Studia dziennikarskie Szczecin

Studia dziennikarskie Szczecin

Studia dziennikarskie Szczecin

Największy wybór studiów

dziennikarskich w Szczecinie

Odkryj kierunki dziennikarskie i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia dziennikarskie Szczecin | woj. zachodniopomorskie

Dobry dziennikarz to ważna postać w społeczeństwie. Bo dzięki niemu dowiadujemy się o tym, co dzieje się w kraju i na świecie.

Studia dziennikarskie w Szczecinie przygotowują do wykonywania zawodu, który opiera się na dociekliwości, zadawaniu odpowiednich pytań i umiejętności przekazywania informacji. Dziennikarstwo to nie tylko warsztat i pisanie artykułów bez błędów ortograficznych. To także postawa, charakter, łatwość nawiązywania kontaktów, umiejętność występów publicznych i determinacja do bronienia własnych przekonań i poglądów. Tego wszystkiego należy się nauczyć, aby myśleć o przyszłości w tym, czasami niełatwym zawodzie. Dlaczego niełatwym? Bo dziennikarze nierzadko ryzykują życiem, aby przekazać nam ważne wiadomości.

Studia dziennikarskie w Szczecinie to także rozwijanie swoich pasji, o których potem, na łamach prasy czy telewizji, można opowiadać innym. W świecie mediów funkcjonują dziennikarze o konkretnej specjalności, takiej jak polityka, muzyka, czy sport – mając pasję i wiedzę z nią związaną, masz fundament aby zostać dziennikarzem. Jesteś dociekliwy? Nie wyciągasz pochopnych wniosków?

Nie wystarczają Ci zdawkowe informacje? Lubisz dzielić się z innymi swoimi zainteresowaniami? Jeśli na te pytania odpowiedziałeś twierdząco, to dołącz do grona studentów dziennikarstwa. A skoro dobry dziennikarz musi szczegółowo zbadać sprawę, to zapoznaj się z ofertą studiów dziennikarskich w Szczecinie.

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W SZCZECINIE SĄ STUDIA DZIENNIKARSKIE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI DZIENNIKARSKIE W SZCZECINIE

SORTOWANIE:

KIERUNKI DZIENNIKARSKIE W SZCZECINIE

Rekrutacja i wymagania na studia dziennikarskie w Szczecinie

Aby dostać się na studia dziennikarskie, i aby potem pracować w wyuczonym zawodzie trzeba potrafić pisać, opowiadać, wiedzieć niemało o otaczającym świecie. Czyli przedmiotami, które brane są pod uwagę w procesie rekrutacji na studia są: historia, wiedza o społeczeństwie, język obcy nowożytny, oraz język polski. Należy przyłożyć się do każdego z nich, bo dobry dziennikarz to połączenie wszystkich tych aspektów.

Studia dziennikarskie niestacjonarne w Szczecinie

Szczecin to ważny punkt na edukacyjnej mapie kraju, w którym niejeden kandydat chciałby znaleźć swoje miejsce. Trudno się temu dziwić, gdyż miasto przyciąga zarówno klimatem i charakterem, architekturą, a także różnorodnością pod kątem kształcenia, która jest wynikiem działalności wielu szkół wyższych. Z przymrużeniem oka można stwierdzić, że studia dziennikarskie w Szczecinie to specyficzne zagadnienie, ponieważ odnalezienie w ich przestrzeni kształcenia niestacjonarnego nie jest łatwym zadaniem.

Mogłoby się wydawać, że kierunki takie jak Dziennikarstwo, czy Dziennikarstwo i komunikacja społeczna to stałe elementy katalogów dydaktycznych niemal wszystkich szkół wyższych. Owszem, kierunki te bardzo często w nich występują, ale nie zawsze dostępne są w obu formach kształcenia. I tak jest właśnie w Szczecinie. Studia dziennikarskie w Szczecinie oferują bardzo wiele. Na studentów czekają liczne specjalności i zajęcia praktyczne, ale wybór pomiędzy nauką stacjonarną a niestacjonarną praktycznie nie ma racji bytu. Ale nie jest to powód do załamywania rąk. Oferty edukacyjne ulegają zmianom, zatem nigdy nie można wykluczyć, iż od pewnego roku akademickiego wszystkie kierunki powiązane z dziennikarstwem i światem mediów będą realizowane i w formie dziennej, jak również wieczorowej i zaocznej. To może być tylko kwestia czasu.

Praca po studiach dziennikarskich w Szczecinie

Nie od dzisiaj mawia się, że media to czwarta władza. Niezależnie od tego, czy jest to pozytywne czy negatywne stwierdzenie, praca w zawodzie dziennikarza to wiele dróg i możliwości. Po studiach dziennikarskich w Szczecinie możesz pracować w radiu, telewizji, prasie i Internecie, albo łączyć niektóre, bądź nawet wszystkie rodzaje mediów.

Myśląc o pracy dziennikarza warto być wyspecjalizowanym w danej dziedzinie i ekspertem w konkretnym temacie; może być to polityka, sport, muzyka, czy ekonomia. Posiadanie szczegółowej wiedzy sprawia, że wzrasta nasza wiarygodność a wraz ze zdobywanym doświadczeniem łatwiej przejść drogę kariery, od zwykłego dziennikarza do redaktora naczelnego.

Co robić, aby wspinać się po tej drabinie? Zadawać pytania i szybko reagować. Podawać w wątpliwość i dochodzić prawdy. Umiejętności jakie można posiąść podczas studiów dziennikarskich są na tyle szerokie, aby podjąć pracę poza sferą medialną, na przykład jako rzecznik prasowy; instytucji, uczelni wyższej, czy jednostki samorządowej. Ponadto, dziennikarstwem można trudnić się obok wykonywania zupełnie innych obowiązków zawodowych, a takich przykładów, między innymi ze świata kultury i sztuki jest co najmniej kilka.

O jaką pracę chodzi? O pracę felietonisty, który w ciekawy, nierzadko humorystyczny sposób opisuje swój punkt widzenia. Krzysztof Skiba, Agnieszka Chylińska, Katarzyna Nosowska – to znani wszystkim muzycy, którzy oprócz tworzenia muzyki zajmują się właśnie pisaniem felietonów. Jeśli nie będzie chcieli podjąć pracy w redakcji, zawsze możecie postarać się o zatrudnienie w agencjach reklamowych, agencjach marketingowych, bądź o pracę copywritera, czyli człowieka, który żyje z pisania ciekawych tekstów.

Praca dziennikarza może mieć wiele wymiarów i otwiera drzwi do różnych miejsc, nie tylko stricte związanych z mediami. Co jeszcze sprawia, że zawód dziennikarza może zdawać się kuszący? Popularność. Pomyśl także o tym.

11 uczelni w Szczecinie

Blisko 70 tysięcy osób wybrało studia w Szczecinie! A liczba szkół wyzszych w mieście też jest imponująca — 5 uczelni publicznych i kilka prywatnych (w tym Collegium Balticum, Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych czy Zachodniopomorska Szkoła Biznesu)

 

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują szczecińskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

 

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Szczecinie

 

 

WARTO TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET SZCZECIŃSKI STUDIA DZIENNIKARSKIE

Uczelnią państwową, która oferuje studia dziennikarskie w stolicy województwa zachodniopomorskiego jest Uniwersytet Szczeciński. Naukę z zakresu dziennikarstwa, mediów i komunikacji społecznej znajdziecie na następujących kierunkach i wydziałach:

  • Dziennikarstwo i Komunikacja społeczna- studia I- stopnia, prowadzone w trybie stacjonarnym, ze specjalnościami uruchamianymi w trakcie studiów: Krytyka i publicystyka kulturalna, Szkoła reportażu, Dziennikarstwo internetowe, Public relations.
  • Dziennikarstwo i zarządzanie mediami- studia II- stopnia, prowadzone w trybie stacjonarnym, ze specjalnościami: Menedżer w mediach, Dziennikarstwo regionalne i trans graniczne, Teoria i praktyka dziennikarska. Kierunek realizowany jest na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania.

dowiedz się więcej 

Uniwersytet Szczeciński oferuje studia podyplomowe na jednym kierunku:

  • Public relations i komunikacja społeczna.

 


WYŻSZA SZKOŁA ADMINISTRACJI PUBLICZNEJ W SZCZECINIE

Uczelnia niepubliczna, czyli Wyższa Szkoła Administracji Publicznej w Szczecinie prowadzi studia podyplomowe z zakresu dziennikarstwa. Jest to jeden kierunek:

  • Dziennikarstwo sportowe.

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)