Pielęgniarstwo studia II stopnia - Rzeszów

Pielęgniarstwo studia II stopnia - Rzeszów

Pielęgniarstwo studia II stopnia - Rzeszów

Studia II stopnia w Rzeszowie

pielęgniarstwo

Odkryj pielęgniarstwo w Rzeszowie i sprawdź, gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

Pielęgniarstwo studia II stopnia Rzeszów | woj. podkarpackie

Studia na kierunku pielęgniarstwo w Rzeszowie to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa od 3 lat do 3,5 roku (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej - Uniwersytecie Rzeszowskim oraz niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym

Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Pielęgniarstwo studia II stopnia - Rzeszów

Zobacz, na jakich uczelniach w Rzeszowie jest kierunek pielęgniarstwo

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Rzeszowski

Uniwersytet Rzeszowski

Jednostka prowadząca

Pielęgniarstwo stopień: (II), czas trwania: 2 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek pielęgniarstwo

Aby dostać się na kierunek pielęgniarstwo drugiego stopnia w Rzeszowie, musisz posiadać dyplom ukończenia studiów pielęgniarskich lub pokrewnych pierwszego stopnia. Jest to warunek konieczny, bowiem kształcenie magisterskie stanowi swego rodzaju uzupełnienie i poszerzenie kompetencji, wyniesionych z poprzedniego cyklu kształcenia.

W odpowiedzi na ciekawość przyszłych studentów, uczelnie w Rzeszowie zamieściły regulamin kształcenia na swoich stronach internetowych. Zatem jeśli chciałbyś poznać szczegóły, zapoznaj się ze stroną wybranej placówki akademickiej.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Pielęgniarstwo w Rzeszowie - zasady rekrutacji

Jak wyglądają studia na kierunku pielęgniarstwo?

Praca w służbie zdrowia niewątpliwie wiąże się z ogromną odpowiedzialnością, ryzykiem spowodowanym codziennym kontaktem z osobami chorymi, niekiedy naraża na drastyczne widoki krwi i innych płynów ustrojowych, a także wymaga dobrej orientacji w najważniejszych naukach medycznych.

Pielęgniarstwo drugiego stopnia to obecnie bardzo popularny kierunek, adresowany do licencjonowanych absolwentów dziedzin pielęgniarskich, położniczych lub pokrewnych, którzy chcieliby rozwinąć posiadane kompetencje i dać sobie szansę na podjęcie niezwykle ważnej z, punktu widzenia społeczeństwa oraz samych placówek medycznych, pracy.

Niewątpliwie idealnymi kandydatami na studia medyczne na kierunku pielęgniarstwo drugiego stopnia w Rzeszowie, będą osoby posiadające wykształcenie pielęgniarskie lub pokrewne, które chciałyby doskonalić i poszerzać swoje kompetencje, a tym samym zyskać szansę na znacznie lepsze perspektywy zawodowe. Zatem jeżeli:

 • Czujesz powołanie do wypełniania misji pielęgniarskiej,
 • pasja do zgłębiania nauk medycznych ci nie mija,
 • dobrze czujesz się w roli osoby sprawującej opiekę nad potrzebującymi,

to zdecydowanie powinieneś rozważyć aplikację na magisterskie studia w Rzeszowie na kierunku pielęgniarstwo. Prawdopodobnie wybór tej ścieżki kształcenia okaże się najlepszym z możliwych.

 

1. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku pielęgniarstwo możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku pielęgniarstwo w Rzeszowie realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają od 3 lat do 3,5 roku. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata.

Uczelnie w Rzeszowie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

2. Program studiów

Warto przypomnieć, że program kształcenia pielęgniarskiego drugiego stopnia przeznaczony jest jedynie dla osób posiadających tytuł licencjata, bowiem edukacja stanowi w dużej mierze uzupełnienie i ugruntowanie zdobytych wcześniej kompetencji kierunkowych. Studia drugiego stopnia na kierunku pielęgniarstwo pozwalają przyszłym absolwentom na czynne uczestniczenie w procesie diagnozy, leczenia oraz opieki nad pacjentami w różnych stadiach choroby.

Nim jednak do tego dojdzie, na studentów czeka szereg wykładów i warsztatowych zajęć praktycznych, dzięki którym będzie możliwe zrozumienie złożonych zagadnień medycznych. Przedmioty obecne w siatce kształcenia to na przykład:

 • immunologia,
 • opieka i edukacja terapeutyczna,
 • anatomia funkcjonalna,
 • genetyka.

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku pielęgniarstwo w Rzeszowie, w zależności od typu studiów trwają od 3 lat do 3,5 roku (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Magisterskie kierunki studiów w Rzeszowie, których charakter sprawia, że można zaliczyć je do dziedzin medycznych, najczęściej składają się z czterech semestrów. Oznacza to, że przyszli absolwenci pielęgniarstwa, zanim otrzymają upragniony dyplom magistra, będą kształcić się przez dwa lata. Zanim podejmiesz kształcenie kierunkowe pamiętaj, że pielęgniarstwo charakteryzuje się dość rozbudowanym programem.

Jaka praca po studiach na kierunku pielęgniarstwo?

Zdawać by się mogło, że jedynym miejscem pracy dla absolwentów studiów pielęgniarskich są szpitale. Nic bardziej mylnego. Co prawda prywatne i publiczne placówki opieki zdrowotnej są najczęściej wybieranymi miejscami rozwoju zawodowego absolwentów, to mogą oni równie dobrze zatrudnić się we wszelkiego rodzaju klinikach, przychodniach medycznych, pogotowiu ratunkowym, a nawet placówkach oświatowych, jak na przykład przedszkolach, szkołach, świetlicach środowiskowych, czy domach dziecka.

Jeżeli ukończysz pielęgniarstwo w Rzeszowie, pomyślisz ponadto o związaniu zawodowej przyszłości z hospicjami, domami spokojnej starości, domami opieki społecznej, klinikami odnowy biologicznej, spa i wellness, niektórymi ośrodkami dla sportowców, czy wybranymi jednostkami administracyjnymi, jeżeli zamarzy ci się kariera administracyjno-prawna. Pamiętaj, że twoje możliwości zawodowe mogą okazać się znacznie szersze, a każda z opcji w tym obszarze może przynieść ci wiele satysfakcji i spełnienia.

Gdzie studiować na kierunku pielęgniarstwo (studia II stopnia) w Rzeszowie?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek pielęgniarstwo (studia II stopnia) w Rzeszowie:

czytaj dalej uczelnie w Rzeszowie

Kierunki medyczne w Rzeszowie

Rozwiń

Komentarze (0)