TOURISM AND RECREATION

TOURISM AND RECREATION

Studia na kierunku tourism and recreation możesz podjąć na 2 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Status uczelni
Typ uczelni
Więcej filtrów
Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania
Uniwersytet WSB Merito w Toruniu

Uniwersytet WSB Merito w Toruniu

Tourism and recreation stopień: (I), czas trwania: 3 lata
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku tourism and recreation

Uniwersytet WSB Merito Warszawa

Uniwersytet WSB Merito Warszawa

Tourism and recreation stopień: (I), czas trwania: 3 lata
forma: stacjonarne

Specjalności na kierunku tourism and recreation

TOURISM AND RECREATION studia – kierunek studiów

Studia na kierunku Tourism and recreation to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata).

Studia na kierunku tourism and recreation
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku tourism and recreation rozpocznie się 27 marca 2024 r. i potrwa do 16 października 2024 r. | tourism and recreation - terminy rekrutacji >

Uczelnie

Studia na kierunku tourism and recreation możesz podjąć na 2 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym | tourism and recreation - uczelnie >

Specjalności

Współczesne studia tourism and recreation charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.

Popularne specjalności na kierunku tourism and recreation: gastronomy management, international tourism.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

TOURISM AND RECREATION - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU TOURISM AND RECREATION:

Czego nauczysz się na kierunku tourism and recreation?

Ze względu na niezwykle bogaty i interdyscyplinarny program studiów będziesz miał szansę rozwinąć się na wielu płaszczyznach i pogłębić swoją wiedzę z obszaru kilku dziedzin wiedzy bezpośrednio związanych z turystyką i branżą podróżniczą.

Jako student będziesz uczęszczał na liczne, niezwykle rozwijające zajęcia, dzięki którym dowiesz się więcej o turystycznych rynkach międzynarodowych i sposobach organizacji wycieczek krajowych i zagranicznych. Oprócz wiedz teoretycznej zyskasz także cenne umiejętności praktyczne.

W ofercie studiów przewidziano rozwijające wyjazdy zagraniczne, dzięki którym będziesz miał okazję poznać inne kultury oraz międzynarodowy rynek pracy. Ponadto, będziesz miał szansę odbyć praktyki zawodowe w hotelach, restauracjach lub biurach podróży.

Jako że zajęcia będą prowadzone w języku angielskim będziesz mógł rozwinąć swoje kompetencje językowe i poznasz specjalistyczną terminologie branżową, co niewątpliwie zwiększy twoje szanse na międzynarodową karierę.

 

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie takim jak:

 • znajomość branży turystycznej
 • znajomość branży hotelarskiej
 • znajomość specjalistycznej terminologii branżowej
 • umiejętność zarządzania projektami turystycznymi
 • umiejętność prowadzenia dokumentacji w języka angielskim
 • umiejętność pracy zespołowej
 • umiejętność tworzenia biznesplanu
 • znajomość języka obcego

Jak wyglądają studia na kierunku tourism and recreation?

 

1. Typ i tryb studiów

Kierunek tourism and recreation można realizować zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. Studenci, którzy zdecydują się na studia stacjonarne będą zobowiązani do codziennego uczestnictwa w zajęciach akademickich. Dla osób którym zależy na większej swobodzie w zdobywaniu wykształcenia przeznaczone są studia niestacjonarne, na których zajęcia odbywają się w wybrane weekendy semestru.

Program kształcenia na powyższych studiach będzie oscylował wokół nauk geograficznych oraz nauk o zdrowiu.

 

Studia na kierunku Tourism and recreation możemy podzielić na:

1. Poziom:

 

2. Forma:

 

Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.

Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.

Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.

 

2. Program studiów i przedmioty

Ze względu na interdyscyplinarny program nauczania na kierunku tourism and recreation, studenci zdobędą wszechstronną wiedzę z zakresu różnorodnych dziedzin. W toku studiów dowiedzą się więcej na temat nauk geograficznych, przyrodniczych, nauk o zdrowiu, dietetyce czy zarządzaniu. Program nauczania zakłada relaizacje wielu ciekawych przedmiotów powiązanych z powyższą tematyką. Oto wybrane z nich:

 • world's tourism markets
 • turystyka aktywna
 • inicjowanie i prowadzenie własnej działalności gospodarczej
 • kształtowanie środowiska i ochrona przyrody

 

3. Nabywane umiejętności

Studenci kierunku tourism and recreation zdobędą także wiele istotnych umiejętności praktycznych i kwalifikacji zawodowych. Przede wszystkim poznają zasady zarządzania projektami turystycznymi, gastronomią oraz branżą hotelarską.

Ponadto nauczą się podejmować szereg działań marketingowych i reklamowych, co z powodzeniem wykorzystają w swojej przyszłej pracy zawodowejWażnym elementem kształcenia będzie także doskonalenie zdolności językowych i nauka języka angielskiego, dzięki czemu studenci zwiększą swoje szanse na karierę w środowisku międzynarodowym.

 

4. Dla kogo ten kierunek

W dzisiejszych czasach, turystyka zyskuje coraz większą popularność. Ludzie chętnie realizują swoje pasje i marzenia, odwiedzając nawet najdalsze zakątki naszego globu. W dobie otwartych granic i zainteresowania innymi kulturami, rośnie zapotrzebowanie na specjalistów z obszaru turystyki, doskonale zorientowanych w branży turystycznej.

Jako odpowiedź na tego typu potrzeby stawiane przez obecny świat, a szczególnie dzisiejszy polski i międzynarodowy rynek pracy, powstały anglojęzyczne studia na kierunku tourism and recreation.

Jego program skierowany jest do wszystkich osób o szerokich zainteresowaniach turystycznych i podróżniczych, którzy chcieliby rozwijać się w tym kierunku i związać z nim swoją przyszłość zawodową.

Jeżeli więc jesteś osobą ambitną, o wielu pasjach i dużych zdolnościach językowych, to studia tourism and recreation powinny być twoim wyborem.

 

5. Gdzie studiować Tourism and rcreation

Popularne uczelnie na których można studiować kierunek Tourism and recreation:

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku Tourism and recreation trwają 3 lata (studia I stopnia).

Studia na kierunku tourism and recreation można realizować tylko na pierwszym stopniu kształcenia. Studenci, którzy zdecydują się na tę opcję, na naukę poświęcą trzy lata, czyli sześć semestrów. Po upływie tego czasu otrzymają tytuł licencjata.

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU TOURISM AND RECREATION:

Jaka praca po tym kierunku?

Podczas studiów na tym niezwykle perspektywicznym i prestiżowym kierunku zdobędziesz wiedzę z obszaru turystyki i organizacji wycieczek, co sprawi, że bez problemu znajdziesz atrakcyjną pracę dopasowaną do twojego wykształcenia.

Przede wszystkim zostaniesz przygotowany do związania swojej przyszłości z branżą turystyczną na stanowisku kierownika lub właściciela biura podróży lub przewodnika, pilota wycieczek zagranicznych. Co więcej, dzięki kompetencją z obszaru zarządzania możesz objąć stanowiska kierownicze i menadżerskie.

Jako absolwent będziesz miał także wszelkie kompetencje do założenia i prowadzenia własnej działalności gospodarczej o profilu turystycznym. Dodatkowo, po ukończeniu studiów pierwszego stopnia możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich lub podyplomowych, dzięki czemu zyskasz wykształcenie i zdobędziesz szansę na ciekawą pracę.

 

Absolwent kierunku Tourism and recreation znajdzie zatrudnienie jako/w takich miejscach jak:

 • branża turystyczna
 • kierownik lub właściciel biura podróży
 • przewodnik turystyczny
 • pilot wycieczek
 • media
 • specjalistyczne wydawnictwa
 • redakcje czasopism
 • kariera międzynarodowa

Poziom i forma studiów

Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Tourism and recreation studia niestacjonarne

Tourism and recreation studia stacjonarne

Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Tourism and recreation studia I stopnia

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku tourism and recreation

Filtrowanie
Województwo
Miasto
Poziom studiów
Forma studiów

Zobacz inne kierunki sport i turystyka

Filtrowanie
Województwo
Poziom studiów

Zobacz inne kierunki sport i turystyka - podyplomowe

Filtrowanie
Województwo
Poziom studiów

Miasta, które oferują studia na kierunku TOURISM AND RECREATION

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

Komentarze (0)