Studia geograficzne Warszawa

Studia geograficzne Warszawa

Studia geograficzne Warszawa

Największy wybór studiów

geograficznych w Warszawie

Odkryj kierunki geograficzne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia geograficzne Warszawa | woj. mazowieckie

Geografia to piękny kierunek łączący wiedzę z pogranicza humanistyki, matematyki i fizyki, łączy wiedzę nauk społecznych i przyrodniczych. Dostarcza informacji na temat Ziemi i życia na naszej planecie. Dzięki realizacji studiów geograficznych w Warszawie poznacie zasady harmonijnego łączenia badań naukowych, nauczycie się korzystania z różnorodnych źródeł w celu pozyskania konkretnych informacji, a przy tym poznacie stan ekosystemów i zasobów Ziemi oraz dowiecie się czym jest symbioza wartości uniwersalnych i lokalnych. Co tak właściwie możecie zrobić z wiedzą geograficzną? Możecie wpływać na funkcjonowanie środowiska przyrodniczego i ustalać zasady kształtowania przestrzeni.

Bez geografów świat już by prawdopodobnie nie istniał! Wykształcony geograf posiada wiedzę interdyscyplinarną i szeroko rozwinięte umiejętności współpracy i komunikacji społecznej – to dzięki temu, że studia geograficzne to nie tylko nauka o powłoce planety Ziemia, ale również o wszelkich formach ukształtowania sfery społecznej. Dzięki temu absolwenci potrafią identyfikować i rozwiązywać problemy wiązane ze społeczeństwem i gospodarką! Studia geograficzne to naprawdę szeroka dziedzina wiedzy, dzięki której dodatkowo poznacie bardzo dobrze mapę świata, jak i odbędziecie za pewne liczne podróże, by przekonać się czy książki oddają prawdziwy klimat danych miejsc. Dzięki dużej różnorodności stosowanych metod dydaktycznych z pewnością nie będziecie się nudzić, oprócz wykładów, ćwiczeń, zajęć w laboratoriach i pracowniach, odbędziecie liczne zajęcia terenowe, które za każdym razem będą wyglądały inaczej! Oczywiście nie zabraknie na studiach geograficznych licznych seminariów i konwersatoriów, których smak musi poznać każdy student.

KIERUNKI GEOGRAFICZNE W WARSZAWIE

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W WARSZAWIE SĄ STUDIA GEOGRAFICZNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Rekrutacja i wymagania na studia geograficzne w Warszawie

Studia geograficzne przez wzgląd na swój elitarny charakter nie są tak łatwo dostępne. Naprawdę warto postarać się o dobre wyniki maturalne (najlepiej z przedmiotu geografia, chemia, matematyka oraz historia), by zapewnić sobie miejsce na studiach geograficznych w Warszawie. A warto, bo w naszej stolicy odbywają się bardzo ciekawe zajęcia praktyczne, dzięki którym realnie studenci poznają nasz świat. Dlatego do boju i do nauki! Warto!

szczegółowe wymagania na uczelniach

Praca po studiach geograficznych

Jako wykształceni geografowie będziecie musieli podjąć decyzję, co tak właściwie chcecie na naszej planecie Ziemi robić. Mając tak szeroką wiedzę i liczne umiejętności praktyczne, badawcze, obserwacyjne i dokumentalistyczne, ciężko jest wykorzystać je wszystkie w jednej pracy. Poznacie liczne techniki geoinformatyczne, dzięki którym gromadzenie i przetwarzanie informacji o środowisku przyrodniczym, jak i społecznym będzie dla Was przysłowiową pestką, a jak wiecie, dziś, najcenniejsze są dane! To na nich najwięcej można zarobić.

Czeka na Was praca w instytucjach samorządowych, jak i państwowych, które zajmują się analizą stanu środowiska, zmianami, jak i zagrożeniami oraz podstawami planowania przestrzennego. To, gdzie powstanie nowa inwestycja, w dużej mierze zależy właśnie od geografa, który ocenia możliwości, warunki, niebezpieczeństwa płynące z postawienia w danym miejscu ogromnego budynku.

Holistyczne podejście do świata przyda się geografom w pracy w prywatnych przedsiębiorstwach zajmujących się podobnego rodzaju analizami. Jako geograf znajdziesz pracę w pracowniach geodezji i kartografii, w redakcjach zajmujących się problematyką przyrodniczą oraz w turystyce. Oprócz tego, oczywiście jeśli tylko poczujesz powołanie i określisz, że jesteś w stanie podjąć się tak trudnego zadania – możesz zostać nauczycielem geografii i przyrody. 

POPULARNE KIERUNKI GEOGRAFICZNE W WARSZAWIE

STUDIA GEOGRAFICZNE W WARSZAWIE - PODYPLOMOWE

G
M
S
W
Z

WARTO TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET WARSZAWSKI STUDIA GEOGRAFICZNE

Na studia geograficzne zaprasza oczywiście Uniwersytet Warszawski i Wydział Geografii i Studiów Regionalnych. To jedyna państwowa uczelnia, która oferuje kształcenie w tym kierunku, geografia jest elitarną dziedziną. Kierunki, jakie możecie wybrać to:

  • Geografia – studia I stopnia, stacjonarne: geografia fizyczna stosowana, geografia społeczno-ekonomiczna stosowana, geoinformatyka
  • Geografia – studia I i II stopnia, niestacjonarne
  • Gospodarka przestrzenna – studia I i II stopnia, niestacjonarne
  • Geografia – studia II stopnia, stacjonarne: geoekologia i kształtowanie krajobrazu, hydrologia i klimatologia, geografia miast i turystyki, geografia globalizacji, geoinformatyka, kartografia, teledetekcja
  • Gospodarka przestrzenna – studia II stopnia, stacjonarne, planowanie strategiczne rozwoju regionalnego i lokalnego, urbanistyka i regionalistyka

dowiedz się więcej

 

Studia geograficzne możecie również podjąć na uczelni prywatnej o profilu ściśle katolickim, czyli w Szkole Wyższej Przymierza Rodzin, gdzie kierunek jest realizowany w ramach studiów I stopnia.

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)