Studia dziennikarskie Poznań

Studia dziennikarskie Poznań

Studia dziennikarskie Poznań

Największy wybór studiów

dziennikarskich w Poznaniu

Odkryj kierunki dziennikarskie i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia dziennikarskie Poznań | woj. wielkopolskie

Poznań stawia na nowoczesne rozwiązania i przygotowuje swoich studentów studiów dziennikarskich w zakresie tak zwanych nowych mediów. Wykorzystując spostrzegawczość danych osób oraz umiejętności obserwacyjne i analityczne, poznańscy akademicy, którym dziennikarstwo zawróciło w głowie, uczą swoich podopiecznych, jak celnie skorzystać z ich kompetencji i jak wejść pewnie siebie na rynek przekazywania informacji. Studia dziennikarskie w Poznaniu i nie tylko są trudne, choćby dlatego, że w dużej mierze oprócz wiedzy, konkretnych umiejętności, polegają na kształtowaniu silnej osobowości, która nie ugnie się pod naporem różnych tendencji i będzie sobą przez cały czas. To bodajże najcięższy element studiów dziennikarskich.

Czego uczą się studenci dziennikarstwa w Poznaniu? Pokrewnych rzeczy, jakie poznają studenci politologii, stosunków międzynarodowych czy nawet filozofii. Różnią się oni celem poznawania teorii naukowych - dziennikarze mają zdobyć podbudowę do raportowania, analizowania zdarzeń i zjawisk, oraz przekazywania informacji innym. Nie bez przyczyny najczęściej prowadzonym kierunkiem studiów dziennikarskich jest właśnie dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Ciekawym kierunkiem na arenie studiów tego typu w Poznaniu jest kierunek mediaworking, mające przygotować studentów do pracy w takich obszarach jak marketing internetowy, media relations, dziennikarstwo i nowe media, PR internetowy, budowanie marki i grafika reklamowa.

To połączenie wiedzy dziennikarskiej ze ścisłym wykorzystaniem jej poprzez narzędzia internetowe. To niezwykłe, unikalne studia w skali kraju. Dziennikarz to dziś również copywriter, PR-owiec, marketingowiec - dzięki tak wszechstronnemu podejściu, absolwenci dziennikarstwa obalają mit o studiach dziennikarskich jako taśmowej produkcji bezrobotnych! Pamiętajcie, że wiedza i umiejętności to jedno - sposób, w jaki takie zasoby przekujecie w sukces, pomysł na siebie to podstawa, by zawładnąć światem journalistów! Przestrzeń w naszym kraju jest ogromna i w dużym stopniu niezagospodarowana profesjonalnymi, fachowymi dziennikarzami. Także, szable w dłoń i do dzieła!

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W POZNANIU SĄ STUDIA DZIENNIKARSKIE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

KIERUNKI DZIENNIKARSKIE W POZNANIU

Rekrutacja i wymagania na studia dziennikarskie w Poznaniu

Jak to zwykle bywa, to i w tym przypadku obowiązuje konkurs świadectw, będący podstawą działania komisji rekrutacyjnej, dlatego, jeśli chcecie dostać się na studia dziennikarskie w Poznaniu, przyłóżcie się do egzaminu z języka polskiego i obcego, a także wybierzcie jeden z takich przedmiotów jak: historia, wiedza o społeczeństwie lub geografia.

To te przedmioty uprawnią Was do studiowania mediów w Poznaniu. Każda szkołą cechuje się inną listą przedmiotów kwalifikowanych, dlatego przed podjęciem ostatecznej decyzji, sprawdźcie, jakie progi stawia przed Wami wymarzony Wydział.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Studia dziennikarskie niestacjonarne w Poznaniu

Studia dziennikarskie w Poznaniu każdego roku przyciągają niemałą rzeszę młodych ludzi, dążących do zdobycia wiedzy, umiejętności i warsztatu, dzięki którym możliwe jest zrealizowanie marzeń o pracy w przestrzeni medialnej. Jako, że przestrzeń ta staje się coraz większa, tak studia muszą poszerzać swój obszar. Dzięki temu każdy zainteresowany zdobyciem wysokiej jakości wykształcenia może być pewnym tego, iż otrzyma wybór nie tylko w zakresie specjalności, ale przede wszystkim formy nauki.

Studia dziennikarskie w Poznaniu realizowane są zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. Ukończenie ich otwiera wiele perspektyw zatrudnienia, między innymi jako dziennikarz telewizyjny, dziennikarz radiowy, czy specjalista do spraw public relations. Warto wspomnieć o efektach kształcenia, ponieważ niezwykle często słyszy się dyskusje na temat różnic pomiędzy studiami stacjonarnymi a niestacjonarnymi, a w nich przekonania, że jedna forma nauki jest lepsza od drugiej. Program kształcenia jest taki sam i dalsze rozmowy na ten temat są bezcelowe.

Różnice pojawiają się gdzie indziej. Zacząć należy od tego, że w przypadku studiów dziennikarskich w Poznaniu studia niestacjonarne rozumiane są jako studia zaoczne. Co za tym idzie, studenci uczęszczają na zajęcia w weekendy i przemierzają bardziej skondensowany program nauczania. Nauka w weekendy ma sporo zalet, zwłaszcza jeśli studiuje się kierunki związane z dziennikarstwem i komunikacją społeczną. Od poniedziałku do piątku, czyli wtedy gdy nie ma obowiązków studenckich, można postarać się o prace, staże czy też inne formy zdobywania medialnego doświadczenia.

STUDIA DZIENNIKARSKIE W POZNANIU - PODYPLOMOWE

Praca po studiach dziennikarskich

Już zdołaliśmy obalić mit o bezrobociu, teraz czas zastanowić się, gdzie może się podziać absolwent studiów dziennikarskich z Poznania. Szanse na bardzo dobre stanowisko pracy uzależnione są w pełni od Waszej postawy i Waszej aktywności w czasie studiów. Jeśli będziecie przysłowiowo rozbijać się łokciami i zrobicie to wystarczająco sprytnie i urokliwie, to przyszłość Wasza będzie świetlana. Studenci mający praktyczne doświadczenie, kilka wywiadów za sobą, a także sukcesy w publikacjach różnego typu, już od początku swojej drogi dziennikarskiej wyrabiają swoją markę.

Tylko leniwce nie znajdą po dziennikarstwie ciekawego zajęcia! Gdzie można zdobywać doświadczenie? Przede wszystkim powinniście zainteresować się dziennikarstwem obywatelskim, czyli znaleźć takie miejsca w sieci, takie publikacje, które nie działają komercyjnie, a które poruszają ważne dla ludzi tematy - na przykład praw obywatelskich, spraw urzędowych czy zjawisk społecznych. Zbierajcie portfolio, dokumentujcie swoją pracę, zbierajcie rekomendacje i polecenia. Róbcie wokół siebie mądrego rodzaju szum, który zawsze z Wami będzie. To właśnie dzięki tego rodzaju postawie i chęci zdobywania doświadczenia, zwiększacie szanse na znalezienie pracy po studiach dziennikarskich. Poznań może i nie jest metropolią medialną, ale działa tu oddział telewizji publicznej oraz znajdują się tu liczne stacje radiowe.

Rozwinięte są bardzo dobrze media internetowe oraz działają tu jedne z największych agencji prasowych i marketingowych. Działają tu również liczne redakcje prasowe, wydając gazety “starego typu”. Warto zaczynać od najmniejszych graczy na rynku medialnym, by dotrzeć na szczyt dziennikarskich wyżyn! 

POZOSTAŁE UCZELNIE W POZNANIU NA KTÓRYCH SĄ STUDIA DZIENNIKARSKIE

23 Uczelnie w Poznaniu

 

Poznań jest jednym z większych ośrodków akademickich w Polsce. Znajduje się tu osiem uczelni publicznych i aż piętnaście niepublicznych. Spośród nich przyszli studenci mogą wybrać m. in. słynny Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Uniwersytet Przyrodniczy, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego, Politechnikę Poznańską, Uniwersytet Artystyczny, a także Akademię Muzyczną i Akademię Wychowania Fizycznego.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują poznańskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Poznaniu

 

WARTO TO WIEDZIEĆ

 

UNIWERSYTET ADAMA MICKIEWICZA STUDIA DZIENNIKARSKIE

Studia dziennikarskie w Poznaniu możecie realizować na trzech uczelniach, oczywiście na przód wypycha się z dziennikarskim wdziękiem Uniwersytet im. Adama Mickiewicza i Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa, możecie tu podjąć studia takie jak:

  • Dziennikarstwo i komunikacja społeczna, specjalność dziennikarstwo - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
  • specjalność dziennikarstwo sportowe i zarządzanie w sporcie - studia II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
  • specjalność nowe media - studia II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
  • specjalność reklama i promocja - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
  • specjalność marketing online - studia I stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
  • specjalność zarządzanie komunikacją w biznesie - studia II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne

 

WYŻSZA SZKOŁA UMIEJĘTNOŚCI SPOŁECZNYCH STUDIA DZIENNIKARSKIE

Wyższa Szkoła Umiejętności społecznych, także przedstawiła ofertę studiów dziennikarskich na kierunkach:

  • Dziennikarstwo i komunikacja społeczna - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
  • Dziennikarstwo i komunikacja społeczna, specjalność: komunikacja w zarządzaniu bezpieczeństwem - dla grup mundurowych - studia I i II stopnia, stacjonarne
  • dziennikarstwo - specjalność PR/Reklama - studia I stopnia stacjonarne i niestacjonarne
  • Warsztat medialny - studia podyplomowe

 

COLLEGIUM DA VINCI STUDIA DZIENNIKARSKIE

A także szkoła Collegium Da Vinci zaoferowała wspomniany wyżej kierunek Mediaworking - studia I stopnia, stacjonarne i niestacjonarne, pozwalające dogłębnie poznać sposób działania nowych mediów.

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)