Ekonomia studia I stopnia Katowice i woj. śląskie

Ekonomia studia I stopnia Katowice i woj. śląskie

Ekonomia studia I stopnia Katowice i woj. śląskie

Studia I stopnia w Katowicach i woj. śląskim

ekonomia

Odkryj ekonomie w Katowicach i woj. śląskim i i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Ekonomia studia I stopnia (licencjackie) Katowice i woj. śląskie

Studia na kierunku ekonomia na uczelniach śląskich to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej - Uniwersytecie Śląskim w Katowicach oraz niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia (to zdanie dodajemy jeśli są specjalności lub ścieżki). Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Ekonomia studia I stopnia Katowice i woj. śląskie

Zobacz, na jakich uczelniach w Katowicach i woj. śląskim jest kierunek ekonomia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej

Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej

Jednostka prowadząca

Ekonomia stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Uczelnie, gdzie ekonomia jako specjalność / ścieżka kształcenia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Wyższa Szkoła Bankowa w Chorzowie

Wyższa Szkoła Bankowa w Chorzowie

Jednostka prowadząca

Zarządzanie stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: niestacjonarne, stacjonarne

Specjalności na kierunku zarządzanie

Jakie wymagania przy rekrutacji na kierunek ekonomia w Katowicach?

Aby zostać studentem kierunku ekonomia w Katowicach będziesz musiał zdać egzamin maturalny z przedmiotów obowiązkowych oraz dodatkowo z geografii, informatyki, historii lub WOS-u lub fizyki.

 

W procesie rekrutacji na studia na kierunku ekonomia na uczelniach śląskich najczęściej brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

 • fizyka,
 • geografia,
 • historia,
 • informatyka,
 • język obcy,
 • matematyka,
 • wiedza o społeczeństwie.

 

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Ekonomia w Katowicach i woj. śląskim - zasady rekrutacji

Jak wyglądają studia na kierunku ekonomia w Katowicach?

Studia ekonomiczne od wielu lat cieszą się dużą popularnością i zainteresowaniem studentów, którym zależy na zdobyciu wszechstronnego wykształcenia i gruntownego przygotowania zawodowego. Obecnie, w dobie rozwoju gospodarczego oraz powstawania nowych działalności, specjaliści z obszaru ekonomii są pożądaną grupą zawodową, która może liczyć na wiele interesujących ofert pracy.

W odpowiedzi na tego typu potrzeby powstał kierunek ekonomia w Katowicach. Osoby, które zdecydują się na niego aplikować powinny spełnić kilka warunków. Ważną kwestią będzie zainteresowanie naukami ścisłymi, społecznymi, ekonomicznymi i finansowymi oraz chęć rozwoju w tym kierunku. Jeżeli dodatkowo masz zdolność analitycznego myślenia, a także jesteś osobą zorganizowaną i odpowiedzialną to studia ekonomiczne w Katowicach będą dla ciebie odpowiednim wyborem.

 

1. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku ekonomia możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku ekonomia na uczelniach śląskich realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata.

Uczelnie śląskie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

2. Program studiów i przedmioty

Program nauczania na kierunku ekonomia w Katowicach został w pełni dopasowany do realiów współczesnego świata i obecnego rynku pracy. W praktyce przekłada się to na bogaty i zróżnicowany tematycznie materiał kształcenia.

Studenci, którzy aplikują na studia ekonomiczne będą mieli okazję zdobyć specjalistyczną wiedzę na temat współczesnej ekonomii oraz gospodarki krajowej i międzynarodowej. Co więcej, zapoznasz się z takimi zagadnieniami jak mikroekonomia i makroekonomia oraz ich zastosowaniem w praktyce. W siatce zajęć przewidziano także wiele interesujących i rozwijających zajęć, takich jak:

 • finanse publiczne i rynki finansowe
 • handel i instytucje rynkowe
 • biznes międzynarodowy
 • ekonometria
 • polityka społeczna

W programie kształcenia znajdą się także liczne warsztaty, dzięki którym zdobędziesz umiejętności praktyczne. Jako student poznasz metody analityczne wykorzystywane do badania zjawisk gospodarczych. Ponadto nauczysz się tworzyć biznesplan oraz korzystać z nowoczesnych technik zarządzania i marketingu.

Uzyskaną wiedzę i kompetencje będziesz miał okazję wykorzystać podczas praktyk studenckich, na których zyskasz cenne doświadczenie i kwalifikacje zawodowe. Wszyscy studenci będą musieli dokonać wyboru specjalizacji, która będzie najbardziej dopasowana do ich zainteresowań i planów zawodowych. Pełną i aktualną ofertę specjalności znajdziesz na oficjalnej stronie internetowej uczelni.

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku ekonomia na uczelniach śląskich, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Studia pierwszego stopnia na kierunku ekonomia będą idealnym wyborem dla absolwentów szkół średnich, którym zależy na dalszym rozwoju i zdobyciu wyższego wykształcenia. W tym przypadku nauka będzie trwała trzy lata, czyli sześć semestrów i skończy się uzyskaniem dyplomu licencjata.

Jaka praca po studiach?

Studia w Katowicach kształcą specjalistów z obszaru różnorodnych dziedzin, którzy doskonale odnajdują się na obecnym rynku pracy. Dlatego też, po ukończeniu kierunku ekonomia będziesz miał wiele możliwości rozwoju zawodowego.

Przede wszystkim, idealnie odnajdziesz się w branży finansowej, między innymi w bankach, agencjach kredytowych i innych instytucjach finansowych. Równie ciekawą opcją będzie objęcie stanowiska specjalisty do spraw planowania i diagnozowania zjawisk gospodarczych lub do spraw rozliczania transakcji międzynarodowych. Absolwenci często decydują się na wykonywanie zawodu analityka finansowego, audytora lub księgowego zarówno w małych firmach lub dużych, międzynarodowych korporacjach.

Ponadto, możesz pracować w biurach rachunkowych oraz firmach konsultingowych i doradczych. Uzyskaną wiedzę i umiejętności wykorzystasz zakładając własną działalność gospodarczą. Po ukończeniu studiów pierwszego stopnia możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich lub podyplomowych.

Gdzie studiować na kierunku ekonomia (studia I stopnia) na uczelniach śląskich?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek ekonomia (studia I stopnia) na uczelniach śląskich:

czytaj dalej uczelnie w Katowicach

Kierunki ekonomiczne w Katowicach i woj. śląskim

e-commerce
Rozwiń

19 Uczelni w Katowicach i woj. śląskim

W samych Katowicach studiuje około 80 tys., osób, a w całej metropolii nawet 200 tys. Oprócz Uniwersytetu Ekonomicznego i Politechniki Śląskiej (czyli dwóch najlepiej rozwijających się szkół w regionie) studenci mogą wybierać spośród renomowanych publicznych uczelni o innych profilach: Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, Akademii Muzycznej, Uniwersytetu Śląskiego, Akademii Sztuk Pięknych oraz uczelni niepublicznych.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują śląskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Katowicach#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Komentarze (0)