Studia dziennikarskie Opole

Studia dziennikarskie Opole

Studia dziennikarskie Opole

Największy wybór studiów

dziennikarskich w Opolu

Odkryj kierunki dziennikarskie i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia dziennikarskie Opole | woj. opolskie

Podoba Ci się praca dziennikarska? Masz w sobie nutę dociekliwości? Chcesz odkrywać tajemnice, poszukiwać prawdy, zderzać się z różnymi opiniami i przekazywać innym informacje? Poznaj drogę dziennikarską. I ty możesz stać się cenionym publicystą, reporterem czy dokumentalistą. Wybierz się na studia dziennikarskie w Opolu i już dziś zacznij przygotowywać się do pełnienia tej trudnej, lecz fascynującej drogi. Na Uniwersytecie Opolskim możesz wybrać studia dziennikarskie w języku polskim lub w języku angielskim. Podczas nich nauczysz się zarządzać informacją, zdobywać informacje oraz analizować wydarzenia - to, co się dzieje tu i teraz. Dziennikarze powinni również cechować się dobrą pamięcią i bardzo logicznym, przyczynowo-skutkowym myśleniem.

Oprócz tego, podczas studiów dziennikarskich w Opolu, trenować będziecie umiejętność prowadzenia dyskusji, moderowania spotkań czy wypowiedzi publicznych. To naprawdę cenne umiejętności, które będziecie mogli wykorzystać nie tylko w zawodzie dziennikarza, ale i w każdym innym. Zdobędziecie również wiedzę teoretyczną z historii, filozofii, z nauk politycznych, a i z socjologii - aby lepiej zrozumieć, co się tak właściwie dzieje w Waszym otoczeniu czy na świecie. Studia dziennikarskie to rodzaj studiów społecznych, to nauka o więziach, relacjach, zależnościach i sposobach myślenia. Jeśli ten rodzaj pracy i wiedzy Was interesuje to spójrzcie, jakie kierunki dziennikarskie możecie wybrać w ramach studiów dziennikarskich w Opolu.

KIERUNKI DZIENNIKARSKIE W OPOLU

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W OPOLU SĄ STUDIA DZIENNIKARSKIE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Rekrutacja na studia dziennikarskie w Opolu

Jeśli rzeczywiście marzysz o studiach dziennikarskich i nie możesz oprzeć się pokusie, by zostać studentem dociekliwego kierunku, to zdaj śpiewająco maturę z języka polskiego, historii, bądź wiedzy o społeczeństwie. Dzięki dobrym wynikom z matur z tych przedmiotów bez problemów dostaniesz się na wybrane studia dziennikarskie w Opolu. Nie ma innej drogi dostania się na studia dziennikarskie niż przejście przez konkurs świadectw.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Praca po studiach dziennikarskich

Gdzie pracują absolwenci studiów dziennikarskich? Przede wszystkim w różnego rodzaju mediach - gazetach, telewizjach, radio czy redakcjach publicystycznych. Dzięki dobrym umiejętnościom komunikacyjnym, zdobytym podczas nauki i gromadzenia doświadczenia, nie musicie się ograniczać w kwestii pracy. Jak stwierdzicie, że praca dziennikarska to jednak nie jest rozwiązanie dla Was, to nic straconego - możecie poszukać pracy w innej branży. Wiedza, jaką zdobędziecie na studiach dziennikarskich, pozwoli Wam rozwijać się w naukach społecznych. Możecie starać się o pracę na uczelni, w międzynarodowych firmach, w których zbieranie i dysponowanie informacją to podstawowe zajęcie pracowników. Kariera dziennikarska również stoi przed Wami otworem - ale o nią nieco trudniej jest się ubiegać.

Najlepiej jak już podczas studiów rozpoczniecie starania o zdobywanie doświadczenia w swoim zawodzie. Dzięki praktykom, stażom, a także bogatemu portfolio tekstów, wywiadów, nagrań, możecie stać się cenionymi i znanymi dziennikarzami, o których starać się będą najwięksi giganci medialni. To wszystko zależy od Was i od wybranej przez Was ścieżki. Studia pomogą Wam w jej określeniu, o ile będziecie uważni i roztropni w kwestii swoich planów. Podążajcie za swoją intuicją. To ona Was wspomoże w dobraniu najlepszej drogi zawodowej.

MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET OPOLSKI STUDIA DZIENNIKARSKIE

Uniwersytet Opolski zaprasza na Wydział Filologiczny, na którym to możecie podjąć studia w ramach kierunków:

  • dziennikarstwo i komunikacja społeczna - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
  • english in public communication - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne

dowiedz się więcej

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)