MUZYKA W PRZESTRZENI PUBLICZNEJ

MUZYKA W PRZESTRZENI PUBLICZNEJ

MUZYKA W PRZESTRZENI PUBLICZNEJ studia-kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Muzyka towarzyszy ludzkości od zarania dziejów i jest nieodłącznym elementem spotkań towarzyskich, zabaw i innych codziennych czynności. Współcześnie nikt nie wyobraża sobie życia bez tej niezwykłej formy sztuki, w której każdy z nas odnajdzie elementy idealnie dopasowanego do swoich potrzeb i upodobań. Jednak często na finalny efekt prezentowany przez artystów muzycznych składają się miesiące, a nawet lata ciężkiej pracy i doskonalenia swoich umiejętności.

Artyści często decydują się na ukończenie studiów muzycznych, dzięki którym mogą zdobyć cenne doświadczenie i zyskać nowe kompetencje zawodowe. Jednym z ciekawszych i bardziej innowacyjnych kierunków jest muzyka w przestrzeni publicznej. Te niezwykle perspektywiczne studia skierowane są do wszystkich tych, którzy chcą rozpocząć karierę muzyczną i skupić się na artystycznym rozwoju. Jeżeli więc należysz do tego grona, to studia muzyka w przestrzeni publicznej będą dla ciebie idealnym wyborem.

 

Czego nauczysz się na kierunku muzyka w przestrzeni publicznej?

Ze względu na interdyscyplinarny charakter studiów zdobędziesz wiedzę z zakresu wielu istotnych aspektów, składających się na bogatą dziedzinę sztuki, jaką jest muzyka. W trakcie kursu będziesz uczęszczał na liczne zajęcia, dzięki którym zyskasz nowe cenne umiejętności.

Jako student dowiesz się więcej na temat historii muzyki klasycznej, rozrywkowej oraz jazzu. Oprócz wiedzy teoretycznej zyskasz także kompetencje praktyczne związane z grą na instrumentach, , dyrygowaniem oraz wokalistyką. W trakcie nauki będziesz musiał dokonać wyboru specjalizacji, która będzie najlepiej dopasowana do twoich zainteresowań i planów zawodowych. Jeżeli zdecydujesz się na animację artystyczną nauczysz się zarządzać placówkami kulturalnymi i organizować różnorodne wydarzenia muzyczne.

Natomiast specjalność muzyka estradowa przygotuje Cię do realizacji różnych typów repertuaru wokalnego. Co więcej, po ukończeniu studiów będziesz posiadał kompetencje z obszaru ruchu scenicznego i elementów choreograficznych.

 

Jaka praca po tym kierunku?

Po ukończeniu studiów na kierunku muzyka w przestrzeni publicznej będziesz miał wszechstronne wykształcenie z obszaru wokalistyki, znajomości historii różnych typów muzyki i gry na różnorodnych instrumentach. Uzyskana wiedza teoretyczna i umiejętności praktyczne sprawią, że bez problemu znajdziesz satysfakcjonującą i rozwijającą pracę w swoim zawodzie. Jako absolwent tego perspektywicznego kierunku możesz podjąć zatrudnienie w instytucjach kultury lub jako organizator wydarzeń muzycznych. Ponadto, idealnie odnajdziesz się w zawodzie muzyka i wokalisty.

Co więcej, będziesz przygotowany do samodzielnej pracy artystycznej. Równie ciekawym rozwiązaniem jest związanie swojej przyszłości z działami marketingu i reklamy. Ponadto, po ukończeniu studiów pierwszego stopnia możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich lub podyplomowych.

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem kierunku muzyka w przestrzeni publicznej powinieneś zdać maturę języka polskiego, języka obcego, historii sztuki, historii lub WOS-u.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK MUZYKA W PRZESTRZENI PUBLICZNEJ

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Specjalności na kierunku muzyka w przestrzeni publicznej

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU MUZYKA W PRZESTRZENI PUBLICZNEJ

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Studia I stopnia

Zobacz inne kierunki Muzyczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU MUZYKA W PRZESTRZENI PUBLICZNEJ :

 • znajomość historii muzyki klasycznej, popularnej i jazzowej
 • umiejętności grania na różnego rodzaju instrumentach
 • umiejętności wokalne
 • umiejętność dyrygowania
 • znajomość zasad ruchu scenicznego i elementów choreografii
 • umiejętność organizowania imprez kulturalnych

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

MUZYKA W PRZESTRZENI PUBLICZNEJ STUDIA STACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

MUZYKA W PRZESTRZENI PUBLICZNEJ STUDIA I STOPNIA

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU MUZYKA W PRZESTRZENI PUBLICZNEJ:

 • wokalista
 • muzyk
 • instytucje kultury
 • organizator wydarzeń kulturalnych
 • dział marketingu i reklamy
 • animator kultury

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU MUZYKA W PRZESTRZENI PUBLICZNEJ

Komentarze (0)