Architektura wnętrz - Białystok

Architektura wnętrz - Białystok

Dodaj do ulubionych

23.08.2023

Architektura wnętrz studia Białystok | woj. podlaskie

Architektura wnętrz w Białymstoku to 4-letnie studia I stopnia (inżynierskie) lub 1,5-letnie studia II stopnia (magisterskie). Studia można podjąć na 1 uczelni w formie stacjonarnej (dziennej).

Studia na kierunku architektura wnętrz w Białymstoku
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 4 lata (studia I stopnia), 1,5 roku (studia II stopnia)

Dla kogo ten kierunek?

Frank Lloyd Wright stwierdził: „Przestrzeń wewnętrzna staje się rzeczywistością budynku”. Architektura wnętrz dba o dusze budynków i odzwierciedla ludzi, którzy te budynki zamieszkują. Design upiększa nasze życie i pragnie sprawić, by było ono bardziej komfortowe, a jak stwierdził Philippe Starck, należy się to każdemu, bez względu na pozycję społeczną.

Idealni kandydaci na tego typu studia architektoniczne nie mogą mieć problemów z nauką przedmiotów ścisłych i humanistycznych. Ważne są także predyspozycje manualne, zdolności plastyczne i wysokie poczucie estetyki. Jeśli interesujesz się historią sztuki, projektowaniem i szeroko pojętym designem, kierunek architektura wnętrz w Białymstoku może być właśnie dla Ciebie.

Program studiów i gdzie studiować

Kierunek architektura wnętrz w Białymstoku możesz realizować na Wydziale Architektury Politechniki Białostockiej. Uczelnie w Białymstoku zapewniają wysoki poziom kształcenia zarówno na uniwersytecie, jak i politechnice.

Program kształcenia opiera się na naukach zarówno ścisłych, jak i humanistycznych. W siatce zajęć znajdziesz takie przedmioty jak na przykład: projektowanie architektury wnętrz, geometria wykreślna i perspektywa, historia sztuki, wzornictwo, instalacje budowlane, ekonomika procesu inwestycyjnego, oświetlenie i iluminacja, plastyka, materiałoznawstwo, podstawy kompozycji i teoria barwy, techniki komputerowe w projektowaniu, komunikacja z elementami autoprezentacji, fizyka budowli, detal konstrukcyjno-budowlany, wycena realizacji projektu, etyka zawodu architekta i wiele innych.

Praca po studiach

Studia w Białymstoku na kierunku architektura wnętrz dają bardzo wiele możliwości pracy i rozwoju. Studenci są przygotowywani do prowadzenia interdyscyplinarnego biura projektowego i współpracy z biurami architektonicznymi, ale także do pracy w pracowniach projektowych zagospodarowania obiektów architektury krajobrazu, w firmach realizujących i pielęgnujących obiekty architektury różnego typu, w jednostkach administracji publicznej.

Abiturienci zatrudniani są także w firmach deweloperskich, w pracowniach architektonicznych i projektowych, w przedsiębiorstwach, które specjalizują się w sprzedaży elementów wyposażenia wnętrz, w prywatnych agencjach projektowych, w muzeach i galeriach przy kreowaniu przestrzeni oraz ekspozycji wystawienniczych, w studiach promocji i reklamy wizualnej, agencjach designerskich, studiach architektury wnętrz i tym podobne.

czytaj dalej wszystko o Architektura wnętrz - Białystok

Zobacz, na jakich uczelniach w Białymstoku jest kierunek ARCHITEKTURA WNĘTRZ

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Politechnika Białostocka

Politechnika Białostocka

Architektura wnętrz stopień: (I)  (II), czas trwania: 4 lata • 1,5 roku
tryb: stacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek architektura wnętrz w Białymstoku?

Kierunki studiów w Białymstoku takie jak architektura wnętrz wzbudzają bardzo duże zainteresowanie wśród osób, które nie tylko interesują się naukami ścisłymi, ale także mają umysł twórczy. Kandydatów jest bardzo wielu, ale liczba osób, które zostaną przyjęte, jest ograniczona. Należy pamiętać, że w przypadku kierunków technicznych, takich jak architektura czy architektura wnętrz, najważniejsze są egzaminy wstępne z rysunku odręcznego. Kandydaci muszą zdać również obowiązkowe dla wszystkich maturzystów przedmioty, takie jak matematyka, język polski, język obcy nowożytny. Warto także zdawać przedmioty dodatkowe takie jak historia, historia sztuki, geografia, fizyka, język polski.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Architektura wnętrz w Białymstoku

Jak wyglądają studia na kierunku architektura wnętrz w Białymstoku?

 

Studia w Białymstoku na kierunku architektura wnętrz możesz realizować przede wszystkim w sposób stacjonarny. Studia dzienne odbywają się w ramach regularnych spotkań w tygodniu i wiążą się z systematyczną nauką, a także zapewniają wielogodzinne praktyki zawodowe.

Program kształcenia opiera się zarówno na naukach ścisłych, jak i humanistycznych. W siatce zajęć znajdziesz takie przedmioty jak na przykład:

 • podstawy kompozycji i teoria barwy,
 • materiałoznawstwo,
 • geometria wykreślna i perspektywa,
 • budownictwo ogólne,
 • architektura współczesna,
 • projektowanie architektury wnętrz,
 • techniki komputerowe w projektowaniu,
 • architektura współczesna,
 • komunikacja z elementami autoprezentacji,
 • prawodawstwo (prawo budowlane),
 • wycena realizacji projektu,
 • ekonomika procesu inwestycyjnego,
 • detal konstrukcyjno-budowlany,
 • oświetlenie i iluminacja,
 • geometria wykreślna i perspektywa,
 • historia architektury powszechnej,
 • instalacje budowlane
 • i wiele innych.

Kierunek nie przewiduje specjalności, jednak informacje odnoszące się do ofert specjalizacyjnych warto śledzić na stronach internetowych uczelni w Białymstoku.

Studenci zdobywają interdyscyplinarne wykształcenie, które mieści w sobie wiedzę odnoszącą się do historii i teorii architektury wnętrz i sztuk pięknych, wiadomości z zakresu oświetlenia, ergonomii, teorii barw, a także wiedzę inżynierską niezbędną do wykonywania zlecanych projektów. Wiedza odnosząca się do projektowania i nauk humanistycznych, a także zdobyte umiejętności będą niezwykle cenne w przypadku realizowania złożonych zadań projektowych, które będą odznaczały się zróżnicowaną funkcją i programem użytkowym w zależności od obiektów dla użytku publicznego i mieszkaniowego. Zdobywane umiejętności pozwolą także realizować projekty z zakresu wzornictwa, takie jak meble i różnego rodzaju formy użytkowe, oraz projekty wystawiennicze. 

Ile trwają studia na kierunku architektura wnętrz w Białymstoku?

Kierunki studiów w Białymstoku takie jak architektura wnętrz podzielone są na dwa komplementarne cykle kształcenia. Oznacza to, że studia architektoniczne możesz realizować zarówno na pierwszym, jak i drugim stopniu. Stopień pierwszy to studia inżynierskie, które trwają osiem semestrów, czyli cztery lata. Tytuł inżyniera pozwala na podjęcie pracy w zawodzie, a także kontynuowanie edukacji na studiach drugiego stopnia.

Stopień drugi to studia magisterskie, które trwają trzy semestry, czyli półtora roku, i kończą się egzaminem magisterskim, a tym samym zapewniają tytuł magistra inżyniera. Studia drugiego stopnia uzupełniają wiedzę zdobytą na studiach inżynierskich i są przeznaczone zwłaszcza dla absolwentów architektury wnętrz lub architektury pierwszego stopnia.

Architektura wnętrz w Białymstoku - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 4 lata inżynier
studia II stopnia 1,5 roku magister inżynier

Jaka praca po kierunku architektura wnętrz w Białymstoku?

Kierunek architektura wnętrz w Białymstoku gwarantuje wiele możliwości pracy i rozwoju. Studenci są przygotowywani do prowadzenia interdyscyplinarnego biura projektowego i współpracy z biurami architektonicznymi, ale także do pracy w pracowniach projektowych zagospodarowania obiektów architektury krajobrazu, w firmach realizujących i pielęgnujących obiekty architektury różnego rodzaju, w jednostkach administracji publicznej.

Abiturienci bardzo chętnie zatrudniani są w biurach projektowych, w biurach planowania przestrzennego i rozwoju miast, w firmach budowlano-architektonicznych, w administracji architektoniczno-budowlanej, w agencjach designerskich, w studiach architektury wnętrz, w agencjach reklamowych, w studiach promocji i reklamy wizualnej, w pracowniach architektonicznych, w przedsiębiorstwach budowlanych i deweloperskich, w firmach developerskich, w prywatnych agencjach projektowych, w pracowniach architektonicznych i projektowych, w muzeach i galeriach przy konstruowaniu przestrzeni wystawienniczych, w przedsiębiorstwach, które specjalizują się w sprzedaży elementów wyposażenia wnętrz.

Studia architektoniczne w zakresie architektury wnętrz umożliwiają pracę w sektorze prywatnym i publicznym, a studenci biorą czynny udział przy projektach krajowych i międzynarodowych Dzięki komputerowej rekonstrukcji obiektów architektonicznych i uranistycznych, studenci z szerszą perspektywą mogą spojrzeć na problem zagospodarowania przestrzeni w zakresie architektonicznym i urbanistycznym zwłaszcza ze strony estetycznej i innowacyjnej. Architektura wnętrz pozwala urządzać rzeczywistość, a coraz częściej stara się, by w trakcie realizowanych projektów nie zaburzyć przestrzeni naturalnej. Jeśli nie masz problemów z nauką przedmiotów ścisłych i masz predyspozycje manualne i kreślarskie, zastanów się nad wzięciem udziału w rekrutacji na kierunek architektura wnętrz.

Gdzie studiować na kierunku architektura wnętrz w Białymstoku?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Politechnice Białostockiej.

 

Architektura wnętrz studia stacjonarne - uczelnie w Białymstoku

Architektura wnętrz studia - uczelnie publiczne (państwowe) w Białymstoku

 

Uczelnie w Białymstoku - kierunek architektura wnętrz:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Politechnika Białostocka (Wydział Architektury PB) stacjonarne studia I i II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek architektura wnętrz w Białymstoku?

Studia architektoniczne w zakresie architektury wnętrz chodzą za jedne z najpopularniejszych, ponieważ łączą artyzm z wiedzą inżynierską. Jest to zdecydowanie kierunek dla pasjonatów, dlatego nim zdecydujesz o rekrutacji, zastanów się:

 • Czy nauka przedmiotów ścisłych nie sprawia Ci problemów?
 • Czy w zakresie Twoich zainteresowań mieszczą się historia i teoria sztuki?
 • Czy jesteś osobą kreatywną, a swoje pomysły pragniesz realizować w przestrzeni?

Jeśli odpowiedzi na tego typu pytania są twierdzące, kierunek architektura wnętrz w Białymstoku jest właśnie dla Ciebie. Kandydatów na jedno miejsce jest bardzo wielu, ale liczba osób, które zostaną przyjęte, jest ograniczona. Należy pamiętać, że w przypadku kierunków technicznych, takich jak architektura czy architektura wnętrz, najważniejsze są egzaminy wstępne z rysunku odręcznego. Kandydaci muszą zdać również obowiązkowe dla wszystkich maturzystów przedmioty, takie jak matematyka, język polski, język obcy nowożytny. Warto także zdawać przedmioty dodatkowe takie jak historia, historia sztuki, geografia, fizyka, język polski. Dodatkowych punktów może dostarczyć Ci również udział w olimpiadach i konkursach przedmiotowych. Laureaci i finaliści zapewniają sobie miejsce na listach przyjętych. Spróbuj swoich sił na przykład w Olimpiadzie Artystycznej lub w Olimpiadzie Fizycznej.

Po internetowej rejestracji i dokonaniu opłaty rekrutacyjnej pamiętaj o terminowym dostarczeniu wymaganych dokumentów do Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej. Najważniejszy jest oczywiście egzamin wstępny. Komisja Rekrutacyjna oczekuje świadectwa dojrzałości, świadectwa ukończenia studiów do wglądu, zdjęć do legitymacji, podania i oświadczenia, dowodu osobistego do wglądu, zaświadczeń o wysokich wynikach w olimpiadach i konkursach, jeśli brałeś/aś w nich udział. Szczegółowe informacje odnoszące się do postępowania kwalifikacyjnego znajdziesz na stronach internetowych uczelni w Białymstoku.

 

STUDIA W BIAŁYMSTOKU - ważne informacje

kierunki studiów w Białymstoku

studia w Białymstoku

 

ARCHITEKTURA WNĘTRZ - ważne informacje

architektura wnętrz studia

studia architektura i budownictwo w Białymstoku

studia architektura i budownictwo w Polsce

zasady rekrutacji na studia

Jakie opinie mają studia na kierunku architektura wnętrz w Białymstoku?

Studia architektoniczne w Białymstoku na kierunku architektura wnętrz uchodzą za jedne z najbardziej prestiżowych.

Agata, studentka czwartego roku studiów inżynierskich, stwierdziła:

Urządzanie przestrzeni leży w ludzkiej naturze, tak samo, jak jej budowanie. Zmysł estetyczny i talent artystyczny musiałam połączyć z czymś praktycznym, a ponieważ fizyka i matematyka nigdy nie sprawiały mi trudności, zajęłam się architekturą wnętrz. Polecam ten kierunek.

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Architektura wnętrz Białystok studia i stopnia

Architektura wnętrz Białystok studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Architektura wnętrz Białystok studia stacjonarne

Popularne kierunki architektura i budownictwo w Białymstoku

Kierunki architektura i budownictwo w Białymstoku

Komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia