Studia dziennikarskie Radom

Studia dziennikarskie Radom

Studia dziennikarskie Radom

Największy wybór studiów

dziennikarskich w Radomiu

Odkryj kierunki dziennikarskie i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

13.01.2023

Studia dziennikarskie Radom | woj. mazowieckie

Studia dziennikarskie w Radomiu to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia dziennikarskie Radom
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia, studia II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym). Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

STUDIA DZIENNIKARSKIE W RADOMIU - KIERUNKI STUDIÓW

Uczelnia
Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania
Kierunki studiów Poziom studiów Forma studiów
Dziennikarstwo stacjonarne I stopnia
Dziennikarstwo i nowe media stacjonarne II stopnia

Zobacz, na jakich uczelniach w Radomiu są studia dziennikarskie

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny w Radomiu

Kierunki dziennikarskie:

DZIENNIKARSTWO
DZIENNIKARSTWO I NOWE MEDIA

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI DZIENNIKARSKIE W RADOMIU

SORTOWANIE:

Niestety, nic nie znaleziono

Rekrutacja i wymagania na studia dziennikarskie w Radomiu

Wszyscy wiemy, że aby dostać się na studia należy dołączyć do tzw. konkursu świadectw. Ale jakie przedmioty liczą się w procesie rekrutacji na studia dziennikarskie? Bardzo ważny jest język polski, bez znajomości którego nie mamy zbyt dużych szans nie tylko na studiach, ale i w późniejszym życiu zawodowym. Warto zadbać także o język obcy, który w pracy dziennikarza także bywa niemal niezbędny.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

KIERUNKI DZIENNIKARSKIE W RADOMIU

Jak wyglądają studia dziennikarskie w Radomiu?

Studia dziennikarskie w Radomiu realizowane są na jednej uczelni, Uniwersytecie Technologiczno- Humanistycznym im. Kazimierza Pułaskiego. Zajęcia odbywają się w warunkach właściwych dla przyszłej działalności zawodowej, czyli w redakcjach prasowych, studiach radiowych i telewizyjnych, portalach internetowych.

Studia dziennikarskie w Radomiu mają profil praktyczny, a na liście zagadnień do zgłębienia znajdują się, między innymi: gatunki dziennikarskie, systemy medialne na świecie, komunikowanie międzynarodowe i międzykulturowe, dziennikarstwo internetowe i media społecznościowe. A kto może być dobrym kandydatem na studia? Osoba ciekawa ludzi i świata, zadająca wiele pytań, skrupulatna i sceptyczna, lubiąca badać, odkrywać i sprawdzać.

Studia dziennikarskie jak i zawód dziennikarza przeznaczony jest dla osób, które nie wierzą we wszystko, co usłyszą i sami muszą poddać weryfikacji uzyskane informacje. A zebraną i uporządkowaną wiedzą chcą się dzielić z najszerszym gronem odbiorców. Na studiach dziennikarskich w Radomiu można otrzymać solidny warsztat, ale jest jeszcze coś bez czego nie da się wykonywać zawodu dziennikarza. To pasja. Bez niej poznawanie ludzi i świata mija się z celem i nie ma większej wartości.

Dziennikarz powinien wierzyć w swoje powołanie i z uporem dążyć do tego, by ktoś zechciał go wysłuchać. Prasa, telewizja, radio, Internet czekają na tych, którzy choć trochę zmienią obraz współczesnych mediów i nadadzą im nowego, świeżego kolorytu. Jesteś taką osobą? Jeśli tak, to zapoznaj się z ofertą studiów dziennikarskich w Radomiu i zrób pierwszy krok do swojej kariery.

 

Praca po studiach dziennikarskich w Radomiu

Absolwenci studiów dziennikarskich w Radomiu mogą znaleźć zatrudnienie w różnych dziedzinach, które łączą się ze zdobytymi umiejętnościami. Co oczywiste, przede wszystkim, możemy znaleźć pracę w roli dziennikarza- prasowego, radiowego, telewizyjnego, internetowego.

Warto, jeszcze w trakcie studiów, zastanowić się nad obszarem tematycznym, którym chcielibyśmy zajmować się idąc po ścieżce kariery zawodowej. Polityką, kulturą, gospodarką, sportem? Warto znaleźć temat i dążyć do bycia ekspertem. W każdym rodzaju mediów czekają na nas różne funkcje, począwszy od wydawcy serwisów informacyjnych, dziennikarza działu (np. kulturalnego, czy sportowego), prezentera, czy fotoreportera.

Absolwenci studiów dziennikarskich mogą także znaleźć zatrudnienie w roli rzecznika prasowego, specjalisty do spraw Public Relations, pracownika agencji reklamowej, specjalisty do spraw zarządzania informacją, czy też odnaleźć się w coraz popularniejszym zawodzie copywritera.

Dodajmy do tego jeszcze pracownika agencji produkcji radiowo- telewizyjnej, doradcę do spraw mediów, pracownika sztabów wyborczych, eksperta w instytucjach politycznych, pracownika jednostek samorządu terytorialnego, pracownika służb prasowych instytucji europejskich, korespondenta, organizatora mediów lokalnych. Umiejętności wyniesione ze studiów dziennikarskich dają możliwość łączenia kilku profesji i mediów. Bardzo często spotykamy dziennikarzy, którzy pracują we wszystkich gałęziach; w radiu, telewizji, prasie i Internecie.

Komentarze (0)