Studia dziennikarskie Katowice

Studia dziennikarskie Katowice

Studia dziennikarskie Katowice

Największy wybór studiów

dziennikarskich w Katowicach

Odkryj kierunki dziennikarskie i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia dziennikarskie Katowice | woj. śląskie

W ramach studiów dziennikarskich ostatnio pojawił się dość ciekawy kierunek, który można wykorzystać w branży publicystycznej, jak i w marketingu, a mianowicie - sztuka pisania. Uniwersytet Śląski, jak widać, podąża za trendami i taki kierunek otworzono już parę lat temu. Dobry dziennikarz włada piórem bez najmniejszych problemów. Posiada umiejętności szybkiego i konkretnego przelewania myśli na papier. Potrafi sprawnie i rzetelnie opisać dziejące się zdarzenia, przekazując innym ważne informacje. Kiedy trzeba, wykwalifikowany dziennikarz wchodzi w rolę publicysty i z subiektywnego punktu widzenia rozpatruje pewne sytuacje. Pojęcia obiektywizmu i subiektywizmu są dla dziennikarza niezmiernie istotne.

Podczas studiów, przygotowujący się do zawodu dziennikarskiego, adepci, poznają świat - tak, cały świat. Poznają ludzi - jak żyją, co robią, jak mogą myśleć, jak funkcjonują w świecie społecznym. Poznają również historię ludzi - co robili wcześniej, a także dywagują o przyszłości - co się może stać za chwilę, gdzie dziennikarze powinni być teraz. Fach dziennikarza jest trudny. Wymaga siły charakteru i mocnej osobowości, a także w dużym stopniu dobrych znajomości i zwykłego ludzkiego szczęścia. Dziennikarz nie może osiąść na miejscu.

Dzięki studiom dziennikarskim poznacie świat miesięczników, dwutygodników, pism społecznych i redakcji telewizyjnych. Poznacie tajniki zbierania informacji, a także dość dobrze nauczycie się zarządzać swoim czasem. Ale przede wszystkim poznacie siebie - swój stosunek do świata, swoje poglądy i wartości, jakie wyznajecie. Wasze podstawy powinny towarzyszyć Wam każdego dnia pracy. Dlatego warto pójść na studia dziennikarskie - by dać sobie czas na poznanie samego siebie.

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W KATOWICACH I WOJ. ŚLĄSKIM SĄ STUDIA DZIENNIKARSKIE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI DZIENNIKARSKIE W KATOWICACH I WOJ. ŚLĄSKIM

SORTOWANIE:

KIERUNKI DZIENNIKARSKIE W KATOWICACH I WOJ. ŚLĄSKIM

Rekrutacja i wymagania na studia dziennikarskie w Katowicach i Gliwicach

Aby zostać dziennikarzem otwórzcie swoje umysły na historię, wiedzę o społeczeństwie i geografię, to te przedmioty są najwyżej punktowane w ramach kwalifikacji na studia dziennikarskie. Oczywiście wysokie wyniki z języka polskiego i języka obcego są równie ważne. Warto sumiennie przyłożyć się do nauki historii i wosu, bowiem to te przedmioty będą Wam towarzyszyć przez cały okres studiów, to one są kluczem do sukcesu dziennikarskiego. W ramach kwalifikacji oczywiście organizowany jest konkurs świadectw, podczas którego komisja ma wyłonić kandydatów o najlepszych wynikach maturalnych z wymaganych przedmiotów.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Studia dziennikarskie niestacjonarne w Katowicach

Studia dziennikarskie zdają się być najlepszą drogą do świata mediów i pracy w wymarzonej redakcji. W ramach nauki studenci szkolą warsztat, uczą się prawidłowo komunikować, argumentować własny punkt widzenia, interesować innych swoim przekazem. Ktoś mógłby zatem powiedzieć, iż są to studia niełatwe i aby posiąść tak wiele umiejętności należy poświęcać rozwojowi jak najwięcej czasu. Oczywiście, każdą chwilę warto poświęcać nauce i zbieraniu doświadczenia, ale tym, którzy podają w wątpliwość istnienie studiów dziennikarskich w formie niestacjonarnej należy odpowiedzieć, że nie ma najmniejszych przeszkód, by uczyć się właśnie w takim trybie. Potwierdzeniem takiego rozumowania są studia dziennikarskie w Katowicach, które można podjąć w formule niestacjonarnej, a dokładnie rzecz ujmując zaocznej. Czym one się charakteryzują?

Patrząc szeroko, studia niestacjonarne polegają na uczęszczaniu na zajęcia w soboty i niedziele, czyli w ramach tzw. zjazdów. Program nauczania jest identyczny jak na studiach dziennych, lecz realizowany nieco inaczej, ze względu na weekendowy tryb kształcenia. Ma to swoje zalety. Osoby uczące się zaocznie mogą w tygodniu podjąć pracę, nawet w jakiejś redakcji, i już na studiach zbierać cenne doświadczenie, które na pewno przyda się w późniejszej, poważniejszej pracy zawodowej. O czym należy pamiętać przed podjęciem decyzji odnośnie nauki zaocznej? O tym, iż studia niestacjonarne są płatne. Ich koszty mogą się różnić w zależności od uczelni i konkretnego kierunku kształcenia.

STUDIA DZIENNIKARSKIE W KATOWICACH I WOJ. ŚLĄSKIM - PODYPLOMOWE

Praca po studiach dziennikarskich

Studia dziennikarskie zobowiązują do stałej aktywności. Jeśli naprawdę chcecie pisać dla takich redakcji jak “Newsweek”, “Wyborcza” czy “Tygodnik” to od samego początku studiów zacznijcie troszczyć się o swoje umiejętności praktyczne i piszcie dla kogo się da, rozmawiajcie z ludźmi, róbcie wywiady, spisujcie historie. Im więcej energii poświęcicie na studiach na działania dziennikarskie, tym lepszą pracę zdobędzie jako absolwenci. Studia są przystanią, są pewnego rodzaju ochroną. 

Podczas nauki w Waszej pracy towarzyszyć Wam będą wykładowcy i praktycy, profesjonaliści. Będziecie ich mogli zapytać o problemy, z jakimi przyjdzie Wam się mierzyć, a także o poradę - co zrobić. Po studiach, jeśli nie znajdziecie swojego mentora zawodowego, taka ochronka się skończy i będziecie musieli wziąć pełną odpowiedzialność na swoje barki. Dlatego działajcie, piszcie, opowiadajcie - to najlepszy sposób, by znaleźć zatrudnienie w zawodzie dziennikarza. 

Jeśli jednak po studiach nie spodoba Wam się podbijanie świata w roli publicysty czy redaktora, to zawsze możecie zająć się pokrewnymi zadaniami. Mowa tu o animacji kulturalno-społecznej, o działaniach w organizacjach pozarządowych i fundacjach. Dziennikarze twórczo i lekko piszący sprawdzą się również w różnego rodzaju zadaniach marketingowych, możecie wyspecjalizować się w copywritingu, bądź w prowadzeniu profili społecznościowych dla firm. 

Możecie pracować jako freelancerzy, jak i znaleźć ciepłą posadkę w wybranej firmie. Świat stoi przed Wami otworem, czy zdecydujecie się sięgnąć po jakiś kąsek pracy dla siebie? To już od Was zależy. Dziennikarze z natury i z zasady są odważni i chętni do pracy, ciekawi innych i świata. Jeśli płynie w Was dziennikarska krew, to z pewnością po studiach sobie poradzicie.

19 Uczelni w Katowicach i okolicach

W samych Katowicach studiuje około 80 tys., osób, a w całej metropolii nawet 200 tys. Oprócz Uniwersytetu Ekonomicznego i Politechniki Śląskiej (czyli dwóch najlepiej rozwijających się szkół w regionie) studenci mogą wybierać spośród renomowanych publicznych uczelni o innych profilach: Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, Akademii Muzycznej, Uniwersytetu Śląskiego, Akademii Sztuk Pięknych oraz uczelni niepublicznych.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują śląskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Katowicach

 


WARTO TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET ŚLĄSKI STUDIA DZIENNIKARSKIE

W regionie Śląska na studia dziennikarskie zaprasza Uniwersytet Śląski i Wydział Filologiczny wraz z Wydziałem Nauk Społecznych.

Wydział Filologiczny

  • kultura mediów - studia I i II stopnia, licencjackie i magisterskie, stacjonarne i niestacjonarne
  • sztuka pisania - studia I stopnia stacjonarne

dowiedz się więcej>

 

Wydział Nauk Społecznych

  • dziennikarstwo i komunikacja społeczna - studia I i II stopnia, licencjackie i magisterskie, stacjonarne i niestacjonarne

dowiedz się więcej>

 


TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)