Studia geograficzne Bydgoszcz

Studia geograficzne Bydgoszcz

Studia geograficzne Bydgoszcz

Największy wybór studiów

geograficznych w Bydgoszczy

Odkryj kierunki geograficzne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Studia geograficzne Bydgoszcz | woj. kujawsko pomorskie

Studia geograficzne w Bydgoszczy to studia licencjackie, inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa od 3 lat do 3,5 roku (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata, inżyniera lub magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym). Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

POPULARNE KIERUNKI W BYDGOSZCZY POLECANE DLA CIEBIE

zobacz, na jakich uczelniach w Bydgoszczy są Studia geograficzne

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI GEOGRAFICZNE W BYDGOSZCZY

SORTOWANIE:

KIERUNKI GEOGRAFICZNE W BYDGOSZCZY

Rekrutacja i wymagania na studia geograficzne w Bydgoszczy

Aby dołączyć do grona uczących się na studiach geograficznych w Bydgoszczy, należy wziąć udział w dobrze znanym konkursie świadectw. Należy przyłożyć się do języka obcego nowożytnego, matematyki oraz jednego z grona przedmiotów do wyboru: biologia, chemia, fizyka, fizyka i astronomia, geografia, informatyka.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

STUDIA GEOGRAFICZNE W BYDGOSZCZY - PODYPLOMOWE

Jak wyglądają studia geograficzne w Bydgoszczy?

Studia geograficzne to studia dla ciekawych świata. A dokąd się wybrać, by móc kształcić się w tym kierunku? Do Bydgoszczy, czyli największego miasta województwa kujawsko- pomorskiego, położonego na styku czterech makroregionów Pojezierzy Południowobałtyckich, nad rzeką Brdą i Kanałem Bydgoskim.

Studia geograficzne w Bydgoszczy mają różne założenia i cele. Ważne jest to, aby opuszczając mury uczelni absolwent potrafił badać współzależności między elementami środowiska przyrodniczego, oceny ich stanu, analizy uwarunkowań, tendencji oraz skutków zmian. Aby analizował zagadnienia społeczne, polityczne, prawne i gospodarcze współczesnego świata. Co za tym idzie, by mógł znaleźć pracę w instytucjach zajmujących się środowiskiem przyrodniczym, gospodarką przestrzenną, czy też instytucjach zajmujących się warunkami życia, choć to tylko kilka propozycji na obranie kariery zawodowej.

Studia geograficzne w Bydgoszczy prowadzone są na uczelni publicznej, Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego, na Wydziale Kultury Fizycznej, Zdrowia i Turystyki, który współpracuje z wieloma zagranicznymi uczelniami. W tym gronie znajdują się takie placówki jak: Universite d’Orleans (Francja), Universitatea din Bucuresti (Rumunia), Univerzita Konstantina Filozofa v Nitre (Słowenia).

A jakie przedmioty czekają w programie kształcenia? Między innymi: geomorfologia, geografia gospodarcza, przyrodnicze podstawy zrównoważonego rozwoju, podstawy planowania przestrzennego, czy kartografia społeczno- ekonomiczna. Istotnym punktem studiów geograficznych w Bydgoszczy są ćwiczenia terenowe, a należą do nich, między innymi: meteorologia i klimatologia, gleboznawstwo, geologia, czy też topografia.

Bydgoszcz to miasto ciekawe. Geografia to ciekawa dziedzina. Czy warto dłużej się zastanawiać? Przeczytaj co interesującego możesz znaleźć, wybierając studia geograficzne w Bydgoszczy.

 

Praca po studiach geograficznych w Bydgoszczy

Absolwenci studiów geograficznych w Bydgoszczy to świetnie przygotowani do pracy specjaliści. A gdzie mogą pracować po otrzymaniu dobrego wykształcenia? Wszystko zależy do specjalności, którą ukończyli. Mogą znaleźć zatrudnienie w firmach geoinformatycznych, firmach i instytucjach wykorzystujących systemy informacji geograficznej, biurach prognoz i analiz, przedsiębiorstwach geodezyjno- kartograficznych, służbach państwowych, takich jak: centra zagrożenia kryzysowego, biura zarządzania środowiskiem, biura planowania przestrzennego i rozwoju regionalnego, komórki ochrony, monitoringu oraz kształtowania, środowiska przyrodniczego.

Czy to wszystko? Oczywiście, że nie. Na absolwentów studiów geograficznych w Bydgoszczy czekają także organizacje i biura turystyczne, instytucje badawcze takie jak: Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, czy Polska Akademia Nauk, służby hydrologiczne, zarządy melioracji i urządzeń wodnych, administracje publicznej.

Studia geograficzne mogą prowadzić także do znalezienia pracy w szkole, w roli nauczyciela, czy tez w branży prywatnej związanej z badaniami geologicznymi, bądź geodezją. Wiedza i umiejętności zdobyte podczas nauki mogą zostać wykorzystane w różnych miejscach, różnych instytucjach i różnych firmach.

Studia geograficzne w Bydgoszczy gwarantują uzyskanie wiedzy, która pozwala na wyjaśnianie procesów i zjawisk społeczno- ekonomicznych, społeczno- gospodarczych, na wyjaśnianie zjawisk zachodzących między człowiekiem a przyrodą. Należy się tylko zastanowić gdzie dokładnie tę wiedzę wykorzystać.

MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET KAZIMIERZA WIELKIEGO W BYDGOSZCZY STUDIA GEOGRAFICZNE

Wydział Kultury Fizycznej, Zdrowia i Turystyki:

  • Geografia. Specjalności: Geografia fizyczna z geoinformacją,  Geografia społeczna z rozwojem regionalnym, Geografia fizyczna z ochroną środowiska przyrodniczego, Geografia społeczno- ekonomiczna, Geografia dróg wodnych.

dowiedz się więcej 

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)