Green technologies and monitoring

Green technologies and monitoring

Dodaj do ulubionych

Green technologies and monitoring studia – kierunek studiów

 

Dla kogo ten kierunek

Nieustannie rozwijająca się gospodarka implikuje konieczność powstawania coraz to nowych przedsiębiorstw, których działalność niestety nie jest obojętna dla otaczającego nas środowiska. Gazy cieplarniane, pyły zawieszone w powietrzu i kwaśne deszcze bezpowrotnie niszczą naturę, przyczyniając się do zmniejszenia jakości życia ludzkości zmuszonej do wdychania metali ciężkich, a także do powolnego ginięcia zagrożonych gatunków zwierząt. Cały ten destrukcyjny proces musi być sukcesywnie zmniejszany, w przeciwnym wypadku na świecie nie pozostanie nawet ślad obecności jakiegokolwiek organizmu, także ludzkiego. Na przeciw zapotrzebowaniu na technologów mogących powstrzymać nieuchronną zagładę świata wychodzą studia na kierunku green technologies and monitoring, które łączą w sobie zagadnienia związane z przeprowadzaniem szeroko pojętych procesów przemysłowych z działalnością z obszaru ochrony środowiska. Jesteś świadomy wpływu działalności fabryk i zakładów przemysłowych na niszczenie środowiska? Losy planety nigdy nie były ci obojętne? Czujesz się odpowiedzialny za otoczenie przyrodnicze, którego jesteś częścią? Chciałbyś wiązać swoją przyszłość z ochroną środowiska, a ponadto wzbogacić posiadane już kompetencje z zakresu języka angielskiego o specjalistyczne słownictwo techniczne? W takim razie nie wahaj się dłużej i aplikuj na studia na kierunku green technologies and monitoring!

 

Program studiów i przedmioty

W jakie umiejętności wyposażą cię studia na kierunku green technologies and monitoring? Zdobędziesz kompleksową wiedzę z zakresu projektowania i nadzorowania technologii przyjaznych dla środowiska, stosowania technologii bezodpadowych, wykonania ekspertyz dotyczących szkodliwości dla środowiska technologii już pracujących, kierowania laboratorium i wykonania analiz mających na celu oznaczenie typowych zanieczyszczeń środowiska, a ponadto zagłębisz fachową terminologię techniczną w zakresie języka angielskiego, co uczyni cię uniwersalnym pracownikiem rynku coraz bardziej potrzebującego ludzi zaangażowanych w sukcesywnie niszczejące środowisko.

 

Praca po studiach

Gdzie znajdziesz pracę jako absolwent studiów na kierunku green technologies and monitoring? Bez trudu zatrudnisz się i sprostasz wymaganiom przedsiębiorstw, zajmujących się szeroko pojętą tematyką ochrony środowiska. Zasilisz jednostki zarówno samorządowe, jak i Europejskie, dzięki biegłości w najbardziej uniwersalnym języku świata, osiągniętej w toku studiów. Jeśli twoje umiejętności personalne i komunikacyjne są nad wyraz dobrze rozwinięte, będziesz mógł zająć się zarządzaniem grup badawczych pracujących w laboratoriach naukowych.

Co zdawać na maturze?

Żeby dostać się na studia na kierunku green technologies and monitoring na Politechnice Gdańskiej, w procesie rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: język obcy nowożytny, matematyka, fizyka, chemia.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK GREEN TECHNOLOGIES AND MONITORING

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku green technologies and monitoring

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   Zobacz inne kierunki Ochrona środowiska

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Wiedza, którą zdobędziesz, studiując green technologies and monitoring

   Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

   • projektowania i nadzorowania technologii przyjaznych dla środowiska
   • stosowania technologii bezodpadowych
   • kierowania laboratorium
   • wykonywania analiz mających na celu oznaczenie typowych zanieczyszczeń środowiska
   • badania wpływu istniejących już technologii na zanieczyszczenie środowiska
   • nowoczesnych metod analitycznych

   Jak wyglądają studia na kierunku green technologies and monitoring?

    

   1. Typ i tryb studiów

   Kierunek green technologies and monitoring jest obecnie dostępny tylko w trybie stacjonarnym, co w praktyce oznacza, że zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku w godzinach ustalonych przez władze konkretnych uczelni. Taka forma kształcenia jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które mogą w pełni poświęcić się zdobywaniu wykształcenia i nauce.

   Tematyka zajęć na powyższych studiach będzie oscylować wokół nauk przyrodniczych.

    

   2. Program studiów i przedmioty

   Jako student kierunku green technologies and monitoring będziesz miał okazję korzystać z szerokiej oferty zajęć akademickich o tematyce powiązanej z naukami przyrodniczymi, technicznymi czy ochroną środowiska. W planie znajdą się między innymi następujące przedmioty:

   • Introdution to Environmental Science and ecology
   • Ecology and Environmental Conservation
   • Computer Aided Design
   • Food quality

    

   3. Nabywane umiejętności

   W czasie licznych warsztatów praktycznych realizowanych na kierunku green technologies and monitoring wykształcisz szereg cennych umiejętności, które z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej. Przede wszystkim nauczysz się wykorzystywać nowoczesne metody monitorowania środowiska oraz dowiesz się więcej na temat działań podejmowanych na rzecz ochrony środowiska. Co więcej, poznasz zaawansowane metody analityczne, niezbędne do rozwiązywania problemów technologicznych.

   Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

   Studia pierwszego stopnia na kierunku green technologies and monitoring będą trwały trzy i pół roku, czyli siedem semestrów. Po tym czasie zdobędziesz tytuł inżyniera. Jeżeli zdecydujesz się na studia drugiego stopnia, na naukę poświęcisz półtora roku, czyli trzy semestry. Po upływie tego czasu i obronie pracy dyplomowej zdobędziesz tytuł magistra.

   Czas trwania studiów na kierunku green technologies and monitoring na poszczególnych uczelniach

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miejscowość
   Województwo
   SORTOWANIE:
   I stopnia II stopnia jednolite

   Brak wyników

   Szczegółowe informacje na temat czasu trwania należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

   Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku green technologies and monitoring

   Absolwent kierunku green technologies and monitoring znajdzie zatrudnienie w/jako:

   • przedsiębiorstwach międzynarodowych, zajmujących się szeroko pojętą tematyką ochrony środowiska
   • laboratoriach kontrolno – pomiarowych
   • jednostkach samorządowych oraz Europejskich
   • pracownik kontroli jakości w różnych gałęziach przemysłu

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU GREEN TECHNOLOGIES AND MONITORING

   Komentarze (0)