TRENER OSOBISTY Z DIETETYKĄ SPORTOWĄ

TRENER OSOBISTY Z DIETETYKĄ SPORTOWĄ

TRENER OSOBISTY Z DIETETYKĄ SPORTOWĄ studia – kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Współcześnie, bardzo łatwo można dostrzec postępujący kult ciała oraz dużą popularność zdrowego trybu życia. Coraz więcej osób decyduje się na zmianę diety i wprowadzenie do swojego życia nawet minimalnej aktywności fizycznej. W związku z tego typu tendencjami rośnie zapotrzebowanie na specjalistów z zakresu sportu oraz układania zdrowej i zbilansowanej diety dostosowanej do indywidualnych potrzeb klientów.

Jako odpowiedź na tego typu potrzeby powstał niezwykle innowacyjny i interesujący kierunek studiów: trener osobisty z dietetyką sportową, którego program skierowany jest do wszystkich pasjonatów zdrowego trybu życia, którzy chcieliby dzielić się swoją pasją z innymi. Jeżeli więc należysz do tego grona i chcesz rozwijać swoją wiedzę, to weź udział w rekrutacji na ten prestiżowy kierunek.

 

 

Czego nauczysz się na kierunku trener osobisty z dietetyką sportową?

 

 

W trakcie studiów zdobędziesz gruntowną wiedzę z zakresu wielu aspektów składających się na dziedziny wiedzy związane z dietetyką oraz sportem. Jako student będziesz uczęszczał na liczne, niezwykle rozwijające zajęcia i warszaty praktyczne, dzięki którym zyskasz kompetencje i cenne kwalifikacje zawodowe. Podczas nauki, dowiesz się więcej na temat anatomii człowieka i jego metabolizmu wysiłkowego.

Ponadto, nauczysz się prowadzić różnego typu treningi, między innymi o właściwościach wytrzymałościowych czy siłowych. Oprócz wiedzy z obszaru aktywności fizycznej, rozwiniesz swoje umiejętności z obszaru dietetyki oraz poznasz metody i techniki przygotowywania odpowiedniego i dopasowanego do indywidualnych potrzeb klienta, planu żywieniowego. Ponadto, zaznajomisz się z kwestiami powiązanymi z psychodietetyką oraz organizacją żywienia zbiorowego. Co więcej, skupisz się na poznaniu podstaw zarządzania klubami sportowymi i innymi ośrodkami powiązanymi z tą dziedziną wiedzy.

Uzyskaną wiedzę teoretyczną wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk studenckich, które zrealizujesz w wybranym przez siebie miejscu. Rozwiniesz także swoje zdolności językowe z wybranego przez siebie języka obcego, co niewątpliwie zwiększy twoje szanse na międzynarodową karierę.

 

 

Jaka praca po tym kierunku?

 

 

Podczas studiów na tym niezwykle perspektywicznym i prestiżowym kierunku zdobędziesz wiedzę z obszaru organizowania aktywności fizycznej oraz dietetyki i planowania odpowiedniego żywienia. Uzyskane kompetencje umożliwią Ci podjecie pracy w wielu przedsiębiorstwach i instytucjach, zatrudniających specjalistów z tego obszaru. Jako absolwent będziesz mógł pracować w klubach fitness, siłowniach oraz spa i wellness. Ponadto, idealnie odnajdziesz się w zawodzie dietetyka.

Ciekawą opcją jest także praca w ośrodkach rehabilitacji oraz prywatnych poradniach i klinikach. Po zakończeniu studiów będziesz miał także wszelkie kompetencje do założenia i prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Znajomość języka obcego otworzy Ci drzwi do międzynarodowej kariery. Dodatkowo, po ukończeniu studiów pierwszego stopnia możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich lub podyplomowych.

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem tego unikatowego i perspektywicznego kierunku powinieneś zdać maturę z języka polskiego, języka obcego nowożytnego, matematyki, biologii, chemii, fizyki lub geografii.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK TRENER OSOBISTY Z DIETETYKĄ SPORTOWĄ

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU TRENER OSOBISTY Z DIETETYKĄ SPORTOWĄ

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Sport i turystyka

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU TRENER OSOBISTY Z DIETETYKĄ SPORTOWĄ:

 • znajomość anatomii człowieka
 • wiedza z zakresu dietetyki
 • umiejętność układania planu żywieniowego
 • umiejętność prowadzenia różnego typu treningów
 • wiedza z zakresu zarządzania biznesem i zasobami ludzkimi
 • znajomość języka obcego
 • wiedza z zakresu public relations
 • umiejętność praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

TRENER OSOBISTY Z DIETETYKĄ SPORTOWĄ STUDIA STACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

TRENER OSOBISTY Z DIETETYKĄ SPORTOWĄ STUDIA II STOPNIA

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU TRENER OSOBISTY Z DIETETYKĄ SPORTOWĄ:

 • ośrodki sportu i rekreacji
 • siłownia
 • kluby fitness
 • spa i wellness
 • dietetyk
 • trener osobisty
 • ośrodki rehabilitacyjne
 • międzynarodowe firmy i korporacje

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU TRENER OSOBISTY Z DIETETYKĄ SPORTOWĄ

Komentarze (0)