Studia geograficzne Wrocław

Studia geograficzne Wrocław

Studia geograficzne Wrocław

Największy wybór studiów

geograficznych we Wrocławiu

Odkryj kierunki geograficznych i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia geograficzne Wrocław | woj. dolnośląskie

Jeśli interesuje Cię szeroko pojęte środowisko geograficzne, jego badanie, analizy, jak i świat przyrody, to sprawdź ofertę studiów geograficznych we Wrocławiu. Na studiach tych dowiesz się nie tylko na czym polega nauka o ziemi, ale i jak ją wykorzystać w dzisiejszym świecie - a uwierz nam, jest to nauka bardzo potrzebna. Świadczyć o tym może choćby taki kierunek studiów podyplomowych jak - badanie jakości powietrza. W dobie zalewających nas informacji o smogu i zanieczyszczeniach powietrza, specjaliści badający stan rzeczy i opracowujący skuteczne sposoby zaradzenia problemom, są po prostu nieocenieni!

Studia we Wrocławiu na kierunku geografia pomogą Ci świadomie i celowo gromadzić i przetwarzać informacje o środowisku, w jakim żyjemy - w skali lokalnej, regionalnej, jak i globalnej. Dzięki bardzo dobrze skonstruowanym planom kształcenia, oprócz tego zdobędziesz szereg kompetencji społecznych, umożliwiających pracę w terenie, pracę badawczą - umiejętność poznawania różnych kultur. Po studiach możesz zostać ekspertem danej dziedziny, skupić się na badaniach środowiska życia Majów, bądź badać właściwości ziemi w zaciszu laboratorium. Do wszystkich tego rodzaju zadań będziesz w pełni przygotowany!

Studia geograficzne związane z górnictwem mają na celu przystosowywanie kolejnego pokolenia do umiejętnego wykorzystywania zasobów energetycznych, jakich mamy pod dostatkiem w naszym kraju - a jak wszyscy wiemy, nie do końca mamy pomysł jak unowocześnić górnictwo, by stało się ono rentownym biznesem. Macie więc szanse, dzięki studiom geograficznych w połączeniu z górniczymi, znaleźć takie rozwiązanie!

Geoinformatyka, jak i geodezja, mają na celu przygotowanie wykwalifikowanej kadry do świadczenia usług administracyjnych, powiązanych z tworzeniem map i wskazówek dla turystów, którym także mogą przewodzić wykształceni geograficy z kierunku turystyka. Sprawdźcie, jakie kierunki studiów geograficznych oferują Wam wrocławskie uczelnie.

KIERUNKI GEOGRAFICZNE W MIEŚCIE WROCŁAWIU

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W MIEŚCIE WROCŁAWIU SĄ STUDIA GEOGRAFICZNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Rekrutacja i wymagania na studia geograficzne we Wrocławiu

Jeśli chcecie dostać się na studia geograficzne we Wrocławiu, niezależnie czy na Uniwersytet czy na Politechnikę, to zadbajcie o bardzo dobre wyniki z matury z geografii, która to pomoże Wam przebrnąć przez konkurs świadectw i dostać się na wybrany kierunek. Oprócz geografii zadbajcie o dobre wyniki z języka obcego, matematyki i dodatkowego przedmiotu na poziomie rozszerzonym - warto sprawdzić przed podjęciem decyzji o wyborze przedmiotu zdawanego na maturze, jakie przedmioty są najwyżej punktowane. To pozwoli Wam pokonać konkurencję śpiewająco!

szczegółowe wymagania na uczelniach

Praca po studiach geograficznych

Geografowie znajdują zatrudnienie w instytucjach samorządowych, jak i administracji państwowej, zajmujących się przede wszystkim ochroną środowiska przyrodniczego, jego kształtowaniem i osłoną hydrometeorologiczną. Zadaniem absolwentów geografii jest również planowanie przestrzenne, czyli organizacja życia ludzi, działalności społeczno-gospodarczej z poszanowaniem środowiska naturalnego.

W wydziałach administracji samorządowej wciąż poszukiwani są dobrze wykształceni geograficy do pracy w departamentach gospodarki wodnej, przestrzennej, geologii, geodezji, jak i ochrony środowiska. Geograf może również szukać zatrudnienia w firmach turystycznych (w szczególności po kierunku turystyka, choć nie tylko!), jak i w wydawnictwach powiązanych z turystyką i mapami (firmach kartograficznych). Firmy eksperckie i konsultingowe, opiniotwórcze także szukają geografów, którzy swoim cennym spojrzeniem na naturalny stan rzeczy mogą uchronić wielkie inwestycje przed fiaskiem i katastrofą ekologiczną!

Służby państwowe i ratownicze, jak i organizacje pozarządowe zajmujące się ochroną środowiska to równie dobre miejsce do pracy dla dobrze przygotowanych do życia geografów. Jak widać - studia geograficzne dają bardzo szerokie spektrum możliwości do szukania zatrudnienia w różnego rodzaju firmach, agencjach, instytucjach i organizacjach. My możemy podpowiedzieć jedno - jeśli wiesz, co Cię pasjonuje i jeśli jest to związane z naszym środowiskiem przyrodniczym, to nie wahaj się ani chwili - wybierz naukę geografii, by swoją pasję podeprzeć konkretną wiedzą, a praca sama do Ciebie przyjdzie!  

STUDIA GEOGRAFICZNE W MIEŚCIE WROCŁAWIU - PODYPLOMOWE

MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 


POLITECHNIKA WROCŁAWSKA STUDIA GEOGRAFICZNE

Przygodę ze studiami geograficznymi możesz rozpocząć na Politechnice Wrocławskiej na Wydziale Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii.

Wydział Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii

 • górnictwo i geologia - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne, specjalności wybierane na II stopniu: eksploatacja podziemna i odkrywkowa złóż, gospodarka surowcami i ochrona środowiska, geoinformatyka, geologia poszukiwawcza i górnicza, geoinżynieria, zarządzanie eksploatacją maszyn
 • geodezja i kartografia - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
 • studia w zakresie górnictwa odkrywkowego - studia podyplomowe
 • ochrona środowiska i BHP - studia podyplomowe
 • geoinformatyka - studia podyplomowe
 • przeróbka kopalń i odpadów - studia podyplomowe

 


UNIWERSYTET WROCŁAWSKI STUDIA GEOGRAFICZNE

A także na Uniwersytecie Wrocławskim w Instytucie Geografii i Rozwoju Regionalnego, na którym to funkcjonuje Wydział Nauk o Ziemi i kształtowania środowiska.

Wydział Nauk o Ziemi i Kształtowania Środowiska

 • geografia - studia I i II stopnia, licencjackie, magisterskie, stacjonarne i niestacjonarne
 • gospodarka przestrzenna - studia I i II stopnia, licencjackie, magisterskie, stacjonarne i niestacjonarne
 • turystyka - studia I i II stopnia, licencjackie, magisterskie, stacjonarne i niestacjonarne
 • inżynieria geologiczna - studia I stopnia, inżynierskie
 • ochrona środowiska - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
 • zarządzanie środowiskiem przyrodniczym - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
 • geologia - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
 • podyplomowe studia geografii dla nauczycieli - studia podyplomowe
 • ocena zasobów środowiska i zagrożeń środowiskowych - studia podyplomowe
 • ochrona atmosfery i zarządzanie jakością powietrza - studia podyplomowe

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)