Studia teologiczne Trójmiasto

Studia teologiczne Trójmiasto

Studia teologiczne Trójmiasto

Największy wybór studiów

teologicznych w Trójmieście

Odkryj kierunki teologiczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia teologiczne Gdańsk i Gdynia

Studia teologiczne w Gdańsku i Gdyni to studia dla tych, którzy pragną pogłębić swoją znajomość etyki chrześcijańskiej. Oferta tych studiów skierowana jest, przede wszystkim, do katechetów, nauczycieli, instruktorów poradnictwa rodzinnego, animatorów i liderów ruchów katolickich. Czym zatem zajmuje się teologia? To specyficzna dyscyplina wiedzy, posługująca się metodami filozoficznymi w wyjaśnianiu świata w jego relacji do Boga.

Studia teologiczne w Gdańsku i Gdyni realizowane są w Gdańskim Archidiecezjalnym Kolegium Teologicznym w Gdyni, a prowadzone są w oparciu i przy współpracy z Uniwersytetem Kardynała Wyszyńskiego oraz Papieskim Wydziałem Teologicznym w Warszawie. A jakie przedmioty widnieją w planie zajęć? Między innymi: Ewangelie synoptyczne, Formacja liturgiczna, Język łaciński, Emisja i higiena głosu.

Studia teologiczne poruszają tematy natury boskiej oraz jej wpływu na los człowieka i świata. Dzięki studiom można uzyskać solidną wiedzę nie tylko związaną z teologią i religią, ale także filozofią czy naukami humanistycznymi.

KIERUNKI TEOLOGICZNE W GDAŃSKU | GDYNI | SOPOCIE

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W GDAŃSKU | GDYNI | SOPOCIE SĄ STUDIA TEOLOGICZNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Rekrutacja na studia teologiczne

Aby dołączyć do grona słuchaczy Gdańskiego Archidiecezjalnego Kolegium Teologicznego w Gdyni należy pochwalić się zdaną maturą i posiadaniem świadectwa.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Praca po studiach teologicznych

Absolwenci studiów teologicznych w Gdańsku i Gdyni mogą z powodzeniem starać się o pracę w instytucjach prowadzonych przez kościoły i organizacje charytatywne, czy też doradcze organizacje religijne. Najpowszechniejszym jednak zawodem wybieranym przez absolwentów studiów teologicznych pozostaje jednak katecheta.

Należy jednak pamiętać o tym, że nie każdy absolwent studiów teologicznych od razu może uczyć w szkole. Zgodnie z obowiązującymi zasadami, każda osoba chcąca podpisać umowę o pracę w szkole na stanowisku nauczyciela religii powinna posiadać imienne skierowanie wydane przez biskupa diecezjalnego, tzw. misję kanoniczną.

Zakłada się, że człowiek o utrwalonej moralności a także nieszablonowym podejściu do rozwiązywania problemów może stać się cenionym pracownikiem sektora biznesowego, w szczególności w obszarach wymagających tzw. miękkich kompetencji, takich jak Public Relations, marketing, obsługa klienta, czy Human Resources.

WARTO WIEDZIEĆ

 


GDAŃSKIE ARCHIDIECEZJALNE KOLEGIUM TEOLOGICZNE W GDYNI STUDIA TEOLOGICZNE

Kierunki studiów:

  • Teologia.  

 

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)