Analityka medyczna - Szczecin

Analityka medyczna - Szczecin

Studia na kierunku analityka medyczna w Szczecinie możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym).

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie

Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie

Analityka medyczna stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
forma: stacjonarne

06.02.2024

Analityka medyczna studia Szczecin 2024 | woj. zachodniopomorskie

Studia na kierunku analityka medyczna w Szczecinie to studia jednolite magisterskiektórych program kształcenia trwa 5 lat (studia jednolite) i kończy się uzyskaniem dyplomu magistraStudia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym).

Analityka medyczna - Szczecin
Studia na kierunku analityka medyczna w Szczecinie
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia jednolite magisterskie
Czas trwania 5 lat (studia jednolite magisterskie)

Uczelnie

Studia w Szczecinie 2024/2025 na kierunku analityka medyczna możesz podjąć na 1 uczelni publicznej: Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie (Wydział Farmacji, Biotechnologii Medycznej i Medycyny Laboratoryjnej PUM).

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek analityka medyczna w Szczecinie?

W procesie rekrutacji na studia 2024/2025 na kierunku analityka medyczna najczęściej brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

 • biologia
 • chemia
 • fizyka
 • matematyka

 

Analityka medyczna jest kierunkiem, który cieszy się dość dużym zainteresowaniem maturzystów. Aby zyskać szansę na podjęcie kształcenia, należy osiągnąć wystarczająco wysokie wyniki maturalne z następujących przedmiotów: matematyki, biologii, chemii, fizyki.

Jeśli chcesz być na bieżąco z wszelkimi ustaleniami, śledź stronę internetową interesującej cię uczelni wyższej – znajdziesz tam wszystkie szczegóły dotyczące procesu rekrutacji.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ANALITYKA MEDYCZNA?

 

Analityka medyczna to stosunkowo niedawno powstała, interdyscyplinarna propozycja kształcenia, która skupia się głównie na przygotowaniu studentów do pracy laboratoryjnej w placówkach badawczych, związanych bezpośrednio z branżą medyczną. Wszechstronny i uniwersalny charakter edukacji pozwoli ci na realizację wcześniej określonych celów, jeśli odnoszą się one do wszechstronnego kształcenia na studiach medycznych. Wszystkie kierunki studiów w Szczecinie dbają o uposażenie studentów w kompetencje adekwatne do potrzeb rynku pracy, dlatego jako przyszły absolwent analityki medycznej zyskasz pewność pragmatycznego zatrudnienia.

Aplikacja na dowolny kierunek oferowany przez uczelnie w Szczecinie powinna zostać poprzedzona zastanowieniem, czy aby na pewno dany rodzaj kształcenia będzie najodpowiedniejszy. Analityka medyczna jest kierunkiem doskonałym dla tych, którzy marzą o zgłębianiu medycznych aspektów nauki od strony naukowo-badawczej. W związku z wszechstronnym charakterem kształcenia, każdemu z potencjalnych kandydatów przyda się zdolność do logicznego myślenia, zamiłowanie do rozwiązywania problemów analitycznych, a także zainteresowanie takimi dziedzinami, jak biologia, chemia oraz matematyka. Jeśli posiadasz wymienione predyspozycje, to twoja kandydatura na analitykę medyczną jest najprawdopodobniej w pełni uzasadniona!

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku analityka medyczna możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia jednolite magisterskie

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 

Studia na kierunku analityka medyczna w Szczecinie realizowane są w ramach jednolitych studiów magisterskich. Studia jednolite magisterskie trwają pięć lat.

Uczelnie w Szczecinie umożliwiają kształcenie w trybie stacjonarnym. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku. Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Program studiów i przedmioty

Zajęcia, których możesz spodziewać się na analityce medycznej, pozwolą ci na zrozumienie wszechstronnych zagadnień z obszaru nauk przyrodniczych oraz matematycznych. Te studia medyczne możesz rozpocząć na wielu polskich uczelniach. Pomorski Uniwersytet Medyczny jest jedną z nich, a oferowany program kształcenia pozwoli na wykwalifikowanie specjalistów, zdolnych do przeprowadzania złożonych analiz laboratoryjnych materiału biologicznego, czuwania nad poprawnością przebiegu procesów analitycznych oraz podjęcia dobrze płatnej pracy na rynku międzynarodowym. Oto kilka przykładowych przedmiotów, które z dużym prawdopodobieństwem napotkasz na swojej drodze, jeżeli zdecydujesz się podjąć analitykę medyczną w Szczecinie:

 • immunologia
 • kwalifikowana pierwsza pomoc
 • biologia i genetyka
 • histologia
 • farmakologia
 • anatomia funkcjonalna

Uczelnie w Szczecinie - kierunek analityka medyczna:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie (Wydział Farmacji, Biotechnologii Medycznej i Medycyny Laboratoryjnej) stacjonarne jednolite więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Ile trwają studia na kierunku analityka medyczna w Szczecinie?

Studia na kierunku analityka medyczna w Szczecinie trwają 5 lat (studia jednolite).

Analityka medyczna w Szczecinie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
jednolite magisterskie 5 lat magister

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU ANALITYKA MEDYCZNA?

Perspektywy zawodowe, jakie są oferowane przez studia w Szczecinie na kierunku analityka medyczna, powinny zadowolić każdego przyszłego absolwenta– w końcu cechują się dość dużą uniwersalnością, za którą idzie możliwość dopasowania specyfiki zawodu do własnych preferencji. Absolwenci szczecińskiej analityki medycznej mogą pracować w:

 • laboratoriach
 • ośrodkach naukowo-badawczych 
 • jednostkach badawczo-rozwojowych, o ile aspirują do miana współczesnego naukowca

 

Miłośnicy matematycznej strony kierunku odnajdą się w pracy dla jednostek kontrolno-pomiarowych oraz laboratoriów diagnostycznych. Innymi opcjami zawodowymi są: poradnie w zakresie medycyny laboratoryjnej, jednostki administracyjne, związane z profilaktyką i ochroną zdrowia, a także ośrodki opieki zdrowotnej, zajmujące się zbieraniem danych i przeprowadzaniem badań naukowych.

Gdzie studiować na kierunku analityka medyczna w Szczecinie?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie.

Uczelnie na których można studiować kierunek analityka medyczna w Szczecinie

czytaj dalej uczelnie w Szczecinie

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Analityka medyczna w Szczecinie?

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Analityka medyczna Szczecin studia jednolite magisterskie


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Analityka medyczna Szczecin studia stacjonarne

Analityka medyczna w Szczecinie

11 uczelni w Szczecinie

Blisko 70 tysięcy osób wybrało studia w Szczecinie! A liczba szkół wyzszych w mieście też jest imponująca — 5 uczelni publicznych i kilka prywatnych (w tym Collegium Balticum, Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych czy Zachodniopomorska Szkoła Biznesu)

 

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują szczecińskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

 

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Szczecinie

  

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia