Biznes turystyczny studia - kierunek studiów

Choć większość z nas z turystyką ma do czynienia wtedy, gdy planuje wakacyjny urlop lub inny wyjazd, warto uświadomić sobie, jak wielka jest jej rola dla krajowej i międzynarodowej gospodarki. Pracownicy hoteli, restauracji, ośrodków sportowych i rekreacyjnych a także biur podróży i biur turystycznych, które zrzeszają przewodników i pilotów wycieczek, codziennie pracują nad tym, by utrzymać poziom usług turystycznych na jak najwyższym poziomie, wpływając jednocześnie na wysoki wskaźnik PKB. To bardzo wymagająca dziedzina ze względu na to, że osoby chcące związać z nią swoją karierę powinny reprezentować szereg cech: zaczynając od komunikatywności i charyzmy, poprzez perfekcyjną znajomość języków obcych, a kończąc na znajomości nowoczesnych technik sprzedaży. Pracownik branży turystycznej to osoba ciekawa świata i nastawiona na nieustanną aktualizację swojej wiedzy zgodnie ze zmieniającymi się trendami, narzędziami i oczekiwaniami klientów.
 
Dla kogo ten kierunek
Jeśli jesteś w swoim żywiole, gdy pracujesz z ludźmi, masz w sobie pasję do odkrywania wszystkiego, co nowe i zajmującego dzielenia się tymi odkryciami z innymi ludźmi, cechuje Cię charyzma i komunikatywność, nauka nowych języków nie sprawia Ci żadnych problemów i chciałbyś dodatkowo zdobyć kompetencje, które pozwolą Ci na samodzielny start w branży w roli przedsiębiorcy prowadzącego własną działalność gospodarczą, studia na kierunku biznes turystyczny mogą okazać się tym, czego dla siebie szukasz. 
 
Program studiów i przedmioty
Jaką wiedzę zdobędziesz w toku studiów i jakimi umiejętnościami będziesz mógł pochwalić się jako absolwent tego kierunku? Biznes turystyczny wyposaży Cię w kompetencje charakterystyczne dla kilku różnych zawodów – będziesz zorientowany w technikach, którymi posługuje się sprawny sprzedawca, opanujesz podstawy komunikacji w biznesie, poznasz podstawy przedsiębiorczości, by przygotować się do prowadzenia własnego biznesu i przyjrzysz się najważniejszym zagadnieniom związanym z nowoczesną turystyką. Co znajdzie się wśród nich? W Twoim planie na pewno nie zabraknie zajęć z obsług ruchu turystycznego, podstaw turystyki, hotelarstwa i gastronomii oraz informatyki w turystyce. W trakcie studiów będziesz miał również okazję na to, by zdobyć cenne certyfikaty i uprawnienia, przysługujące Ci po odpowiednich kursach, takich jak kurs na pilota wycieczek lub kurs sommeliera i baristy. Studia na kierunku biznes turystyczny to także solidna porcja praktyki, którą zdobędziesz dzięki niezbędnej współpracy z instytucjami działającymi w branży turystycznej.
 
Praca po studiach
Jakie perspektywy zawodowe otworzą się przed Tobą, kiedy ukończysz studia na kierunku biznes turystyczny? Różnorodność sektorów związanych z branżą turystyczną daje Ci naprawdę szerokie pole wyboru dalszej drogi zawodowej. Z powodzeniem odnajdziesz się w pracy w hotelach, restauracjach i punktach gastronomicznych oraz biurach podróży. Możesz pomyśleć o pracy w charakterze przewodnika turystycznego i pilota wycieczek. Z twojej wiedzy i umiejętności bardzo chętnie skorzystają również wszelkie organizacje i instytucje, które pracują nad opracowywaniem i wdrażaniem nowych produktów turystycznych oraz troską o turystyczny rozwój miasta lub regionu.

WAŻNE TEMATY

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK BIZNES TURYSTYCZNY

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Specjalności na kierunku turystyka i rekreacja

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU BIZNES TURYSTYCZNY

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
  Województwo
  SORTOWANIE:

  Nic nie znaleziono

  Zobacz inne kierunki Sport i turystyka

  Typ studiów
  Województwo
  SORTOWANIE:

  Wiedza, którą zdobędziesz, studiując biznes turystyczny?

  Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
  • podstaw turystyki
  • organizowania i obsługi ruchu turystycznego
  • znajomości podstawowych technik sprzedażowych
  • komunikacji w biznesie
  • podstaw przedsiębiorczości i zasad prowadzenia własnej działalności gospodarczej w branży turystycznej
  • podstaw hotelarstwa i gastronomii
  • nowoczesnych narzędzi informatycznych wykorzystywanych w turystyce
  • pilotowania wycieczek
  • specjalistycznych uprawnień związanych z obsługą branży turystycznej
  • zarządzania i promocji regionu
  • wykorzystywania innowacji do udoskonalania i rozwijania branży turystycznej
  • podstaw analityki biznesowej

  Gdzie będziesz pracował po kierunku biznes turystyczny?

  Absolwent kierunku biznes turystyczny znajdzie zatrudnienie w/jako:
  • pilot wycieczek
  • przewodnik turystyczny
  • biurach podróży i agencjach turystycznych
  • wydawnictwach i redakcjach związanych z branżą turystyczną
  • samodzielny przedsiębiorca prowadzący własną działalność gospodarczą w branży turystycznej
  • hotelach i restauracjach
  • organizacjach i instytucjach odpowiedzialnych za opracowywanie i wdrażanie nowych projektów związanych z branżą turystyczną
  • organizacjach i instytucjach administracji samorządowej odpowiedzialnych za rozwój miast i regionów
  • barista i sommelier

  MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU BIZNES TURYSTYCZNY

  Komentarze (0)