Studia dziennikarskie Kielce

Studia dziennikarskie Kielce

Studia dziennikarskie Kielce

Największy wybór studiów

dziennikarskich w Kielcach

Odkryj kierunki dziennikarskie i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Studia dziennikarskie Kielce | woj. świętokrzyskie

Studia dziennikarskie w Kielcach to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym). Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

STUDIA DZIENNIKARSKIE W KIELCACH - KIERUNKI STUDIÓW

Uczelnia
Typ studiów
Tryb studiów
Czas trwania
Kierunki studiów Typ studiów Tryb studiów
Dziennikarstwo i komunikacja społeczna stacjonarne I stopnia, II stopnia

Zobacz, na jakich uczelniach w Kielcach są studia dziennikarskie

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI DZIENNIKARSKIE W KIELCACH

SORTOWANIE:

Niestety, nic nie znaleziono

Rekrutacja i wymagania na studia dziennikarskie w Kielcach

Jeśli chcecie dostać się na studia dziennikarstwa i komunikacji społecznej w Kielcach to przyłóżcie się do nauki i pięknie zdajcie maturę rozszerzoną z języka polskiego, z historii i z wiedzy o społeczeństwie. Tylko konkurs świadectw jest drogą wstępu na studia. Polega on na wyłonieniu kandydatów z najlepszymi wynikami z egzaminu dojrzałości. Jeśli więc chcecie dostać się na studia nie lekceważcie matury!

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Studia dziennikarskie niestacjonarne w Kielcach

Studia dziennikarskie stanowią przedsionek do niezwykle interesującego świata mediów. Każdego roku kierunki dziennikarskie wybiera niemała rzesza kandydatów, którym marzy się praca w redakcji radiowej, prasowej, czy telewizyjnej. Wszystkie studia, niezależnie od obszaru tematycznego, wymagają podjęcia decyzji nie tylko związanej z kierunkiem kształcenia, lecz także formą nauki.

Studia dziennikarskie w Kielcach możemy podzielić na stacjonarne i niestacjonarne, choć tym drugim należy przyjrzeć się bliżej. Studia niestacjonarne dzielą się na wieczorowe i zaoczne. Należy dokładnie przeglądać oferty dydaktyczne, ponieważ studia wieczorowe występują znacznie rzadziej; w przypadku niektórych kierunków nie występują w ogóle, a co za tym idzie niemal automatycznie określenie studiów niestacjonarnych rozumiane jest jako studia zaoczne.

Pod względem merytorycznym trudno dostrzec różnice pomiędzy kształceniem dziennym i zaocznym, ponieważ program nauczania jest taki sam i prowadzi do takich samych efektów oraz uzyskania dyplomu. Studenci rozwijają takie same umiejętności, szkolą warsztat dziennikarski, uczestniczą w zajęciach praktycznych.

Różnica polega na częstotliwości zajęć, gdyż jak wiemy zajęcia w ramach studiów zaocznych realizowane są w soboty i niedziele. Wymaga to innego tempa przyswajania wiedzy, a także samodzielności studentów w zakresie zaliczania kolejnych etapów obowiązującego materiału.

Dobrym pomysłem na niestacjonarne studia dziennikarskie jest podjęcie pracy w tygodniu, czyli okresie wolnym od obowiązków na uczelni. Dzięki niej można podreperować studencki budżet i co najważniejsze, stopniowo zdobywać cenne doświadczenie.

czytaj dalej studia dziennikarskie niestacjonarne (zaoczne) w Kielcach

KIERUNKI DZIENNIKARSKIE W KIELCACH

Jak wyglądają studia dziennikarskie w Kielcach?

W Kielcach również działają redakcje, pisma, telewizje, które potrzebują wykształconej, twórczej kadry reporterów i dziennikarzy. Jeśli chcecie dołączyć do teamu osób poszukujących historii, chcecie zostać informatorami mieszkańców miasta i okolic (lub całej Polski, a nawet i całego świata!), wybierzcie się na studia dziennikarskie w Kielcach, prowadzone na Wydziale Humanistycznym.

Studia te przygotują Was do zawodu pod względem mentalnym, warsztatowym oraz pod względem dobrego rozeznania w kontekście sytuacyjnym - uczyć się będziecie historii, filozofii, socjologii, a nawet i ekonomii i kryminologii. To ciekawa alternatywa dla studiów społeczno-humanistycznych, kierunek ten łączy refleksję humanistyczną z praktyczną stroną nauki społecznej.

Studia dziennikarskie to nauka patrzenia na ludzi i wydarzenia z różnych perspektyw. To ciągłe zadawanie sobie pytań o obiektywizm i subiektywizm, to umiejętność informowania innych, a także sprawne zajmowanie stanowiska i wypowiadania własnej opinii.

Dziennikarze, media to tak zwana trzecia władza. Dlaczego? Bowiem to media wraz z czołowymi dziennikarzami mają bezpośredni wpływ na społeczności. Dlatego bycie dziennikarzem to bardzo wymagająca praca. Wymagająca nie tylko zastanowienia, ale i wyszlifowanych umiejętności lekkkiego pióra i kreatywności.Sprawdźcie, jakie kierunki możecie wybrać w Kielcach, chcąc zostać profesjonalistą w dziedzinie dziennikarstwa i komunikacji społecznej.

 

Praca po studiach dziennikarskich

Po studiach dziennikarskich możecie szukać stałego miejsca pracy w redakcjach różnego typu. Studia dziennikarskie wymagają od Was ciągłej aktywności - pracujcie już w okresie studiów. To jedyna droga dynamicznego rozwoju kariery zawodowej.

Na samym początku studiów określcie, jakiego rodzaju praca dziennikarska Wam odpowiada - co tak właściwie chcielibyście robić - czy zająć się dziennikarstwem politycznym, publicystyką czy kryminalistyką albo dziennikarstwem kulturalnym? Dziennikarstwo niejedno ma imię - różnorodność tematów nie pozwala na idealną pracę w każdej dziedzinie, dlatego dziennikarze dzielą się tematycznie.

Dziennikarz sportowy musi posiąść innego rodzaju umiejętności niż dziennikarz kulturalny - z pewnością mają sporo cech wspólnych, takich jak umiejętność sprawnego pisania, zadawania pytań, przeprowadzania wywiadów, jednak styl prowadzenia dysput dziennikarskich znacząco się różni. Warto już na początku studiów zastanowić się, jaka dziedzina Was najbardziej interesuje.

Absolwenci mają szansę podjęcia pracy w różnych mediach - telewizji, radio, prasie, internecie - nad tą kwestią również warto zastanowić się na studiach, a najlepiej spróbujcie odnaleźć się w każdej z tych ról i przekonajcie się na własnej skórze, która opcja jest dla Was.

Studia dziennikarstwa w Kielcach wyposażą Was w niezbędne informacje dotyczące sposobu analizowania rzeczywistości i gromadzenia informacji, wyciągania z nich wniosków i snucia domysłów! Jeśli czujecie bluesa do tego rodzaju pracy, to podejmijcie wyzwanie studiów dziennikarskich.

POPULARNE KIERUNKI W KIELCACH POLECANE DLA CIEBIE

9 uczelni w Kielcach

Chciałbyś zacząć studia w Kielcach? To może być strzał w dziesiątkę! W Kielcach znajduje się 9 dynamicznie rozwijających się uczelni, w tym dwie uczelnie publiczne: Uniwersytet Jana Kochanowskiego i Politechnika Świętokrzyska oraz siedem uczelni niepublicznych

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują kieleckie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Kielcach

 

 

WARTO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET JANA KOCHANOWSKIEGO STUDIA DZIENNIKARSKIE

Studia dziennikarskie w Kielcach możecie zrealizować na publicznym Uniwersytecie im. Jana Kochanowskiego na Wydziale Humanistycznym, prowadzone są tu studia na kierunkach:

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne, w specjalnościach:

  • dziennikarstwo nowych mediów
  • realizacja radiowo-telewizyjna
  • wizerunek, promocja i reklama

Możecie również wybrać kierunek filologia polska ze specjalnością redakcyjno-wydawniczą na pierwszym stopniu i potem specjalność media i reklama na filologii polskiej drugiego stopnia.

dowiedz się więcej>

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)