Studia dziennikarskie Zielona Góra

Studia dziennikarskie Zielona Góra

Studia dziennikarskie Zielona Góra

Największy wybór studiów

dziennikarskich w Zielonej Górze

Odkryj kierunki dziennikarskie i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia dziennikarskie Zielona Góra | woj. lubuskie

Jesteś spostrzegawczy, dociekliwy i sceptyczny? Jeśli ktoś zamyka drzwi, to wchodzisz oknem? Masz wiele do powiedzenia i własne zdanie potrafisz ubierać w ładne i ciekawe słowa? Nie boisz się wyzwań? Jeśli na powyższe pytania, odpowiedziałeś stanowczym słowem „tak!”, to koniecznie zastanów się nad wyborem kształcenia. Studia dziennikarskie w Zielonej Górze to coś dla Ciebie! Podczas nauki poznasz najważniejsze gatunki publicystyczne, informacyjne, nauczysz się przekazywać informacje w taki sposób, aby były dla wszystkich zrozumiałe, napiszesz wiele felietonów i niejeden reportaż, przeprowadzisz kilka wywiadów i dowiesz się czym jest marketing polityczny oraz etyka dziennikarska. Brzmi interesująco?

Zawód dziennikarza to zawód ciekawy, jeśli wypełnia się go z pasją i szczerością. To misja. Praca, nierzadko uciążliwa i mozolna, wykonywana po to, aby inni wiedzieli co dzieje się dookoła nich. Dziennikarstwo to poznawanie ludzi, regionu, miasta, a czasem i całego świata. To zawód ważny, bez którego ludzie czuliby się zagubieni. Dlatego należy wykonywać go dobrze, szczerze i solidnie. Studia dziennikarskie w Zielonej Górze przygotują do wypełniania tej misji bardzo dokładnie. A co po nich? Radio? Telewizja? Prasa? Internet? A może wszystko razem?

KIERUNKI DZIENNIKARSKIE W ZIELONEJ GÓRZE

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W ZIELONEJ GÓRZE SĄ STUDIA DZIENNIKARSKIE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Rekrutacja na studia dziennikarskie w Zielonej Górze

Dziennikarz powinien wykazywać się tzw. lekkim piórem oraz bogatym słownictwem. Co za tym idzie, podczas procesu rekrutacji istotną wagę będzie miała ocena z języka polskiego. Do niego należy dodać jeszcze język obcy, gdyż wyszukiwanie informacji z różnego rodzaju źródeł bez znajomości języka będzie bardzo ciężki. Dodatkowo, należy pochwalić się dobrym wynikiem na przykład z historii, czy wiedzy o społeczeństwie.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Praca po studiach dziennikarskich w Zielonej Górze

Wiele osób rozpoczynających studia dziennikarskie uważa, iż rolą dziennikarza jest wyłącznie przedstawianie wiadomości na antenie radia, czy telewizji. To tylko jedna z opcji. Jest ich znacznie więcej. Będą absolwentem studiów dziennikarskich musisz zastanowić się, które medium najbardziej Cię interesuje; radio, telewizja, prasa, Internet? A może wszystkie? Nie ma przeciwwskazań, żeby nie łączyć pracy w radiu, z pracą w telewizji i pisaniem artykułów do prasy; wielu popularnych dziennikarzy pracuje właśnie w takich sposób. Znajdź tematykę, w której dobrze się czujesz i wiesz, że opowiadając o niej będziesz wiarygodny i ciekawy.

To może być polityka, gospodarka, sport, kultura i sztuka, motoryzacja. Zajmując się jedną dziedziną, możesz zajmować się nią we wszystkich rodzajach mediów. Rano biegniesz do radia, by poprowadzić audycję; następnie spieszysz się do telewizji, by zrealizować kolejny odcinek programu, a wieczorem siadasz do pisania felietonu. I taka praca dziennikarza smakuje najlepiej. Obecnie, w dobie Internetu i mediów społecznościowych łatwiej być dziennikarzem (co niestety, niekoniecznie musi być czymś pozytywnym). Nie potrzebujesz redakcji, by móc dzielić się z innymi swoimi spostrzeżeniami. Możesz realizować programy, bądź pisać artykuły, które następnie będziesz publikował w Internecie. Form wykonywania zawodu dziennikarza jest kilka i na pewno wybierzesz dla siebie najlepszą. 

WARTO TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET ZIELONOGÓRSKI STUDIA DZIENNIKARSKIE

Studia dziennikarskie prowadzi Uniwersytet Zielonogórski.

Wydział Humanistyczny:

  • Dziennikarstwo i komunikacja społeczna: studia I i II- stopnia.

dowiedz się więcej

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)