Studia dziennikarskie Szczecin

Studia dziennikarskie Szczecin

Studia dziennikarskie Szczecin

Największy wybór studiów

dziennikarskich w Szczecinie

Odkryj kierunki dziennikarskie i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia dziennikarskie Szczecin | woj. zachodniopomorskie

Dobry dziennikarz to ważna postać w społeczeństwie. Bo dzięki niemu dowiadujemy się o tym, co dzieje się w kraju i na świecie.

Studia dziennikarskie w Szczecinie przygotowują do wykonywania zawodu, który opiera się na dociekliwości, zadawaniu odpowiednich pytań i umiejętności przekazywania informacji. Dziennikarstwo to nie tylko warsztat i pisanie artykułów bez błędów ortograficznych. To także postawa, charakter, łatwość nawiązywania kontaktów, umiejętność występów publicznych i determinacja do bronienia własnych przekonań i poglądów. Tego wszystkiego należy się nauczyć, aby myśleć o przyszłości w tym, czasami niełatwym zawodzie. Dlaczego niełatwym? Bo dziennikarze nierzadko ryzykują życiem, aby przekazać nam ważne wiadomości.

Studia dziennikarskie w Szczecinie to także rozwijanie swoich pasji, o których potem, na łamach prasy czy telewizji, można opowiadać innym. W świecie mediów funkcjonują dziennikarze o konkretnej specjalności, takiej jak polityka, muzyka, czy sport – mając pasję i wiedzę z nią związaną, masz fundament aby zostać dziennikarzem. Jesteś dociekliwy? Nie wyciągasz pochopnych wniosków?

Nie wystarczają Ci zdawkowe informacje? Lubisz dzielić się z innymi swoimi zainteresowaniami? Jeśli na te pytania odpowiedziałeś twierdząco, to dołącz do grona studentów dziennikarstwa. A skoro dobry dziennikarz musi szczegółowo zbadać sprawę, to zapoznaj się z ofertą studiów dziennikarskich w Szczecinie.

KIERUNKI DZIENNIKARSKIE W SZCZECINIE

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W SZCZECINIE SĄ STUDIA DZIENNIKARSKIE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Rekrutacja na studia dziennikarskie w Szczecinie

Aby dostać się na studia dziennikarskie, i aby potem pracować w wyuczonym zawodzie trzeba potrafić pisać, opowiadać, wiedzieć niemało o otaczającym świecie. Czyli przedmiotami, które brane są pod uwagę w procesie rekrutacji na studia są: historia, wiedza o społeczeństwie, język obcy nowożytny, oraz język polski. Należy przyłożyć się do każdego z nich, bo dobry dziennikarz to połączenie wszystkich tych aspektów.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Praca po studiach dziennikarskich w Szczecinie

Nie od dzisiaj mawia się, że media to czwarta władza. Niezależnie od tego, czy jest to pozytywne czy negatywne stwierdzenie, praca w zawodzie dziennikarza to wiele dróg i możliwości. Po studiach dziennikarskich w Szczecinie możesz pracować w radiu, telewizji, prasie i Internecie, albo łączyć niektóre, bądź nawet wszystkie rodzaje mediów.

Myśląc o pracy dziennikarza warto być wyspecjalizowanym w danej dziedzinie i ekspertem w konkretnym temacie; może być to polityka, sport, muzyka, czy ekonomia. Posiadanie szczegółowej wiedzy sprawia, że wzrasta nasza wiarygodność a wraz ze zdobywanym doświadczeniem łatwiej przejść drogę kariery, od zwykłego dziennikarza do redaktora naczelnego.

Co robić, aby wspinać się po tej drabinie? Zadawać pytania i szybko reagować. Podawać w wątpliwość i dochodzić prawdy. Umiejętności jakie można posiąść podczas studiów dziennikarskich są na tyle szerokie, aby podjąć pracę poza sferą medialną, na przykład jako rzecznik prasowy; instytucji, uczelni wyższej, czy jednostki samorządowej. Ponadto, dziennikarstwem można trudnić się obok wykonywania zupełnie innych obowiązków zawodowych, a takich przykładów, między innymi ze świata kultury i sztuki jest co najmniej kilka.

O jaką pracę chodzi? O pracę felietonisty, który w ciekawy, nierzadko humorystyczny sposób opisuje swój punkt widzenia. Krzysztof Skiba, Agnieszka Chylińska, Katarzyna Nosowska – to znani wszystkim muzycy, którzy oprócz tworzenia muzyki zajmują się właśnie pisaniem felietonów. Jeśli nie będzie chcieli podjąć pracy w redakcji, zawsze możecie postarać się o zatrudnienie w agencjach reklamowych, agencjach marketingowych, bądź o pracę copywritera, czyli człowieka, który żyje z pisania ciekawych tekstów.

Praca dziennikarza może mieć wiele wymiarów i otwiera drzwi do różnych miejsc, nie tylko stricte związanych z mediami. Co jeszcze sprawia, że zawód dziennikarza może zdawać się kuszący? Popularność. Pomyśl także o tym.

STUDIA DZIENNIKARSKIE W SZCZECINIE - PODYPLOMOWE

WARTO TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET SZCZECIŃSKI STUDIA DZIENNIKARSKIE

Uczelnią państwową, która oferuje studia dziennikarskie w stolicy województwa zachodniopomorskiego jest Uniwersytet Szczeciński. Naukę z zakresu dziennikarstwa, mediów i komunikacji społecznej znajdziecie na następujących kierunkach i wydziałach:

  • Dziennikarstwo i Komunikacja społeczna- studia I- stopnia, prowadzone w trybie stacjonarnym, ze specjalnościami uruchamianymi w trakcie studiów: Krytyka i publicystyka kulturalna, Szkoła reportażu, Dziennikarstwo internetowe, Public relations.
  • Dziennikarstwo i zarządzanie mediami- studia II- stopnia, prowadzone w trybie stacjonarnym, ze specjalnościami: Menedżer w mediach, Dziennikarstwo regionalne i trans graniczne, Teoria i praktyka dziennikarska. Kierunek realizowany jest na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania.

dowiedz się więcej 

Uniwersytet Szczeciński oferuje studia podyplomowe na jednym kierunku:

  • Public relations i komunikacja społeczna.

 


WYŻSZA SZKOŁA ADMINISTRACJI PUBLICZNEJ W SZCZECINIE

Uczelnia niepubliczna, czyli Wyższa Szkoła Administracji Publicznej w Szczecinie prowadzi studia podyplomowe z zakresu dziennikarstwa. Jest to jeden kierunek:

  • Dziennikarstwo sportowe.

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)