Studia dziennikarskie Częstochowa

Studia dziennikarskie Częstochowa

Studia dziennikarskie Częstochowa

Największy wybór studiów

dziennikarskich w Częstochowie

Odkryj kierunki dziennikarskie i sprawdź gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

06.02.2023

Studia dziennikarskie Częstochowa | woj. śląskie

Studia dziennikarskie w Częstochowie to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia dziennikarskie Częstochowa
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia, studia II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym). Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

Współczesne studia dziennikarskie charakteryzują się tym, że bardzo często studenci poszczególnych kierunków otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.

Popularne specjalności na kierunkach dziennikarskich w Częstochowie: media regionalne, dziennikarstwo internetowedziennikarstwo prasowe i radiowe, rzecznik prasowy i specjalista pr.

Studia dziennikarskie w Częstochowie - kierunki studiów

Uczelnia
Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania
Kierunki studiów Poziom studiów Forma studiów
Dziennikarstwo i kultura mediów stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia

Zobacz, na jakich uczelniach w Częstochowie są studia dziennikarskie

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Humanistyczno - Przyrodniczy w Częstochowie

Kierunki dziennikarskie:

DZIENNIKARSTWO I KULTURA MEDIÓW

Grupa kierunku na uczelniach

Specjalności / ścieżki kształcenia - kierunki dziennikarskie w Częstochowie

SORTOWANIE:

Rekrutacja i wymagania na studia dziennikarskie w Częstochowie

Chciałbyś rozpocząć studia dziennikarskie w Częstochowie? Przyłóż się do nauki języka polskiego i języka obcego nowożytnego i zdawaj te przedmioty na poziomie rozszerzonym, na maturze. Dobierz do tego jeszcze jeden dowolny przedmiot i uzyskaj z niego jak najlepszą ocenę. I już! Oto sposób jak dostać się na studia dziennikarskie.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Studia dziennikarskie niestacjonarne w Częstochowie

Studia dziennikarskie wybierają osoby zafascynowane światem mediów oraz marzące o pracy w redakcji prasowej, stacji telewizyjnej, czy rozgłośni radiowej. Konkurencja w branży dziennikarskiej jest duża, zatem każdy kto może poszczycić się mianem studenta bardzo mocno przykłada się do nauki.

A naukę z zakresu dziennikarstwa można podjąć w Częstochowie na Uniwersytecie Humanistyczno- Przyrodniczym im. Jana Długosza, gdzie realizowany jest kierunek Dziennikarstwo i kultura mediów. Czy dostępna jest niestacjonarna forma nauki? Tak, ale możliwość ta wymaga krótkiego omówienia.

Jak wiemy, studia niestacjonarne dzielą się na studia wieczorowe i zaoczne. Studia wieczorowe polegają na odbywaniu zajęć od poniedziałku do piątku, w godzinach popołudniowych. Studia zaoczne natomiast to inaczej studia weekendowe, w ramach których zajęcia organizowane są w formie zjazdów zazwyczaj co dwa tygodnie.

Mówiąc o kierunku Dziennikarstwo i kultura mediów należy zaznaczyć, iż w wydaniu niestacjonarnym jest on dostępny wyłącznie w formule zaocznej. Z czym wiąże się nauka na studiach zaocznych? Z racji prowadzenia zajęć w weekendy posiadają specyficzny charakter, a nauka w znacznej mierze opiera się na samodzielności studenta.

Czy program nauczania jest inny w porównaniu ze studiami stacjonarnymi? Nie. Program kształcenia jest identyczny, ponieważ studia dziennikarskie, niezależnie od formy ich prowadzenia, mają prowadzić do osiągnięcia tych samych efektów, nabycia takiej samej wiedzy i rozwinięcia identycznych umiejętności. Różnic należy szukać poza sferą merytoryczną. Jedną z nich jest fakt, iż studia niestacjonarne, w tym przypadku zaoczne, są studiami płatnymi.

czytaj dalej studia dziennikarskie niestacjonarne (zaoczne) w Częstochowie

Jak wyglądają studia dziennikarskie w Częstochowie?

Studia dziennikarskie to świetna propozycja dla tych, którzy lubią opowiadać, pisać, dzielić się swoimi zainteresowaniami. Świat mediów czeka na młodych i zdolnych dziennikarzy, którzy wniosą świeżość i energię i będą skupiali uwagę odbiorców.

Studia dziennikarskie w Częstochowie mają na celu wykształcenie absolwenta, posiadającego wszechstronne przygotowanie do pracy w mediach, ale także instytucjach kultury i różnego rodzaju przedsiębiorstwach, posiadających działy Public Relations czy Marketingu. Program kształcenia zwraca szczególną uwagę na odpowiedzialne władanie słowem, będące fundamentem profesjonalnej i etycznej działalności medialnej.

Dlaczego to takie ważne? Możemy odnieść wrażenie, że obecne dziennikarstwo służy nie tylko do przekazywania informacji, ale także do innych działań, nie mających nic wspólnego z dostarczaniem ludziom obiektywnych wiadomości. Dlatego kandydat na studia dziennikarskie powinien cechować się odpowiedzialnością, sceptycyzmem, skrupulatnością, dbałością o szczegóły i wiarę we własne przekonania i pracę.

Studia dziennikarskie skierowane są do osób z pasją, które chciałyby tą pasją dzielić się z innymi. W trakcie kształcenia otrzymają niezbędne narzędzia, aby robić to jak najlepiej, najdokładniej i najciekawiej. Jeśli jesteś ciekawy świata, masz w sobie pasję i chcesz się nią dzielić, to koniecznie przeczytaj co mogą zaoferować Ci studia dziennikarskie w Częstochowie.

 

Praca po studiach dziennikarskich w Częstochowie

Co robić po ukończonych studiach dziennikarskich? Jest wiele możliwości, a wynikają one ze specjalności, w których się kształciliśmy. Absolwent Dziennikarstwa internetowego przygotowany jest do pracy w mediach cyfrowych w charakterze dziennikarza, bądź pracownika wykorzystującego w pracy narzędzia multimodalne. Może także zająć się popularnym e- marketingiem, reklamą internetową, kreowaniem marki, czyli tzw. e- brandingiem, promocją internetową, albo odnaleźć się w sferze Public Relations.

Absolwent specjalności Media regionalne znajdzie zatrudnienie w mediach, takich jak radio, prasa, czy Internet, związanych z regionem i uwzględniających uwarunkowania komunikacji i potrzeby wspólnot lokalnych. Może pracować nad poprawnym i pozytywnym wizerunkiem regionu, albo zająć się animacją kultury.

Czy to wszystko? Absolwenci studiów dziennikarskich świetnie odnajdą się w agencjach reklamowych, w biurach rzecznika prasowego, biurach poselskich i sztabach wyborczych, w działach do spraw promocji, wizerunku, budowania marki i komunikacji z mediami, w wielu instytucjach, firmach, urzędach i organizacjach.

Obecnie wielu dziennikarzy wykorzystuje media społecznościowe jako platformę wykonywania swojego zawodu. Realizują programy, piszą artykuły, prowadzą blogi. Warto zainteresować się tą formą przekazu, gdyż każdego dnia zyskuje ona na popularności. Ponadto, można łączyć gatunki, formy i rodzaje mediów. Prowadzić audycję w radiu, pisać artykuły dla lokalnej gazety, oraz realizować programy internetowe. Wszystko zależy od pomysłu.

MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

UNIWERSYTET HUMANISTYCZNO PRZYRODNICZY STUDIA DZIENNIKARSKIE

Wydział Filologiczno- Historyczny:

  • Dziennikarstwo i kultura mediów: studia I- stopnia, prowadzone w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym. Specjalności: Dziennikarstwo internetowe, Media regionalne.

dowiedz się więcej 

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)