RESTORATION AND MANAGEMENT OF ENVIRONMENT

RESTORATION AND MANAGEMENT OF ENVIRONMENT

Studia na kierunku restoration and management of environment możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym)

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Status uczelni
Typ uczelni
Więcej filtrów
Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

Restoration and management of environment stopień: (II), czas trwania: 1,5 roku
forma: stacjonarne

RESTORATION AND MANAGEMENT OF ENVIRONMENT studia – kierunek studiów

Studia na kierunku restoration and management of environment to studia magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 1,5 roku (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra).

Studia na kierunku restoration and management of environment
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia II stopnia
Czas trwania 1,5 roku (studia II stopnia)

Uczelnie

Studia na kierunku restoration and management of environment możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) | restoration and management of environment - uczelnie >

Opis kierunku

Osoby, które aplikują na kierunek restoration and management of environment zdobędą wiedzę z obszaru ekologii, nauk przyrodniczych oraz biologicznych. Ponadto nauczą się planowania krajobrazu, adaptacji roślin oraz zarządzania środowiskiem naturalnym. Studenci dowiedzą się także, w jaki sposób podejmować działania na rzecz ochrony środowiska naturalnego.

 

Praca po studiach

Absolwenci znajdą zatrudnienie na stanowiskach menedżerskich. Ponadto mogą związać swoją przyszłość z firmami i instytucjami zajmującymi się ekologią i ochroną środowiska, biurami projektowymi oraz firmami doradczymi i konsultingowymi.

WYMAGANIA REKRUTACYJNE

Przed przystąpieniem do rekrutacji na kierunek restoration and management of environment należy zapoznać się ze wszystkimi informacjami zawartymi na stornie internetowej uczelni wyższej. Dzięki poznaniu wszystkich wytycznych i podjęciu odpowiednich przygotowań, można zwiększyć swoje szanse na pozytywne rozpatrzenie aplikacji.

Najczęstsze wymagania rekrutacyjne na studia na kierunku restoration and management of environment to:

 • dyplom ukończenia studiów wyższych na kierunkach z zakresu nauk o środowisku, biologii lub rolnictwa

 • potwierdzona znajomość języka obcego.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

RESTORATION AND MANAGEMENT OF ENVIRONMENT - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU RESTORATION AND MANAGEMENT OF ENVIRONMENT?

Obecnie coraz więcej ludzi zwraca uwagę na ekologię oraz podejmuje działania związane z ochroną środowiska naturalnego. W związku z tym specjaliści posiadający wykształcenie z obszaru zarządzania środowiskiem nie powinni mieć problemu ze znalezieniem pracy zarówno na rynku polskim, jak i międzynarodowym. Dla osób chcących związać przyszłość z tym obszarem powstał kierunek restoration and management of environment .

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku restoration and management of environment możemy podzielić na:

1. Poziom:

2. Forma:

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Program nauczania na kierunku restoration and management of environment będzie oscylował wokół nauk biologicznych, przyrodniczych, społecznych i rolniczych. Studenci pogłębią swoją wiedzę z zakresu matematyki, ekologii, biologii gleb oraz turystyki. Ponadto skupią się na rozwijaniu umiejętności praktycznych. Program nauczania zakłada realizację zajęć z matematyki i statystyki, ochrony gruntów i wód, ochrony przyrody, biologii gleb, inżynierii ekologicznej oraz z modelowania procesów ekologicznych.

W ramach kształcenia nauczą się zarządzania środowiskiem naturalnym oraz podejmowania inicjatyw ekologicznych. Jako że zajęcia będą prowadzone w języku angielskim studenci rozwiną zdolności językowe i tym samym zwiększą swoje szanse na karierę w środowisku międzynarodowym.

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU RESTORATION AND MANAGEMENT OF ENVIRONMENT?

Studia na kierunku restoration and management of environment trwają 1,5 roku (studia II stopnia).

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU RESTORATION AND MANAGEMENT OF ENVIRONMENT?

Absolwenci kierunku restoration and management of environment znajdą zatrudnienie w wielu prężnie rozwijających się branżach. Przede wszystkim idealnie odnajdą się na stanowiskach kierowniczych i menedżerskich. Co więcej mogą związać swoją przyszłość z firmami i instytucjami zajmującymi się ochroną środowiska naturalnego oraz ekologią. Równie ciekawą opcją będzie podjęcie pracy w jednostkach administracji państwowej oraz firmach i instytucjach międzynarodowych. Absolwenci często decydują się na zatrudnienie w firmach konsultingowych i doradczych. Dobrym rozwiązaniem będzie także założenie własnej działalności gospodarczej o profilu związanym z uzyskanym wykształceniem.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku restoration and management of environment:

 • stanowiska menedżerskie

 • firmy zajmujące się ochroną środowiska

 • firmy i instytucje międzynarodowe

 • firmy konsultingowe i doradcze

 • własna działalność gospodarcza.

Poziom i forma studiów

Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Restoration and management of environment studia stacjonarne

Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Restoration and management of environment studia II stopnia

Zobacz inne kierunki ochrona środowiska - podyplomowe

Filtrowanie
Województwo
Poziom studiów

Miasta, które oferują studia na kierunku RESTORATION AND MANAGEMENT OF ENVIRONMENT

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • Drzwi otwarte Akademia Muzyczna im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku
 • Dzień Otwarty Wydziału Prawa i Administracji UŁ https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJkzVRdi_LG0cRIMXhgRsDc2Q https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/45afd-uniwersytet-lodzki-kierunki.jpg Uniwersytet Łódzki
 • Drzwi Otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJiVhlHiMJqkcR3LRNnD9vans Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie
 • ul. Okopowa 59,  , 01-043 Warszawa https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=ul.%20Okopowa%2059%20warszawa https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/5068d-aeh-vizja.jpg Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie
 • Dni otwarte https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/a4759-akademia-muzyczna-Lodz.jpg Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi
 • ul. św. Jadwigi 12, Wrocław https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJe5O2FNnpD0cRJYDVarV7L1g https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/05309-wyzsza-szkola-prawa-wroc.jpg Wyższa Szkoła Prawa we Wrocławiu

Komentarze (0)