Studia dziennikarskie Katowice

Studia dziennikarskie Katowice

Studia dziennikarskie Katowice

Największy wybór studiów

dziennikarskich w Katowicach

Odkryj kierunki dziennikarskie i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia dziennikarskie Katowice | woj. śląskie

W ramach studiów dziennikarskich ostatnio pojawił się dość ciekawy kierunek, który można wykorzystać w branży publicystycznej, jak i w marketingu, a mianowicie - sztuka pisania. Uniwersytet Śląski, jak widać, podąża za trendami i taki kierunek otworzono już parę lat temu. Dobry dziennikarz włada piórem bez najmniejszych problemów. Posiada umiejętności szybkiego i konkretnego przelewania myśli na papier. Potrafi sprawnie i rzetelnie opisać dziejące się zdarzenia, przekazując innym ważne informacje. Kiedy trzeba, wykwalifikowany dziennikarz wchodzi w rolę publicysty i z subiektywnego punktu widzenia rozpatruje pewne sytuacje. Pojęcia obiektywizmu i subiektywizmu są dla dziennikarza niezmiernie istotne.

Podczas studiów, przygotowujący się do zawodu dziennikarskiego, adepci, poznają świat - tak, cały świat. Poznają ludzi - jak żyją, co robią, jak mogą myśleć, jak funkcjonują w świecie społecznym. Poznają również historię ludzi - co robili wcześniej, a także dywagują o przyszłości - co się może stać za chwilę, gdzie dziennikarze powinni być teraz. Fach dziennikarza jest trudny. Wymaga siły charakteru i mocnej osobowości, a także w dużym stopniu dobrych znajomości i zwykłego ludzkiego szczęścia. Dziennikarz nie może osiąść na miejscu.

Dzięki studiom dziennikarskim poznacie świat miesięczników, dwutygodników, pism społecznych i redakcji telewizyjnych. Poznacie tajniki zbierania informacji, a także dość dobrze nauczycie się zarządzać swoim czasem. Ale przede wszystkim poznacie siebie - swój stosunek do świata, swoje poglądy i wartości, jakie wyznajecie. Wasze podstawy powinny towarzyszyć Wam każdego dnia pracy. Dlatego warto pójść na studia dziennikarskie - by dać sobie czas na poznanie samego siebie.

KIERUNKI DZIENNIKARSKIE W KATOWICACH I GLIWICACH

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W KATOWICACH I GLIWICACH SĄ STUDIA DZIENNIKARSKIE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Rekrutacja na studia dziennikarskie w Katowicach i Gliwicach

Aby zostać dziennikarzem otwórzcie swoje umysły na historię, wiedzę o społeczeństwie i geografię, to te przedmioty są najwyżej punktowane w ramach kwalifikacji na studia dziennikarskie. Oczywiście wysokie wyniki z języka polskiego i języka obcego są równie ważne. Warto sumiennie przyłożyć się do nauki historii i wosu, bowiem to te przedmioty będą Wam towarzyszyć przez cały okres studiów, to one są kluczem do sukcesu dziennikarskiego. W ramach kwalifikacji oczywiście organizowany jest konkurs świadectw, podczas którego komisja ma wyłonić kandydatów o najlepszych wynikach maturalnych z wymaganych przedmiotów.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Praca po studiach dziennikarskich

Studia dziennikarskie zobowiązują do stałej aktywności. Jeśli naprawdę chcecie pisać dla takich redakcji jak “Newsweek”, “Wyborcza” czy “Tygodnik” to od samego początku studiów zacznijcie troszczyć się o swoje umiejętności praktyczne i piszcie dla kogo się da, rozmawiajcie z ludźmi, róbcie wywiady, spisujcie historie. Im więcej energii poświęcicie na studiach na działania dziennikarskie, tym lepszą pracę zdobędzie jako absolwenci. Studia są przystanią, są pewnego rodzaju ochroną. 

Podczas nauki w Waszej pracy towarzyszyć Wam będą wykładowcy i praktycy, profesjonaliści. Będziecie ich mogli zapytać o problemy, z jakimi przyjdzie Wam się mierzyć, a także o poradę - co zrobić. Po studiach, jeśli nie znajdziecie swojego mentora zawodowego, taka ochronka się skończy i będziecie musieli wziąć pełną odpowiedzialność na swoje barki. Dlatego działajcie, piszcie, opowiadajcie - to najlepszy sposób, by znaleźć zatrudnienie w zawodzie dziennikarza. 

Jeśli jednak po studiach nie spodoba Wam się podbijanie świata w roli publicysty czy redaktora, to zawsze możecie zająć się pokrewnymi zadaniami. Mowa tu o animacji kulturalno-społecznej, o działaniach w organizacjach pozarządowych i fundacjach. Dziennikarze twórczo i lekko piszący sprawdzą się również w różnego rodzaju zadaniach marketingowych, możecie wyspecjalizować się w copywritingu, bądź w prowadzeniu profili społecznościowych dla firm. 

Możecie pracować jako freelancerzy, jak i znaleźć ciepłą posadkę w wybranej firmie. Świat stoi przed Wami otworem, czy zdecydujecie się sięgnąć po jakiś kąsek pracy dla siebie? To już od Was zależy. Dziennikarze z natury i z zasady są odważni i chętni do pracy, ciekawi innych i świata. Jeśli płynie w Was dziennikarska krew, to z pewnością po studiach sobie poradzicie.

STUDIA DZIENNIKARSKIE W KATOWICACH I GLIWICACH - PODYPLOMOWE

WARTO TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET ŚLĄSKI STUDIA DZIENNIKARSKIE

W regionie Śląska na studia dziennikarskie zaprasza Uniwersytet Śląski i Wydział Filologiczny wraz z Wydziałem Nauk Społecznych.

Wydział Filologiczny

  • kultura mediów - studia I i II stopnia, licencjackie i magisterskie, stacjonarne i niestacjonarne
  • sztuka pisania - studia I stopnia stacjonarne

dowiedz się więcej>

 

Wydział Nauk Społecznych

  • dziennikarstwo i komunikacja społeczna - studia I i II stopnia, licencjackie i magisterskie, stacjonarne i niestacjonarne

dowiedz się więcej>

 


TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)