BIBLIOTEKOZNAWSTWO Z INFORMACJĄ NAUKOWĄ - STUDIA PODYPLOMOWE

BIBLIOTEKOZNAWSTWO Z INFORMACJĄ NAUKOWĄ - STUDIA PODYPLOMOWE

Dodaj do ulubionych

Bibliotekoznawstwo z informacją naukową - studia podyplomowe

Studia na kierunku bibliotekoznawstwo z informacją naukową studia podyplomowe, których program kształcenia zazwyczaj trwa 1,5 roku.

Studia na kierunku bibliotekoznawstwo z informacją naukową - studia podyplomowe
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów zjazdy
Poziom studiów studia podyplomowe

Uczelnie

Studia na kierunku lub specjalności bibliotekoznawstwo z informacją naukową - studia podyplomowe możesz podjąć na 1 uczelni publicznej | bibliotekoznawstwo z informacją naukową - studia podyplomowe - uczelnie >

Studia skierowane są przede wszystkim do przyszłych i obecnych pracowników bibliotek, którzy chcieliby zwiększyć swoją wiedzę lub zdobyć nowe kwalifikacje pozwalające na pracę w placówkach bibliotecznych.  Kierunek może być również odpowiedni dla nauczycieli, którzy chcą rozpocząć pracę w charakterze bibliotekarza w oświacie.

 

JAKIE WYMAGANIA REKRUTACYJNE?

Kierunek bibliotekoznawstwo z informacją naukową zwykle jest otwarty dla wszystkich absolwentów uczelni wyższych. W zależności od profilu studiów wymagane może być wykształcenie pedagogiczne. Kandydaci powinni wysłać zgłoszenie i dostarczyć odpowiednie dokumenty. W grupach może obowiązywać limit miejsc, dlatego warto wcześniej zainteresować się harmonogramem rekrutacji. Studia mogą się wiązać z dodatkowymi kosztami np. czesnym.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK BIBLIOTEKOZNAWSTWO Z INFORMACJĄ NAUKOWĄ - STUDIA PODYPLOMOWE

Województwo
Miejscowość
Poziom studiów
Forma studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Akademia im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU BIBLIOTEKOZNAWSTWO Z INFORMACJĄ NAUKOWĄ?

Kierunek bibliotekoznawstwo z informacją naukową realizowany jest w trybie niestacjonarnym. Zajęcia są zwykle prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę uczelni i specjalistów doświadczonych w dziedzinach związanych z tematyką studiów. Studenci mogą uczestniczyć w wykładach, na których zdobywają wiedzę teoretyczną oraz ćwiczeniach kształcących umiejętności praktyczne. Często mogą również brać udział w seminariach. Dzięki studiom słuchacze mogą zdobyć nowe kwalifikacje zawodowe. Postępy w nauce mogą być sprawdzane za pomocą zaliczeń i egzaminów z poszczególnych przedmiotów. Czasem studenci są również zobowiązani do odbycia praktyk zawodowych w placówkach bibliotecznych.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku bibliotekoznawstwo z informacją naukową możemy podzielić na:

1. Typ                                                                   

 

2. Tryb:

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Studenci kierunku bibliotekoznawstwo z informacją naukową zdobywają szeroką wiedzę m.in. na temat historii książki i bibliotekarstwa. Mogą nauczyć się prowadzić tradycyjną ewidencję pozycji, a także zapoznać się z komputerowymi programami wspomagającymi katalogowanie zbiorów. Często mają również styczność z tematami dotyczącymi literatury współczesnej. W trakcie zajęć słuchacze mogą dowiedzieć się, jak funkcjonują biblioteki szkolne i pedagogiczne oraz czym się różnią od placówek publicznych.

Zagadnienia, które mogą się znaleźć w programie kierunku bibliotekoznawstwo z informacją naukową, to np.:

  • bibliotekoznawstwo i bibliotekarstwo praktyczne
  • podstawy edytorstwa naukowego
  • komunikacyjna funkcja języka 

Podczas studiów słuchacze mogą również uczestniczyć w zajęciach omawiających informacyjną rolę i działalność bibliotek. Mogą także zapoznać się podstawami komunikacji medialnej w kontekście kulturowym i społecznym.

 

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU BIBLIOTEKOZNAWSTWO Z INFORMACJĄ NAUKOWĄ?

Studia na kierunku bibliotekoznawstwo z informacją naukową trwają przeważnie 1,5 roku (studia podyplomowe).

 

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU BIBLIOTEKOZNAWSTWO Z INFORMACJĄ NAUKOWĄ?

Absolwenci kierunku bibliotekoznawstwo z informacją naukową są merytorycznie i praktycznie przygotowani do pracy w różnych placówkach bibliotecznych. Mogą szukać zatrudnienia w bibliotekach publicznych lub nowoczesnych centrach dydaktyczno-informacyjnych. Oprócz umiejętności zarządzania ośrodkiem i katalogowania zbiorów absolwenci mają również wiedzę na temat pracy z czytelnikiem. Osoby, które ukończyły studia pedagogiczne i mają przygotowanie nauczycielskie, mogą znaleźć pracę również w bibliotekach szkolnych. Absolwenci mogą spróbować swoich sił w samodzielnym prowadzeniu placówki lub działaniu w zespole. Studia mogą się również przyczynić do uzyskania awansu w obecnym miejscu pracy.

Możliwości zatrudnienia po ukończeniu kierunku bibliotekoznawstwo z informacją naukową to m.in.:

  • bibliotekarz

 

Zobacz inne kierunki Humanistyczne - podyplomowe

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Zobacz inne kierunki Humanistyczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Komentarze (0)

wsaib

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia