Tourism management studia - kierunek studiów

 

Dla kogo ten kierunek

Kierunek skierowany jest głównie, ale nie tylko, do obcokrajowców, którzy chcieliby zdobyć wiedzę z zakresu turystyki Polski, której różnorodność i natura daje wiele możliwości w sektorze turystycznych, będących jedną z najlepiej rozwijającch się branż w naszym kraju. Dzięki studiom na kierunku Tourism management zapoznasz się z najciekawszymi miejscami w Polsce, a także ich sytuacją ekonomiczną. Co więcej, przewidziane jest także wiele edukacyjnych wycieczek, dzięki czemu poznasz piękne zakątki naszego kraju. Kierunek prowadzony jest w języku angielskim. Jeżeli zatem szukasz ciekawych studiów z zakreus nauk przyrodniczych to Tourism management może być świetnym kieurunkiem dla Ciebie!

 

 

Program studiów i przedmioty

Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Tourism management? Studia w języku angielskim dadzą Ci możliwość zdobycia wiedzy o rozwijającej się branży turystycznej dotyczącej zarządzaniem turystyką oraz podróżami. Dowiesz się od kuchni jak funkcjonuje ta gałąź gospodarki dzięki wielu wycieczkom oraz zajęciom praktycznym. Studia na kierunku Tourism management kładą nacisk na polityczny oraz kulturowy aspekt turystyki oraz jej wpływu na sytuację ekonomiczną regionu oraz kraju. Przykładowe przedmioty to: zarządzanie hotelem, marketing hotelowy, marketing kraju oraz regionu, geo- oraz ekoturystyka. Jedno jest pewne – te studia nie pozwolą Ci się nudzić!

 

Praca po studiach

Gdzie znajdziesz zatrudnienie jako absowlent kierunku Tourism management? Po ukończeniu studiów będziesz mógł pracować w administracji państwowej, a także w różnego rodzaju instytucjach kulturowych. Możesz także pracować w informacji turystycznej lub jako manager hoteli lub ośrodków wypoczynkowych. Co więcej, pracę znajdziesz w biurach podróży. Jeżeli zatem jesteś ciekawy świata to Tourism management może być świetnym kierunkiem dla Ciebie!

WAŻNE TEMATY

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na studia na kierunku tourism management, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: przedmioty dowolne. 

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK TOURISM MANAGEMENT

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Specjalności na kierunku turystyka i rekreacja

Specjalności na kierunku zarządzanie - ścieżka anglojęzyczna

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU TOURISM MANAGEMENT

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Sport i turystyka

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując tourism management

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
  • nauk przyrodniczych, społecznych oraz ekonomicznych,
  • przestrzeni geograficznej dla potrzeb turystyki; wykorzystywania opracowa kartograficznych w turystyce, wykorzystywania wiedzy geograficznej w pracy w zakresie turystyki,
  • ruchu turystycznego, organizowania i realizowania imprez turystycznych rónego typu; obsługiwania turystów na poszczególnych etapach podróży turystycznej,
  • ekologii oraz ochrony środowiska, stosowania wiedzy z obszaru zarzdzania i kierowania przedsiębiorstwami, instytucjami lub organizacjami,
  • języka obcego na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy oraz posiada umiejętności posługiwania się specjalistycznym językiem angielskim z zakresu kierunku kształcenia.

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

TOURISM MANAGEMENT STUDIA STACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

TOURISM MANAGEMENT STUDIA I STOPNIA

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku tourism management

Absolwent kierunku tourism management znajdzie zatrudnienie w/jako:
  • pracownik informacji turystyki,
  • pracownik administracji państwowej,
  • pracownik instytucji kulturowych,
  • manager ośrodka wypoczynkowego,
  • pracownik biura podróży.

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU TOURISM MANAGEMENT

Komentarze (0)