Studia dziennikarskie Toruń

Studia dziennikarskie Toruń

Studia dziennikarskie Toruń

Największy wybór studiów

dziennikarskich w Toruniu

Odkryj kierunki dziennikarskie i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia dziennikarskie Toruń | woj. kujawsko pomorskie

Studia dziennikarskie w Toruniu to studia dla tych, którzy ciekawie piszą, lubią opowiadać, są skrupulatni, nie wierzą we wszystko w co usłyszą i chcą pełnić profesję zaufania publicznego. Prasa, radio, telewizja i Internet czekają na tych, którzy choć lekko zatrząsną zastanym stanem rzeczy, bo zawód dziennikarza przeznaczony jest dla ludzi odważnych, pełnych energii, zadających nierzadko bardzo niewygodne pytania i idących pod prąd. Jeśli kandydat nie posiada wymienionych cech, to raczej nie ma czego szukać w tym zawodzie.

Studia dziennikarskie w Toruniu mają za zadanie rozwinąć posiadane zdolności, rozszerzyć warsztat, ukierunkować na konkretną specjalność. W toku studiów pojawiają się przedmioty dotyczące prawa, szczególnie prawa autorskiego, polityki, nauk społecznych, czy ekonomii. Co zrozumiałe, dużo czasu poświęca się na zagadnienia dotyczące mediów. Przyszli dziennikarze poznają historię, teorię mediów, systemy medialne. Duży nacisk kładzie się na kulturę języka. Sprawny dziennikarz powinien płynnie tworzyć teksty. Ważna jest umiejętność precyzyjnego przekazywania informacji, najlepiej przy użyciu jak najmniejszej ilości słów.

Umiejętności nabyte na studiach dziennikarskich w Toruniu otwierają wiele drzwi i dają możliwość podjęcia pracy w różnych zawodach; od dziennikarza i rzecznika prasowego, po copywritera i pracownika agencji produkcji radiowo- telewizyjnej. Chcesz rozpocząć karierę zawodową w mediach i chcesz, aby jak najwięcej osób usłyszało o tym, co masz do powiedzenia? Sprawdź jak to zrobić. Wybierz studia dziennikarskie w Toruniu!

KIERUNKI DZIENNIKARSKIE W TORUNIU

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W TORUNIU SĄ STUDIA DZIENNIKARSKIE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Rekrutacja na studia dziennikarskie w Toruniu

Aby otrzymać wymarzony indeks i rozpocząć studia na ulubionym kierunku, należy przystąpić do procesu rekrutacji pod postacią konkursu świadectw. Należy postarać się o jak najlepsze oceny z języka polskiego, historii, wiedzy o społeczeństwie. Warto postarać się o dobry wynik z języka obcego; w świecie mediów jest rzeczą obowiązkową.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Praca po studiach dziennikarskich w Toruniu

Będąc absolwentem studiów dziennikarskich w Toruniu możemy znaleźć zatrudnienie w różnych dziedzinach, które łączą się z naszym wykształceniem. Przede wszystkim, możemy znaleźć pracę w roli dziennikarza. Warto posiadać obszar zainteresowań, o którym będziemy informować swoich odbiorców. Może to być polityka, sport, kultura. W każdym rodzaju mediów czekają na nas różne funkcje, począwszy od wydawcy serwisów informacyjnych, dziennikarza działu (np. kulturalnego, czy sportowego), prezentera, czy fotoreportera.

Absolwenci studiów dziennikarskich mogą także znaleźć zatrudnienie w roli rzecznika prasowego, pracownika agencji reklamowej, specjalisty do spraw Public Relations, specjalisty do spraw projektowania i wdrażania systemów zarządzania informacją, czy też coraz bardziej popularny zawód copywritera, czyli autora tekstów i sloganów reklamowych. Dodajmy do tego jeszcze pracownika agencji produkcji radiowo- telewizyjnej, doradę do spraw mediów, pracownika sztabów wyborczych, eksperta w instytucjach politycznych, pracownika jednostek samorządu terytorialnego, pracownika służb prasowych instytucji europejskich, korespondenta, organizatora mediów lokalnych. Umiejętności wyniesione ze studiów dziennikarskich dają możliwość łączenia kilku profesji i mediów. Bardzo często spotykamy dziennikarzy, którzy pracują we wszystkich gałęziach; w radiu, telewizji, prasie i Internecie. 

STUDIA DZIENNIKARSKIE W TORUNIU - PODYPLOMOWE

WARTO TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET MIKOŁAJA KOPERNIKA W TORUNIU STUDIA DZIENNIKARSKIE

Wydział Politologii i Studiów Międzynarodowych:

  • Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Specjalności: Dziennikarstwo i nowe media, Branding i Public Relations.

dowiedz się więcej 

Wydział Humanistyczny:

  • Medioznawstwo.

dowiedz się więcej 

Wydział Sztuk Pięknych:

  • Sztuka mediów.

dowiedz się więcej

 


WYŻSZA SZKOŁA BANKOWA W TORUNIU STUDIA DZIENNIKARSKIE

  • Dziennikarstwo multimedialne dla praktyków.

 TEMATY POWIĄZANE

 

Studia na Wydziale Sztuk Pięknych 

Komentarze (0)