Matematyka - Szczecin

Matematyka - Szczecin

Studia na kierunku matematyka w Szczecinie możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym).

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Uniwersytet Szczeciński

Uniwersytet Szczeciński

Matematyka stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
forma: stacjonarne

08.02.2024

Matematyka studia Szczecin 2024 | woj. zachodniopomorskie

Studia na kierunku Matematyka w Szczecinie to studia licencjackie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata lub magistraStudia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym).

Matematyka - Szczecin
Studia na kierunku matematyka w Szczecinie
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku matematyka w Szczecinie rozpocznie się 22 maja 2024 r. i potrwa do 12 września 2024 r. | Matematyka Szczecin - terminy rekrutacji >

Uczelnie

Studia w Szczecinie 2024/2025 na kierunku matematyka możesz podjąć na 1 uczelni publicznej: Uniwersytecie Szczecińskim (Wydział Nauk Ścisłych i Przyrodniczych USZ).

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek matematyka w Szczecinie?

W procesie rekrutacji na studia 2024/2025 na kierunku matematyka najczęściej brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

 • chemia
 • fizyka
 • fizyka i astronomia
 • informatyka
 • język obcy
 • język polski
 • matematyka

 

Co należy zrobić, aby dostać się na studia matematyczne w Szczecinie? Przede wszystkim wziąć udział w konkursie świadectw maturalnych oraz udowodnić posiadanie umiejętności niezbędnych do podjęcia kształcenia.

Matematyka, fizyka, informatyka oraz język obcy nowożytny to przedmioty, które odgrywają główną rolę podczas aplikacji na większość uczelni. Aktualne informacje rekrutacyjne znajdziesz na stronie internetowej wybranej placówki edukacyjnej.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU MATEMATYKA?

 

Matematyka nie bez powodu została ochrzczona zaszczytnym mianem królowej nauk – stanowi ona bowiem podstawy wielu osobnych, pragmatycznych dziedzin, bez których świat współczesnych technologii nie miałby prawa bytu. Informatyka, elektrotechnika, robotyka, automatyka, a także wszystkie inne zagadnienia inżynierskie nie mogłyby istnieć bez stabilnego filaru w postaci najważniejszych założeń matematycznych. Studia w Szczecinie na kierunku matematyka wprowadzą cię w złożony świat liczb urojonych, geometrii wykreślanej oraz statystyki, dzięki którym staniesz się cennym pracownikiem wymagającego rynku pracy.

Nie ulega wątpliwości, że wszystkie kierunki studiów w Szczecinie wyróżniają się ściśle określonym charakterem, który trafi w zainteresowania wyłącznie niektórych przyszłych kandydatów do rozpoczęcia kształcenia wyższego. Czy potrafisz sobie wyobrazić sobie matematyka, który nie dysponuje ponadprzeciętną zdolnością do rozwiązywania złożonych problemów logicznych oraz nie wykazuje zainteresowania swoją dziedziną? Właśnie dlatego kandydatura na ten wyjątkowy kierunek powinna zostać dogłębnie przemyślana. Przedmioty ścisłe są twoją największą pasją? Rozwiązywanie zadań matematycznych zawsze dawało ci dużo radości? Cechuje cie ambicja, wytrwałość i determinacja do osiągania dalekobieżnych celów? Jeśli odpowiedziałeś twierdząco, to rozpoczęcie matematyki w Szczecinie powinno okazać się najlepszą z możliwych decyzji.

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku matematyka możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)

 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku matematyka w Szczecinie realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata.

Uczelnie w Szczecinie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Program studiów i przedmioty

Studia w Szczecinie na kierunku matematyka możesz rozpocząć na tamtejszym Uniwersytecie Szczecińskim. W ten sposób zapewnisz sobie możliwość uzyskania doskonałego przygotowania zawodowego, a dzięki zajęciom nastawionym na naukę samodzielnego rozwiązywania problemów, nie tylko natury matematycznej, ale również logicznej, będziesz mógł dalej poszerzać posiadane kompetencje o takie, które znajdą zastosowanie w wielu pragmatycznych dziedzinach zawodowych. Szczegółowy program kształcenia będzie się różnił w zależności od wybranej uczelni, jednak pewne podstawy powinny pozostać niezmienne. Przedmiotami, które napotkasz na ścieżce swojego kształcenia, to między innymi:

 • algebra liniowa z geometrią wykreślaną
 • rachunek różniczkowy i całkowity
 • matematyka dyskretna
 • teoria eksperymentu fizycznego
 • metody numeryczne
 • algebra abstrakcyjna z topologią

Uczelnie w Szczecinie - kierunek matematyka:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Uniwersytet Szczeciński (Wydział Nauk Ścisłych i Przyrodniczych) stacjonarne I stopnia, II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Ile trwają studia na kierunku matematyka w Szczecinie?

Studia na kierunku Matematyka w Szczecinie, w zależności od wybranego stopnia trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Matematyka w Szczecinie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat
studia II stopnia 2 lata magister

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU MATEMATYKA?

O popularności studiów matematycznych nie trzeba nikogo przekonywać. Przyszli kandydaci na matematykę są motywowani nie tylko szerokimi kompetencjami, które będą mogli zgłębić podczas nauki, ale również szerokimi możliwościami zawodowymi. Jeżeli ukończysz studia matematyczne, bez trudu zatrudnisz się w:

 • placówkach oświatowych i uczelniach wyższych na stanowisku nauczyciela lub wykładowcy akademickiego
 • biurach projektowo-konstrukcyjnych

 

A dzięki licznym projektom grupowym na studiach, zyskasz przygotowanie do współpracy z fizykami, informatykami oraz przedstawicielami innych dziedzin życia zawodowego.

Gdzie studiować na kierunku matematyka w Szczecinie?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Uniwersytecie Szczecińskim.

Uczelnie na których można studiować kierunek matematyka w Szczecinie

czytaj dalej uczelnie w Szczecinie

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Matematyka w Szczecinie?

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Matematyka Szczecin studia i stopnia

Matematyka Szczecin studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Matematyka Szczecin studia stacjonarne

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku matematyka w Szczecinie

Matematyka w Szczecinie

 • Matematyka w Szczecinie - studia stacjonarne

  WYŚWIETL WIĘCEJ Zwiń

  Uczelnie w Szczecinie - studia stacjonarne na kierunku matematyka

  Uniwersytet Szczeciński

  Uniwersytet Szczeciński

Popularne kierunki matematyczne i statystyczne w Szczecinie

11 uczelni w Szczecinie

Blisko 70 tysięcy osób wybrało studia w Szczecinie! A liczba szkół wyzszych w mieście też jest imponująca — 5 uczelni publicznych i kilka prywatnych (w tym Collegium Balticum, Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych czy Zachodniopomorska Szkoła Biznesu)

 

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują szczecińskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

 

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Szczecinie

  

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • ul. M. Curie Skłodowskiej 9 w Bydgoszczy https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ724Sa74TA0cRSEFzZZN7NAw https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/a8cef-collegium-medicum-bydgoszcz.jpg Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy
 • Campus A i Campus B Uczelni https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJw9Iqi84K_UYR9iOo4Jy7QV4 https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/788b5-wsz-gdansk.jpg Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku
 • Drzwi Otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJI9FtDzZbBEcRyR434R7X6sQ https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/aa7c5-umed-poznan.jpg Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
 • ul. Bursaki 12, 20-150 Lublin https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=Wyższa+Szkoła+Przedsiębiorczości+i+Administracji+w+Lublinie https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/67f82-wspa-lublin.jpg Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie
 • ul. Poniatowskiego 15, 40-055 Katowice https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJh68e3kTOFkcRrdCzknj40eA https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/93b12-sum-studia.jpg Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
 • ul. C. K. Norwida 25, 50-375 Wrocław https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJj3J0mSvoD0cRDoRZ5UArqfE https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/82a14-uniwersytet-przyrodniczy-wr.jpg Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu