. Program studiów zawiera zajęcia praktyczne, w trakcie których studenci uczą się przeprowadzania diagnozy, wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych z wykorzystaniem specjalistycznych urządzeń oraz odczytują receptury kosmetyków. Studenci zdobywają też umiejętności społeczne, które wykorzystywane są do kontaktów z lekarzami oraz pacjentami.

Absolwenci kosmetologii mają duże możliwości znalezienia pracy. Kosmetolog może zatrudnić się w laboratoriach, gabinetach kosmetologicznych, gabinetach medycyny estetycznej przy ścisłej współpracy z lekarzem oraz na oddziałach dermatologicznych. Wiedza z zakresu zarządzania zdobyta podczas studiów daje też możliwość otworzenia własnego gabinetu.

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku kosmetologia w Szczecinie rozpocznie się 6 maja 2024 r. i potrwa do 15 października 2024 r. | Kosmetologia Szczecin - terminy rekrutacji >

Studia można podjąć na 3 uczelniach w formie stacjonarnej (dziennej) lub niestacjonarnej (zaocznej). Ceny na kosmetologii w Szczecinie w 2024 r. zaczynają się od 6960 zł za pierwszy rok studiów, a próg punktowy na bezpłatne studia stacjonarne 2023/2024 na PUM wyniósł 78 punktu.

Gdzie studiować kierunek kosmetologia w Szczecinie

W Szczecinie kosmetologię możesz studiować w ramach kierunku na 1 uczelni publicznej: Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie oraz 2 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższychCollegium Balticum - Akademii Nauk Stosowanych, Wyższej Szkole Integracji Europejskiej w Szczecinie

W rekrutacji na studia I stopnia na kierunku kosmetologia, w roku akademickim 2024/2025, Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie oferuje 70 miejsc w ramach bezpłatnych studiów stacjonarnych. Ponadto na kandydatów czekają jeszcze miejsca na studiach płatnych na PUM oraz uczelni niepublicznejCena wynosi około 6960 zł za pierwszy rok studiów.

 

Kierunek kosmetologia - uczelnie w Szczecinie

Sprawdź

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek kosmetologia w Szczecinie

W procesie rekrutacji na studia w Szczecinie na kierunku kosmetologia w roku akademickim 2024/2025 najczęściej brany jest pod uwagę przedmiot zdawany na egzaminie maturalnym. kosmetologia Szczecin - przedmioty maturalne

Rekrutacja na wybrany kierunek studiów to niezwykle istotny proces z punktu widzenia jego wpływu na dalsze życie w sferze edukacyjnej oraz zawodowej. Dlatego też warto być świadomym wymagań, ustalanych przez konkretne uczelnie, aby móc pewnym krokiem wejść w nowy etap swojego życia.

Przedmiotami wiodącymi, czyli takimi, które należy zdać na maturze, są: biologia, chemia oraz fizyka. Jeśli chciałbyś aplikować na drugi stopień Kosmetologii, powinieneś przyłożyć się do uzyskania jak najlepszych ocen na dyplomie – to właśnie one wezmą udział w konkursie, którego efektem będzie wyłonienie najlepszych kandydatów.

Pamiętaj, że ustalenia w obrębie procesu rekrutacji mogą się zmieniać oraz różnić w zależności od wybranej uczelni w Szczecinie, dlatego aby być na bieżąco, staraj się regularnie zaglądać na stronę internetową wybranego instytutu celem zaczerpnięcia potrzebnych informacji.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Jak wyglądają studia na kierunku kosmetologia w Szczecinie

Studia na kierunku kosmetologia w Szczecinie realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają trzy lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające dwa lata.

Uczelnie w Szczecinie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Poziom i tryb studiów

Uczelnie w Szczecinie - kierunek kosmetologia:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Collegium Balticum - Akademia Nauk Stosowanych stacjonarne, niestacjonarne I stopnia więcej
Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie (Wydział Nauk o Zdrowiu) stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Program studiów i przedmioty

Studia medyczne na kierunku Kosmetologia powstały po to, aby wykształcić grono studentów zdolnych do podjęcia pracy zawodowej, która z założenia będzie bazowała na ciągłym kontakcie z pacjentami, doradztwie w zakresie pielęgnacji dermatologicznej po zabiegach, wykonywaniu tych zabiegów, a także wstępnej diagnostyce, polegającej na umiejętności skierowania pacjenta do lekarza o określonej specjalizacji w razie zauważenia jakichkolwiek niepokojących symptomów.

Przedmioty, dzięki którym będziesz systematycznie zdobywać wiedzę kierunkową na Kosmetologii, to:

 • Anatomia
 • Biochemia
 • Biofizyka
 • Profesjonalna kosmetyka stóp i dłoni
 • Edukacja żywieniowa w modelowaniu ciała
 • Kosmetologia lecznicza
 • Alergologia i toksykologia w kosmetyce

 

Nabywane umiejętności

Naukę na kosmetologii można podzielić na dwa moduły – ogólny i specjalistyczny, kierunkowy. Pierwszy z nich wprowadzi cię w tematykę ogólnomedyczną, dzięki której nabierzesz orientacji w kanonie nauk, których ekspertem wkrótce się staniesz. Na późniejszych etapach nauki czeka cię zawężenie materiału jedynie do takiego, który jest ściśle związany z Kosmetologią.

Zdobędziesz teorię z zakresu zasad BHP obowiązujących każdych pracowników, mających codzienną styczność z ciałem swoich pacjentów. Podczas praktycznych zajęć warsztatowych nauczysz się wykonywania relaksacyjnych i rehabilitacyjnych masaży, zabiegów związanych z higieną stóp i dłoni, a także dokonywania wstępnej diagnozy, która pozwoli na skierowanie klientów do lekarza z odpowiednią specjalizacją, celem wdrożenia potrzebnego leczenia.

Jako że Kosmetologia w bardzo bliski sposób graniczy z dermatologią, a chorzy z objawami dermatologicznymi najczęściej zmagają się z różnorakimi problemami natury emocjonalnej, będziesz musiał zgłębić podstawy psychologii, aby umożliwić klientom otrzymanie niezwykle cennego wsparcia i komfortu psychicznego.

Polecane:

 

Jakie są specjalności na kosmetologii w Szczecinie

Współczesne studia z kosmetologii charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia. 

Popularne specjalności na kierunku kosmetologia w Szczecinie: podologiaspa i odnowa biologiczna.

Ile trwają studia na kierunku kosmetologia w Szczecinie

Ile trwają studia na kierunku kosmetologia w Szczecinie

Studia na kierunku kosmetologia w Szczecinie trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) – w zależności od typu studiów.

Sprawdź

Kosmetologia w Szczecinie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat
studia II stopnia 2 lata magister

Jaka praca po kosmetologii

Na absolwentów Kosmetologii w Szczecinie czeka bardzo dobra przyszłość zawodowa ze względu na szerokie zapotrzebowanie międzynarodowego rynku pracy na specjalistów właśnie z tej dziedziny nauki. Zatem jakie zatrudnienie może zagwarantować ci ukończenie studiów na kierunku Kosmetologia w Szczecinie?

Świetnym miejscem na zdobycie pierwszego doświadczenia w życiu zawodowym, a także dostatnie zarobki będą wszelkiego rodzaju gabinety kosmetologiczne, zarówno prywatne, jak i państwowe. Ponadto absolwenci będą mogli zatrudnić się na oddziałach dermatologicznych oraz w przychodniach ściśle powiązanych z tą specjalizacją medyczną – pełnienie roli prawej ręki każdego dermatologa to praca wymagająca i odpowiedzialna.

Nic nie stanie na przeszkodzie, abyś jako absolwent Kosmetologii w Szczecinie, założył własną działalność gospodarczą w postaci gabinetu kosmetologicznego, w którym zaoferujesz całą gamę różnorodnych usług, których wykonywania nauczysz się w trakcie edukacji na studiach.

Jak sam widzisz, możliwości zawodowe, które oferuje Kosmetologia w Szczecinie, są bardzo szerokie i zawierają się w różnorodnym spektrum, sprawiając, że ciężka nauka nie pójdzie na marne, a wypalenie zawodowe ominie cię szerokim łukiem!

Jak wygląda rekrutacja na kosmetologię w Szczecinie

Kosmetologia - rekrutacja na uczelniach w Szczecinie

sprawdź rekrutacja na studia w Szczecinie

 

Ile osób na miejsce na kosmetologię w Szczecinie

Kosmetologia w Szczecinie należą do jednego z najbardziej popularnych kierunków w Szczecinie. O przyjęcie na studia stacjonarne w 2023 roku na Pomorski Uniwersytet Medyczny aplikowało 369 kandydatów co oznacza, że o jedno miejsce ubiegało się 5 kandydatów.

 

Jakie progi na kosmetologię w Szczecinie

Kandydaci ubiegający się o przyjęcie na studia stacjonarne na Pomorskim Uniwersytecie Szczecińskim na rok 2023/2024 musieli uzyskać co najmniej 78 punktów.

czytaj dalej 

 

Limity miejsc

Uczelnie w Szczecinie, podobnie jak w innych miastach, określają limity miejsc na poszczególne kierunki. W przypadku kosmetologii na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie są jest to 70 miejsc.

Na jakiej podstawie wybierani są przyszli studenci kosmetologii w Szczecinie? Rekrutacja na szczecińskie uczelnie opiera się na konkursie świadectw maturalnych. Na podstawie wyników maturalnych układane są listy rankingowe osób, które spełniły wymagania rekrutacyjne, a także złożyły niezbędne dokumenty w terminie.   

W przypadku Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie pod uwagę brany jest dowolny przedmiot.

Limity miejsc na kierunku kosmetologia w Szczecinie:

 • Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie: 70

 *Uczelnie publiczne, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025)

czytaj dalej

 

Kiedy wyniki rekrutacji

Kandydaci, którzy aplikowali na kosmetologię w Szczecinie, podobnie jak ci którzy zarejestrowali się na inne kierunki studiów, muszą czekać około kilku tygodni na ogłoszenie wyników rekrutacji. Kiedy można spodziewać się ogłoszenia list osób przyjętych na szczecińskie uczelnie?

Terminy ogłoszenia listy zakwalifikowanych są ustalane indywidualnie przez poszczególne szczecińskie uczelnie. Kandydaci informację o wynikach będą mogli znaleźć w swoim indywidualnym profilu w systemie IRK. Jakie informacje widnieją w systemie IRK?

Poza wynikami rekrutacji, kandydaci mogą znaleźć tam również informację o zajętym miejscu, o uzyskanej liczbie punktów w procesie rekrutacyjnym, a także jakie dokumenty rekrutacyjne dostarczyć do Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej.

Terminy wyników rekrutacji na studia 2024 w uczelniach publicznych w Szczecinie:

 • Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie: lipiec 2024

*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025)

 Dowiedz się więcej wyniki rekrutacji na studia

 

Jak złożyć dokumenty rekrutacyjne?

Kiedy listy osób zakwalifikowanych zostaną opublikowane przez szczecińskie uczelnie, kandydaci, którzy dostali się na kosmetologię w Szczecinie będą musieli złożyć komplet dokumentów do Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej.

Jak złożyć dokumenty na szczecińskie uczelnie? Uczelnie najczęściej decydują się, aby kandydaci osobiście dostarczyli dokumenty rekrutacyjne do Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej. Czy są inne metody dostarczenia dokumentów?

Kandydaci, którzy nie mają możliwości pojawienia się osobiście na wydziale w wyznaczonym terminie, mają również możliwość wysłania dokumentów pocztą tradycyjną lub elektroniczną. 

Przyszli studenci kosmetologii w Szczecinie powinni mieć na uwadze, aby dostarczone dokumenty były kompletne oraz w odpowiedniej formie, bowiem brak, któregoś z nich może skutkować wykreśleniem z listy osób zakwalifikowanych, dlatego kandydaci powinni być uważni. 

 

Kiedy składamy dokumenty na studia

Etap składania dokumentów rekrutacyjnych jest niezwykle ważny, bowiem to właśnie do niego zależy, czy kandydat znajdzie się na ostatecznej liście studentów. W jakim terminie należy złożyć dokumenty na kosmetologię w Szczecinie?

Przyszli studenci kosmetologii w Szczecinie na złożenie kompletu dokumentów mają zazwyczaj około kilku dni. Warto pamiętać, aby dokładnie sprawdzić, czy do Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej dostarcza się wszystkie niezbędne dokumenty, a także czy są one w odpowiedniej formie.

Terminy składania dokumentów na studia 2024 w uczelniach publicznych w Szczecinie: 

 • Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie: lipiec 2024

*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025)

** Dane dotyczące wymagań, cen, limitów, terminów mają charakter poglądowy i mogą się różnić dla poszczególnych kierunków studiów. Dokładne dane należy sprawdzić na stronach internetowych uczelni.

Dowiedz się więcej terminy składania dokumentów na studia

Ile kosztują studia na kierunku kosmetologia w Szczecinie

Studia stacjonarne na kierunku kosmetologia w uczelniach publicznych są bezpłatne. Z kolei za naukę w uczelniach niepublicznych oraz na studiach niestacjonarnych w uczelniach publicznych będziemy musieli zapłacić. Ile kosztują studia na kierunku kosmetologia w Szczecinie? Cena w 2024 roku za pierwszy rok studiów wynosi około 6960 zł

Kosmetologia studia w Szczecinie - ceny 2024:

 • Collegium Balticum – Akademia Nauk Stosowanych: 6960 zł   

Sprawdź

  *Ceny za pierwszy rok studiów (rekrutacja 2024/2025). Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek znajdziesz na stronach internetowych uczelni.

Najczęściej zadawane pytania

Gdzie studiować kosmetologię w Szczecinie

Studia na kierunku kosmetologia podjąć można w ramach studiów stacjonarnych lub niestacjonarnych na jednej uczelni publicznej w Szczecinie – na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie.

Ponadto kosmetologię w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym oferuje także dwie prywatne szkoły wyższe w tym mieście: Collegium Balticum – Akademia Nauk Stosowanych oraz Wyższa Szkoła Integracji Europejskiej w Szczecinie.

Gdzie studiować kosmetologię bezpłatnie w Szczecinie

Bezpłatne studia na kierunku kosmetologia w Szczecinie rozpocząć można tylko w ramach studiów stacjonarnych na jednej uczelni publicznej – na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie.

Gdzie studiować kosmetologię niestacjonarnie w Szczecinie

Niestacjonarne studia na kierunku kosmetologia oferują trzy uczelnie szczecińskie:

 • Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie
 • Wyższa Szkoła Integracji Europejskiej w Szczecinie
 • Collegium Balticum – Akademia Nauk Stosowanych

Dowiedz się więcej kosmetologia w Szczecinie studia niestacjonarne >

Ile kosztują studia niestacjonarne na kosmetologii w Szczecinie

Studia niestacjonarne na kosmetologii w Szczecinie są płatne we wszystkich szkołach wyższych, a cena za jeden rok akademicki wynosi około 6000 zł. ceny - kosmetologia Szczecin >

Czy są studia niestacjonarne bezpłatne

Niestety w Szczecinie studia niestacjonarne na kosmetologii są płatne we wszystkich szkołach wyższych. Bezpłatną naukę na tym kierunku można podjąć tylko w ramach studiów stacjonarnych na uczelni publicznej (Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie).

Pokaż wszystkie

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Kosmetologia Szczecin studia i stopnia

Kosmetologia Szczecin studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Kosmetologia Szczecin studia stacjonarne

Kosmetologia Szczecin studia niestacjonarne

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku kosmetologia w Szczecinie

Studia I stopnia

Kosmetologia w Szczecinie

Aktualności rekrutacyjne

Jakie opinie mają studia na kierunku Kosmetologia w Szczecinie?

Coraz poważniej rozważasz podjęcie studiów na kierunku Kosmetologia w Szczecinie, ale wciąż nie jesteś do końca przekonany, czy będzie to najwłaściwszy z możliwych wyborów? Opinie studentów powinny ci nieco ułatwić ten niezwykle trudny proces decyzyjny.

Aleksander, student pierwszego roku Kosmetologii w Szczecinie, mówi:

„Stereotypy na temat płci ludzi pracujących w określonych zawodach nie są dla mnie, między innymi dlatego świadomie wybrałem Kosmetologię. Wiem, że po ukończeniu tych studiów będę wszechstronnie wykształconym człowiekiem i znajdę dobrą pracę. A dlaczego Szczecin? To po prostu miasto moich marzeń, które sukcesywnie spełniam!”

11 uczelni w Szczecinie

Blisko 70 tysięcy osób wybrało studia w Szczecinie! A liczba szkół wyzszych w mieście też jest imponująca — 5 uczelni publicznych i kilka prywatnych (w tym Collegium Balticum, Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych czy Zachodniopomorska Szkoła Biznesu)

 

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują szczecińskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

 

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Szczecinie

 

 

Pozostałe uczelnie w Szczecinie na których jest kierunek KOSMETOLOGIA

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

kalkulator maturalny

matura 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2024

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia