Studia dziennikarskie Bydgoszcz

Studia dziennikarskie Bydgoszcz

Studia dziennikarskie Bydgoszcz

Największy wybór studiów

dziennikarskich w Bydgoszczy

Odkryj kierunki dziennikarskie i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia dziennikarskie Bydgoszcz | woj. kujawsko pomorskie

Studia dziennikarskie w Bydgoszczy to studia dla tych, którzy posiadają w sobie pasję i chęć dzielenia się nią z innymi. To studia praktyczne, skierowane do osób, które chcą się nauczyć opowiadać o czymś w taki sposób, aby zostać zrozumianym.

Studia dziennikarskie w Bydgoszczy, prowadzone głównie przez Uniwersytet Kazimierza Wielkiego to miejsce dla dociekliwych, wnikliwie analizujących problemy, łatwo nawiązujących kontakty z rozmówcami, o skłonnościach do krytycznej analizy i, kolokwialnie mówiąc, do drążenia tematu. Zatem, zanim podejmiesz decyzję o kierunku swojej nauki zadaj sobie kilka pytań. Czy potrafisz myśleć samodzielnie i masz swoje zdanie, które potrafisz obronić? Czy masz w sobie tak wiele samozaparcia, aby dociekać prawdy na przekór innym? Wierzysz w siebie i w swój intelekt? Jeśli na wszystkie pytania odpowiedziałeś twierdząco, to znak że możesz zapoznać się z ofertą studiów dziennikarskich w Bydgoszczy. Do dzieła!

KIERUNKI DZIENNIKARSKIE W BYDGOSZCZY

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W BYDGOSZCZY SĄ STUDIA DZIENNIKARSKIE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Rekrutacja na studia dziennikarskie w Bydgoszczy

Wszyscy wiemy, że aby dostać się na studia należy dołączyć do tzw. konkursu świadectw. Ale jakie przedmioty liczą się w procesie rekrutacji na studia dziennikarskie? Należy pochwalić się bardzo dobrymi wynikami z historii, wiedzy o społeczeństwie i języka polskiego. O języku obcym także nie warto zapominać, bo może on być dodatkowym atutem i mieć znaczący głos w kwestii przyjęcia na studia.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Praca po studiach dziennikarskich w Bydgoszczy

Oprócz ukończenia studiów i posiadania umiejętności warsztatowych, warto posiadać wiedzę z zakresu własnych zainteresowań. O mediach nie stanowią tylko dziennikarze mogący pochwalić się poprawną polszczyzną i umiejętnością przekazywania informacji. To znak, że warto być wyspecjalizowanym w danej dziedzinie i zająć się nią całkowicie. Takimi dziedzinami mogą być: sport, polityka, gospodarka, muzyka, film, czy motoryzacja. Niezależnie od tego, jaki kierunek tematyczny wybierzecie, czeka na was praca w redakcjach; radiowych, telewizyjnych, prasowych, internetowych.

Możecie znaleźć zatrudnienie w mediach lokalnych, ogólnopolskich, choć droga dziennikarza zwykle przebiega w taki sposób, że rozpoczyna się ją w niewielkim medium lokalnym, na przykład radiu czy gazecie, a z biegiem lat pnie się po szczeblach kariery, ukoronowaniem której jest praca w dużym, znaczącym, opiniotwórczym medium ogólnopolskim. W dobie Internetu możliwości zawodowych jest więcej. Dziennikarze prowadzą własne blogi, kanały YouTube, czy profile w mediach społecznościowych.

Możecie także stworzyć własną stację radiową, nadają audycje w Internecie, stąd nie potrzebującą koncesji, jak w przypadku rozgłośni tradycyjnych. Dzisiaj dziennikarze mają spore pole do popisu i nierzadko nie pracują wyłącznie w jednym medium; prowadzą audycje w radiu, piszą felietony do czasopism, a wieczorami stają się gospodarzami programów w telewizji. Wy też tak możecie. Potrzebne są tylko: pasja, dużo pracy i jeszcze więcej cierpliwości, bo zawód dziennikarza należy do wymagających. 

STUDIA DZIENNIKARSKIE W BYDGOSZCZY - PODYPLOMOWE

MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET KAZIMIERZA WIELKIEGO W BYDGOSZCZY STUDIA DZIENNIKARSKIE

Przyszłych przedstawicieli mediów, na studiach dziennikarskich kształci Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Na uczelni, na Wydziale Humanistycznym znajdziecie taki kierunek studiów jak:

  • Dziennikarstwo i komunikacja społeczna- studia I i II-stopnia, prowadzone w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym, ze specjalnościami: Reklama, promocja, rzecznictwo prasowe, Dziennikarstwo sportowe, Dziennikarstwo międzynarodowe i nowe media (specjalność dwujęzyczna).

dowiedz się więcej 

 


WYŻSZA SZKOŁA BANKOWA W BYDGOSZCZY STUDIA DZIENNIKARSKIE

Uczelnie niepubliczna, czyli Wyższa Szkoła Bankowa w Bydgoszczy w zakresie studiów dziennikarskich prowadzi studia podyplomowe na kierunku: Dziennikarstwo multimedialne dla praktyków.

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)