Studia geograficzne Lublin

Studia geograficzne Lublin

Studia geograficzne Lublin

Największy wybór studiów

geograficznych w Lublinie

Odkryj kierunki geograficzne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia geograficzne Lublin | woj. lubelskie

Podróże, dalekie wycieczki, kartografia i geodezja - rzeczywistość studentów geografii. W Lublinie możecie podjąć studia nie tylko geograficzne, ale i takie, które wykorzystują naukę geografii w bardzo konkretnym, praktycznym wymiarze, czyli geoinformatykę, geodezję czy turystykę. Nauki geograficzne przybliżą Wam procesy pozwalające funkcjonować planecie ziemi. Dowiecie się czym się różnią wzniesienia, gleby, a także jak badać świat natury. Uzyskacie możliwość wglądu w tajemnice świata. Poznacie kraje, lądy, morza i oceany. Wiedzę teoretyczną będziecie mogli wykorzystać w swoich podróżach, jak i w różnych projektach naukowych.

Liczne wyjazdy i badania terenowe przygotują Was do praktyki zawodu geografa, czyli człowieka, który bada ziemię i jej dorobek. Który obserwuje, co się w przyrodzie zmienia i ku czemu dążymy. Sprawdź, jakie kierunki studiów geograficznych w Lublinie możesz wybrać i w jakiej dziedzinie możesz się specjalizować. Bardzo ciekawą ofertę stanowią kierunki studiów podyplomowych, pozwalające absolwentom studiów I stopnia wyspecjalizować się w konkretnej dziedzinie. Pamiętajcie, że studia podyplomowe możecie realizować tuż po ukończeniu studiów I stopnia, równocześnie ze studiami magisterskimi.

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W LUBLINIE SĄ STUDIA GEOGRAFICZNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI GEOGRAFICZNE W LUBLINIE

SORTOWANIE:

KIERUNKI GEOGRAFICZNE W LUBLINIE

Rekrutacja i wymagania na studia geograficzne w Lublinie

Marzysz o zostaniu geografem? Nauka geografii nie sprawia Ci najmniejszego kłopotu? To dobrze. Bo właśnie geografia jako przedmiot maturalny to Twój klucz dostępu na studia geograficzne w Lublinie. Oprócz geografii, zadbaj o wystarczająco dobry wynik z egzaminu z matematyki, by mieć pewność, że uda Ci się dostać na studia geograficzne. Konkurs świadectw to oczywiście jedyna możliwość dostania się na studia wyższe.

szczegółowe wymagania na uczelniach

STUDIA GEOGRAFICZNE W LUBLINIE - PODYPLOMOWE

Praca po studiach geograficznych

Co możesz robić po ukończeniu studiów geograficznych? Oczywiście uczyć geografii i przyrody, ale i zostać geodetą, bądź kartografem - tworzyć mapy, obliczać odległości, obserwować jak zmienia się kształt ziemi i kontynentów. Możesz zostać geografem - badaczem, bądź geografem specjalistą od turystyki, bądź geodetą rolnym.

Pomożesz ludziom wytyczać ich własność ziemną, jak i gospodarować nieruchomościami. Będziesz określać, które tereny warto zamieszkiwać a od których lepiej stronić. Absolwenci geografii są niezbędni w instytutach meteorologicznych, jak i w instytucjach państwowych i samorządowych, takich jak Generalne Dyrekcje Dróg Krajowych i Autostrad.

WARTO TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET MARIE CURIE SKŁODOWSKIEJ STUDIA GEOGRAFICZNE

Jeśli wybierasz się na studia geograficzne, poznaj Wydział Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Marie Curie-Skłodowskiej w Lublinie, możesz tu podjąć studia na kierunkach:

  • geografia - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
  • geoinformatyka - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
  • nauczanie geografii - studia podyplomowe
  • nauczanie przyrody w szkołach ponadgimnazjalnych - studia podyplomowe
  • systemy informacji geograficznej w praktyce - studia podyplomowe
  • tourism management - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne, studia w języku angielskim
  • turystyka i rekreacja - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne

Dowiedz się więcej>

 


UNIWERSYTET PRZYRODNICZY W LUBLINIE STUDIA GEOGRAFICZNE

Na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie możecie również podjąć studia na kierunku:

  • geodezja i kartografia - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne, specjalizacje: geodezja rolna i gospodarka nieruchomościami, geodezyjno-kartograficzne bazy danych
  • turystyka i rekreacja - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne

Dowiedz się więcej>

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)