Green technologies and monitoring

Green technologies and monitoring

Green technologies and monitoring studia – kierunek studiów

Nieustannie rozwijająca się gospodarka implikuje konieczność powstawania coraz to nowych przedsiębiorstw, których działalność niestety nie jest obojętna dla otaczającego nas środowiska. Gazy cieplarniane, pyły zawieszone w powietrzu i kwaśne deszcze bezpowrotnie niszczą naturę, przyczyniając się do zmniejszenia jakości życia ludzkości zmuszonej do wdychania metali ciężkich, a także do powolnego ginięcia zagrożonych gatunków zwierząt. Cały ten destrukcyjny proces musi być sukcesywnie zmniejszany, w przeciwnym wypadku na świecie nie pozostanie nawet ślad obecności jakiegokolwiek organizmu, także ludzkiego. Na przeciw zapotrzebowaniu na technologów mogących powstrzymać nieuchronną zagładę świata wychodzą studia na kierunku green technologies and monitoring, które łączą w sobie zagadnienia związane z przeprowadzaniem szeroko pojętych procesów przemysłowych z działalnością z obszaru ochrony środowiska. Jesteś świadomy wpływu działalności fabryk i zakładów przemysłowych na niszczenie środowiska? Losy planety nigdy nie były ci obojętne? Czujesz się odpowiedzialny za otoczenie przyrodnicze, którego jesteś częścią? Chciałbyś wiązać swoją przyszłość z ochroną środowiska, a ponadto wzbogacić posiadane już kompetencje z zakresu języka angielskiego o specjalistyczne słownictwo techniczne? W takim razie nie wahaj się dłużej i aplikuj na studia na kierunku green technologies and monitoring!

W jakie umiejętności wyposażą cię studia na kierunku green technologies and monitoring? Zdobędziesz kompleksową wiedzę z zakresu projektowania i nadzorowania technologii przyjaznych dla środowiska, stosowania technologii bezodpadowych, wykonania ekspertyz dotyczących szkodliwości dla środowiska technologii już pracujących, kierowania laboratorium i wykonania analiz mających na celu oznaczenie typowych zanieczyszczeń środowiska, a ponadto zagłębisz fachową terminologię techniczną w zakresie języka angielskiego, co uczyni cię uniwersalnym pracownikiem rynku coraz bardziej potrzebującego ludzi zaangażowanych w sukcesywnie niszczejące środowisko.

Gdzie znajdziesz pracę jako absolwent studiów na kierunku green technologies and monitoring? Bez trudu zatrudnisz się i sprostasz wymaganiom przedsiębiorstw, zajmujących się szeroko pojętą tematyką ochrony środowiska. Zasilisz jednostki zarówno samorządowe, jak i Europejskie, dzięki biegłości w najbardziej uniwersalnym języku świata, osiągniętej w toku studiów. Jeśli twoje umiejętności personalne i komunikacyjne są nad wyraz dobrze rozwinięte, będziesz mógł zająć się zarządzaniem grup badawczych pracujących w laboratoriach naukowych.

WAŻNE TEMATY

Co zdawać na maturze?

Żeby dostać się na studia na kierunku green technologies and monitoring na Politechnice Gdańskiej, w procesie rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: język obcy nowożytny, matematyka, fizyka, chemia.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK GREEN TECHNOLOGIES AND MONITORING

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   Zobacz inne kierunki Ochrona środowiska

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Wiedza, którą zdobędziesz, studiując green technologies and monitoring

   Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

   • projektowania i nadzorowania technologii przyjaznych dla środowiska
   • stosowania technologii bezodpadowych
   • kierowania laboratorium
   • wykonywania analiz mających na celu oznaczenie typowych zanieczyszczeń środowiska
   • badania wpływu istniejących już technologii na zanieczyszczenie środowiska
   • nowoczesnych metod analitycznych

   Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku green technologies and monitoring

   Absolwent kierunku green technologies and monitoring znajdzie zatrudnienie w/jako:

   • przedsiębiorstwach międzynarodowych, zajmujących się szeroko pojętą tematyką ochrony środowiska
   • laboratoriach kontrolno – pomiarowych
   • jednostkach samorządowych oraz Europejskich
   • pracownik kontroli jakości w różnych gałęziach przemysłu

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU GREEN TECHNOLOGIES AND MONITORING

   Komentarze (0)