Studia dziennikarskie Opole

Studia dziennikarskie Opole

Studia dziennikarskie Opole

Największy wybór studiów

dziennikarskich w Opolu

Odkryj kierunki dziennikarskie i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia dziennikarskie Opole | woj. opolskie

Podoba Ci się praca dziennikarska? Masz w sobie nutę dociekliwości? Chcesz odkrywać tajemnice, poszukiwać prawdy, zderzać się z różnymi opiniami i przekazywać innym informacje? Poznaj drogę dziennikarską. I ty możesz stać się cenionym publicystą, reporterem czy dokumentalistą. Wybierz się na studia dziennikarskie w Opolu i już dziś zacznij przygotowywać się do pełnienia tej trudnej, lecz fascynującej drogi. Na Uniwersytecie Opolskim możesz wybrać studia dziennikarskie w języku polskim lub w języku angielskim. Podczas nich nauczysz się zarządzać informacją, zdobywać informacje oraz analizować wydarzenia - to, co się dzieje tu i teraz. Dziennikarze powinni również cechować się dobrą pamięcią i bardzo logicznym, przyczynowo-skutkowym myśleniem.

Oprócz tego, podczas studiów dziennikarskich w Opolu, trenować będziecie umiejętność prowadzenia dyskusji, moderowania spotkań czy wypowiedzi publicznych. To naprawdę cenne umiejętności, które będziecie mogli wykorzystać nie tylko w zawodzie dziennikarza, ale i w każdym innym. Zdobędziecie również wiedzę teoretyczną z historii, filozofii, z nauk politycznych, a i z socjologii - aby lepiej zrozumieć, co się tak właściwie dzieje w Waszym otoczeniu czy na świecie. Studia dziennikarskie to rodzaj studiów społecznych, to nauka o więziach, relacjach, zależnościach i sposobach myślenia. Jeśli ten rodzaj pracy i wiedzy Was interesuje to spójrzcie, jakie kierunki dziennikarskie możecie wybrać w ramach studiów dziennikarskich w Opolu.

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W OPOLU SĄ STUDIA DZIENNIKARSKIE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI DZIENNIKARSKIE W OPOLU

SORTOWANIE:

Niestety, nic nie znaleziono

KIERUNKI DZIENNIKARSKIE W OPOLU

Rekrutacja i wymagania na studia dziennikarskie w Opolu

Jeśli rzeczywiście marzysz o studiach dziennikarskich i nie możesz oprzeć się pokusie, by zostać studentem dociekliwego kierunku, to zdaj śpiewająco maturę z języka polskiego, historii, bądź wiedzy o społeczeństwie. Dzięki dobrym wynikom z matur z tych przedmiotów bez problemów dostaniesz się na wybrane studia dziennikarskie w Opolu. Nie ma innej drogi dostania się na studia dziennikarskie niż przejście przez konkurs świadectw.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Studia dziennikarskie niestacjonarne w Opolu

Studia dziennikarskie mogą być poważnym krokiem w kierunku osobliwych karier w świecie mediów. Wielu kandydatów właśnie tak postrzega naukę w tym zakresie i mocno liczy na to, że dzięki zdobytemu warsztatowi oraz innym umiejętnościom dziennikarski świat stanie przed nimi otworem. Takie myślenie sprawia, że na studia dziennikarskie zgłasza się coraz więcej chętnych, ale nie zawsze daje to efekt poszerzania oferty dydaktycznej.

Studia dziennikarskie w Opolu dostępne są na Uniwersytecie Opolskim, aczkolwiek wyłącznie dla osób zainteresowanych kształceniem w formie stacjonarnej. To pokazuje, że nie wszędzie ten obszar kształcenia cieszy się szeroką popularnością, bądź niedostępność niestacjonarnej formuły nauczania spowodowana jest innymi czynnikami. Natomiast nie można zakładać, iż nigdy nie powstaną niestacjonarne studia dziennikarskie. Zmieniają się gusta i potrzeby kandydatów, wymagania otaczającej rzeczywistości, a także rynek pracy, który również wpływa na oferty edukacyjne szkół wyższych.

STUDIA DZIENNIKARSKIE W OPOLU - PODYPLOMOWE

Praca po studiach dziennikarskich

Gdzie pracują absolwenci studiów dziennikarskich? Przede wszystkim w różnego rodzaju mediach - gazetach, telewizjach, radio czy redakcjach publicystycznych. Dzięki dobrym umiejętnościom komunikacyjnym, zdobytym podczas nauki i gromadzenia doświadczenia, nie musicie się ograniczać w kwestii pracy.

Jak stwierdzicie, że praca dziennikarska to jednak nie jest rozwiązanie dla Was, to nic straconego - możecie poszukać pracy w innej branży. Wiedza, jaką zdobędziecie na studiach dziennikarskich, pozwoli Wam rozwijać się w naukach społecznych. Możecie starać się o pracę na uczelni, w międzynarodowych firmach, w których zbieranie i dysponowanie informacją to podstawowe zajęcie pracowników. Kariera dziennikarska również stoi przed Wami otworem - ale o nią nieco trudniej jest się ubiegać.

Najlepiej jak już podczas studiów rozpoczniecie starania o zdobywanie doświadczenia w swoim zawodzie. Dzięki praktykom, stażom, a także bogatemu portfolio tekstów, wywiadów, nagrań, możecie stać się cenionymi i znanymi dziennikarzami, o których starać się będą najwięksi giganci medialni. To wszystko zależy od Was i od wybranej przez Was ścieżki. Studia pomogą Wam w jej określeniu, o ile będziecie uważni i roztropni w kwestii swoich planów. Podążajcie za swoją intuicją. To ona Was wspomoże w dobraniu najlepszej drogi zawodowej.

MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET OPOLSKI STUDIA DZIENNIKARSKIE

Uniwersytet Opolski zaprasza na Wydział Filologiczny, na którym to możecie podjąć studia w ramach kierunków:

  • dziennikarstwo i komunikacja społeczna - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
  • english in public communication - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne

dowiedz się więcej

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)