Studia geograficzne Toruń

Studia geograficzne Toruń

Studia geograficzne Toruń

Największy wybór studiów

geograficzne w Toruniu

Odkryj kierunki geograficzne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

14.09.2023

Studia geograficzne Toruń | woj. kujawsko pomorskie

Studia geograficzne w Toruniu możesz podjąć w 1 uczelni publicznej: Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Są to studia realizowane w formie stacjonarnej, których program nauczania trwa od 3 do 5 lat. Studia pozwalają zdobyć wiedzę i umiejętności z zakresu m.in.: geomonitoringu, klimatologii, gospodarki przestrzennej czy turystykiAbsolwenci studiów geograficznych odnajdują się w pracy w biurach podróży, branży związanej z odnawialnymi źródłami energii, biurach planowania przestrzennego, szkolnictwie, przedsiębiorstwach geoinformatycznych.

Studia geograficzne Toruń
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia, studia II stopnia
Czas trwania od 3 do 3,5 roku (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Specjalności

Popularne specjalności na kierunkach geograficznych w Toruniu: geografia człowiekanauki o ziemi i środowisku.

Studia geograficzne w Toruniu - kierunki studiów

Uczelnia
Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania
Kierunki studiów Poziom studiów Forma studiów
Geografia stacjonarne II stopnia
Geografia i kształtowanie środowiska stacjonarne I stopnia
Geoinformacja środowiskowa stacjonarne II stopnia
Gospodarka przestrzenna stacjonarne I stopnia
Gospodarka przestrzenna i geozarządzanie stacjonarne II stopnia

Zobacz, na jakich uczelniach w Toruniu są studia geograficzne

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu

Grupa kierunku na uczelniach

Specjalności / ścieżki kształcenia - kierunki geograficzne w Toruniu

SORTOWANIE:

Studia geograficzne w Toruniu - podyplomowe

Grupa kierunków podyplomowych na uczelniach

Rekrutacja i wymagania na studia geograficzne w Toruniu

Przepustką do rozpoczęcia studiów geograficznych w Toruniu są bardzo dobre wyniki uzyskane na maturze z geografii i matematyki. Ważne mogą być także oceny z biologii i języków obcych. A dlaczego warto przyłożyć się do wymienionych przedmiotów? Dlatego, że systemem rekrutacji na studia jest tzw. konkurs świadectw.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

Jak wyglądają studia geograficzne w Toruniu?

Marzyłeś kiedyś o wycieczce dookoła świata? Chciałeś być odkrywcą, niczym Vasco Da Gama, czy Krzysztof Kolumb? Interesują Cię podróże, rodzime tereny jak i dalekie zakątki? Jeśli na te pytania odpowiedziałeś twierdząco, to zastanów się nad wyborem studiów geograficznych w Toruniu. Podjęcie nauki w tym mieście już staje się niesamowitą wyprawą, podczas której należy, co chwilę, odwracać głowę, by nie przeoczyć żadnego zabytku. W mieście nad Wisłą znajdziesz idealne warunki do nauki, a oferuje ją Uniwersytet Mikołaja Kopernika.

Studia geograficzne na tej uczelni to połączenie wielu zagadnień, między innymi przyrodniczych pod postacią geografii fizycznej i społecznych, określonych w geografii społeczno- ekonomicznej. Zdobywanie wiedzy być może nie należy do najłatwiejszych, ale do ciekawych na pewno, gdyż nieodłącznym elementem programu nauczania są zajęcia terenowe, w ramach których studenci mają okazję przyjrzeć się z bliska strukturom geograficznym, ukształtowaniu terenu i obiektom, które stanowią przedmiot ich nauki.

Studia geograficzne w Toruniu to, między innymi analiza rozmieszczenia obiektów czy zjawisk na Ziemi, ale również badania przyczyn takiego stanu rzeczy. Ponadto, uczą pozyskiwania, przetwarzania i wykorzystywania danych przestrzennych do celów badawczych i aplikacyjnych. Za wyborem miasta Mikołaja Kopernika do nauki może przemawiać fakt, iż toruńska uczelnia to największy ośrodek geograficzny w północnej Polsce. Dałeś się przekonać? Jeśli tak, to wybór studiów geograficznych w Toruniu to trafny wybór!

 

Praca po studiach geograficznych w Toruniu

Absolwenci studiów geograficznych posiadają szeroki wachlarz możliwości w temacie znalezienia zatrudnienia, a wszystko zależy od ukończonej specjalności. Po studiach możecie podjąć pracę w roli ekspertów i specjalistów w administracji państwowej i samorządowej, ekspertów w ośrodkach badawczych i urzędach statystycznych, konsultantów planów zagospodarowania przestrzennego, doradców w dziedzinie gospodarki i ochrony środowiska, pracowników w ośrodkach europejskich zajmujących się ochroną środowiska czy geografią środowiskową.

Ponadto, na absolwentów studiów geograficznych czeka praca konsultantów dotyczących działań w przestrzeni geograficznej, którzy zatrudniani są w instytucjach związanych z ochroną przyrody, mogą zostać pracownikami ośrodków badawczych, pracownikami w instytucjach, które zajmują się sprawami środowiska geograficznego, jego ochroną i kształtowaniem, a także jego monitorowaniem. Do tego warto jeszcze dodać przedsiębiorstwa turystyczne, biura podróży, hotele, ośrodki wypoczynkowe i rekreacyjne, gospodarstwa agroturystyczne, organizacje i fundacje społeczne.

WARTO TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET MIKOŁAJA KOPERNIKA W TORUNIU STUDIA GEOGRAFICZNE

Wydział Nauk o Ziemi zaprasza:

  • Geografia: studia I i II- stopnia. Specjalności: Geografia turystyczna, Geografia fizyczna, Geografia społeczno- ekonomiczna, Nauczanie geografii, Nauczanie przyrody;
  • Gospodarka przestrzenna: studia I- stopnia;
  • Geoinformacja środowiskowa: studia II- stopnia;
  • Turystyka i rekreacja: studia I i II- stopnia. Specjalność: Krajoznawstwo i obsługa ruchu turystycznego;
  • Studia miejskie: studia I i II- stopnia.

dowiedz się więcej

 

 


TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)