AKADEMIA PRAKTYKÓW JOGI - STUDIA PODYPLOMOWE

AKADEMIA PRAKTYKÓW JOGI - STUDIA PODYPLOMOWE

Dodaj do ulubionych

Akademia praktyków jogi - studia podyplomowe

Studia na kierunku akademia praktyków jogi to studia podyplomowe, których program kształcenia zazwyczaj trwa 1 rok.

Studia na kierunku akademia praktyków jogi - studia podyplomowe
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów zjazdy
Poziom studiów studia podyplomowe

Uczelnie

Studia na kierunku lub specjalności akademia praktyków jogi - studia podyplomowe możesz podjąć na 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej | akademia praktyków jogi - studia podyplomowe - uczelnie >

Studia skierowane są do wszystkich zainteresowanych jogą, którzy chcieliby poszerzyć swoją wiedzę i zdobyć nowe doświadczenie, bez względu na stopień zaawansowania. Kierunek będzie także dobrym uzupełnieniem kompetencji zawodowych m.in. nauczycieli wf, trenerów, instruktorów fitness czy terapeutów pracujących z ciałem.

 

JAKIE WYMAGANIA REKRUTACYJNE?

W celu rekrutacji na kierunek akademia praktyków jogi zwykle wymagane jest jedynie ukończenie uczelni wyższej na dowolnej specjalizacji. Przeważnie nie jest konieczne także doświadczenie w praktykowaniu jogi. Kierunek może się wiązać z dodatkowymi opłatami, a także mieć limity miejsc, dlatego warto wcześniej sprawdzić harmonogram rekrutacji. Kandydaci mogą być akceptowaniu na podstawie kolejności zgłoszeń.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK AKADEMIA PRAKTYKÓW JOGI - STUDIA PODYPLOMOWE

Województwo
Miejscowość
Poziom studiów
Forma studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Akademia Górnośląska im. Wojciecha Korfantego w Katowicach

Akademia Górnośląska im. Wojciecha Korfantego w Katowicach

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU AKADEMIA PRAKTYKÓW JOGI?

Studia na kierunku akademia praktyków jogi realizowane są w trybie niestacjonarnym. Zajęcia mają charakter zarówno teoretyczny, jak i praktyczny. Mogą być prowadzone przez specjalistów na co dzień uczących jogi i medytacji. Studia mogą także umożliwić niektórym zrobienie kwalifikacji na nauczyciela jogi, jednak kurs może się wiązać z dodatkowymi opłatami i wymaganiami, które muszą spełnić uczestnicy.

Program studiów łączy ze sobą techniki jogi tradycyjnej, która jest omawiana wraz z kontekstem historycznym i filozoficznym oraz nowoczesne podejście do medytacji, dostosowane do standardów współczesnego świata.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku akademia praktyków jogi możemy podzielić na:

1. Poziom:

2. Forma:

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Studenci kierunku akademia praktyków jogi uczestniczą w zajęciach, które pomogą im w praktykowaniu jogi na użytek własny, ale także przygotują do wykorzystania tej metody ruchowej podczas prowadzonych terapii czy ćwiczeń ruchowych. Słuchacze poznają różne rodzaje i podejścia do jogi np. joga według przekazu Sivanandy czy Astanga Joga. Mogą także zobaczyć różne zastosowania tej aktywności fizycznej jak np. zajęcia dla dzieci, seniorów, kobiet w ciąży, joga twarzy czy acro joga z elementami akrobatyki. W programie mogą się także znaleźć przedmioty odpowiadające na pytania o ogólne podejście do uprawiania jogi. Studenci mogą zdobyć informacje na temat zdrowia i odżywiania w tradycyjnej medycynie chińskiej. Uczą się także podstaw anatomii, żeby móc lepiej wspierać siebie i przyszłych kursantów podczas ćwiczeń.

Przedmioty, które mogą się znaleźć w programie kierunku akademia praktyków jogi, to m.in.:

  • osteopatyczne spojrzenie na funkcjonowanie organizmu
  • holistyczne podejście do zdrowia i odżywiania według ajurwedy
  • joga w podejściu Vinyasa Krama
  • świadomość ciała i narzędzia z pogranicza jogi

Podczas zajęć mogą być także poruszane aspekty psychologiczne związane z praktykowaniem jogi, w tym metody relaksacji czy rola umysłu w ćwiczeniach i medytacji. Studenci mogą także nauczyć się wykorzystywać odpowiednie ćwiczenia oddechowe.

 

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU AKADEMIA PRAKTYKÓW JOGI?

Studia na kierunku akademia praktyków jogi trwają przeważnie 1 rok (studia podyplomowe).

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU AKADEMIA PRAKTYKÓW JOGI?

Kierunek akademia praktyków jogi pozwala studentom na świadome wykorzystanie jogi i jej propagowanie. Umiejętności mogą być przydatne w wielu zawodach związanych z ćwiczeniami i pracą nad ciałem. Absolwenci mogą także dalej podążać ścieżką kariery, związanej z jogą i zdobyć uprawnienia do nauczania innych, dzięki czemu będą mogli znaleźć zatrudnienie w studiach jogi lub w dłuższej perspektywie otworzyć własną działalność szkoleniową.

Możliwości zatrudnienia po kierunku akademia praktyków jogi:

  • nauczyciel jogi
  • nauczyciel medytacji
  • instruktor rekreacji ruchowej

 

Zobacz inne kierunki Sport i turystyka - podyplomowe

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Zobacz inne kierunki Sport i turystyka

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Komentarze (0)

Popularne

studia

matura 2023

 

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

  • Dzień otwarty https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/1bd10-uniwersytet-szczecinski.jpg Uniwersytet Szczeciński
  • Uniwersytet Zielonogórski, Kampus A, budynek A-29, ul. prof. Z. Szafrana 4a, Zielona Góra https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=uniwersytet%20zielonog%C3%B3rski https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/acf58-uniwersytet-zielona-gora.jpg Uniwersytet Zielonogórski