ODNOWA BIOLOGICZNA studia-kierunek studiów

 

W dzisiejszych czasach coraz łatwiej zaobserwować wszechobecny kult ciała i wzrost zainteresowania zdrowym trybem życia, sportem czy ekologicznymi produktami spożywczymi. Nieustannie rośnie także odsetek osób, które decydują się na różnorodne zabiegi kosmetyczne, pielęgnacyjne, a nawet medyczne, które mają mieć pozytywny wpływ na ich wygląd i samopoczucie. Wzrost zapotrzebowania na tego typu usługi implikuje także potrzebę kształcenia specjalistów z obszaru tej dziedziny.

Jako odpowiedź na podobne potrzeby stawiane przez współczesny rynek pracy, powstały niezwykle perspektywiczne i interesujące studia na kierunku odnowa biologiczna. Ich program skierowany jest do wszystkich tych, którzy chcą rozwinąć swoją wiedzę medyczną i biologiczną oraz wejść na prężnie działający rynek medycyny estetycznej i zabiegów kosmetycznych.

 

Czego nauczysz się na kierunku odnowa biologiczna?

 

Jako student tego niezwykle przyszłościowego i nowoczesnego kierunku zdobędziesz wiedzę z zakresu istotnych aspektów składających się na bogate dziedziny, jakimi są medycyna, biologia, czy przyroda. W trakcie kursu będziesz uczestniczył w interesujących zajęciach, dzięki którym zaznajomisz się ze specyfiką procesów przyrodniczych i medycznych.

W programie kształcenia przewidziano także warsztaty z podstaw dietetyki oraz zdrowego trybu życia. Jednak najważniejszym założeniem tego kierunku jest wykształcenie umiejętności praktycznych związanych z przeprowadzaniem zabiegów medycznych i kosmetycznych, interpretowaniem wyników badań, czy udzielaniem pierwszej pomocy.

Co więcej, rozwiniesz także swoje kompetencje menadżerskie i będziesz uczęszczał na warsztaty z zarządzania biznesem i kadrą pracowniczą. Zyskasz także niezwykle cenne zdolności komunikacyjne i wykształcisz umiejętność współpracy z lekarzami różnych specjalności. Uzyskaną wiedzę teoretyczną wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk studenckich, dzięki którym zyskasz cenne doświadczenie i zostaniesz przygotowany do podjęcia pracy zawodowej.

 

Jaka praca po tym kierunku?

 

Po ukończeniu studiów na kierunku odnowa biologiczna będziesz wszechstronnie wykształcony w obszarze wiedzy medycznej, biologicznej i przyrodniczej. Dodatkowo zdobędziesz szereg praktycznych umiejętności związanych z wykonywaniem zabiegów kosmetycznych, medycznych czy doradztwa dietetycznego. Uzyskane kwalifikacje sprawią, że idealnie odnajdziesz się w wielu branżach powiązanych ze zdrowym trybem życia.

Jako absolwent tego niezwykle perspektywicznego kierunku znajdziesz zatrudnienie jako kierownik salonów odnowy biologicznej czy ośrodków SPA. Ponadto, odpowiednie przeszkolenie medyczne umożliwi Ci wykonywanie różnorodnych zabiegów medycznych i estetycznych, a znajomość anatomii i budowy ludzkiego ciała pozwoli Ci podjąć pracę trenera personalnego. Równie ciekawym rozwiązaniem jest związanie swojej przyszłości zawodowej z działalnością dietetyczną.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Jako że odnowa biologiczna to studia drugiego stopnia, wszyscy kandydaci muszą przedstawić dyplom ukończenia studiów wyższych z obszaru pokrewnych nauk biologicznych, medycznych, chemicznych lub przyrodniczych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK ODNOWA BIOLOGICZNA

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Zobacz inne kierunki Biologiczne i przyrodnicze

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU ODNOWA BIOLOGICZNA:

 • wiedza medyczna
 • znajomość procesów przyrodniczych
 • wiedza biologiczna
 • umiejętność wykonywania zabiegów kosmetycznych
 • umiejętność wykonywania zabiegów z zakresu medycyny estetycznej
 • znajomość podstaw zarządzania
 • umiejętność stosowania metod służących utrzymaniu dobrej kondycji fizycznej
 • znajomość budowy ludzkiego ciała

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU ODNOWA BIOLOGICZNA:

 • salony odnowy biologicznej
 • SPA
 • gabinety medycyny estetycznej
 • trener personalny
 • dietetyk
 • przedstawiciel firm kosmetycznych
 • salony kosmetyczne
 • własna działalność gospodarcza

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU ODNOWA BIOLOGICZNA

Komentarze (0)