Studia dziennikarskie Kraków

Studia dziennikarskie Kraków

Studia dziennikarskie Kraków

Największy wybór studiów

dziennikarskich w Krakowie

Odkryj kierunki dziennikarskie i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia dziennikarskie Kraków | woj. małopolskie

Studia dziennikarskie mają na celu przygotowanie przyszłych redaktorów, reporterów, dziennikarzy do przekazywania informacji swoim odbiorcom. To studia praktyczne, które kształcą przede wszystkim studentów świadomych swojej misji. Bycie dziennikarzem jest bowiem misją. Wymaga hartu ducha, ukształtowanych poglądów, samoświadomości i otwartości na nowości. Postawa dziennikarza jest bodajże najważniejszą częścią pracy dziennikarskiej.

Studia dziennikarskie w Krakowie mają przygotować przyszłych adeptów do podjęcia refleksji na temat sytuacji politycznej, kulturalnej, społecznej w naszym kraju, jak i w świecie. Wielu pedagogów poleca studentom dziennikarstwa podjęcie dodatkowych studiów politologicznych, socjologicznych czy kulturoznawczych.

Pogodzenie dwóch kierunków w tym przypadku nie jest bardzo trudne, a umożliwia pogłębianie wiedzy i świadomości o relacjach międzyludzkich, zachowaniach, historii polityki i tego, co ważne dla dziennikarza. Dobry dziennikarz jest pisarzem, śledczym, tajnym agentem, jak i terapeutą, który w odpowiednim momencie zadaje kluczowe pytania. Dzięki dziennikarzom do opinii społecznej trafiają informacje kształtujące ją. Dziennikarze mają ogromny wpływ na wiedzę i poglądy innych ludzi. Dlatego praca ta wiąże się z ogromną odpowiedzialnością.

KIERUNKI DZIENNIKARSKIE W KRAKOWIE

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W KRAKOWIE SĄ STUDIA DZIENNIKARSKIE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Rekrutacja na studia dziennikarskie w Krakowie

Aby dostać się na studia dziennikarskie należy oczywiście podejść do konkursu świadectw organizowanego w ramach rekrutacji na studia przez wszystkie uczelnie. W ramach konkursu brane są pod uwagę przedmioty takie jak wiedza o społeczeństwie oraz historia i język polski. Nie zapominajcie o języku obcym, który często ma decydujący głos w kwestii przyjęcia kandydata na studia, bądź odrzucenie jego aplikacji.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Praca po studiach dziennikarskich

Dziennikarze w Polsce pracują we wszystkich możliwych mediach - w prasie, telewizji, radio, jak i w mediach internetowych. Aby dostać się do redakcji wybranego medium należy już w trakcie studiów zdobywać doświadczenie na praktykach zawodowych i stażach. Pracę w roli dziennikarza zdobywają najwytrwalsi - Ci, którzy dużo wiedzą, pytają i opisują. Nie bójcie się od samego początku walczyć o swoje miejsce w prasie czy w telewizji. Działajcie. To najlepsza wizytówka dziennikarska ze wszystkich odznaczeń. Wielość i jakość napisanych tekstów, ilość wystąpień, jak i zrealizowanych programów to Wasza wizytówka na przyszłość.

Dzięki samozaparciu i działaniu zdobędziecie wymarzoną pracę. Jeśli po studiach dziennikarskich nie będziecie chcieli podjąć pracy na stanowisku redaktora, to zawsze możecie ubiegać się o pracę w agencjach marketingowych, reklamowych, jak i w korporacjach. Umiejętności, jakie uzyskują studenci dziennikarstwa, są powszechnie pożądanymi umiejętnościami do pracy na różnych stanowiskach.

STUDIA DZIENNIKARSKIE W KRAKOWIE - PODYPLOMOWE

WARTO TO WIEDZIEĆ

Studia typowo dziennikarskie, ukierunkowane na kształcenie przyszłych redaktorów, dziennikarzy i prezenterów prowadzą dwie uczelnie publiczne.

 


UNIWERSYTET JAGIELLOŃSKI STUDIA DZIENNIKARSKIE

WydziaŁ Zarządzania i Komunikacji Społecznej

  • dziennikarstwo i komunikacja społeczna

 


UNIWERSYTET PEDAGOGICZNY W KRAKOWIE STUDIA DZIENNIKARSKIE

WydziaŁ Filologiczny:

  • architektura informacji - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
  • kulturoznawstwo i wiedza o mediach - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
  • informacja naukowa i bibliotekoznawstwo- studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne

 

 


TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (1)

Karolina odpowiedz

Brakuje jeszcze kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna na Wydziale Nauk Społecznych na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie. Jest to bardzo dobrze rozwijając się uczelnia, kladaca nacisk na praktykę, świetnie zapatrzona, bardzo przyjaźnie nastawiona do studenta. Śmiało może konkurować z pozostałymi Uczelniami.