Studia geograficzne Lublin

Studia geograficzne Lublin

Studia geograficzne Lublin

Największy wybór studiów

geograficznych w Lublinie

Odkryj kierunki geograficzne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia geograficzne Lublin | woj. lubelskie

Podróże, dalekie wycieczki, kartografia i geodezja - rzeczywistość studentów geografii. W Lublinie możecie podjąć studia nie tylko geograficzne, ale i takie, które wykorzystują naukę geografii w bardzo konkretnym, praktycznym wymiarze, czyli geoinformatykę, geodezję czy turystykę.Nauki geograficzne przybliżą Wam procesy pozwalające funkcjonować planecie ziemi. Dowiecie się czym się różnią wzniesienia, gleby, a także jak badać świat natury. Uzyskacie możliwość wglądu w tajemnice świata. Poznacie kraje, lądy, morza i oceany. Wiedzę teoretyczną będziecie mogli wykorzystać w swoich podróżach, jak i w różnych projektach naukowych.

Liczne wyjazdy i badania terenowe przygotują Was do praktyki zawodu geografa, czyli człowieka, który bada ziemię i jej dorobek. Który obserwuje, co się w przyrodzie zmienia i ku czemu dążymy. Sprawdź, jakie kierunki studiów geograficznych w Lublinie możesz wybrać i w jakiej dziedzinie możesz się specjalizować. Bardzo ciekawą ofertę stanowią kierunki studiów podyplomowych, pozwalające absolwentom studiów I stopnia wyspecjalizować się w konkretnej dziedzinie. Pamiętajcie, że studia podyplomowe możecie realizować tuż po ukończeniu studiów I stopnia, równocześnie ze studiami magisterskimi.

KIERUNKI GEOGRAFICZNE W LUBLINIE

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W LUBLINIE SĄ STUDIA GEOGRAFICZNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Rekrutacja na studia geograficzne w Lublinie

Marzysz o zostaniu geografem? Nauka geografii nie sprawia Ci najmniejszego kłopotu? To dobrze. Bo właśnie geografia jako przedmiot maturalny to Twój klucz dostępu na studia geograficzne w Lublinie. Oprócz geografii, zadbaj o wystarczająco dobry wynik z egzaminu z matematyki, by mieć pewność, że uda Ci się dostać na studia geograficzne. Konkurs świadectw to oczywiście jedyna możliwość dostania się na studia wyższe.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Praca po studiach geograficznych

Co możesz robić po ukończeniu studiów geograficznych? Oczywiście uczyć geografii i przyrody, ale i zostać geodetą, bądź kartografem - tworzyć mapy, obliczać odległości, obserwować jak zmienia się kształt ziemi i kontynentów. Możesz zostać geografem - badaczem, bądź geografem specjalistą od turystyki, bądź geodetą rolnym. Pomożesz ludziom wytyczać ich własność ziemną, jak i gospodarować nieruchomościami. Będziesz określać, które tereny warto zamieszkiwać a od których lepiej stronić. Absolwenci geografii są niezbędni w instytutach meteorologicznych, jak i w instytucjach państwowych i samorządowych, takich jak Generalne Dyrekcje Dróg Krajowych i Autostrad.

WARTO TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET MARIE CURIE SKŁODOWSKIEJ STUDIA GEOGRAFICZNE

Jeśli wybierasz się na studia geograficzne, poznaj Wydział Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Marie Curie-Skłodowskiej w Lublinie, możesz tu podjąć studia na kierunkach:

  • geografia - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
  • geoinformatyka - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
  • nauczanie geografii - studia podyplomowe
  • nauczanie przyrody w szkołach ponadgimnazjalnych - studia podyplomowe
  • systemy informacji geograficznej w praktyce - studia podyplomowe
  • tourism management - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne, studia w języku angielskim
  • turystyka i rekreacja - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne

Dowiedz się więcej>

 


UNIWERSYTET PRZYRODNICZY W LUBLINIE STUDIA GEOGRAFICZNE

Na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie możecie również podjąć studia na kierunku:

  • geodezja i kartografia - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne, specjalizacje: geodezja rolna i gospodarka nieruchomościami, geodezyjno-kartograficzne bazy danych
  • turystyka i rekreacja - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne

Dowiedz się więcej>

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)