Studia geograficzne Kielce

Studia geograficzne Kielce

Studia geograficzne Kielce

Największy wybór studiów

geograficznych w Kielcach

Odkryj kierunki geograficzne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Studia geograficzne Kielce | woj. świętokrzyskie

Studia geograficzne w Kielcach to studia licencjackie, inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa od 3 lat do 4 lat (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata, inżyniera lub magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym). Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

POPULARNE KIERUNKI W KIELCACH POLECANE DLA CIEBIE

zobacz, na jakich uczelniach w Kielcach są Studia geograficzne

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI GEOGRAFICZNE W KIELCACH

SORTOWANIE:

KIERUNKI GEOGRAFICZNE W KIELCACH

Rekrutacja i wymagania na studia geograficzne w Kielcach

Geograf to zawód dla Ciebie? Weź udział w konkursie świadectw organizowanym rokrocznie na Uniwersytecie i na Politechnice w Kielcach. Pokaż, jak dobrze masz zdaną maturę z geografii i historii, bądź innego przedmiotu humanistycznego i daj się poznać od jak najlepszej strony. Komisja rekrutacyjna wyłoni kandydatów z najlepszymi wynikami z matury i ze świadectw szkolnych. A potem - dowiesz się, czym tak naprawdę zajmują się na co dzień geografowie.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Jak wyglądają studia geograficzne w Kielcach?

Studia geograficzne w Kielcach to prawdziwa przygoda podróżnicza. Nie dość, że sam region jest barwny i ciekawy do poznania, to jeszcze tryb studiów geograficznych może was kompletnie wciągnąć w chęć wtajemniczenia się w wiedzę geograficzną. Podczas studiów będziecie uczyć się o ziemi - o glebach, o poziomach lądu, wód i pogodzie.

Studia geograficzne to pogłębianie zebranej dotychczas nauki o przyrodzie pod względem lokacyjnym i warunków funkcjonowania świata. Dzięki studiom tego typu będziesz mieć okazję do dogłębnego poznania różnych zakątków. Studiowanie geografii łączy się również z poznawaniem historii, wiedzy o kulturach, a także o pradziejach ludzkości.

Dlatego studia te są wyjątkowo ciekawe. Na studiach w Kielcach dowiecie się czym zajmują się geodeci, kartograficy oraz inżynierowie środowiska. Sprawdźcie, co dokładnie oferują Wam wybrane kierunki studiów w Kielcach i podejmijcie świadomą decyzję, jaki dokładnie zawód chcecie wykonywać w przyszłości.

 

Praca po studiach geograficznych

Geodeta - mierzy i oblicza odległości, określa granice działek, ulic, pomaga kartografom zrealizować mapę. Geodeta trzyma rękę na pulsie podziału ziemi. Bez jego obliczeń niemożliwy jest administracyjny podział działki. Geodeci pracują jako urzędnicy administracji samorządowej oraz jako przedsiębiorcy, prowadzący własną działalność gospodarczą.

Inżynierowie środowiska najczęściej związani są z przemysłem energii odnawialnej, opracowują nowe metody pozyskiwania surowców, taki jak energia z wiatru, rozwiązują kluczowe problemy współczesnego środowiska, a także zajmują się planowaniem przestrzennym. Geograficy w wymiarze ogólnym często zostają nauczycielami przyrody i geografii w szkole podstawowej i średniej.

Część absolwentów pozostaje na uczelni, robiąc karierę naukową. Część znajduje zatrudnienie w turystyce i branży hotelarskiej - to dyplomowani przewodnicy, trenerzy górscy czy eksploratorzy terenów nieznanych. Część najzdolniejszych absolwentów podróżuje i spisuje swoje historie w formie opowieści, które są wydawane i sprzedawane w formie książek podróżniczych. Jak widać, studia geograficzne dają sporo możliwości pracy - wszystko tak naprawdę zależy od Was i Waszego podejścia do życia.

WARTO WIEDZIEĆ

 


POLITECHNIKA ŚWIĘTOKRZYSKA STUDIA GEOGRAFICZNE

Wydział Inżynierii Środowiska, Geomatyki i Energetyki:

  • geodezja i kartografia - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne, inżynierskie, magisterskie
  • inżynieria środowiska - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne, inżynierskie, magisterskie
  • odnawialne źródła energii - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne, inżynierskie, magisterskie

dowiedz się więcej

 


UNIERSYTET JANA KOCHANOWSKIEGO STUDIA GEOGRAFICZNE

Wydziale Matematyczno-Przyrodniczy:

Geografia - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne, w specjalnościach:

  • geografia ogólna
  • geografia z przyrodą
  • geografia z turystyką

Turystyka - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne, specjalność geoturystyką

Organizacja turystyki historycznej - na Wydziale Humanistycznym, studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne, w specjalnościach:

  • krajoznawstwo
  • turystyka krajów europejskich i śródziemnomorskich

dowiedz się więcej

 


TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)