Informatyka - Radom

Informatyka - Radom

Dodaj do ulubionych

Informatyka – studia Radom | woj. mazowieckie

Informatyka jest nauką, która zdominowała całe życie społeczeństwa. Fachowcy tej branży, najogólniej mówiąc, zajmują się zarządzaniem szeroko rozumianymi informacjami. Jednak ta definicja nie wyjaśnia wiele. Praca informatyków to tworzenie użytecznych programów i aplikacji, udoskonalanie istniejących rozwiązań technologicznych, rozbudowywanie sieci komputerowej oraz naprawa uszkodzonych podzespołów elektronicznych.

Mimo, że często nie zdajemy sobie z tego sprawy, to owoce pracy informatyków spotykamy na każdym kroku. W związku z tym, że cywilizacja dąży do rozwoju, nic nie wskazuje na to, że zapotrzebowanie na wykształconych informatyków kiedykolwiek się skończy – przecież nikt z nas nie wyobraża sobie funkcjonowania bez komputerów, internetu, czy wszelakich sprzętów gospodarstwa domowego.

Studia informatyczne należą do grona najchętniej wybieranych kierunków. Coraz więcej uczniów liceów i techników, pomimo młodego wieku, zaczyna myśleć przyszłościowo i planować ścieżkę kariery w taki sposób, aby osiągnąć jak najwyższy poziom życia – informatycy są jednym z najlepiej zarabiających fachowców na współczesnym rynku.

 

Czego się nauczysz na studiach

Oferta prezentowana przez uczelnie w Radomiu jest dosyć rozbudowana, jeśli chodzi o studia informatyczne. Z pewnością przyczynia się do tego popularność kierunku oraz wysokie zapotrzebowanie na ich podjęcie, generowane przez świeżo upieczonych maturzystów. Pomimo tego, że Radom nie należy do największych polskich miast, możliwość podjęcia Informatyki tamże oferują dwie tamtejsze uczelnie:

 • Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny im. Kazimierza Pułaskiego,
 • Wyższa Szkoła Handlowa w Radomiu.

 

Program studiów prezentowany na każdej z uczelni z pewnością będzie się różnił pewnymi niuansami, dlatego zawczasu zastanów się, która z nich spełni twoje aspiracje, na przykład do zostania inżynierem lub licencjonowanym informatykiem. Jedno jest pewne – jako student Informatyki z dużym prawdopodobieństwem spotkasz na swojej drodze następujące przedmioty:

 • matematykę dyskretną,
 • podstawy matematyki,
 • programowanie obiektowe,
 • geometrię z algebrą liniową,
 • analizę matematyczną,
 • podstawy grafiki,
 • wstęp do programowania.

 

Dla kogo te studia

Uczelnie w Radomiu, prezentujące ofertę edukacyjną z zakresu Informatyki, kierują ją do określonego grona przyszłych studentów. Z niewiadomych przyczyn często kierunki inżynierskie wybierane są przez ludzi bez odpowiednich predyspozycji do ich zgłębiania, co stanowi główną przyczynę frustracji i braku radości z uzupełnianych kompetencji. Zatem jakie cechy powinieneś mieć, żeby aplikować na Informatykę w Radomiu?

 • Wrodzoną zdolność do nauki przedmiotów ścisłych,
 • zainteresowanie nowinkami technicznymi,
 • chęć podjęcia przyszłościowej i dobrze płatnej pracy,
 • szybką umiejętność logicznego rozwiązywania problemów analitycznych.

Jeżeli jesteś pewien, że powyższa charakterystyka odpowiada twojej osobowości, nie wahaj się dłużej i aplikuj na Informatykę w Radomiu – z pewnością będzie to najlepsza z możliwych opcji.

czytaj dalej wszystko o Informatyka - Radom

Zobacz, na jakich uczelniach w Radomiu jest kierunek informatyka

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu

Jednostka prowadząca

Informatyka stopień: (I), czas trwania: 3,5 roku
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek Informatyka w Radomiu

Niektóre kierunki studiów w Radomiu każdego roku przyciągają bardzo wielu zainteresowanych, w kanonie tych nauk znajduje się między innymi Informatyka. W związku z tym, że rok rocznie liczba zgłaszających chęć podjęcia Informatyki bardzo często znacznie przewyższa dostępne miejsca, powinieneś odpowiednio wcześnie przystąpić do przygotowań maturalnych z kluczowych dla Informatyki przedmiotów. Matematyka, fizyka, informatyka i język angielski – te przedmioty warto zdać na rozszerzonym poziomie maturalnym, żeby mieć szansę na dołączenie do grona studentów Informatyki.

Aby upewnić się w aktualnych ustaleniach wybranej uczelni, tuż przed aplikacją zasięgnij potrzebnych informacji na stronie internetowej danego ośrodka akademickego.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Terminy rekrutacji na uczelniach 2021/2022

I stopnia i jednolite II stopnia Dodatkowa rekrutacja
Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu stac.STUDIA STACJONARNE Termin rekrutacji I stopnia:
od 17.05.2021
do 13.07.2021
Termin rekrutacji II stopnia:
od 17.05.2021
do 13.07.2021
Termin dodatkowej rekrutacji:
Dowiedz się więcej
niestac.STUDIA NIESTACJONARNE Termin rekrutacji I stopnia:
od 17.05.2021
do 16.09.2021
Termin rekrutacji II stopnia:
od 17.05.2021
do 16.09.2021
Termin dodatkowej rekrutacji:
Dowiedz się więcej

Terminy rekrutacji mogą się różnić w zależności od wybranego kierunku. Uczelnie mogą prowadzić także dodatkowe nabory, które z reguły trwają do 30 września lub 15 października. Szczegółowe informacje znajdziesz klikając powyższy przycisk "Dowiedz się więcej".

Czas trwania studiów na kierunku informatyka na poszczególnych uczelniach

I stopnia II stopnia jednolite
Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu stac. I stopnia:
3,5 roku
(inżynier)
II stopnia:
-
jednolite:
-
Dowiedz się więcej
niestac. I stopnia:
3,5 roku
(inżynier)
II stopnia:
-
jednolite:
-
Dowiedz się więcej

Szczegółowe informacje na temat czasu trwania należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

INFORMATYKA RADOM STUDIA I STOPNIA

Przedmioty maturalne brane pod uwagę w procesie rekrutacji na kierunek informatyka na poszczególnych uczelniach

Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu Przedmioty:

informatyka, język obcy, matematyka

Dowiedz się więcej

Szczegółowe informacje na temat wymagań rekrutacyjnych należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

INFORMATYKA RADOM STUDIA STACJONARNE

INFORMATYKA RADOM STUDIA NIESTACJONARNE

Orientacyjne limity miejsc na kierunku informatyka na poszczególnych uczelniach

I stopnia II stopnia jednolite
Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu stac. I stopnia:
zapytaj uczelnię
II stopnia:
-
jednolite:
-
Dowiedz się więcej
niestac. I stopnia:
zapytaj uczelnię
II stopnia:
-
jednolite:
-
Dowiedz się więcej

Szczegółowe informacje na temat limitów należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

Progi punktowe na kierunek informatyka na poszczególnych uczelniach

I stopnia II stopnia jednolite
Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu stac. I stopnia:
zapytaj uczelnię
II stopnia:
-
jednolite:
-
Dowiedz się więcej
niestac. I stopnia:
zapytaj uczelnię
II stopnia:
-
jednolite:
-
Dowiedz się więcej

Szczegółowe informacje na temat progów należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

Popularne kierunki informatyczne w Radomiu

Kierunki informatyczne w Radomiu

Jak wyglądają studia na kierunku Informatyka w Radomiu

Ze względu na atrakcyjność studiów Informatycznych, radomskie ośrodki akademickie starają się dołożyć wszelkich starań, aby zdobywanie wykształcenia szło w parze z komfortem studentów. Dlatego na jednej z uczelni istnieje możliwość podjęcia Informatyki zarówno w trybie stacjonarnym, jak i zaocznym.

Pierwszy z nich będzie doskonałą propozycją dla studentów, którzy chcą skupić większą część swojej uwagi na zdobywaniu wyższego wykształcenia. Zajęcia i wykłady, prezentowane w ramach studiów stacjonarnych, odbywają się najczęściej codziennie przez pięć dni roboczych każdego tygodnia. Niewątpliwą zaletą tego trybu jest możliwość systematycznego uzupełniania i gruntowania posiadanych już informacji.

Studia zaoczne to odpowiedź między innymi na zapotrzebowanie części studentów, chcących z jakichś powodów uniknąć studiowania w tygodniu. Zjazdy mają charakter odbywających się zjazdów przeważnie w dwa weekendy miesiąca, podczas których każdy student przyswaja skoncentrowaną, kompleksową wiedzę i umiejętności.

Każdy absolwent Informatyki w Radomiu, niezależnie od wybranego trybu kształcenia, prawdopodobnie dostanie identycznie dobre możliwości w kwestii wyboru przyszłej ścieżki zawodowej.

 

 

Program studiów

Podczas nauki na Informatyce w Radomiu poznasz wiele zagadnień z różnych dziedzin nauki. Jednak wspólnym mianownikiem dla niemal wszystkich przedmiotów będzie matematyka. Dlatego sam początek studiów informatycznych na pierwszy rzut oka nie będzie miał wiele wspólnego z powszechnym rozumieniem tego kierunku – nauczysz się logicznego rozumowania na przykładach złożonych algorytmów matematycznych, które dopiero po upływie dłuższego czasu zaczniesz wprowadzać do komputera za pomocą specjalistycznych programów. Następnie zgłębisz esencję programowania, poruszania się w systemach zabezpieczeń oraz sieciach komputerowych.

Specjalności, z których wybierzesz jedną, to:

 • gry i technologie internetowe,
 • mikrosystemy informatyczne,
 • systemy rozproszone,
 • inżynieria oprogramowania,
 • inteligentne systemy wspomagania decyzji.

Ile trwają studia na kierunku Informatyka w Radomiu

Czas, który poświęcisz na ukończenie Informatyki w Radomiu będzie się różnił w zależności od tego, na jaką uczelnię się zdecydujesz. Studia informatyczne mają charakter dwustopniowy. W praktyce oznacza to, że w pierwszej kolejności musisz rozpocząć pierwszy stopień studiów, którego ukończenie zagwarantuje ci możliwość pracy w zawodzie, następnie możesz rozpocząć drugi etap kształcenia w ramach studiów drugiego stopnia.

Pierwszy stopień Informatyki będzie trwał trzy i pół roku i zagwarantuje wszystkim absolwentom zdobycie zaszczytnego tytułu inżyniera wraz z uprawnieniami do podjęcia pracy w zawodzie. Studia drugiego stopnia to czasowe uzupełnienie pierwszego etapu do pięciu lat. Zatem inżynierowie będą się uczyć jeszcze przez półtora roku.

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Informatyka w Radomiu

Jeśli czytasz ten artykuł, to prawdopodobnie widzisz siebie na stanowisku doskonale prosperującego informatyka. Jednak zanim rozpoczniesz studia informatyczne w Radomiu, postaraj się upewnić, czy ten rodzaj nauki jest dla ciebie. Warto również zawczasu poznać procedury rekrutacyjne oraz drogi, za pomocą których można dojść aż na sam szczyt wymarzonej kariery.

Pierwszym sposobem jest jak najlepsze zdanie egzaminu maturalnego z wiodących dla Informatyki przedmiotów ścisłych. Dla kandydatów na drugi stopień studiów najważniejsze powinno być otrzymanie zadowalających ocen z egzaminów końcowych.

Alternatywą dla powyższych opcji jest wzięcie udziału w ogólnopolskich olimpiadach przedmiotowych, a dokładniej uzyskanie tytułu finalisty lub laureata. W przypadku kandydatury na Informatykę, rozważ:

 • Olimpiadę Wiedzy Technicznej,
 • Olimpiadę Matematyczną,
 • Olimpiadę Informatyczną.

 

Proces rekrutacji

Rekrutację otwiera rejestracja kandydatów poprzez stroną internetową wybranej uczelni wyższej. Za jej pośrednictwem uzupełnisz formularz uzyskanymi wynikami na drodze zmagań z wcześniejszymi etapami kształcenia. Pamiętaj, żeby podawać jedynie prawdziwe informacje, zgodne z treścią umieszczoną na świadectwie maturalnym lub dyplomie ukończenia studiów pierwszego stopnia.

 

Dokumenty

Jeśli odnajdziesz swoje nazwisko na liście przyjętych na Informatykę w Radomiu, nie zapomnij o dostarczeniu w terminie dokumentów takich, jak fotografia do legitymacji, kserokopia świadectwa maturalnego lub dyplom ukończenia pierwszego stopnia studiów oraz dokument potwierdzający tożsamość. Tylko w ten sposób zwieńczysz wszystkie procedury i unikniesz skreślenia z listy studentów.

Jaka praca po studiach na kierunku Informatyka w Radomiu

Kształtowanie swojej przyszłości w zawodzie informatyka rozpoczniesz podczas wybierania konkretnej specjalności, skupiającej tematykę zajęć na jednym konkretnym aspekcie. Jedno jest pewne – jako absolwent tego niezwykle przyszłościowego kierunku, nie będziesz narzekał na bezrobocie.

Informatycy mogą znaleźć zatrudnienie w międzynarodowych korporacjach, zajmujących się tworzeniem oprogramowania, aplikacji oraz stron internetowych na zlecenie klientów prywatnych lub wszelkich firm. Nic nie stanie na przeszkodzie do otworzenia własnej działalności gospodarczej, działającej na tej samej zasadzie. Być może uda ci się w przyszłości stworzyć grę lub aplikację, która osiągnie światowy sukces komercyjny.

Jeśli odkryjesz w sobie nieco talentu artystycznego, będziesz mógł rozwijać się na drodze grafiki komputerowej lub tworzenia ilustracji w wydawnictwach prasowych i książkowych, a także estetyczne zaplecza wizualne gier komputerowych. Ponadto informatycy to cenni pracownicy wszelkich instytucji, w których dominują komputery i inne urządzenia elektroniczne – każde oprogramowanie ulega eksploatacji i przedawnieniu, a twoją rolą będzie stworzenie i wdrożenie znacznie lepszego.

Jak sam widzisz, możliwości zawodowe po ukończeniu Informatyki w Radomiu będą na tyle szerokie, abyś z powodzeniem dopasował przyszłą pracę do osobistych zainteresowań i planów co do dalszego rozwoju osobistego.

Jakie opinie mają studia na kierunku Informatyka w Radomiu

Wielu absolwentów szkół średnich pragnie zapoznać się z opiniami studentów kierunku, który planują obrać za własną ścieżkę zawodową. Zastanawiasz się, jakie opinie posiadają studia na kierunku Informatyka w Radomiu?

Bartłomiej, student pierwszego roku Informatyki w Radomiu, mówi:

„Studiuję Informatykę, bo to uwielbiam. Od zawsze chciałem być częścią czegoś większego, brać udział w tworzeniu skomplikowanych programów i aplikacji. Mimo, że dopiero zaczynam, to już wiem, że mój plan się powiedzie. Polecam ten wybór wszystkim zainteresowanym.”

 


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia informatyczne wybrać

Co zdawać na maturze

POZOSTAŁE UCZELNIE W RADOMIU NA KTÓRYCH JEST KIERUNEK INFORMATYKA

Komentarze (0)