Studia dziennikarskie Koszalin

Studia dziennikarskie Koszalin

Studia dziennikarskie Koszalin

Największy wybór studiów

dziennikarskich w Koszalinie

Odkryj kierunki dziennikarskie i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

14.09.2023

Studia dziennikarskie Koszalin | woj. zachodniopomorskie

Studia dziennikarskie w Koszalinie możesz podjąć w 1 uczelni publicznej: Politechnice Koszalińskiej. Są to studia realizowane w formie stacjonarnej oraz niestacjonarnej, których program nauczania trwa 3 lata. Studia pozwalają zdobyć wiedzę i umiejętności z zakresu m.in.: gatunków dziennikarskich oraz tworzenia różnorodnych przekazów medialnych. Absolwenci studiów dziennikarskich odnajdują się w pracy w mediach, agencjach reklamowych, agencjach PR-owych, social mediach, marketingu.

Studia dziennikarskie Koszalin
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia dziennikarskie w Koszalinie rozpocznie się 5 czerwca 2023 r. i potrwa do 27 października 2023 r. | terminy rekrutacji >

Studia dziennikarskie w Koszalinie - kierunki studiów

Uczelnia
Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania
Kierunki studiów Poziom studiów Forma studiów
Dziennikarstwo i komunikacja społeczna stacjonarne, niestacjonarne I stopnia

Zobacz, na jakich uczelniach w Koszalinie są studia dziennikarskie

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Politechnika Koszalińska

Kierunki dziennikarskie:

DZIENNIKARSTWO I KOMUNIKACJA SPOŁECZNA

Grupa kierunku na uczelniach

Specjalności / ścieżki kształcenia - kierunki dziennikarskie w Koszalinie

SORTOWANIE:

Rekrutacja i wymagania na studia dziennikarskie w Koszalinie

Każdy dziennikarz musi bezbłędnie posługiwać się językiem polskim, zatem aby dostać się na studia dziennikarskie należy pochwalić się bardzo dobrą oceną z tego przedmiotu. Bardzo ważny jest także język obcy, więc warto zadbać także o jego kondycję. Innymi przedmiotami, które będą brane pod uwagę podczas procesu rekrutacji są: wiedza o społeczeństwie i historia.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Jak wyglądają studia dziennikarskie w Koszalinie?

Studia dziennikarskie w Koszalinie to okazja do nauki w mieście, z którego wywodzi się Jakub Wojewódzki, jeden z najpopularniejszych polskich dziennikarzy. Zdobyta wiedza to przepustka do wykonywania zawodu w świecie mediów, od lat określanych mianem „czwartej władzy”.

Studia dziennikarskie w Koszalinie to nie tylko okazja do intensywnej nauki, ale także do prowadzenia ciekawego życia studenckiego. Dlaczego? Centrum miasta znajduje się ok. 11 kilometrów od Morza Bałtyckiego, czyli każdą przerwę, ferie, czy weekend można spędzać na plaży, ładując baterie do egzaminacyjnych potyczek. W trakcie nauki zdobywamy wszechstronną wiedzę i umiejętności z zakresu komunikacji.

Przygotowanie specjalistyczne oparte na gruntownej wiedzy ogólnej, kierunkowej i warsztatowej stwarza szerokie możliwości pracy w mediach, firmach współpracujących z mediami, agencjami reklamowymi i portalami internetowymi. Jakie cechy powinny wyróżniać dziennikarza? Dociekliwość, sceptycyzm, odpowiedzialność.

Musi posiadać łatwość nawiązywania kontaktów, precyzję formułowania myśli i zadawania pytań oraz umiejętność przelewania wszystkiego na papier i to w taki sposób, by każdy odbiorca jasno rozumiał jego przekaz. Dobry dziennikarz powinien być połączeniem warsztatu i charakteru. Jedno bez drugiego praktycznie nie istnieje w tym zawodzie.

Studia dziennikarskie w Koszalinie realizowane są na Politechnice Koszalińskiej, która stawia na unowocześnianie programu nauczania, podnoszenia poziomu kwalifikacji kadry naukowej oraz rozwój bazy dydaktycznej. Chcesz podbić i lekko wywrócić do góry nogami świat mediów? Sprawdź ofertę studiów dziennikarskich w Koszalinie.

Współczesne studia dziennikarskie charakteryzują się tym, że bardzo często studenci poszczególnych kierunków otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.

 

Kierunki studiów dziennikarskich w Koszalinie - rekrutacja 2023/2024

 

Praca po studiach dziennikarskich w Koszalinie

Świat mediów zdaje się być bardzo obszerny, zatem dla każdego miejsce się znajdzie. Na początku warto określić swoje zainteresowania zawodowe, czyli odpowiedzieć sobie na pytanie czy chcemy pracować w radiu, telewizji, prasie, czy może Internecie? Następnie należy doprecyzować tematykę, którą chcemy się zajmować a po pewnym czasie zostać ekspertem.

Polityka, sport, gospodarka, miasto, kultura – warto wybrać jakąś dziedzinę, aby doskonalić się w niej. Naturalnie, wszystko można łączyć, czyli pracę w radiu z pracą w telewizji i prasie, oraz zajmować się różnymi dziedzinami, na przykład sportem i kulturą. I to już zależy od Waszych zainteresowań i posiadanej wiedzy. Na absolwentów studiów dziennikarskich czeka praca w mediach, lokalnych czy ogólnopolskich; praca w roli rzecznika prasowego; redaktora portalu internetowego; copywritera; czy też pracownika agencji reklamowej, agencji produkcji radiowo- telewizyjnej.

Dziennikarze potrafią świetnie się komunikować, dzięki odpowiednio używanym wyrazom zwracać uwagę na problemy i zagadnienia, potrafią zadbać o to, by zostali wysłuchani. To sprawia, że wielu dziennikarzy pełni także inne role; konferansjerów czy gospodarzy wydarzeń artystycznych. Podczas studiów dziennikarskich na pewno wykrystalizuje się w Waszych głowach co chcecie robić, na jakiej płaszczyźnie i w jakim charakterze. Zdobyte umiejętności i warsztat sprawia, że otworzy się przed Wami wachlarz zawodowych możliwości.

WARTO TO WIEDZIEĆ

 


POLITECHNIKA KOSZALIŃSKA STUDIA DZIENNIKARSKIE

Wydział Humanistyczny zaprasza:

  • Dziennikarstwo. Specjalności: Dziennikarz nowych mediów, Public Relations i rzecznictwo prasowe, Reklama w mediach, Komunikowanie w mediach społecznościowych.

dowiedz się więcej 

 TEMATY POWIĄZANE

 

Studia na Politechnice Koszalińskiej

Komentarze (0)