PSYCHOLOGIA WYCHOWAWCZA

PSYCHOLOGIA WYCHOWAWCZA

PSYCHOLOGIA WYCHOWAWCZA

Studia w Warszawie

psychologia wychowawcza

Odkryj studia psychologia wychowawcza w Warszawie i sprawdź, gdzie możesz studiować

Psychologia wychowawcza studia Warszawa - specjalność / ścieżka kształcenia

Psychologia wychowawcza to jedna z gałęzi nauk psychologicznych. Ma ona niewątpliwie charakter interdyscyplinarny, ponieważ łączy ze sobą zdobycze psychologii oraz pedagogiki. Dziś dostrzegamy bowiem, jak wiele zależy od prawidłowo zaszczepionych modeli wychowawczych. Ta propozycja kształcenia znalazła się w ofercie warszawskich ośrodków akademickich i zaadresowana jest do osób, które chciałyby połączyć umiejętności z tych dwóch zakresów.

Studenci odnajdą w siatce programowej przykładowo przedmioty takie jak: diagnoza trudności szkolnych i terapia pedagogiczna, psychopatologia rozwojowa okresu dzieciństwa, czy psychoprofilaktyka zachowań problemowych młodzieży. Największe znaczenie będą mieć oczywiście jednak umiejętności.

To one sprawią, że jako psycholog będziesz mógł aktywnie diagnozować wszelkie problemy wychowawcze oraz prowadzić takie działania terapeutyczne, które mają je neutralizować. Po ukończeniu kształcenia abiturienci nie powinni martwić się brakiem spersonalizowanych propozycji zatrudnienia. Będą na nich czekać wszelkie placówki oświatowe, świetlice środowiskowe, czy ośrodki zajmujące się pomocą psychologicznych dla dzieci, młodzieży i rodziców.

Zobacz, na jakich uczelniach w Warszawie jest specjalność / ścieżka kształcenia PSYCHOLOGIA WYCHOWAWCZA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Warszawski

Uniwersytet Warszawski

Program studiów i przedmioty

Studia na psychologii wychowawczej stosowanej pozwalają studentom poznać i zrozumieć m.in.: problemy dzieci i dorosłych; formy pomocy psychologicznej; rodzaje działań profilaktycznych w zakresie wychowania i rozwoju emocjonalnego. W trakcie zajęć uczestnicy uczą się wykorzystywania narzędzi i technik charakterystycznych np. dla: doradztwa, mediacji szkolnych i rodzinnych, elementów terapii rodzin czy szeroko pojętej profilaktyki społecznej.

W programie studiów na psychologii wychowawczej stosowanej znajdziesz takie przedmioty, jak np.:

 • Problemy wychowawcze dzieciństwa i dorastania na tle rozwoju dziecka
 • Psychoprofilaktyka zachowań problemowych młodzieży
 • Rozwiązywanie konfliktów w szkole
 • Wybrane formy pracy terapeutycznej z rodzinami
 • Podstawy poradnictwa wychowawczego
 • Diagnoza trudności szkolnych i terapia pedagogiczna
 • Psychopatologia rozwojowa okresu dzieciństwa

 

Praca po studiach

Studia w Warszawie, które związane są z tą ścieżką kształcenia, przygotowują absolwentów do podjęcia pracy na stanowiskach wymagających znajomości m.in.: zasad niesienia pomocy psychologicznej dla dzieci, młodzieży i rodziców; podstaw psychoprofilaktyki społeczno-wychowawczej; roli terapeuty w funkcjonowaniu rodzin lub rozwoju dzieci i młodzieży.

Absolwenci psychologii wychowawczej stosowanej mogą rozpocząć pracę np. w szkole podstawowej, liceum, przedszkolu, poradni psychologiczno-pedagogicznej, ośrodku diagnostycznym czy instytucji opracowującej programy wychowawcze i edukacyjne. Uczelnie w Warszawie umożliwiają studentom tej ścieżki kształcenia zdobycie uprawnień pedagogicznych, które niezbędne są do pełnienia roli np. psychologa szkolnego, który może korzystać z przywilejów Karty Nauczyciela.

Absolwent psychologii wychowawczej stosowanej może szukać zatrudnienia w takich miejscach jak np.:

 • ośrodki badawczo-naukowe
 • poradnie pedagogiczno-psychologiczne
 • szkoły, przedszkola
 • instytucje opracowujące programy wychowawcze i edukacujne
 • własna działalność gospodarcza

 

Na jakim kierunku

Psychologia wychowawcza stosowana kształcenia, którą w Warszawie można studiować w ramach kierunku psychologia.

 

Psychologia studia w Warszawie

Psychologia to kierunek o charakterze interdyscyplinarnym. Dzięki wieloaspektowemu wykształceniu absolwenci psychologii mogą szukać zatrudnienia np. w mediach, środowiskach wielokulturowych, biznesie, szkołach, więzieniach, szpitalach i klinikach. Kompetencje psychologów cenione są m.in. na takich stanowiskach jak trener rozwoju osobistego, psychoterapeuta, psychoseksuolog, szkoleniowiec, specjalista ds. HR czy zwierzęcy behawiorysta. Ponadto osoby te mogą prowadzić własną działalność gospodarczą.

Dowiedz się więcej: psychologia studia w Warszawie

 

Zobacz także:

rekrutacja na studia

rekrutacja na studia w Warszawie

kierunki studiów w Warszawie

 

Komentarze (0)