Farmacja - Szczecin

Farmacja - Szczecin

Studia na kierunku farmacja w Szczecinie możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym).

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie

Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie

Farmacja stopień: (Jednolite), czas trwania: 5,5 roku
forma: stacjonarne

08.02.2024

Farmacja studia Szczecin 2024 | woj. zachodniopomorskie

Studia na kierunku farmacja w Szczecinie to studia jednolite magisterskiektórych program kształcenia trwa 5,5 roku (studia jednolite) i kończy się uzyskaniem dyplomu magistraStudia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym). 

Farmacja - Szczecin
Studia na kierunku farmacja w Szczecinie
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia jednolite magisterskie
Czas trwania 5,5 roku (studia jednolite magisterskie)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku farmacja w Szczecinie rozpocznie się 6 maja 2024 r. i potrwa do 18 lipca 2024 r. | Farmacja Szczecin - terminy rekrutacji >

Uczelnie

Studia w Szczecinie 2024/2025 na kierunku farmacja możesz podjąć na 1 uczelni publicznej: Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie (Wydział Farmacji, Biotechnologii Medycznej i Medycyny Laboratoryjnej PUM).

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek farmacja w Szczecinie?

W procesie rekrutacji na studia 2024/2025 na kierunku farmacja najczęściej brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

 • biologia
 • chemia
 • fizyka
 • matematyka

 

Kwestia rekrutacji na poszczególne studia w Szczecinie powinna zainteresować każdego potencjalnego kandydata, bowiem jedynie dzięki przyswojeniu niezbędnych informacji, zawartych w regulaminie kształcenia, zyska on szansę na zasilenie grona studentów wybranego kierunku.

Przedmiotami cenionymi na farmacji będą: matematyka, język angielski, biologia, chemia oraz fizyka. Sprawdź czy to jedyne wymagania na interesującą cię uczelnię poprzez przeczytanie informacji zawartych na jej stronie internetowej.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU FARMACJA?

 

Interdyscyplinarność, jaką wyróżniają się niektóre kierunki studiów w Szczecinie, przyciąga wielu zainteresowanych wszechstronnym rozwojem osobistym i uzyskaniem takich kompetencji, które będą adekwatne do potrzeb współczesnego rynku pracy. Farmacja niewątpliwie jest jednym z takich kierunków – nie tylko znajduje wspólny mianownik dla nauk biotechnologicznych, medycznych, chemicznych i społecznych, ale również stanowi propozycję uniwersalną, a więc taką, która zagwarantuje uzyskanie możliwości podjęcia pracy zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami. Ze względu na ogromną popularność farmacji, możesz ją studiować w większości miast akademickich, między innymi w Szczecinie.

Każdy farmaceuta, a nawet student farmacji, musi poradzić sobie z wieloma problemami natury medycznej, chemicznej i biotechnologicznej. Podłożem tego przyszłościowego kierunku są przedmioty przyrodnicze, dlatego zainteresowanie ich zgłębianiem będzie największym atutem każdego potencjalnego kandydata. Wykazujesz zaciekawienie naukami przyrodniczymi i medycznymi? W spektrum twojego zainteresowania znajdują się substancje wykorzystywane w profilaktyce i leczeniu różnych schorzeń? Potrafisz wykazać się logicznym myśleniem i analitycznym podejściem do ewentualnych problemów zawodowych? Kontakt z drugim człowiekiem jest dla ciebie źródłem przyjemności, dlatego świetnie odnajdujesz się w sytuacjach społecznych? Jeżeli udzieliłeś twierdzącej odpowiedzi na większość pytań, to studia medyczne na kierunku farmacja z dużym prawdopodobieństwem okażą się strzałem w dziesiątkę!

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku farmacja możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia jednolite magisterskie

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 

Studia na kierunku farmacja w Szczecinie realizowane są w ramach jednolitych studiów magisterskich. Studia jednolite magisterskie trwają pięć i pół roku.

Uczelnie w Szczecinie umożliwiają kształcenie w trybie stacjonarnym. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku. Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Program studiów i przedmioty

Wszystkie uczelnie w Szczecinie starają się systematycznie poszerzać kanon oferowanych kierunków o propozycje trafiające w zainteresowania wielu studentów oraz odpowiadające na potrzeby współczesnego rynku pracy. Dlatego też farmację możesz studiować na tamtejszym Pomorskim Uniwersytecie Medycznym. Jako student zdobędziesz wszechstronną wiedzę biologiczną i chemiczną, stanowiącą stabilną podstawę pod ukształtowanie specjalistycznych kompetencji, odnoszących się do:

 • analizy składu leków
 • łączenia substancji chemicznych w celu wytworzenia środków farmaceutycznych 
 • ludzkiej anatomii i fizjologii

 

Aby zrozumieć wpływ poszczególnych substancji na organizm oraz móc przewidzieć ewentualne efekty uboczne stosowania leku. Przyszli farmaceuci są ponadto na bieżąco przygotowywani do pracy z ludźmi, dlatego poznają podstawy nauk psychologicznych i społecznych oraz doskonalą swoje kompetencje interpersonalne podczas pracy w zespołach.

Uczelnie w Szczecinie - kierunek farmacja:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie (Wydział Farmacji, Biotechnologii Medycznej i Medycyny Laboratoryjnej) stacjonarne jednolite więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Ile trwają studia na kierunku farmacja w Szczecinie?

Studia na kierunku farmacja w Szczecinie trwają 5,5 roku (studia jednolite).

Farmacja w Szczecinie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
jednolite magisterskie 5,5 roku magister farmacji

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU FARMACJA?

Myśląc o zawodzie dla absolwentów farmacji, z pewnością pierwszą nasuwającą się na myśl opcją są apteki. To rzeczywiście najczęściej wybierany zawód, jednak nie jedyny. Jeżeli ukończysz farmację w Szczecinie, będziesz mógł podjąć pracę w:

 • laboratoriach badawczych, gdzie zajmiesz się analizą i modyfikacją składów poszczególnych leków i suplementów diety
 • niektóre jednostki administracyjne pozwolą ci na użycie swojej wiedzy podczas kształtowania regulacji dotyczących aptek i aptekarzy
 • ośrodki badawczo-rozwojowe będą odpowiedzią na aspiracje dotyczące rozpoczęcia kariery naukowej 

A własna działalność gospodarcza umożliwi ci realizację wszystkich planów.

Gdzie studiować na kierunku farmacja w Szczecinie?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie.

Uczelnie na których można studiować kierunek farmacja w Szczecinie

czytaj dalej uczelnie w Szczecinie

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Farmacja w Szczecinie?

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Farmacja Szczecin studia jednolite magisterskie


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Farmacja Szczecin studia stacjonarne

Farmacja w Szczecinie

Aktualności rekrutacyjne

11 uczelni w Szczecinie

Blisko 70 tysięcy osób wybrało studia w Szczecinie! A liczba szkół wyzszych w mieście też jest imponująca — 5 uczelni publicznych i kilka prywatnych (w tym Collegium Balticum, Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych czy Zachodniopomorska Szkoła Biznesu)

 

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują szczecińskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

 

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Szczecinie

 

 

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

kalkulator maturalny

matura 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2024

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia