Studia dziennikarskie Olsztyn

Studia dziennikarskie Olsztyn

Studia dziennikarskie Olsztyn

Największy wybór studiów

dziennikarskich w Olsztynie

Odkryj kierunki dziennikarskie i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Studia dziennikarskie Olsztyn | woj. warmińsko mazurskie

Studia dziennikarskie w Olsytznie to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym). Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

STUDIA DZIENNIKARSKIE W OLSZTYNIE - KIERUNKI STUDIÓW

Uczelnia
Typ studiów
Tryb studiów
Czas trwania
Kierunki studiów Typ studiów Tryb studiów
Dziennikarstwo i komunikacja społeczna stacjonarne I stopnia, II stopnia

Zobacz, na jakich uczelniach w Olsztynie są studia dziennikarskie

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI DZIENNIKARSKIE W OLSZTYNIE

SORTOWANIE:

Rekrutacja i wymagania na studia dziennikarskie w Olsztynie

Aby otrzymać indeks i dołączyć do grona studentów należy przyłożyć się do wielu przedmiotów. Dziennikarz powinien posiadać szeroką wiedzę, dlatego podczas procesu rekrutacji brane są pod uwagę różne dziedziny. Należą do nich: historia, geografia, język obcy nowożytny, język polski, wiedza o społeczeństwie, matematyka.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Studia dziennikarskie niestacjonarne w Olsztynie

Studia dziennikarskie przyciągają do siebie kandydatów marzących o pracy w redakcjach telewizyjnych, rozgłośniach radiowych, czy portalach internetowych. Każdego roku ustawia się niemała kolejka chętnych do tego, aby pozyskać solidny warsztat, jak również poznać przestrzeń zwaną powszechnie światem mediów.

Mówiąc o studiach dziennikarskich należy zaznaczyć, iż zdarza się, że niektóre ośrodki akademickie nie oferują kształcenia w formie niestacjonarnej. Z czego to wynika? Trudno powiedzieć i można snuć jedynie domysły. Studia dziennikarskie w Olsztynie to oferta dla tych, którzy decydują się na naukę w formie dziennej, czyli od poniedziałku do piątku.

Kto wie, być może już niedługo zostaną otwarte kierunki powiązane z dziennikarstwem, dostępne w formule niestacjonarnej. Na tę chwilę pozostaje nam tylko nauka dzienna.

czytaj dalej studia dziennikarskie niestacjonarne (zaoczne) w Olsztynie

KIERUNKI DZIENNIKARSKIE W OLSZTYNIE

STUDIA DZIENNIKARSKIE W OLSZTYNIE - PODYPLOMOWE

Jak wyglądają studia dziennikarskie w Olsztynie?

Studia dziennikarskie w Olsztynie dają szansę kształcenia wszystkim tym, którzy chcą związać swoją przyszłość z mediami i komunikowaniem społecznym. To nauka polegająca na połączeniu wiedzy teoretycznej i umiejętności praktycznych, które przyszły dziennikarz wykorzysta w poszczególnych rodzajach mediów. Radio, telewizja, prasa, Internet czekają na absolwentów studiów dziennikarskich, którzy najwytrwalej będą dążyć do wypełniania misji jaką jest dziennikarstwo.

Co oprócz wiedzy i warsztatu ważne jest w tym zawodzie? Pasja. To ona motywuje do pracy i napędza do rozwoju. Trzeba wykazywać się nieskończonymi pokładami energii, by przekazywać innym informacje, kształtować opinię publiczną, wpływać na myślenie i odbiór rzeczywistości innych ludzi. To zawód odpowiedzialny, który polegać powinien, w pierwszej kolejności, na jak najdokładniejszym informowaniu odbiorców o istotnych wydarzeniach, a nie na tym, by zawsze stać na pierwszym planie.

Studia dziennikarskie w Olsztynie dają wszechstronne wykształcenie, otwierające wiele drzwi kariery zawodowej i różnych wyzwań, począwszy od dziennikarza, przez specjalistę do spraw kampanii wizerunkowych, na doradcy do spraw stosunków międzynarodowych kończąc. Nauka w stolicy województwa warmińsko- mazurskiego to dobre miejsce do rozwijania medialnych zainteresowań.

Od 2001 roku nadaje Radio UWM FM, czyli akademicka rozgłośnia radiowa, należącą do Uniwersytetu Warmińsko- Mazurskiego, a od 2009 roku działa koło naukowe tej uczelni, wydające dwutygodnik pod tytułem „Tworzywo. Miejsca te to kuźnie talentów, które po pewnym czasie zdobywają grono słuchaczy i czytelników, pracując w lokalnych i ogólnopolskich redakcjach. Jeśli interesuje Cię świat mediów, chcesz zostać ważną postacią, mającą wpływ na opinie i poglądy innych, to wybierz naukę, która Cię do tego doprowadzi. Wybierz studia dziennikarskie w Olsztynie.

 

Praca po studiach dziennikarskich w Olsztynie

Kończąc studia na tym kierunku, absolwent przygotowany jest do wykonywania zawodu dziennikarza, a także innych związanych z szeroko pojętą dziedziną komunikacji społecznej. Jaka praca może czekać po studiach? Dziennikarz, redaktor, menedżer Public Relations, specjalista do spraw reklamy, specjalista do spraw komunikacji zewnętrznej, specjalista do spraw kampanii wizerunkowych, rzecznika prasowego, doradcy do spraw stosunków międzynarodowych.

W zawodzie dziennikarza ważne jest, by obrać dziedzinę, w której będziemy się rozwijać i o której będziemy opowiadać swoim odbiorcom. Może to być polityka, sport, kultura, gospodarka. Istotne, by dążyć do bycia specjalistą; wtedy nasza wiarygodność jako dziennikarza, znacząco rośnie. Ważna jest także znajomość języków obcych.

Dzięki nim mamy szansę na zdobycie pracy wysłannika zagranicznego, co zdaje się być ciekawą funkcją, także ze względu na podróże. Umiejętności zdobyte podczas studiów dziennikarskich mogą przydać się także wtedy, gdy postanowimy nie szukać zatrudnienia w zawodzie wyuczonym. Ciekawe oferty pracy mogą napływać z agencji marketingowych, agencji reklamowych, czy też wszelakiego rodzaju korporacji. 

POPULARNE KIERUNKI W OLSZTYNIE POLECANE DLA CIEBIE

WARTO TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET WARMIŃSKO- MAZURSKI STUDIA DZIENNIKARSKIE

Jedyną uczelnią w Olsztynie, która proponuje studia dziennikarskie, jest Uniwersytet Warmińsko- MazurskiWydział Humanistyczny zaprasza na kierunek:

  • Dziennikarstwo i komunikacja społeczna: studia I i II- stopnia. Specjalności: Dokumentalistyka medialna, Nowe media, Radiowo- telewizyjna, Komunikacja wizerunkowa.

dowiedz się więcej

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)