Studia dziennikarskie Bydgoszcz

Studia dziennikarskie Bydgoszcz

Studia dziennikarskie Bydgoszcz

Największy wybór studiów

dziennikarskich w Bydgoszczy

Odkryj kierunki dziennikarskie i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Studia dziennikarskie Bydgoszcz | woj. kujawsko pomorskie

Studia dziennikarskie w Bydgoszczy to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym). Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

POPULARNE KIERUNKI W BYDGOSZCZY POLECANE DLA CIEBIE

zobacz, na jakich uczelniach w Bydgoszczy są Studia dziennikarskie

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI DZIENNIKARSKIE W BYDGOSZCZY

SORTOWANIE:

Niestety, nic nie znaleziono

KIERUNKI DZIENNIKARSKIE W BYDGOSZCZY

Rekrutacja na studia dziennikarskie w Bydgoszczy

Wszyscy wiemy, że aby dostać się na studia należy dołączyć do tzw. konkursu świadectw. Ale jakie przedmioty liczą się w procesie rekrutacji na studia dziennikarskie? Należy pochwalić się bardzo dobrymi wynikami z historii, wiedzy o społeczeństwie i języka polskiego. O języku obcym także nie warto zapominać, bo może on być dodatkowym atutem i mieć znaczący głos w kwestii przyjęcia na studia.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Studia dziennikarskie niestacjonarne w Bydgoszczy

Chętnych do poznania świata mediów i nabycia warsztatu dziennikarskiego przybywa i na podstawie rosnącego zainteresowania kierunkami związanymi z tymi zagadnieniami uczelnie oferują różnorodne ścieżki kształcenia. Spoglądając na edukacyjną mapę naszego kraju warto przyjrzeć się bliżej Bydgoszczy, w której oferta studiów dziennikarskich wyda się kandydatom interesująca i warta rozpatrzenia.

To, co przemawia za podjęciem studiów dziennikarskich w Bydgoszczy to między innymi fakt, że kierunki kształcenia dostępne są zarówno w formie stacjonarnej, jak i niestacjonarnej. Należy jednak dokładnie zapoznawać się z propozycjami dydaktycznymi, ponieważ bardzo często pod pojęciem studiów niestacjonarnych kryją się jedynie studia zaoczne, a jak wiemy do grupy studiów niestacjonarnych należą także wieczorowe.

Czy studia zaoczne w zakresie dziennikarstwa to dobry pomysł? Oczywiście, że tak, należy jednak wiedzieć, jaki charakter posiada ta formuła nauki. Studia zaoczne to studia weekendowe, w ramach których studenci uczęszczają na zajęcia w soboty i niedziele. Program nauczania, identyczny do tego realizowanego na studiach dziennych, zdaje się mieć bardziej skondensowaną formę, co nie znaczy, że realizowany jest pobieżnie, wszakże studia dziennikarskie to liczne zajęcia praktyczne.

Zaletą niestacjonarnych studiów dziennikarskich jest czas wolny od poniedziałku do piątku. Można go poświęcić na pracę, nawet najprostszą, w jakiejś redakcji i jeszcze podczas studiów zbierać cenne doświadczenie. Poza tym, dzięki pracy można podreperować studencki budżet.

czytaj dalej studia dziennikarskie niestacjonarne (zaoczne) w Bydgoszczy

Jak wyglądają studia dziennikarskie w Bydgoszczy?

Studia dziennikarskie w Bydgoszczy to studia dla tych, którzy posiadają w sobie pasję i chęć dzielenia się nią z innymi. To studia praktyczne, skierowane do osób, które chcą się nauczyć opowiadać o czymś w taki sposób, aby zostać zrozumianym.

Studia dziennikarskie w Bydgoszczy, prowadzone głównie przez Uniwersytet Kazimierza Wielkiego to miejsce dla dociekliwych, wnikliwie analizujących problemy, łatwo nawiązujących kontakty z rozmówcami, o skłonnościach do krytycznej analizy i, kolokwialnie mówiąc, do drążenia tematu. Zatem, zanim podejmiesz decyzję o kierunku swojej nauki zadaj sobie kilka pytań.

Czy potrafisz myśleć samodzielnie i masz swoje zdanie, które potrafisz obronić? Czy masz w sobie tak wiele samozaparcia, aby dociekać prawdy na przekór innym? Wierzysz w siebie i w swój intelekt? Jeśli na wszystkie pytania odpowiedziałeś twierdząco, to znak że możesz zapoznać się z ofertą studiów dziennikarskich w Bydgoszczy. Do dzieła!

 

Praca po studiach dziennikarskich w Bydgoszczy

Oprócz ukończenia studiów i posiadania umiejętności warsztatowych, warto posiadać wiedzę z zakresu własnych zainteresowań. O mediach nie stanowią tylko dziennikarze mogący pochwalić się poprawną polszczyzną i umiejętnością przekazywania informacji.

To znak, że warto być wyspecjalizowanym w danej dziedzinie i zająć się nią całkowicie. Takimi dziedzinami mogą być: sport, polityka, gospodarka, muzyka, film, czy motoryzacja. Niezależnie od tego, jaki kierunek tematyczny wybierzecie, czeka na was praca w redakcjach; radiowych, telewizyjnych, prasowych, internetowych.

Możecie znaleźć zatrudnienie w mediach lokalnych, ogólnopolskich, choć droga dziennikarza zwykle przebiega w taki sposób, że rozpoczyna się ją w niewielkim medium lokalnym, na przykład radiu czy gazecie, a z biegiem lat pnie się po szczeblach kariery, ukoronowaniem której jest praca w dużym, znaczącym, opiniotwórczym medium ogólnopolskim.

W dobie Internetu możliwości zawodowych jest więcej. Dziennikarze prowadzą własne blogi, kanały YouTube, czy profile w mediach społecznościowych. Możecie także stworzyć własną stację radiową, nadają audycje w Internecie, stąd nie potrzebującą koncesji, jak w przypadku rozgłośni tradycyjnych.

Dzisiaj dziennikarze mają spore pole do popisu i nierzadko nie pracują wyłącznie w jednym medium; prowadzą audycje w radiu, piszą felietony do czasopism, a wieczorami stają się gospodarzami programów w telewizji. Wy też tak możecie. Potrzebne są tylko: pasja, dużo pracy i jeszcze więcej cierpliwości, bo zawód dziennikarza należy do wymagających. 

MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET KAZIMIERZA WIELKIEGO W BYDGOSZCZY STUDIA DZIENNIKARSKIE

Przyszłych przedstawicieli mediów, na studiach dziennikarskich kształci Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Na uczelni, na Wydziale Humanistycznym znajdziecie taki kierunek studiów jak:

  • Dziennikarstwo i komunikacja społeczna- studia I i II-stopnia, prowadzone w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym, ze specjalnościami: Reklama, promocja, rzecznictwo prasowe, Dziennikarstwo sportowe, Dziennikarstwo międzynarodowe i nowe media (specjalność dwujęzyczna).

dowiedz się więcej 

 


WYŻSZA SZKOŁA BANKOWA W BYDGOSZCZY STUDIA DZIENNIKARSKIE

Uczelnie niepubliczna, czyli Wyższa Szkoła Bankowa w Bydgoszczy w zakresie studiów dziennikarskich prowadzi studia podyplomowe na kierunku: Dziennikarstwo multimedialne dla praktyków.

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)