Studia miejskie Toruń

Studia miejskie Toruń

Studia miejskie Toruń

Największy wybór studiów

miejskich w Toruniu

Odkryj kierunki miejskie i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia miejskie Toruń | woj kujawsko pomorskie

Studia miejskie w Toruniu to jedyne tego typu studia w kraju. Pasjonująca i unikatowa dziedzina obejmująca wielki obszar badawczy z zakresu badań miast, ich charakteru, potencjału i praktycznych rozwiązań, mających na celu optymalizację rozwoju.

Studia miejskie w Toruniu to ciekawe połączenie różnych elementów; nauk przyrodniczych, nauk o Ziemi, ekonomii, zarządzania, prawa i administracji, urbanistyki i architektury. Mają na celu zdobycie wiedzy o aspektach funkcjonowania i rozwoju miast oraz regionów miejskich w różnych skalach uwzględniając zintegrowany i zrównoważony rozwój tych ekosystemów oraz ich społeczno- gospodarcze i przestrzenne uwarunkowania rozwoju.

Studia miejskie w Toruniu to idealna propozycja dla lubiących miasto, jego klimat, potrafiących wskazać walory i wady. To wnikliwy spacer po nawet najmniejszej uliczce, która opowie nam coś o historii, mieszkańcach i drzemiącym potencjale. Toruń, czyli jedno z najstarszych polskich miast, zdaje się być świetną materią do tego typu studiów. Miasto z zabytkowym, średniowiecznym zespołem miejskim wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO, Listę Pomników Historii, czy Kanonu Miejsc Historycznych jest coraz liczniej odwiedzane przez turystów i nic nie stoi na przeszkodzie by było coraz liczniej odwiedzane przez studentów, chcących rozpocząć naukę.

Studia miejskie to innowacyjna propozycja kształcenia, dostosowana do potrzeb rynku pracy, a co równie istotne- ciekawa, gdyż oprócz zajęć w postaci tradycyjnych wykładów, w planie widnieją wyjazdy terenowe. Jeśli żyjesz miastem i wszystkim, co się z nim wiąże, to sprawdź studia miejskie w Toruniu.

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W TORUNIU SĄ STUDIA GEOGRAFICZNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

KIERUNKI GEOGRAFICZNE W TORUNIU

Rekrutacja na studia miejskie w Toruniu

Aby dostać na studia miejskie w Toruniu należy wziąć udział w, dobrze wszystkim znanym, konkursie świadectw. Wiedza, którą musicie wykazać się na egzaminie maturalnym obejmuje język polski, język obcy, geografię, matematykę, historię… Oczywiście, do wyboru.

Praca po studiach miejskich w Toruniu

Absolwenci studiów miejskich w Toruniu to osoby chcące brać czynny udział w tworzeniu lepszego, funkcjonalnego miasta i warunków życia w nim. Chętnie zatrudniani są w instytucjach kultury, administracji publicznej i jednostkach samorządowych. Możliwość zatrudnienia czeka także w biurach i agencjach turystycznych, biurach konsultingowych, organizacjach pozarządowych, przedsiębiorstwach i agencjach zajmujących się planowaniem przestrzennym i rozwojem regionalnym, spółkach i zakładach komunalnych, czy też prywatnych firmach.

Można także założyć własną firmę zajmującą się doradztwem w zakresie tworzenia programów strategii rozwoju lokalnego i regionalnego oraz projektów dotyczących tworzenia inicjatyw obywatelskich. Studia miejskie to opcja dla tych, którzy wiedzą, że XXI wiek stawia przed miastami wiele wyzwań. Znają jego wady i zalety. Mają pomysł na to, jak je zmienić na lepsze. Kto wie, może wśród Was są wizjonerzy, którzy będą potrafili zamienić miasto w tętniącą życiem turystycznym metropolie? 

WARTO TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET MIKOŁAJA KOPERNIKA W TORUNIU STUDIA MIEJSKIE

Wydział Nauk o Ziemi zaprasza:

  • Studia miejskie: studia I i II- stopnia.

dowiedz się więcej 

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)