TOURISM AND RECREATION studia – kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

W dzisiejszych czasach, turystyka zyskuje coraz większą popularność. Ludzie chętnie realizują swoje pasje i marzenia, odwiedzając nawet najdalsze zakątki naszego globu. W dobie otwartych granic i zainteresowania innymi kulturami, rośnie zapotrzebowanie na specjalistów z obszaru turystyki, doskonale zorientowanych w branży turystycznej.

Jako odpowiedź na tego typu potrzeby stawiane przez obecny świat, a szczególnie dzisiejszy polski i międzynarodowy rynek pracy, powstały anglojęzyczne studia na kierunku tourism and recreation. Jego program skierowany jest do wszystkich osób o szerokich zainteresowaniach turystycznych i podróżniczych, którzy chcieliby rozwijać się w tym kierunku i związać z nim swoją przyszłość zawodową. Jeżeli więc jesteś osobą ambitną, o wielu pasjach i dużych zdolnościach językowych, to studia tourism and recreation powinny być twoim wyborem.

 

 

Czego nauczysz się na kierunku tourism and recreation?

 

 

Ze względu na niezwykle bogaty i interdyscyplinarny program studiów będziesz miał szansę rozwinąć się na wielu płaszczyznach i pogłębić swoją wiedzę z obszaru kilku dziedzin wiedzy bezpośrednio związanych z turystyką i branżą podróżniczą. Jako student będziesz uczęszczał na liczne, niezwykle rozwijające zajęcia, dzięki którym dowiesz się więcej o turystycznych rynkach międzynarodowych i sposobach organizacji wycieczek krajowych i zagranicznych. Oprócz wiedz teoretycznej zyskasz także cenne umiejętności praktyczne.

W ofercie studiów przewidziano rozwijające wyjazdy zagraniczne, dzięki którym będziesz miał okazję poznać inne kultury oraz międzynarodowy rynek pracy. Ponadto, będziesz miał szansę odbyć praktyki zawodowe w hotelach, restauracjach lub biurach podróży. Jako że zajęcia będą prowadzone w języku angielskim będziesz mógł rozwinąć swoje kompetencje językowe i poznasz specjalistyczną terminologie branżową, co niewątpliwie zwiększy twoje szanse na międzynarodową karierę.

 

 

Jaka praca po tym kierunku?

 

 

Podczas studiów na tym niezwykle perspektywicznym i prestiżowym kierunku zdobędziesz wiedzę z obszaru turystyki i organizacji wycieczek, co sprawi, że bez problemu znajdziesz atrakcyjną pracę dopasowaną do twojego wykształcenia. Przede wszystkim zostaniesz przygotowany do związania swojej przyszłości z branżą turystyczną na stanowisku kierownika lub właściciela biura podróży lub przewodnika, pilota wycieczek zagranicznych. Co więcej, dzięki kompetencją z obszaru zarządzania możesz objąć stanowiska kierownicze i menadżerskie.

Jako absolwent będziesz miał także wszelkie kompetencje do założenia i prowadzenia własnej działalności gospodarczej o profilu turystycznym. Dodatkowo, po ukończeniu studiów pierwszego stopnia możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich lub podyplomowych, dzięki czemu zyskasz wykształcenie i zdobędziesz szansę na ciekawą pracę.

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem tego perspektywicznego kierunku powinieneś zdać maturę z języka polskiego, języka obcego nowożytnego, matematyki, geografii, historii lub WOS-u.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK TOURISM AND RECREATION

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Specjalności na kierunku tourism and recreation

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU TOURISM AND RECREATION

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Studia I stopnia

Zobacz inne kierunki Sport i turystyka

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU TOURISM AND RECREATION:

 • znajomość branży turystycznej
 • znajomość branży hotelarskiej
 • znajomość języka obcego
 • znajomość specjalistycznej terminologii branżowej
 • umiejętność zarządzania projektami turystycznymi
 • umiejętność prowadzenia dokumentacji w języka angielskim
 • umiejętność pracy zespołowej
 • umiejętność tworzenia biznesplanu

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

TOURISM AND RECREATION STUDIA NIESTACJONARNE

TOURISM AND RECREATION STUDIA STACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

TOURISM AND RECREATION STUDIA I STOPNIA

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU TOURISM AND RECREATION:

 • branża turystyczna
 • kierownik lub właściciel biura podróży
 • przewodnik turystyczny
 • pilot wycieczek
 • media
 • specjalistyczne wydawnictwa
 • redakcje czasopism
 • kariera międzynarodowa

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU TOURISM AND RECREATION

Komentarze (0)